Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

gawlinski1

Nierejestrowany

1

Friday, 09.01.2009, 13:14

HANDEL - zmiana sposobu sprzedaży surowców

moja propozycja jest następująca:
zakładka HANDEL powinna być zmieniona tak aby surowce można było wymienić jak na rynku w "KOZACY - europejskie boje" (dobre strategia)
(proponował bym zapoznanie się ze sposobem funkcjonowanie tego w tej grze)

polega to na tym ze surowce sprzedaje się po określonych stawkach ale komputerowi nie innym graczom
(jest tam parę czynników - cena zależ od ilości kupowanych surków i częstotliowśći ich kupna)
- poprawi to na pewno nasza sytuacje - na niektórych epokach nie ma zbyt wiele osób które chcą sprzedać surowiec który poszukujemy
(i tak sprzedaż jest anonimowa)
Czemu za mała ilość graczy my mamy cierpieć? - to rozwiązanie przynajmniej sprawi że obecni gracze dalej pozostaną przy grze
- a nie będą się przy niej nudzić;)
(można by to wyprubować na nowym serwerze)

ps. mam też pare innych pomysłów i w ramach swojego wolnego czasu postaram się o nich napisać...

2

Friday, 09.01.2009, 13:24

RE: HANDEL - zmiana sposobu sprzedaży surowców

moja propozycja jest następująca:
zakładka HANDEL powinna być zmieniona tak aby surowce można było wymienić jak na rynku w "KOZACY - europejskie boje" (dobre strategia)
(proponował bym zapoznanie się ze sposobem funkcjonowanie tego w tej grze)

polega to na tym ze surowce sprzedaje się po określonych stawkach ale komputerowi nie innym graczom


To nie jest gra single player ;)

Cytat

ps. mam też pare innych pomysłów i w ramach swojego wolnego czasu postaram się o nich napisać...


zaczęliśmy się bać :P
Ex-Team. Aktualny operator: Kruczoczarny

3

Friday, 09.01.2009, 14:05

Teraz jest bardziej realnie, sprzedajesz tylko wtedy gdy znajdzie się ktoś chętny na Twoje towary.

gawlinski1

Nierejestrowany

4

Friday, 09.01.2009, 14:05

ciepłe kluchy... nie myślą o zmianach ;)

to jest gra wieloosobowa! pisałem by wpierw się z nią zapoznać a potem pisać co się na temat mojego pomysłu myśli! :thumbup:

realnie jest teraz? i co w drugiej epoce masz 10.000 drewna a brakuje Ci całej reszty.. super realistyczna sprawa
TO JEST DOBRE?
taki handel to można by dać w opcje klanów aby słabszym graczom pomóc (nie mocniejszym)

Aliar

Intermediate

Postów: 388

Skąd: Mezopotamia

  • Wyślij prywatną wiadomość

5

Friday, 09.01.2009, 14:07

Tak. Ściągajmy wszyscy tą gry tylko po to, żeby zobaczyć jak się w niej handluje.
Po co Ci uszy?

Wystarczy klik!

6

Friday, 09.01.2009, 14:07

Nie każda zmiana musi być dobra :).

Lomnas

Super Moderator

Postów: 960

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

7

Friday, 09.01.2009, 14:08

A jak chcesz szybko surowce to sobie możesz sprzedać trochę złomu albo po ludzku napaś kogoś bo inni tylko czekają, żeby się surówką podzielić z Tobą:P

to jest gra wieloosobowa! pisałem by wpierw się z nią zapoznać a potem pisać co się na temat mojego pomysłu myśli! :thumbup:

realnie jest teraz? i co w drugiej epoce masz 10.000 drewna a brakuje Ci całej reszty.. super realistyczna sprawa
TO JEST DOBRE?
taki handel to można by dać w opcje klanów aby słabszym graczom pomóc (nie mocniejszym)

