Nie jesteś zalogowany.

VeiN

Moderator

  • "VeiN" started this thread

Postów: 543

Skąd: Gdańsk/Bydgoszcz

  • Wyślij prywatną wiadomość

1

Monday, 19.01.2009, 12:50

Program do listy raportów

W skrócie (zaraz do roboty ide i mało czasu mam ;) ) : twoirzony jest program, który umożliwi automatyczne wysyłanie raportów na zewnętrzny serwer. Raporty będą podzieleone ze wzgl. na lokacje i będą punktowane. NO i teraz jest kwestia punktów. Za co waszym zdaniem powinny być dodawane/odejmowane punkty ? (Im więcej tym wyższa pozycja raportu z danej lokacji). Jak ktoś ma pomysł na cały system to z chęcią wysłucham.

Na razie są takie propozycje:
- ilość jednostek wroga (o tych samych statach) razy procent statsów (HP,A,AA,Obr, Ini)
- alternatywnie zależne od poziomu przeciwników (3xgwardziści, 2xstrażnicy, 1xobrońcy)
- +50pkt za wybicie wszystkiego
- -10pkt za każde stracone wojo
-ilości rund +10pkt za każdą runde poniżej 10
-exp (exp zdobyty x 0,5)
-ilość straconego HP (1hp to 0,1 pkt mniej)
- lvl hero (-10 pkt za każdy lvl powyżej limitu na lokacje w danej epoce)

Mnie najbardziej interesuje 1 pomysł, bo najbliżej odda wartość raportu - ale pytanie jak to sensownie wykonać? (matma mnie interesi itp. ;) - nie mam czasu jak już wspomniałem ;))
Masz problem z lokacjami specjalnymi ?
Przejrzyj temat => Lista lokacji specjalnych

viceroy

Intermediate

Postów: 243

Skąd: Gdzieś z jakiegoś pola kapusty.

  • Wyślij prywatną wiadomość

2

Monday, 19.01.2009, 17:27

pierwsze pytanie.

do czego ma słuzyc ten raport.
...podstawową zasadą higieny jest to, że jak się wchodzi to się puka...

sejan - człowiek, który nie urodził się w Krakowie.

Aliar

Intermediate

Postów: 388

Skąd: Mezopotamia

  • Wyślij prywatną wiadomość

3

Monday, 19.01.2009, 17:34

Wydaje mi się, że do ogólnej konkurencji, dla rozrywki... (może jakieś nagrody będą przewidziane :D)
Po co Ci uszy?

Wystarczy klik!

4

Monday, 19.01.2009, 18:31

Cytat

pierwsze pytanie.

do czego ma słuzyc ten raport.
Pozwoli na dopełnienie naszej wiedzy o lokacjach i odciąży Veina w ręcznym przenoszeniu ich na meblex. Jeśli będzie konkurencja to kto wie ... Vein ma wtyki u władzy to może załatwi jakieś bonusy :P

Narazie są pewne problemy z programem ale miałem już większe i zawsze jakoś szło :D. Chodzi nam o to by nie zawalić serwera tysiącami różnych raportów i punktacja została wymyślona by uszeregować je w kolejności. Jest jednak problem z wymyśleniem dobrego sposobu na rozdawanie punktów więc poprosiliśmy was o jakieś pomysły.

-----------Raportownik TE - 1.5-----------


VeiN

Moderator

  • "VeiN" started this thread

Postów: 543

Skąd: Gdańsk/Bydgoszcz

  • Wyślij prywatną wiadomość

5

Monday, 19.01.2009, 23:07

pierwsze pytanie.

do czego ma słuzyc ten raport.
Ten sam cel co lista lokacji specjalnych, z tym, że w pełni zautomatyzowana. A żeby była w pełni zautomatyzowana to potrzebny jest sensowny system punktacji, aby przydatne raporty nie utonęły w bagnie śmieci - jak to miało miejsce w wątku lokacji specjalnych zanim zostałem modkiem (16 stron linków z czego 50% linków o jaskini 3, 35% nie działała). Więcej punktów=wyższe miejsce na liście z danej lokacji. Jednocześnie z ruszeniem i sprawnym działaniem programu przestanę wrzucać linki na serw- sami to będziecie robić przez ten program, który za was wrzuci na serw i obrobi raport, przez co update`y będą szybsze a ilość raportów na lokację większa.

Więc panowie i panie - główkować nad systemem dobrodziejstwa ;)
Masz problem z lokacjami specjalnymi ?
Przejrzyj temat => Lista lokacji specjalnych

ptz

Trainee

Postów: 91

Skąd: Białystok

  • Wyślij prywatną wiadomość

6

Tuesday, 20.01.2009, 17:35

Myślę, żeby punktować proporcjonalnie do numerku lokacji specjalnej i odwrotnie proporcjonalnie do ilości raportów z lokacji ;p

VeiN

Moderator

  • "VeiN" started this thread

Postów: 543

Skąd: Gdańsk/Bydgoszcz

  • Wyślij prywatną wiadomość

7

Tuesday, 20.01.2009, 22:10

Każda lokacja będzie miała osobny ranking. Chodzi wyłącznie o segregację raportów dla danej lokacji.
Masz problem z lokacjami specjalnymi ?
Przejrzyj temat => Lista lokacji specjalnych

8

Tuesday, 20.01.2009, 22:11

Może dla jasności:
Każda lokacja jest liczona osobno i jest kilka kategorii.Gdy będzie więcej niż 10 raportów w kategorii program który łączy się na FTP z prawami administratora sprawdza czy wysłany raport ma wystarczającą ilość pktow - jesli tak to kasuje najgorszy a zostawia najlepsze.

