Nie jesteś zalogowany.

1

Monday, 19.01.2009, 20:09

Problemy z komputerem

Witam,
Mam problem związany z moim komputerem a mianowicie gdy włączam grę (nowszą) np. takiego wiedźmina to komputer mi się nagle wyłącza jakbym go od prądu odłączył. Testowałem również na grze Call od Duty 5 i podczas ładowania misji to samo się działo... czyli nagłe wyłączenie komputera...
Proszę o pomoc, najlepiej informatyków :huh:


Allah
No gdzie on teraz jest? Gdzie?

Lomnas

Super Moderator

Postów: 960

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

2

Monday, 19.01.2009, 20:24

Nie jestem informatykiem ale temperatury sprawdzałeś? Wiatraczki się kręcą? Zasilacz ok? Też tak miałem i mi po prostu zasilacz padał przy większym obciążeniu.
"Krytykować może jedynie ten, kto posiada serce gotowe do niesienia pomocy." William Penn

"Któż to tupta, tupiąc po moim mostku?" - "To!" S. King

Ha ha ha :D



Dajcie wasala;)

3

Monday, 19.01.2009, 20:31

Temperatura wyświetla się mi na monitorku który ma na kompie i raczej nie podwyższa mi się wyżej niż ustawa przewiduje... a jak już to chyba musi przekroczyć 35 stopni o ile pamiętam gdy gasł przy upałach. a np. gierki typu Serious Sam 2 wszystko jest Ok więc raczej taka opcja odpada...

EDIT a i jeszcze to:
jakiś czas temu też mi się coś podobnego działo... ale jakoś samo przeszło ...


Allah
No gdzie on teraz jest? Gdzie?

xpmx

Początkujący

Postów: 23

Skąd: Śląsk

  • Wyślij prywatną wiadomość

4

Monday, 19.01.2009, 21:47

wg mnie zasilacz Ci nawala... wymień na mocniejszy, albo napisz jaki masz obecnie.

5

Monday, 19.01.2009, 21:49

Wszystko wskazywałoby albo na to, że Twój zasilacz nie jest w stanie uciągnąć karty graficznej, albo, że uszkodzone masz chłodzenie: radiator/wiatrak przy karcie graficznej/procesorze/zasilaczu.

Poszperaj w googlach za programami do mierzenia temperatury poszczególnych części, i sprawdź, która najbardziej "skacze" przy odpalaniu gierki.

Edit @up
Też nad tym myślałem (tzn o zasilaczu), ale jeśli wcześniej działał bez problemu, to może nie musi nawet wymieniać na mocniejszy,bo np w samym zasilaczu coś się przepaliło.
Operator serwerów T1 i T2
Zanim napiszesz wiadomość - przeczytaj FAQ Gra na 1 IP / Multikonta.
Nie przyjmuję skarg na PW! Chcesz zgłosić skargę - napisz w dziale Skargi, po zapoznaniu się z Regulamin działu SKARGI.
--------------------------------------------------------------------------------------------
Graj Muzyko!
Chuck norris said let be light and there was Hasselhoff
o_0


6

Monday, 19.01.2009, 21:49

Jak dla mnie właśnie coś nie tak z chłodzeniem. Radzę wziąć do serwisu na przeglą zanim Ci się płyta główna sfajczy. Bo wtedy koszta będą...
_______________________________________________________________________________________________________

- Co robi typowy multikonto-player po orgazmie?
- Przełącza z redtube'a na Time Edge.
_____________________________________________________________________________________________
Nie podoba się? To nie graj!
_______________________________________________________________________________________________________

7

Monday, 19.01.2009, 21:56

hmm jutro go rozbiorę i popatrzę co się nie kręci na szczęście jest jeszcze na gwarancji to można dać do przeglądu
Sklep z przeglądem mam jakieś 60km od domu to żeby zawieść to bym potrzebował trochę czasu ;]
a mam takie jeszcze pytanko czy jak mam na kompie np. takiego pirackiego sapera to się mogą przypieprzyć w serwisie ;] ? Bo nie wiem czy dysk wykręcać :D Czasami to takie mendy pracują ;)