Zdziwyłbyś się ale za konie i drewno da się coś sprzedać. Wystawiaj po najniższym kursie i też zejdą.
"Krytykować może jedynie ten, kto posiada serce gotowe do niesienia pomocy." William Penn

"Któż to tupta, tupiąc po moim mostku?" - "To!" S. King

Ha ha ha :D



Dajcie wasala;)

gawlinski1

Nierejestrowany

8

Friday, 09.01.2009, 14:11


bez przesady.. opisałem o co chodzi w handlu.. - bardzo sprawiedliwie i nikt nie ma problemu z surkami.
sprawdza się to w grze wieloosobowej więc co wam w tym rozwiązaniu przeszkadza?
tylko piszcie konkrety jak to widzicie a nie jakieś przycinki....


ataki?: fajne tylko u mnie ludzie z mojej epoki są ok 20-30 kwadratów ode mnie i maja 2x tyle punktów co ja :thumbdown:

9

Friday, 09.01.2009, 14:16

No ja piszę jak ja to widzę i się nie obrażaj bo może fajny (przydatny) pomysł kiedyś podsuniesz. W handlu jak nie masz chętnych na Twój towar to nie znajdzie się dobry wujek który zawsze i wszędzie choć może i po niższej cenie kupi Twoje towary. Tu masz interakcję z graczami i to gracze mają ustalać podaż i popyt.

Lomnas

Super Moderator

Postów: 960

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

10

Friday, 09.01.2009, 14:17

No to wystaw dużą armię i puszczaj na noc na jakiegoś rozbudowanego, nieaktywnego gracza daleko od Ciebie. Jak zrobisz tak we wszystkich wioskach to całkiem sensowną ilość da się uzbierać. W kamieniu było łatwo bo wszyscy byli blisko i gdzie nie pojechałeś tam surówka. A teraz kombinować trzeba... Co Ty w średniowieczu zrobisz?
A jak nie to się umów z tymi mocnymi. Za doświadczenie z procków co oni Ci ich położą ty dostaniesz od nich surowce.
"Krytykować może jedynie ten, kto posiada serce gotowe do niesienia pomocy." William Penn

"Któż to tupta, tupiąc po moim mostku?" - "To!" S. King

Ha ha ha :D



Dajcie wasala;)

VeiN

Moderator

Postów: 543

Skąd: Gdańsk/Bydgoszcz

  • Wyślij prywatną wiadomość

11

Friday, 09.01.2009, 14:23

RE: ciepłe kluchy... nie myślą o zmianach ;)

to jest gra wieloosobowa! pisałem by wpierw się z nią zapoznać a potem pisać co się na temat mojego pomysłu myśli! :thumbup:
Poczekaj na razie mam 0,001% na dysku ;) (Joke). Myślę, że chodzi ci o system podobny w Age Of Empires 2. Zapoznaj się z tą grą i mi odpowiedz :).

Patrząc od strony technicznej: dużo roboty, mały zysk

Patrząc od strony praktycznej: wcześniej czy później dojdziesz do punktu, w którym np. za 1kk drewna dostaniesz 1 kryształ więc po kiego grzyba to wprowadzać? Przejrzyj sobie handel to okaże się, że wszyscy mają nadmiar koni i drewna a z resztą jest deficyt.

Spoglądając na obecny stan: sprzedawanie przedmiotów za surkę straciłoby swoją wartość

Porównując kozaków z TE: w kozakach wszystkich surowców potrzebujesz, raz jednych więcej raz drugich, więc nie raz zdażało ci się napewno odkupywać sprzedawany surowiec i rozgrywka trwa max kilka godzin. W TE nie wszystkich surowców potrzebujesz, wątpię abyś nagle nabrał ochoty na odkupienie np. znacznej ilości koni a rozgrywka ciągnie się w nieskończoność

