Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

viceroy

Intermediate

  • "viceroy" started this thread

Postów: 243

Skąd: Gdzieś z jakiegoś pola kapusty.

  • Wyślij prywatną wiadomość

1

Saturday, 24.01.2009, 19:31

sytem gry- drop - szczęscie

dręczy mnie pytanie od czego zalezy szczęście podczas zaliczania lokacji. być może szczęście wcale nie ma tu nic do gadania. na BW wiadomo, ze kazdy chciał mieć go jak najwiecej. ale tutaj go nie ma lub jest ukryte.

postanowiłem sobie , ze zrobie test. nie gram dla rankingu ani dla epok, załozyłem sobie ze będę zaliczał jak najwiecej lokacji. podczas moich wędrówek stwierdziłem , że najwiecej dropa leci z dwóch, trzech z 40 które odwiedzałem. wybrałem wiec jedną znich i zaczałem testy. pierwsze 20 wykonałem z bohaterem i maksymalną liczba jednostek czyli 10. nastepne 20 z połową tych ze jednostek, kolejne 20 z dwoma jednostkami, i kolejne 20 samym bohaterem.

wyniki mnie zaskoczyły. otóż idąc z maksymalną liczba jednostek nie znajdowałem nic lub pojedynczy złom.

z połowa jednostek znajdowałem zazwyczaj złom i zwój

idąc z dwoma jednostkami znajdowałem najczęsciej ciekawy przedmiot ze slotami + runy + zwój

idac sam - wydaje się to najtrudniejsze - znajdowałem to samo co z 10 jednostkami. nic lub złom.

najlepszy drop zdarzył mi się na t-rex lvl 5 z dwoma rycerzami: 2 bronie, dwie runy ( w tym jedna gip ) i zwój.

badałem tez ze wzgledu na ilosc dosw. jaskinie 3 lvl. niby prosta lokacja . zaliczałem ja z 5 halabardkami. exp w granicach 120-145 ale drop pozal sie boże. czyli duzo expa = mało dropa?







zastanawia mnie to i czekam na wasze spostrzezenia. moze komus z was tez chciało sie takie testy zrobic
...podstawową zasadą higieny jest to, że jak się wchodzi to się puka...

sejan - człowiek, który nie urodził się w Krakowie.

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "viceroy" (24.01.2009, 20:27)


Lomnas

Super Moderator

Postów: 960

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

2

Saturday, 24.01.2009, 19:37

Takich testów nie robiłem ale niedawno przeniosłem się do średniowiecza i z przymusu chodziłem na 5 poziom T-rexa solo. I jak się udało zczyścić to za każdym razem coś miałem (zwoje, runy itp.) i to całkiem sporo. Teraz chodzę tam z rycerzami i zawsze zaliczam lokację ale nie zawsze drop jest a jak jest to słabszy niż solo. Więc chyba coś w tym jest.
Nie szczęście tylko procenty. I może być tak, że im trudniej jest graczowi zczyścić lokację tym większe widełki na dropach są. I to nie tylko po różnych lokacjach ale też w obrębie danej lokacji.
Jak będę miał więcej jednostek to też taki test zrobię i porównamy wyniki.
"Krytykować może jedynie ten, kto posiada serce gotowe do niesienia pomocy." William Penn

"Któż to tupta, tupiąc po moim mostku?" - "To!" S. King

Ha ha ha :D



Dajcie wasala;)

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Lomnas" (24.01.2009, 19:48)


viceroy

Intermediate

  • "viceroy" started this thread

Postów: 243

Skąd: Gdzieś z jakiegoś pola kapusty.

  • Wyślij prywatną wiadomość

3

Saturday, 24.01.2009, 20:12

lomnas jak robisz t-rexa lvl 5 z 10 rycerzykami to załatwiasz sprawe w max 3 rundy. i zauwazyłem ze drop wtedy jest marny. ale gdy juz zmiejszyłem ilosc rycerzy do 5 drop sie zwiekszył. gdy zaliczałem rexa lvl 5 solo drop był mierny. a powinien byc debesciacki. - dziwne.

tak wiec wydaje mi sie ze drop z lokacji trudnych jest jakos dziwnie podzielony. moze zdmini cos nam wyjasnia.
...podstawową zasadą higieny jest to, że jak się wchodzi to się puka...

sejan - człowiek, który nie urodził się w Krakowie.