Cała zabawa polega na tym by określić uniwersalny wzór dla lokacji który będzie dobrze odzwierciedlał wartościowość danego raportu.

-----------Raportownik TE - 1.5-----------

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Alkuzad" (21.01.2009, 07:28)


9

Thursday, 22.01.2009, 08:51

Trzeba jeszcze wziąć pod uwagę to że chcemy mieć raporty z danej lokalizacji dla wszystkich bohaterów oraz solo. To komplikuje całą sprawę bo najpierw należy sprawdzić czy raport z takim a nie innym bohem jest już zapisany. A jeśli chodzi o punktacje to proponuje zrobić to w taki sposób w jaki gracze patrzą na walki w lokacji. Chyba najbardziej interesują nas(przynajmniej mnie) te walki gdzie było maks obstawy na najwyższym poziomie i jak najmniej wojska w armii gracza bo wtedy wiemy co tam posłać żeby wygrać. Pytanie co ze skillami boha? w sumie jeśli wyślemy wypakowanego boha na jakąś lokalizacje to i z jedną najsłabsza jednostka sobie poradzi więc jaka jest wartość takiego raportu? A no w sumie żadna bo to prawie solo i nie można polegać na takiej informacji.

Zależy co chcemy osiągnąć mi się wydaje że lista lokalizacji pozwala na określenie jaki minimalny skład i bohater jest potrzebny do zaliczenia lokalizacji. w takim przypadku powinniśmy minimalizować ilość wojska w armii gracza oraz skille bohatera a maksymalizować ilość jednostek obstawy i ich jakość. Niestety wyważenie tego w taki sposób żeby nie pojawiały się śmieci będzie trudne. Proponuję aby w pierwszej kolejności pod uwagę brać obstawę w lokacji potem ilość wojska w armii gracza i na końcu skille bohatera.
Bądź człowiekiem daj wasala :) Wystarczy rejestracja na R5.
http://r5.bloodwars.interia.pl/r.php?r=52358

10

Thursday, 05.02.2009, 19:20

Program do raportowania jest już w 85% ukończony. Został tylko algorytm punktowania raportów i wzór który wymyśliłem jest następujący
(SumaObstawy*5/((SumaBoh*0.1)*(SumaWoja)))*1000
Vein zglosil też pomysł przelicznika by od statow obstawy odejmowac startowe statystyki bohatera i mnozyc je przez specjalny przelicznik (w zaleznosci od znaczenia jakiegos czynnika np 0,4 dla Ataku a 1,5 dla AA).
Co sadzicie o danym sposobie punktowania i czy macie jakies propozycje przelicznikow ?

-----------Raportownik TE - 1.5-----------


VeiN

Moderator

  • "VeiN" started this thread

Postów: 543

Skąd: Gdańsk/Bydgoszcz

  • Wyślij prywatną wiadomość

11

Thursday, 05.02.2009, 21:23

np. Niedźwiedź o statach A=60, obr=30, HP=100, ini=100, liczba niedźwiedzi=10=ND

Wzór wyglądałby tak: ND*(0,5*A+0,7*(obr+HP) + 0,8*ini) +(inny rodzaj jednostki)
Wstawione współczynniki są tylko "na pokaz", zamierzam je dobrać na podstawie kosztów podniesienia danego statu przez hero

Oczywiście to nie byłaby jedyna rzecz wpływająca na wskaźnik (na resztę patrz post 1)
Masz problem z lokacjami specjalnymi ?
Przejrzyj temat => Lista lokacji specjalnych

12

Friday, 06.02.2009, 02:07

Program jest w 95% ukończony

trochę to trwało ale miałem ferie i całe 2tyg zawalone sprawdzianami

TO DO:

-wrzucic strukture katalogow na server (109 lokacji * 6 typow raportow = 654 foldery :P )

Przy zalozeniu ze wszystkie lokacje i wszystkie typy bohaterow bylyby zapelnione to daje nam to 654 foldery * 10 raportow = max 6540 raportow * 1mb kazdy = 6,54gb danych.Przy optymistycznym zalozeniu ze wszystkie lokacje bylyby zapelnione na MAX (co na pewno sie nie wydarzy) , pojemnosc servera bylaby zapelniona w 30% wiec to nie jest przeszkoda. W tym tygodniu powinien ruszyc Alpha Test.

-----------Raportownik TE - 1.5-----------

Ten post był edytowany 2 razy, ostatnio edytowany przez "Alkuzad" (27.02.2009, 11:35)