Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

gawlinski1

Nierejestrowany

1

Thursday, 05.02.2009, 03:22

SUROWCE, czyli dywagacje na temat "Pushu".

Postanowiłem przenieść tutaj posty z Think Tanka takie, które dotyczą gorącej dyskusji na temat pushu, by odciążyć tamten temat z niesłużącej jego celowi dyskusji :)
KC.



przepraszam że odpowiadam na pare postów wstecz ale...
PUSZ to wspieranie mocniejszego gracza przez słabszego
natomiast czemu nie można dać tej opcji dla wysyłania surki słabszym?
jak dlla mnie to powinno być normalne i jest pare za tym przesłanek.
Chyba że adminom się nie chce sprawdzać lub też nie można tego ustawić systemowo ;D

+
a) jeśli minie trochę czasu.. będzie wiele graczy na wysokim poziomie a nowy gracz od zera będzie zaczynał wiec jeśli będzie chciał szybciej wspiąć się wyżej będzie potrzebował surowców i co za problem by ktoś mocniejszy mógł je wysłać?
będe chiał by moj kolega graz ze mna w tej grze i co ja bede np. juz w średniiowieczu jak nie dalej a no bedzie biegał ze sloniem na lokacje?
możliwości:
zawsze można ustawić że grasz o jedna epoke wyżej może wysłać surowce pomocowe.
zawsze też można ustawić to i dodać że będzie to:
2 epoka może wysłać dla 1 epoki tylko drewno które gracz otrzyma jako kamienie;)
itd. masa opcji.
b) nawet jeśli ktoś jest o epoke/i wyżej to nie może surowców sysyłać w nieskończoność bo i on musi z czegoś żyć.
c) same surki w grze nie wystarcza bo trzeba rozwijać bochatera a bez tego nie za wiele zdziała.

-

chyba najwiekszy na jaki wpadłem i można go wykożystać:
wysyłasz surowce do słabszego gracza z niższej epoko a atakuje go ktoś mocniejszy i zabiera surki...
ale i tak jeśli jest z innej epoki to co mu po tym? jeśli jest z tej samej epoki to nie jest PUSZ bo sam też jest niżej.

Dla tego podsumowując jeśli ktoś ma z tym problem to nie wiem z czym... 8)

Ten post był edytowany 3 razy, ostatnio edytowany przez "KruczoCzarny" (07.02.2009, 22:14)


VeiN

Moderator

Postów: 543

Skąd: Gdańsk/Bydgoszcz

  • Wyślij prywatną wiadomość

2

Thursday, 05.02.2009, 05:05

push dotyczy i słabszych i lepszych graczy. Z jednej strony możesz mieć xx multikont i pushować jedno konto ceną pozostałych i w tym przypadku masz typowy push. Z drugiej strony gracz dużo silniejszy, już rozbudowany w danej epoce nie potrzebuje surowców i mógłby pushować innego gracza rozpoczynającego grę w danej epoce (i tym samym słabszego).
Masz problem z lokacjami specjalnymi ?
Przejrzyj temat => Lista lokacji specjalnych

3

Friday, 06.02.2009, 21:03

RE: SUROWCE

PUSZ to wspieranie mocniejszego gracza przez słabszego
natomiast czemu nie można dać tej opcji dla wysyłania surki słabszym?
Po czym rozpoznasz który gracz jest słabszy? Jeden może mieć 1000 miejsce i być 3 ep około miesiąca a drugi z 500 co dopiero przejdzie i teraz praktycznie ten drugi jest słabszy ale według regulaminu był by mocniejszy!

gawlinski1

Nierejestrowany

4

Friday, 06.02.2009, 23:49

a co jest ważniejsze epoka czy punkty?
jak dla mnie prosta odp.
push to nie jest pomoc słabszemu.