VeiN

Moderator

Postów: 543

Skąd: Gdańsk/Bydgoszcz

  • Wyślij prywatną wiadomość

4

Saturday, 24.01.2009, 20:25

Szukacie na siłę logiki w szczęściu własnym. Viceroy spróbuj zrobić 20 wyprawek stojąc tylko na lewej nodze, a później 20 na prawej z tym samym zestawem lokacyjnym i opowiedz nam jaka to niesamowita różnica w dropie jest =.=.

Kwestia szczęścia została przez autorów jasno i wyraźnie spracyzowana - nie istnieje jako parametr,który gracz może modyfikować. Zmienia się jedynie wraz z trudnością lokacji specjalnych - nieważne z jakim hero czy jednostkami pójdziesz - szansa na drop w obrębie jednej lokacji jest taka sama.
Masz problem z lokacjami specjalnymi ?
Przejrzyj temat => Lista lokacji specjalnych

viceroy

Intermediate

  • "viceroy" started this thread

Postów: 243

Skąd: Gdzieś z jakiegoś pola kapusty.

  • Wyślij prywatną wiadomość

5

Saturday, 24.01.2009, 20:31

vein ja rozumiem ze drop zalezy od trudnosci lokacji ale zauwaz ze robiłem testy z różna iloscia jednostek i równowagi dropa nie zauwazyłem.

wg zasady w danej lokacji wg poziomu trudnosci niezaleznie z kim i zczym ide drop powinien sie kształtowac na tym samym poziomie. a to jest nieprawda.

drop był bardzo rózny. ( czyt post 1 )

ja tu nie piszę o dropie z róznych epok a zjednej. jestem w sredniowieczu i testuję jedną lokacje. testowałem tez wiele innych i drop był znikomy w porównaniu z tą. chodzi mi o wyniki w zależnosci czy sie wspomagamy wojskiem czy tez nie.



i wein wyjaśnij mi jeszcze jedno:

gosć zalicza w starozytnosci jaskinię i znajduje Wisior. rzecz bardzo zadką bo bizuteria to żadka rzecz i sam to przyznasz.

ja w sredniowieczu zaliczam 200 t -rex lvl 5 i nie znajduję żadnej bizuteri.

porównaj stopień trudności. on to robi z 10 jednostkami z palcem w dziurce i dostaje duzo expa. ja kombinuję zeby testy zrobic i w zaden sposób nie znajduję bizu w trudniejszej lokacji.

wiec wracam do pytania: szczęscie czy nie.
...podstawową zasadą higieny jest to, że jak się wchodzi to się puka...

sejan - człowiek, który nie urodził się w Krakowie.

Ten post był edytowany 3 razy, ostatnio edytowany przez "viceroy" (24.01.2009, 20:38)


rumi_PL

Trainee

Postów: 108

Skąd: Piotrków Trybunalski

  • Wyślij prywatną wiadomość

6

Saturday, 24.01.2009, 20:37

duzo expa = mało dropa?

Według mnie to na pewno (np: patrz t-rex 3 a gaj druidów 1) co do reszty to nie jestem pewien.
PS3>>rumi55
(\__/)
(O.o )
(> < )

To jest Króliczek, Wielki Władca.
Skopiuj sobie Króliczka do profilu aby pomóc mu
opanować świat.


viceroy

Intermediate

  • "viceroy" started this thread

Postów: 243

Skąd: Gdzieś z jakiegoś pola kapusty.

  • Wyślij prywatną wiadomość

7

Saturday, 24.01.2009, 20:53

rumi proponuje aby rozpatrywać tą sprawe w realiach jaskinia 3 t-rex 5

diabeł zgłosił konkurs na najlepszy exp i 99% zgłoszen to jaskinia 3. mój znajomy w tej lokacji dropnał wisior.

niski exp ale niezły drop leci na t-rex lvl 5. ale drop uzalezniony jest według mnie z ilości jednostek. mimo tego ze leci naprawde dobry to nie wypadła mi zadna bizuteria. stąd moje pytanie. od czego zalezy drop.

w BW było to jasne. drop leci jak zaliczasz wyprawe. zaliczenie wyprawy zalezy od % na udana wyprawe. zdobycie prefa i sufa zalezy od ilości szczescia tzw lucka.
...podstawową zasadą higieny jest to, że jak się wchodzi to się puka...

sejan - człowiek, który nie urodził się w Krakowie.