Diagnoza: przestań grać w kozaków a zabierz się za TE :)
Masz problem z lokacjami specjalnymi ?
Przejrzyj temat => Lista lokacji specjalnych

gawlinski1

Nierejestrowany

12

Friday, 09.01.2009, 15:01

praktycznie: cena jest zależna od sprzedaży ale np. resetuję się raz na tydzień - zabezpieczenie przed zbyt dużą ilościa sprzedawanych surków
(nawet w premium można dać opcje że reset cen w rynku do 4 dni;)
w tej grze też potrzebujesz surki jednej mnie innej bardziej ale jak zrobisz czegoś za dużo
to może się okazać że tego nie sprzedasz i będziesz sobie czekać aż stracisz to przechodząc do nowej epoki

przedmioty przedmiotami...;)

nie wiem jakie jest założenie gry ale...
idziesz epokami rozwijasz się miesiącami i dochodzisz do ostatniej epoki a tam jest 10 graczy.. i co? zanudzasz się na śmierć?:)
zmieniają się jednostki.. maleje liczba przeciwników.. praktycznie nie masz z kim handlować.. - może dodać jakieś dodatkowe misje?
jaka jest puenta.. co dalej? nowy serwer?
tak tak jesteś nie pokonany.. wow

VeiN

Moderator

Postów: 543

Skąd: Gdańsk/Bydgoszcz

  • Wyślij prywatną wiadomość

13

Friday, 09.01.2009, 15:17

Podstawowym założeniem każdej gry powinna być przyjemność z grania. Każda gra wcześniej czy później kończy się. A ty grając z 2 tygodnie bawisz się we wróżkę jak to będzie gdy dobijesz do 6 epoki. Zanim ty dobijesz do 6 epoki o ile dobijesz to na pewno sporo się zmieni.
Masz problem z lokacjami specjalnymi ?
Przejrzyj temat => Lista lokacji specjalnych

14

Friday, 09.01.2009, 16:44

gawliński1 ma trochę racji, że im wyższa epoka tym mniej graczy i dużo mniej możliwości zdobywania surówki od innych graczy. Bo do wyższych epok przechodzą gracze aktywni. Od trzeciej epoki nieaktywnych graczy prawie nie ma. Może takie było założenie "im wyższa epoka tym trudniej". Jest przez to znikoma interakcja z innymi graczami, którzy swojej surówki pilnują. (reszta postu w think thanku - VeiN)
Nie da się niczego zyskać nieuczciwością. Wynika to z pewnego prawa równowagi. Zaciągamy wysoko oprocentowany kredyt jedynie, który przyjdzie nam spłacać cierpieniem. Nie dziw się więc gdy masz pecha lub gdy nie układa ci się w życiu, bo spłacasz tylko swoje długi.

Ten post był edytowany 3 razy, ostatnio edytowany przez "VeiN" (09.01.2009, 19:56)


gawlinski1

Nierejestrowany

15

Friday, 09.01.2009, 18:33

handel

fajna myśl.. a może tak już gdybając bo zaczął nam się nowy wątek ale..

czemu na nie których kwadratach tak jak wyprawy na lokacje nie dać właśnie tak jak to nazwałeś "Obelixy" ale...

były by to też losowo rozłożone miejsca gdzie walczy się o surowce.. - jeden grasz
nawet gdyby było ich mnie niż przy normalnym ataku albo
wypadał by z nich tylko jeden surowiec było by już lepiej.

pomysł z wersją ekspedycja też jest dobry.. ale jest duże ale...;)
- jeśli dasz tą opcje tylko dla klanów to 1 epoka może mieć sojuszników w klanie teoretycznie 2-3
w 2 już jest lepiej ale trzeba było by to brać pod uwagę - więc nie może być limitów na obleg do 2 klanów jednocześnie
chyba że tych miejsc było by dużo..
- dodatkowo dochodzi kwestia czasu jaki potrzeba na oblega - każdy gracz ma różną odległość do celu
- jeśli będą trwać z byt długo to też będzie porażką - chyba że nie będzie można w tym czasie atakować innych.. tak jak w BW

viceroy

Intermediate

Postów: 243

Skąd: Gdzieś z jakiegoś pola kapusty.