można ustalić dla pewności że push to pomoc innemu (odgórnie - systemowo):
1. z innej epoki ale ma więcej punktów
2. z tej samej epoki ale ma mniej punktów
PROSTE
daje nam to nowe wzorce i nowa opcja dla tego co opisałem wcześniej...
nic nie komplikujemy a tylko ułatwiamy grę innym słabszym graczom.
nie dało by się wysłać przy tych 2 algorytmach surki wiec admin nie miał by pracy.. 8)
czy jeszcze ktoś ma en on? :rotfl:

5

Saturday, 07.02.2009, 07:38

gawliński myśl nad następnym pomysłem bo przyzwolenie pushu to zły pomysł, nie możesz pomyśleć nad czymś ciekawym a nie tylko jak ułatwiać sobie grę w sposób nie fair??

cerberis

Intermediate

Postów: 206

Skąd: z innego swiata

  • Wyślij prywatną wiadomość

6

Saturday, 07.02.2009, 07:44

Diablo o jakim nie fair ty mowisz postepowaniu???

Gracz silny, bogaty, zblazowany i znudzony, patrzy na takiego slabego i biednego, ale ambitnego i porywa go jego witalnosc, mlodosc i swieze spojrzenie na TE. Taka pomoc przynosi obu stronom radosc. W zyciu to sie nazywa mecenatem/sponsoringiem/stypendium itp i niejest zakazane prawem, a wrecz jest promowane na ozywienie spoleczenstwa i dajace mozliwosc sie wybic biedniejszym ;P

I tylko zawistnie, mali duchem ludzie, ktorzy sie niezalapali na takie dopalacze, bo niespelnili jakichs warunkow, badz nieznali odpowiednich ludzi - torpeduja takie dzialania :D
UWAGA UWAGA.
BUGUSING NIEJEST KARALNY. MOZNA DOWOLNIE WYKOZYSTYWAC BLEDY W GRZE I NIEZOSTAC UKARANYM!!!!

JEZELI WYKRYJESZ JAKIS BUG DAJACY TOBIE PRZEWAGE NAD INNYMI GRACZAMI W GRZE NIEZGLASZAJ TEGO NIKOMU.
PODZIEL SIE RADOSNA NOWINA Z KOLEGAMI I CZERPCIE KOZYSCI Z TEGO TYTULU.
NAWET JAK WYJDZIE NA JAW, ZE KOZYSTACIE Z BUGA, TO NIC WAM NIEZROBIA!!!!!
BEDZIECIE BEZKARNI!!!!

7

Saturday, 07.02.2009, 08:01

Diablo o jakim nie fair ty mowisz postepowaniu???

Gracz silny, bogaty, zblazowany i znudzony, patrzy na takiego slabego i biednego, ale ambitnego i porywa go jego witalnosc, mlodosc i swieze spojrzenie na TE. Taka pomoc przynosi obu stronom radosc. W zyciu to sie nazywa mecenatem/sponsoringiem/stypendium itp i niejest zakazane prawem, a wrecz jest promowane na ozywienie spoleczenstwa i dajace mozliwosc sie wybic biedniejszym ;P

I tylko zawistnie, mali duchem ludzie, ktorzy sie niezalapali na takie dopalacze, bo niespelnili jakichs warunkow, badz nieznali odpowiednich ludzi - torpeduja takie dzialania :D
jak jest ambitny to poradzi sobie sam :), stypendium jest na przeżycie :), jak gość dostanie bez starania za dużo to nie doceni tego co ma tylko do końca życia/gry będzie żerował na innych bo mu znów z następną epoką coś nie będzie pasowało i będzie stękać żeby mu pomagać :).

Tylko ludzie mali duchem i nieudacznicy idą na taką łatwiznę, jak mówi przysłowie " tylko szlachetna ryba płynie pod prąd, a z prądem nawet kupa popłynie" :rotfl:

cerberis

Intermediate

Postów: 206

Skąd: z innego swiata

  • Wyślij prywatną wiadomość

8

Saturday, 07.02.2009, 08:32

hehe . Pewnie, ze niech kupa sama se z pradem plynie. Ja tylko pokazuje, ze przeszkadza takie pomaganie drugiemu graczowi jedynie tym osoba, ktore niemialy takich mozliwosci uzyskania subwencji.