VeiN

Moderator

Postów: 543

Skąd: Gdańsk/Bydgoszcz

  • Wyślij prywatną wiadomość

8

Saturday, 24.01.2009, 20:58

Ja "wice" ;) już ci wszystko wyjaśniłem. Przyjmij do wiadomości, że to twój własny pech/szczęście. Autorzy specjanie nie dali możliwości gmerania w szczęściu, aby nie pojawiało się n tematów odnośnie szczęścia jak to miało miejsce na BW. Po za tym jak chcesz się bawić w takie obliczenia to wykonaj tak po 10k wypraw.
Masz problem z lokacjami specjalnymi ?
Przejrzyj temat => Lista lokacji specjalnych

cerberis

Intermediate

Postów: 206

Skąd: z innego swiata

  • Wyślij prywatną wiadomość

9

Saturday, 24.01.2009, 22:44

Viceroy sluchaj veina, bo tym razem dobrze mowi ;P

Niema zadnego znaczenia ilosc jednostek lub ich brak, tylko od wygenerowanego kodu gry jaki w danej sekundzie twojego bytowania na lokacji wygeneruje. A co do bizu, to ja juz niewierze, iz ona zostala wpisana w moj kod mozliwy do wydropienia w jakiejkolwiek lokacji niezaleznie od jej trudnosci, co usiluje nam wmowic Thorga.

Z tego co zauwazylem najwiekszy drop leci na t-rex5, na trudniejszych lokacjach wypada pojedynczy zlom jedynie.
UWAGA UWAGA.
BUGUSING NIEJEST KARALNY. MOZNA DOWOLNIE WYKOZYSTYWAC BLEDY W GRZE I NIEZOSTAC UKARANYM!!!!

JEZELI WYKRYJESZ JAKIS BUG DAJACY TOBIE PRZEWAGE NAD INNYMI GRACZAMI W GRZE NIEZGLASZAJ TEGO NIKOMU.
PODZIEL SIE RADOSNA NOWINA Z KOLEGAMI I CZERPCIE KOZYSCI Z TEGO TYTULU.
NAWET JAK WYJDZIE NA JAW, ZE KOZYSTACIE Z BUGA, TO NIC WAM NIEZROBIA!!!!!
BEDZIECIE BEZKARNI!!!!

viceroy

Intermediate

  • "viceroy" started this thread

Postów: 243

Skąd: Gdzieś z jakiegoś pola kapusty.

  • Wyślij prywatną wiadomość

10

Saturday, 24.01.2009, 23:38

tak. najlepszy drop leci na t-rex 5. sam to zauwazyłem. tylko ze współczynnik szczescia jest chyba zero, chyba ze tu chodzi o jakaś liczbę. powiedzmy ze dobry drop wypada co 2000 lokację zrobioną przez jakiegos tam gracza z rzedu i nikt nie wie na kogo to wypadnie. przeciez jakies logiczne wytłumaczenie musi byc i admini je znaja. jakis algorytm losowania itp. jako gracz chciałbym wiedzieć ile mam szans na znalezienie powiedzmy runy ken w miesiacu. jednej? dwóch? moze zadnej. albo czy moja postac ma zero szans na znalezienie pierścienia.
...podstawową zasadą higieny jest to, że jak się wchodzi to się puka...

sejan - człowiek, który nie urodził się w Krakowie.

VeiN

Moderator

Postów: 543

Skąd: Gdańsk/Bydgoszcz

  • Wyślij prywatną wiadomość

11

Sunday, 25.01.2009, 01:39

tak. najlepszy drop leci na t-rex 5. sam to zauwazyłem. tylko ze współczynnik szczescia jest chyba zero, chyba ze tu chodzi o jakaś liczbę. powiedzmy ze dobry drop wypada co 2000 lokację zrobioną przez jakiegos tam gracza z rzedu i nikt nie wie na kogo to wypadnie. przeciez jakies logiczne wytłumaczenie musi byc i admini je znaja. jakis algorytm losowania itp. jako gracz chciałbym wiedzieć ile mam szans na znalezienie powiedzmy runy ken w miesiacu. jednej? dwóch? moze zadnej. albo czy moja postac ma zero szans na znalezienie pierścienia.
Sprawdziłeś już jak ci idzie na wyprawkach na lewej i na prawej nodze? Jak staniesz na głowie to na pewno pierścień ci wypadnie ! Ja tak zrobiłem i mam :rotfl:

