Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

1

Wednesday, 28.01.2009, 15:12

Epoka kolonizacji

Może nie powinienem się wypowiadać, bo dopiero jestem w antyku, ale tak mnie ubodło, jak się przyjrzałem, co tam mnie czeka:
Budynki, Jednostki, Technologie (Epoki 1-4)

Po pierwsze surowce:
wysokie gory - zloto
gory - zelastwo/saletra
wzgorza - drewno/zelastwo
pustynia/step - konie
lasy - konie/drewno
dzungla - drewno
bagno/strumien - glina

Rozumiem, że złoto tak ekploatowane w średniowieczu, kończy się na pustyni. Natomiast ci co je tam wydobywali tak dużo spluwali na piasek, że wyrosła trawa i mogą już być tam hodowane konie... :thumbup:

Utrzymanie: 16 złota dla medyka to chyba przytyk do naszych lekarzy łapowników ;) problem w tym, że pewnie ten serwer ani jednego nie ujrzy. Takie proste wyliczenie: 5 wysokich gór * 20lvl kopalni (31 wydobycia) = 155 złota, tj. około 40 kirasjerów, albo 12 husarów, a przecież 20 lvl kopalni to nie mało. Na moje oko, każdy przejdzie do kolejnej epoki zanim wybuduje jakąkolwiek sensowną armię i w ten sposób epoka kolonizacji będzie stracona, typowo przejściowa.

Statystyki wojsk: pikinier 100A, 40D (gość z piką); arkebuzer 60A, 20D; dragoni 70A, 20D; rajtar 80, 30; muszkieter 80, 30; janczar 80, 30 (goście z bronią palną), kozak 90, 30 (gość z mieczem na koniu). Ci pikinierzy to muszą być fachowcy jak tych 300 co zatrzymali milionową armię perską, albo i lepsi. Pewnie każdy z nich ma 60 pik i potrafią nimi rzucać na odległość 1km trafiając muchę z zamkniętymi oczami :rotfl: ci pikinierzy to chyba na cześć Zulusów opierających się brytyjskim kolonizatorom w XIX wieku :D

Najdziwniejsze jest to, że jednostki z bronią palną wcale nie są lepsze od tych z epoki kamienia.

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Pontus" (28.01.2009, 15:20)


2

Wednesday, 28.01.2009, 15:20

Na moje oko, każdy przejdzie do kolejnej epoki zanim wybuduje jakąkolwiek sensowną armię i w ten sposób epoka kolonizacji będzie stracona, typowo przejściowa.


To samo było pisane na temat Starożytności, Średniowiecza... :D
Nie przejdziesz bez sensownej armii do następnej epoki - musisz zabić wszystkich bossów :]
Ex-Team. Aktualny operator: Kruczoczarny

rumi_PL

Trainee

Postów: 108

Skąd: Piotrków Trybunalski

  • Wyślij prywatną wiadomość

3

Wednesday, 28.01.2009, 16:01

RE: Epoka kolonizacji

Najdziwniejsze jest to, że jednostki z bronią palną wcale nie są lepsze od tych z epoki kamienia.

Trafione w sedno.(w 4 epoce tylko ciężej jest utrzymać lepsze jednostki w porównaniu z kamieniem)
PS3>>rumi55
(\__/)
(O.o )
(> < )

To jest Króliczek, Wielki Władca.
Skopiuj sobie Króliczka do profilu aby pomóc mu
opanować świat.


4

Wednesday, 28.01.2009, 16:45

RE: Epoka kolonizacji



Statystyki wojsk: pikinier 100A, 40D (gość z piką); arkebuzer 60A, 20D; dragoni 70A, 20D; rajtar 80, 30; muszkieter 80, 30; janczar 80, 30 (goście z bronią palną), kozak 90, 30 (gość z mieczem na koniu). Ci pikinierzy to muszą być fachowcy jak tych 300 co zatrzymali milionową armię perską, albo i lepsi. Pewnie każdy z nich ma 60 pik i potrafią nimi rzucać na odległość 1km trafiając muchę z zamkniętymi oczami :rotfl: ci pikinierzy to chyba na cześć Zulusów opierających się brytyjskim kolonizatorom w XIX wieku :D


dolicz techy.