W calym tym pomaganiu chodzi mi o klan jako calosc. Niech przynaleznosc do klanu oznacza nie tylko wspolne od czasu do czasu oblegi, czy jakas pomoc militarna, ale rowniez pomoc w postaci surki. Klanowy skarbiec, gdzie moze wrzucac kazdy klanowicz surke, osobno dla kazdej epoki. Osoba, ktora przechodzi do nowej ery jest bezuzyteczna militarnie dla klanu przez 1-2 miechy (a w 4 i wyzej epoce, to juz chyba w ogole jest bezuzyteczna), a klan w TE rozumiany jest TYLKO i wylacznie jako jeden front militarny, zadne inne bonusy tutaj niewystepuja przeciez z przynaleznosci do sojuszu (pomijajac prestige i itp niepoliczalne dobra duchowe :P). Gracz, ktory w danej epoce tylko dobija lv oltarza i surki ma wiecej niz moze przejesc chcialby sie podzielic z klanem ta surka. A wychodzenie z klanu i atakowanie sie wzajemnie jest uwazam bez sensu i przeczy zasadzie przynaleznosci do klanu ;)
UWAGA UWAGA.
BUGUSING NIEJEST KARALNY. MOZNA DOWOLNIE WYKOZYSTYWAC BLEDY W GRZE I NIEZOSTAC UKARANYM!!!!

JEZELI WYKRYJESZ JAKIS BUG DAJACY TOBIE PRZEWAGE NAD INNYMI GRACZAMI W GRZE NIEZGLASZAJ TEGO NIKOMU.
PODZIEL SIE RADOSNA NOWINA Z KOLEGAMI I CZERPCIE KOZYSCI Z TEGO TYTULU.
NAWET JAK WYJDZIE NA JAW, ZE KOZYSTACIE Z BUGA, TO NIC WAM NIEZROBIA!!!!!
BEDZIECIE BEZKARNI!!!!

9

Saturday, 07.02.2009, 09:17

Ktoś z szefostwa już chyba o tym pisał dlaczego nie będzie takiego czegoś wprowadzone, z tego co pamiętam chodziło o to że ludzie za szybko by awansowali, bo w kilka osób łatwiej jest zebrać surówkę np. na jakąś technologię, a gra ma wg założeń być na około 2 lata (nie licząc Krowy :) ).

Może trochę inaczej myślimy, ja osobiście wolę pomoc w postaci doradztwa bardziej doświadczonych graczy niż gołych surowców i dlatego gram w tą grę. Jak mówił Nikoś Dyzma "dajcie im wódkę "tfu" wędkę :), a nie rybę" :)

cerberis

Intermediate

Postów: 206

Skąd: z innego swiata

  • Wyślij prywatną wiadomość

10

Saturday, 07.02.2009, 09:31

No i wlasnie o takiej wodce eee wedce ja mowie ;) Na samym poczatku surki po 5k wydaje sie ilosciowo niewyobrazalna kwota, ale dla kogos kto juz zasiedzial sie w danej erze, to sa grosze. Dam takie 5k graczowi, ktory dopiero co przeszedl do epoki wyzej i moze za to postawic kilka kopalni... Rozwinie sobie wioski do 10-15lv i dalej sobie poradzi juz spokojnie. To sie nazywa wg mnie wedka. A juz tylko odemnie bedzie zalezalo czy dam taka pomoc innemu czy nie.