Chłopie pomyśl po kiego grzyba ktoś by pisał algorytm, że po 2k lokacjach komuś ma wypaść konkretny sprzęt :rotfl: Jest po prostu pewna szansa na wylosowanie danego dropu za każdą wykonaną lokację i tyle. A co do runy ken jeżeli wybierasz się do lokacji gdzie może wypaść (tzn. z bossem od wieży z kości 4) to masz przy premium i przeciętnym miesiącu 12*30=360 okazji do zdobycia runy w miesiącu.

A tak faktycznie to wkurza cię, że ktoś wylosował pierścień a ty nie. Czy ucieszyłaby cię odpowiedź, że np. jest 0,001% szans aby wypadł ci pierścień z lokacji 33 i 10% szans, że będzie miał 2 sloty, a w lokacji 44 już 0,0011% ? Powiedz mi co ci to da i co to zmieni? NIC bo nie masz na to wpływu. Przy małych wartościach statystykę możesz sobie odstawić na półeczkę i czekać na fluktuację.
Masz problem z lokacjami specjalnymi ?
Przejrzyj temat => Lista lokacji specjalnych

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "VeiN" (25.01.2009, 02:21)


12

Sunday, 25.01.2009, 10:07

takie dywagacje pojawiaja sie w kazdej grze, w ktorej zeby cos zdobyc musi do dropnac...
wtedy zawsze przypomina sie temat sprzed lat z elitarnego (xD) forum o diablo2 czyli battlenet.pl;D i jedyny sluszny wniosek jaki z niego wyszedl: zeby szansa na wydropienie tego co chcesz byla najwieksza musisz postawic kubek z kawa po lewej stronie monitora;D
Każdy powinien coś sądzić - ja sądzę, że wypiję jeszcze jednego drinka.

13

Sunday, 25.01.2009, 10:25

hehe cos w tym musi byc, bo wlasnie wydropilem grzmiacy rewolwer w chwili gdy niedopita kawa stala obok monitora :D tyle, kubek stal z prawej strony. No, chyba, ze wezmiemy pod uwage perspektywe monitora. Jak dopilem kawe i kubek byl pusty szczescie mnie opuscilo i zroblem pustaka ;) Jesli komus jest to potrzebne do analiz, obie wyprawy solo i przy minimalnym exp.
Szukanie jakichs prawidlowosci mija sie z celem i tylko osmiesza autora (sorry). Ale jesli kogos to bawi... prosze bardzo!
"My greatest challenge was knocking Liverpool right off their f***ing perch. And you can print that."
Sir Alexander Ferguson.

14

Sunday, 25.01.2009, 10:55

Sugestia

Zastanawiam sie czy nie umililo i ulatwilo gry gdyby runy, zwoje i przedmioty byly latwiej dostepne. Ganiam po jaskiniach i nazbieralem run, ktore w sumie nic nie daja. Moze cos robie nie tak ale wydaje mi sie ze sa one przyznawane losowo a z ta losowoscia cos nie mam farta :/

Lomnas

Super Moderator

Postów: 960

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

15

Sunday, 25.01.2009, 12:17

Jak przejdziesz do wyższej epoki to będziesz miał częściej;) Poza tym jak było by częściej i każdy by miał wszystko to co za zabawa by była?

A jak chcesz podyskutować na temat szczęścia to tu jest dobry temat: sytem gry- drop - szczęscie bo tu jest na temat tutka, błędów i literówek...