  • Wyślij prywatną wiadomość

16

Friday, 09.01.2009, 18:38

gawliński ja cię rozumiem. przyszedłeś i zacząłeś grac w TE z głową nabitą pomysłami z innej gry.

tylko , że twórcom zalezy na tym aby nie kopiowac czegoś co juz jest.

wiem ze wg ciebie byłoby to fajne itd. ale ta gra ma byc wyjatkowa i inna niz wszystkie. wierz mi bo gram juz dosyć długo.

pozdro
...podstawową zasadą higieny jest to, że jak się wchodzi to się puka...

sejan - człowiek, który nie urodził się w Krakowie.

gawlinski1

Nierejestrowany

17

Friday, 09.01.2009, 19:15

---

wątpię by była gra online w którą nie grałem. wyjątkowość gier nie polega na ich niepowtarzalności tylko na grywalności i jakości.
(jak by było tak jak piszesz niepowstała by żadna "strzelanka" - bo przecież w każdej się strzela -> nie spłycaj wiec tematu.
wyjątkowość tej gry może polegać na tym że łączy zalety wszystkich innych gier.

mój pomysł nie zakłada kopiowania pomysłu od innych tylko zrobienia czegoś ciekawszego i użytecznego w tej grze.

ps.Nie pisz mi na czym zależy twórcom bo np. w BW ekwipunek postaci wyglada tak jak w całej reszcie podobnych gier, nie wspomne o oklepanych klanach 8)

viceroy

Intermediate

Postów: 243

Skąd: Gdzieś z jakiegoś pola kapusty.

  • Wyślij prywatną wiadomość

18

Friday, 09.01.2009, 19:23

ps.Nie pisz mi na czym zależy twórcom bo np. w BW ekwipunek postaci wyglada tak jak w całej reszcie podobnych gier, nie wspomne o oklepanych klanach 8)



eq w bw jest tak niepowtarzalny jak pieprzyk na moim poSladku wiec nie pisz mi takich głupot.

ja nie twierdze ze nie ma takiej gry w którą nie grałeś. twierdze natomiast ze, zacząłeś grac w TE i chcesz poprawiac na siłę to co jest dobre. TE sama w sobie łaczy wiele gier tego typu i wierz mi , że łaczy je dobrze:P .

zacząłeś grac , więc pograj troszkę, pomęcz się przejdz kilka epok i dopiero wtedy wypowiadaj sie na temat ulepszeń.
...podstawową zasadą higieny jest to, że jak się wchodzi to się puka...

sejan - człowiek, który nie urodził się w Krakowie.

VeiN

Moderator

Postów: 543

Skąd: Gdańsk/Bydgoszcz

  • Wyślij prywatną wiadomość

19

Friday, 09.01.2009, 19:59

To ja może się zapytam w ilu to grach twoje pomysły "przeszły" i jeżeli przeszły to po jakim czasie pojawiły się w grze.

PS Tak wogóle skoro znawcą jesteś i masz tyle pomysłów to może sam zrobisz taką grę :-)
Masz problem z lokacjami specjalnymi ?
Przejrzyj temat => Lista lokacji specjalnych

gawlinski1

Nierejestrowany

20

Saturday, 10.01.2009, 12:51

ta gra jest ciekawa na krótką metę.. jak skończy mi się premium przestane w nią grac.
myślałem ze idą jakieś zmiany i jeszcze przy niej zostać do tego czasu..
skoro większość pomysłów się wam nie podoba to już przynajmniej wiem czego mogę się spodziewać.
bawi mnie wiekszosc wypowiedzi bo skoro gra jest taka super to czemu tak mało ludzi w nią gra? - bez komentarza