A to, ze ktos tam sie niezgodzil na podobny pomysl nieoznacza, ze pomysl taki niemoze podlegac modyfikacji i przystosowania do warunkow TE. Niechodzi mi tutaj o przelewanie 100k surki danemu graczowi, ale wlasnie te skromne 5k, ktore da kopa w poczatkowej fazie rozwoju. Oczywiscie ktos tutaj powie, ze dlaczemu sa oltarze budowane do 20lv ;). To jest pomysl wg wart przemyslenia. Moze cos z tego sie urodzi, a moze nie.
UWAGA UWAGA.
BUGUSING NIEJEST KARALNY. MOZNA DOWOLNIE WYKOZYSTYWAC BLEDY W GRZE I NIEZOSTAC UKARANYM!!!!

JEZELI WYKRYJESZ JAKIS BUG DAJACY TOBIE PRZEWAGE NAD INNYMI GRACZAMI W GRZE NIEZGLASZAJ TEGO NIKOMU.
PODZIEL SIE RADOSNA NOWINA Z KOLEGAMI I CZERPCIE KOZYSCI Z TEGO TYTULU.
NAWET JAK WYJDZIE NA JAW, ZE KOZYSTACIE Z BUGA, TO NIC WAM NIEZROBIA!!!!!
BEDZIECIE BEZKARNI!!!!

viceroy

Intermediate

Postów: 243

Skąd: Gdzieś z jakiegoś pola kapusty.

  • Wyślij prywatną wiadomość

11

Saturday, 07.02.2009, 09:39

cerberis

TE to nie życie. Tu nie ma mecenasów:P

Muszę Ci powiedzieć , że po przeczytaniu twojego posta łzy mi poleciały ze śmiechu:)
...podstawową zasadą higieny jest to, że jak się wchodzi to się puka...

sejan - człowiek, który nie urodził się w Krakowie.

VeiN

Moderator

Postów: 543

Skąd: Gdańsk/Bydgoszcz

  • Wyślij prywatną wiadomość

12

Saturday, 07.02.2009, 09:43

A ja muszę wam powiedzieć, że nie będzie opcji promującej push, bez względu jak to opiszecie. Jak chcesz sobie kogoś wesprzeć to wystaw surowce na rynek i losowo wesprzyj.
Masz problem z lokacjami specjalnymi ?
Przejrzyj temat => Lista lokacji specjalnych

13

Saturday, 07.02.2009, 10:40

No i wlasnie o takiej wodce eee wedce ja mowie ;) Na samym poczatku surki po 5k wydaje sie ilosciowo niewyobrazalna kwota, ale dla kogos kto juz zasiedzial sie w danej erze, to sa grosze. Dam takie 5k graczowi, ktory dopiero co przeszedl do epoki wyzej i moze za to postawic kilka kopalni... Rozwinie sobie wioski do 10-15lv i dalej sobie poradzi juz spokojnie. To sie nazywa wg mnie wedka. A juz tylko odemnie bedzie zalezalo czy dam taka pomoc innemu czy nie.

A to, ze ktos tam sie niezgodzil na podobny pomysl nieoznacza, ze pomysl taki niemoze podlegac modyfikacji i przystosowania do warunkow TE. Niechodzi mi tutaj o przelewanie 100k surki danemu graczowi, ale wlasnie te skromne 5k, ktore da kopa w poczatkowej fazie rozwoju. Oczywiscie ktos tutaj powie, ze dlaczemu sa oltarze budowane do 20lv ;). To jest pomysl wg wart przemyslenia. Moze cos z tego sie urodzi, a moze nie.
na początku pozwolisz żeby to było 5k, potem powiesz że przecież można 10k bo to u mnie mało w porównaniu do niego i tak dojdzie do 100k bo "sponsor" i tak jest " zblazowany i znudzony" i nie zależy mu na surowcach, a skoro jest zblazowany i znudzony to może zawsze urlop włączyć :)

dla mnie Twoje rozumowanie to cały czas jest ryba a nie wódka "tfu" wędka :), najlepiej mu pomożesz ucząc go grać, bo tu nie real i z głodu nie umrze :)

gawlinski1

Nierejestrowany

14

Saturday, 07.02.2009, 11:42

z tego co czytam to tylko jedna osoba twierdzi ze push to pomoc innym graczom.
natomiast wszędzie indziej push ma inne znaczenie - patrz google
ja dalej pozostaje przy swoim i uważam że pomoc innym słabszym graczom jest dobra
(zwłaszcza że wszędzie można zrobić ograniczenia i nikomu to nie utrudni pracy.
rynek dalej był by przydatny do kupna i sprzedaży surki z graczami z tej samej epoki.