// Dwa powyższe posty przeniesione z TUTORIAL - pytania, sugestie, braki, nieścisłości, błędy, literówki....
KC.
"Krytykować może jedynie ten, kto posiada serce gotowe do niesienia pomocy." William Penn

"Któż to tupta, tupiąc po moim mostku?" - "To!" S. King

Ha ha ha :D



Dajcie wasala;)

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "KruczoCzarny" (25.01.2009, 14:26)


16

Sunday, 25.01.2009, 12:26

to już wiem dlaczego mi nie dropi, piję herbatę :D

DoGi114

Początkujący

Postów: 47

Skąd: Gdynia

  • Wyślij prywatną wiadomość

17

Sunday, 25.01.2009, 13:49

a ja pije cole xD i dropnolem dzisaj n gip pod rzad xD pijac cole czy to sie zalicza do szczescia czy umiejetnosci xD ?? xD

cerberis

Intermediate

Postów: 206

Skąd: z innego swiata

  • Wyślij prywatną wiadomość

18

Sunday, 25.01.2009, 18:37

cola tez pobudza, a przynajmniej aktywnie (negatywnie) wplywa na organizm... ja zlopie wode sama i czasem piwko, i w dodatku stawiam napoje po prawej stronie monita, wiec nic dziwnego, ze nic mi niedropi :D
UWAGA UWAGA.
BUGUSING NIEJEST KARALNY. MOZNA DOWOLNIE WYKOZYSTYWAC BLEDY W GRZE I NIEZOSTAC UKARANYM!!!!

JEZELI WYKRYJESZ JAKIS BUG DAJACY TOBIE PRZEWAGE NAD INNYMI GRACZAMI W GRZE NIEZGLASZAJ TEGO NIKOMU.
PODZIEL SIE RADOSNA NOWINA Z KOLEGAMI I CZERPCIE KOZYSCI Z TEGO TYTULU.
NAWET JAK WYJDZIE NA JAW, ZE KOZYSTACIE Z BUGA, TO NIC WAM NIEZROBIA!!!!!
BEDZIECIE BEZKARNI!!!!

19

Monday, 26.01.2009, 08:46

Viceroy sluchaj veina, bo tym razem dobrze mowi ;P

Niema zadnego znaczenia ilosc jednostek lub ich brak, tylko od wygenerowanego kodu gry jaki w danej sekundzie twojego bytowania na lokacji wygeneruje. A co do bizu, to ja juz niewierze, iz ona zostala wpisana w moj kod mozliwy do wydropienia w jakiejkolwiek lokacji niezaleznie od jej trudnosci, co usiluje nam wmowic Thorga.

Z tego co zauwazylem najwiekszy drop leci na t-rex5, na trudniejszych lokacjach wypada pojedynczy zlom jedynie.


Ciekawe bardzo gdzie tak napisałam?
Bardzo ciekawe, bo nie przypominam sobie.
Biżuteria leci TYLKO na trudniejszych lokacjach.

Na niektórych lokacjach jest duży drop ilościowy (np. T-rex), ale nic naprawdę rzadkiego tam nigdy nie dropnie.
Pisałam to już nieraz na forum, ale niektórzy nadal będą klepać T-Rexa (bo można go zrobić bohaterem solo) i do końca świata dziwić się (a co lepsza jeszcze wypisywać żale na forum) że biżuteria im nie leci.

Na innych lokacjach drop jest niski ilościowo (po zrobieniu 5-10 prób niecierpliwy gracz może stwierdzić, że "nic tam nie dropi"), natomiast jest szansa na wydropienie rzeczy naprawdę rzadkich.
I tam właśnie można znaleźć biżuterię.

Ale oczywiście lepiej poszukiwać dziury w całym i teorii spiskowych ;)

Cytat

tak. najlepszy drop leci na t-rex 5. sam to zauwazyłem.

Czy najlepszy = najwięcej?
Jeśli pod dobrym dropem rozumiesz 30 maczug, to pewnie tak.
Bo biżuterii gwarantuję ci, że nie znajdziesz tam do końca gry ;-)
Ex-Team. Aktualny operator: Kruczoczarny

Lomnas

Super Moderator

Postów: 960

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

20

Monday, 26.01.2009, 11:04

Ale jak toś nie poluje na biżuterię tylko na dużą ilość złomu na przetopienie tak jak ja to 5 T-Rex jest najlepszy. Zresztą na nic lepszego nie mogę iść bo woja nie mam. Ale jak tylko się wzmocnię to polowanie się zacznie:)
"Krytykować może jedynie ten, kto posiada serce gotowe do niesienia pomocy." William Penn

"Któż to tupta, tupiąc po moim mostku?" - "To!" S. King

Ha ha ha :D



Dajcie wasala;)