Allah
No gdzie on teraz jest? Gdzie?

rumi_PL

Trainee

Postów: 108

Skąd: Piotrków Trybunalski

  • Wyślij prywatną wiadomość

8

Monday, 19.01.2009, 22:03

czy jak mam na kompie np. takiego pirackiego sapera to się mogą przypieprzyć w serwisie ;] ? Bo nie wiem czy dysk wykręcać :D Czasami to takie mendy pracują ;)

nie powinni (mojemu koledze to nawet instalowali inaczej legalne "okno" :rotfl: )
PS3>>rumi55
(\__/)
(O.o )
(> < )

To jest Króliczek, Wielki Władca.
Skopiuj sobie Króliczka do profilu aby pomóc mu
opanować świat.

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "rumi_PL" (19.01.2009, 22:12)


Lomnas

Super Moderator

Postów: 960

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

9

Monday, 19.01.2009, 22:05

Ja przed wizytą w serwisie zawsze formata i reinstalkę systemu robię;) Nie będzie mi żaden serwisant po dyskach grzebał. I problemu z legalnymi inaczej też nie ma:)
"Krytykować może jedynie ten, kto posiada serce gotowe do niesienia pomocy." William Penn

"Któż to tupta, tupiąc po moim mostku?" - "To!" S. King

Ha ha ha :D



Dajcie wasala;)

10

Monday, 19.01.2009, 22:11

aaa to powiem że dysk gdzieś po drodze zgubiłem :D albo wezne stary sformatuje tak żeby nic tam nie było xD najwyżej niech myślą wada windowsa albo jakiegoś programu to raczej nie jest :wacko:


Allah
No gdzie on teraz jest? Gdzie?

11

Monday, 19.01.2009, 22:44

Serwis nie ma prawa się czepiać nielegalnego softu na kompie. 90% kompów jakie dostają są postawione w całości na piratach, i dlatego im się nie opłaca kablowanie, bo straciliby klientele :D
Operator serwerów T1 i T2
Zanim napiszesz wiadomość - przeczytaj FAQ Gra na 1 IP / Multikonta.
Nie przyjmuję skarg na PW! Chcesz zgłosić skargę - napisz w dziale Skargi, po zapoznaniu się z Regulamin działu SKARGI.
--------------------------------------------------------------------------------------------
Graj Muzyko!
Chuck norris said let be light and there was Hasselhoff
o_0


viceroy

Intermediate

Postów: 243

Skąd: Gdzieś z jakiegoś pola kapusty.

  • Wyślij prywatną wiadomość

12

Tuesday, 20.01.2009, 19:18

jak na mój gust to nie jest to zasilacz. prawdopodobnie pada ci płyta główna. luknij czy nie popłynął ci jakiś kons.

tzn czy nie jest spuchnięty.
...podstawową zasadą higieny jest to, że jak się wchodzi to się puka...

sejan - człowiek, który nie urodził się w Krakowie.

13

Tuesday, 20.01.2009, 19:26

jaki kons??
nie znam się mów po polsku :D


Allah
No gdzie on teraz jest? Gdzie?

14

Tuesday, 20.01.2009, 20:38

jaki kons??
nie znam się mów po polsku :D
kondensator :D

15

Tuesday, 20.01.2009, 22:13

Sądzac po objawach, może to byc jednak wina zasilacza. Wytłumaczenie jest dość proste. Odpalając jakas gierke drastycznie rosnie zapotrzebowanie na prąd, zasilacz moze nie wyrabiac i załącza zabezpieczenie przeciążeniowe powodujące wyłączenie komputera. Jednak to tylko hipoteza mogąca świadczyc własnie o "siadaniu" zasiłki.
Spuchniete kondensatory w sekcji zasilania CPU generalnie nie powoduja wyłaczania całego kompa, zazwyczaj objawiaja sie najzwyczajniej zwiecha kompa/blue screen'em.