Najdziwniejsze jest to, że jednostki z bronią palną wcale nie są lepsze od tych z epoki kamienia.


no niestety w kamieniu byly najlepsze jednostki ;)

Lomnas

Super Moderator

Postów: 960

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

5

Wednesday, 28.01.2009, 17:04

Ale przy ich pomocy ciężko było wrażego herosa ubić a tu nawet najsilniejszy padnie. W średniowieczu też a jednostki z AA są słabsze;)
"Krytykować może jedynie ten, kto posiada serce gotowe do niesienia pomocy." William Penn

"Któż to tupta, tupiąc po moim mostku?" - "To!" S. King

Ha ha ha :D



Dajcie wasala;)

6

Wednesday, 28.01.2009, 17:13

Tak z grubsza patrząc strzelający dostaną +20A. Z tego, co mi się wydaje po obrazkach def dostają wszyscy +20. To i tak liche te pukawki. Przypomina się Civilization. Atakowało się czołgami, albo bombowcami na chłopaków z dzidami (czy cokolwiek tam oni mieli, militia się ten oddział nazywał) i łup... czołgów i bombowców nie ma. Z artylerią też sobie radzili :thumbsup:

Dobrze, że w ogóle spojrzałem na epokę kolonizacji, bo jeszcze bym w średiowieczu postawił kolejną pustynną wiochę. I tak będę musiał w IV epoce skasować moje dwie wioski :( A miałem nadzieję, że dociągnę z nimi do VI epoki.

rumi_PL

Trainee

Postów: 108

Skąd: Piotrków Trybunalski

  • Wyślij prywatną wiadomość

7

Wednesday, 28.01.2009, 17:38

Ale przy ich pomocy ciężko było wrażego herosa ubić a tu nawet najsilniejszy padnie

No ale na początku bohater jest zawsze słaby a te kilkadzieścia leveli wyżej juz można nawet solo chodzić oraz są lepsze bonusy do jednostek.
PS3>>rumi55
(\__/)
(O.o )
(> < )

To jest Króliczek, Wielki Władca.
Skopiuj sobie Króliczka do profilu aby pomóc mu
opanować świat.


Lomnas

Super Moderator

Postów: 960

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

8

Wednesday, 28.01.2009, 17:42

Tak tylko, że hero na 20 poz ze starożytności nie ubije 20 poz hero ze średniowiecza. A w drugą stronę już jak najbardziej. Na staro oblegi zakłada się banalnie: nawet niezbyt mocny hero z przodu i kapłani z tyłu. I już takiego oblega nie rozbijesz. Spróbuj coś takiego w średniowieczu/kolonizacji zrobić;)
"Krytykować może jedynie ten, kto posiada serce gotowe do niesienia pomocy." William Penn

"Któż to tupta, tupiąc po moim mostku?" - "To!" S. King

Ha ha ha :D



Dajcie wasala;)

9

Wednesday, 28.01.2009, 17:45

RE: Epoka kolonizacji

Ci pikinierzy to muszą być fachowcy jak tych 300 co zatrzymali milionową armię perską, albo i lepsi.
300 było ich tylko podczas ostatniej bitwy ponieważ resztę odesłali do domów i nie zatrzymali tylko zginęli w 3 dniu walk ;] ale straty były 1:10 dla Greków 8)
A tak poza tym w końcu każda epoka jest trudniejsza :thumbup: co Ty myślisz że w ep5 zrobisz sobie 200 czołgów i rozwalisz wszystko ;] ??


Allah
No gdzie on teraz jest? Gdzie?

VeiN

Moderator

Postów: 543

Skąd: Gdańsk/Bydgoszcz

  • Wyślij prywatną wiadomość

10

Wednesday, 28.01.2009, 17:47

przenoszę do misz-maszu ;)
Masz problem z lokacjami specjalnymi ?
Przejrzyj temat => Lista lokacji specjalnych

11

Wednesday, 28.01.2009, 17:50

Cytat

co Ty myślisz że w ep5 zrobisz sobie 200 czołgów i rozwalisz wszystko ;] ??

nie zrzuci się atomówkę :P (bajdę, bójkę lub brawrurkę nie wiem czy nie pomyliłem imienia) i po kłopocie
Czasem człowiek sądzi, że ujrzał już dno studni ludzkiej głupoty,
ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduje się,
że ta studnia jednak nie ma dna. - Stephen King

VeiN

Moderator

Postów: 543

Skąd: Gdańsk/Bydgoszcz

  • Wyślij prywatną wiadomość

12

Wednesday, 28.01.2009, 18:07

w 5 erze będą już samoloty i naloty ;) będziesz mógł niszczyć budynki innym dla własnej satysfakcji :P
Masz problem z lokacjami specjalnymi ?
Przejrzyj temat => Lista lokacji specjalnych

Lomnas

Super Moderator

Postów: 960

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

13

Wednesday, 28.01.2009, 18:11

Teraz też możesz jak masz duuuuuuuuużo cierpliwości;)
"Krytykować może jedynie ten, kto posiada serce gotowe do niesienia pomocy." William Penn

"Któż to tupta, tupiąc po moim mostku?" - "To!" S. King

Ha ha ha :D



Dajcie wasala;)

Aliar

Intermediate

Postów: 388

Skąd: Mezopotamia

  • Wyślij prywatną wiadomość

14

Wednesday, 28.01.2009, 18:28

nie zrzuci się atomówkę :P (bajdę, bójkę lub brawrurkę nie wiem czy nie pomyliłem imienia) i po kłopocie
BAJKĘ!!!!!!!!!
Po co Ci uszy?

Wystarczy klik!

Podobne wątki