gracz silniejszy pomoże słabszemu ale słabszy nie będzie lepszy od mocniejszego
już o tym pisałem że jak ktoś da mu masę surowca i przejdzie sobie do nowej epoki to okaże się nagle że ma bohatera na 1 poziomie i jest problem.
gracz silniejszy nie może też pomagać bez końca bo sam ma wydatki.
może ustalmy jakieś konkrety.. co stoi na przeszkodzie by tego nie wprowadzić?

co boicie się że nikt nie będzie korzystał z rynku? - skoro można pomóc tylko słabszym i z innej epoki to po co się tym przejmować
gracz "pushowany" będzie znudzony grą - raczej tak czy siak będzie znudzony zwłaszcza że tak jak pisałem zapraszając kogoś do gry osoba ta zaczyna od zera a ty jesteś np. w średniowieczu.. i zanim będziesz z mógł ze swoim kolega robić oblegi albo klanowo walczyć z innym graczami to faktycznie można się znudzić i to chyba logiczne że będziesz mu mówił jak ma grać ale z 1 do 3 epoki droga jest tak czy siak długa (nawet jak jesteś najmądrzejszy na swiecie)

a.. można też zrobić że jest pomoc tylko dla pierwszej epoki. puki gracze nie są aż tak dalko.
napewno każdy się zgodzi że przy takiej ilości martwych konto w pierwszej epoce grabienie wiosek bez obrony jest nudne.
pomoc słabszym też jest przydatka kiedy ktoś po xxx czasie znowu chce zagrać ale usunoł konto i musi robić wszystko od zera.

i.. jeszcze jedno jak ktoś nie zgadza sie na wprowadzenie pomocy bo on jak zaczynal to tak nie miał to wybaczcie ale powala mnie taka wypowiedz na kolana. nie bedziemy nic zmieniac bo ja takich opcji w grze nie miałem. SUPER - domyślam sie w takim razie ze łatka nowa też mu się nie podobała ^^

Lomnas

Super Moderator

Postów: 960

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

15

Saturday, 07.02.2009, 11:49

Tu nie chodzi o to, że "nie było takiej opcji to teraz też nie będzie" tylko o to, że jest ona zabroniona przez regulamin. A skoro jest taki zapis w regulaminie to chyba warto się zastanowić po co on jest... Chyba Vein kiedyś napisał a propos puschu fajną rzecz. Masz farmą pod nosem. Jedziesz ją dwa razy dziennie, ubijasz i zabierasz wszystko. Nagle ten gracz dostaje pomoc od jakiegoś sponsora... I co? W krótkim czasie sam stajesz się farmą i jęczysz, że Cię jedzie. Dalej chcesz zalegalizować puch?
"Krytykować może jedynie ten, kto posiada serce gotowe do niesienia pomocy." William Penn

"Któż to tupta, tupiąc po moim mostku?" - "To!" S. King

Ha ha ha :D



Dajcie wasala;)

cerberis

Intermediate

Postów: 206

Skąd: z innego swiata

  • Wyślij prywatną wiadomość

16

Saturday, 07.02.2009, 12:37

Lomnas dziwne rozumowanie... bac sie swoich farm hehe. TE pozwala rozwalic mocniejszego gracza swobodnie, trza tylko pokombinowac. Jezeli Lomnas atakujesz farmy, bo boisz sie walki i twierdzisz zeby niedawac takiemu graczowi mozliwosci troche nadgonienia po twoich najazdach, to jestes lama i tyle ;)

Ja tutaj niemowie o jakichs pushach slabiutkich graczy czy swiezakow... ja mowie o klanie, ktory gra ze soba wspolnie od bardzo dawna, niektorzy razem sa nawet od poczatku ery i niema ich juz czego nauczyc Diablo, bo to oni sa weteranami i wlasnie oni moga nauczac hehe....Chodzi o wzmocnienie klanu.
UWAGA UWAGA.
BUGUSING NIEJEST KARALNY. MOZNA DOWOLNIE WYKOZYSTYWAC BLEDY W GRZE I NIEZOSTAC UKARANYM!!!!