Najlepiej bedzie jako pozyczysz od znajomego zasilacz i podłaczysz na swoim sprzęcie. Jednak radził bym aby to był dobry zasilacz. Generalna zasada (nie wdając sie w marki zasilaczy których godnych polecenia jest przynajmniej kilkanascie) jest taka iz jesli na nalepce napisali ze to 500W i wazy 0,5kg to shit, jesli napisali 400W i wazy ok 2 kg to mozna na 99% powiedziec iz jest to solidny sprzęt.

Druga sprawa to owe kondensatory na płycie. Obejrzyj dokładnie takie elementy w kształcie walca z metalowym kółeczkiem na wierzchu (lub całe matalowe ale raczej takowych nie posiadasz) w okolicy gniazda procesora (zazwyczaj sa one wieksze niz pozostałe kondensatory na płycie. generalnie umieszczone sa w rzadku jeden za drugim w ilości od 4-9 sztuk). Jesli ich wierzch nie jest płaski lecz wypukły, oznacza iz elektrolit ktory znajduje sie w ich wnetrzu najzwyczajniej w świecie wysechł lub wysycha. Kondensator taki traci swoje własciwosci a objawia sie to utratą stabilnosci zasilania CPU i róznymi "hopkami" które wtedy sprawia nam maszyna. Przy okazji przyjrzyj sie równiez kondensatorom w okolicy gniazda karty graficznej (zazwyczaj w jej tylniej części), jako iz ona ma oddzielna fazę zasilania.

16

Wednesday, 21.01.2009, 17:43

wiem co to jest kondensator :D tylko nie wiedziałem co to było kons. xD tak więc wyniki moich testów są takie:
Po obmacaniu kondensatorów stwierdziłem że nie są ani wypukłe ani wklęsłe czyli w porządku
Wszystkie wiatraczki się kręcą ze skrzynki napięciowej też, choć nie mam do niej dostępu - jest z przodu jakoś przykręcony, musiałbym całego kompa rozkręcić żeby go wyciągnąć.
Tak więc postanowiłem zrobić testy czyli odpalić jakąś grę. Tak więc włączam takowego Wiedźmina wczytuje grę iiii biegam skakam i nic się nie wyłącza dziwne? Tak więc wszedłem do jakiejś innej lokacji żeby się wczytało ale również nic tak więc wyłączyłem poczyściłem kompa i złożyłem... nie wiem co mogło to wywołać. Miałem też kiedyś problemy z płytą główną ale wtedy co sekundę się restartował, z zasilaczem wtedy iskrzyło i skrzypiało :D ale teraz nie ma tego tak więc nie wiem. Komp jest w sumie nowy (około 1 rok ma ) tak więc raczej kondensatorki w porzo powinny być nie dociśnięte kabelki? Może na wszelki wypadek po dociskałem wszystkie. Tak więc narazie chodzi normalnie...
Dzięki wszystkim za poświęcony czas i pomoc ;)


Allah
No gdzie on teraz jest? Gdzie?

17

Wednesday, 21.01.2009, 18:09

Możliwe że problem rozwiązało właśnie przewietrzenie kompa xD
Operator serwerów T1 i T2
Zanim napiszesz wiadomość - przeczytaj FAQ Gra na 1 IP / Multikonta.
Nie przyjmuję skarg na PW! Chcesz zgłosić skargę - napisz w dziale Skargi, po zapoznaniu się z Regulamin działu SKARGI.
--------------------------------------------------------------------------------------------
Graj Muzyko!
Chuck norris said let be light and there was Hasselhoff
o_0


18

Wednesday, 21.01.2009, 19:44

hehe wątpię wentylacji on ma dużo ;]


Allah
No gdzie on teraz jest? Gdzie?