JEZELI WYKRYJESZ JAKIS BUG DAJACY TOBIE PRZEWAGE NAD INNYMI GRACZAMI W GRZE NIEZGLASZAJ TEGO NIKOMU.
PODZIEL SIE RADOSNA NOWINA Z KOLEGAMI I CZERPCIE KOZYSCI Z TEGO TYTULU.
NAWET JAK WYJDZIE NA JAW, ZE KOZYSTACIE Z BUGA, TO NIC WAM NIEZROBIA!!!!!
BEDZIECIE BEZKARNI!!!!

Lomnas

Super Moderator

Postów: 960

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

17

Saturday, 07.02.2009, 12:41

Nie chodzi o to, że lama jestem, tylko o niezdrowe dopakowywanie graczy. A zdziwiłbyś się kiedyś jakby Twoja farma Cię tak zrobiła... A aktywnych graczy z zasady nie atakuję bo po co im życie utrudniać. Lepiej na spokojnie opuszczone wioski jechać;) Chyba, że w odpowiedzi na atak to się mogę wybrać.
"Krytykować może jedynie ten, kto posiada serce gotowe do niesienia pomocy." William Penn

"Któż to tupta, tupiąc po moim mostku?" - "To!" S. King

Ha ha ha :D



Dajcie wasala;)

gawlinski1

Nierejestrowany

18

Saturday, 07.02.2009, 12:42

po to jest sojusz - żeby sobie pomagać.
jak go ktoś po waszym puszu atakuje to nawet dobrze bo się nauczy grać zespołowo i jak dołączy do sojuszu to też dostanie wsparcie..
tak wogóle to chyba o walke chodzi. jak taki koleś bo on go jedzie dzień w dzień jest jego farma to ok ale że ten koleś po takich atakach zrezygnuje z gry to ok. w ten sposób można wyrównać jego szanse - proste. ;)

co do regulaminu to ktoś go nie przemyślał i trzeba go zmienić 8)

jeśli chodzi o ataki 2x dziennie to w ogóle to jest śmieszne bo masz 5-6 wiosek i zawsze możesz tyko 2 ataki na jednego gracza który ma 2-3 wioski załóżmy jak dla mnie to już jest kpina. zamiast zrobić limit 2 ataków na wioske to jest limit 2 ataków na gracza.
rano pojedziesz kolesiowi 2 wioski i czekasz 24h mimo ze ma jeszcze 2 :thumbdown:
-------------------------------------
czy o czymś zapomniałem? :rotfl:

Lomnas

Super Moderator

Postów: 960

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

19

Saturday, 07.02.2009, 12:44

Ale graczy jest dużo i zawsze masz sporo celów do wybrania. A limit jest po to, żeby niespuschowani gracze też mogli się odbudować...
"Krytykować może jedynie ten, kto posiada serce gotowe do niesienia pomocy." William Penn

"Któż to tupta, tupiąc po moim mostku?" - "To!" S. King

Ha ha ha :D



Dajcie wasala;)

gawlinski1

Nierejestrowany

20

Saturday, 07.02.2009, 12:47

jak dla mnie to nawet 2 ataki na ta samą wioskę nic mi nie robią a jakiś kozak nie jestem ^^
szkoda mi tylko tej osoby że zmarnowała ataki które teraz może zrobić znowu za 24h i że w tym czasie nawet nie ma po co szpiegować 2 woski..