Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

1

Tuesday, 03.06.2008, 11:20

FAQ - najczęściej zadawane pytania.

http://pl.wikipedia.org/wiki/FAQ

Uwaga! Wiele podstawowych informacji znajdziecie w interaktywnym pokazie! =>
http://czaswojny.interia.pl/demo_pl/demo0.html

1. Czemu w symulatorze nie można określić cech bohatera? Przydałoby się więcej statystyk w symulacji.
Ponieważ byłoby to zbyt duże ułatwienie i gra byłaby za prosta - można by wyliczyć dokładnie wynik i przebieg walki (paroma symulacjami - bo jednak rozkład ciosów jest całkowicie losowy) A teraz istnieje taki czynnik zmienny x, którego zachowania nie sposób przewidzieć.

2. Jaskinia jest zabugowana! Z 3 na 4 poziom nie zwiększa sie przyrost krzemienia.
To nie bug - wartości przyrostu są zaokrąglane do pełnych liczb. Akurat przy zwiększeniu z 3 na 4 poziom wartość ta zmienia się w zbyt małym stopniu i nie ma to odzwiecierdlenia w tym miejscu.

3. Wytrenowalem 2 jednostki ale nie moge ich znalezć. Pomocy!
Jednostki znajdują się w garnizonie w zakładce Armia w wiosce (http://czaswojny.interia.pl/demo_pl/demo21.html) . Jeśli nie możesz ich tam znaleźć, to spróbuj pod przeglądarką Opera bądź FireFox. Jeśli musi to być IE, to JEDYNIE w wersji 7. Internet Explorer 5 i 6 nie obsługuje poprawnie naszej gry.

4. Czy mobilność działa poprawnie? Rozwinąłem ją na 3 poziom, a dalej moja armia idzie z taką samą szybkością...
Armia porusza się zawsze z prędkością najwolniejszej jednostki - w tym przypadku będzie to bohater. Mobilność działa tylko na jednostki w armii. By zmniejszyć czas podróży trzeba jeszcze zainwestować w umiejetność "czas marszu", która działa tylko na herosa.

5. Mam tylko 2 punkty dwodzenia, a mimo to mogę mieć aż 10 jednostek w armii. Czy to nie bug?
Nie - punkty dowodzenia liczy sie tylko w przypadku wyprawy do Lokacji Specjalnych. Bohater nie może tam zabrać ze sobą więcej jednostek niż wynosi właśnie jego poziom dowodzenia. Z kolei maksymalna ilość punktów dowodzenia wynosi 10.

6. Gdzie mogę znaleźć ilość surowców jakie produkują moje kopalnie? Nigdzie nie znalazlem takowej informacji, nawet w centrum dowodzenia.
Trzeba najechać na surowce w wiosce i pokaże sie okienko z dokładną rozpiską.

7. Jak dołączyć do bohatera armie z garnizonu ?
Klikasz na jednostkę w garnizonie a następnie klikasz na wolne pole w armi (pod warunkiem, oczywiście, że masz tą armię wyszkoloną). (http://czaswojny.interia.pl/demo_pl/demo22.html)

8. Jak postawić wioskę i czy po założeniu ma ona okres ochronny?
Aby wybudować wioskę, posiadając już osadnika oraz technologię (w pierwszej epoce ogień) należy kliknąć na wybrany teren do osiedlenia. Po prawej stronie ekranu znajduje się opcja "Załóż nową wioskę tutaj". Wioska ma 24 godziny ochrony przed atakami od chwili gdy zostanie postawiona. (http://czaswojny.interia.pl/demo_pl/demo28.html)

9. W mojej przeglądarce pojawiają się jakieś dziwne błędy...Jak mam to zgłosić?
Primo - dobrze by było, jakbyś zrobił PrintScreena i wkleił na forum.

Secundo - jeśli to Firefox, to:
Narzędzia -> Konsola błędów, kliknij na 'Błędy' -> zjedź na sam dół listy -> kliknij prawym na ostatnim błędzie -> Kopiuj -> Wklej na forum.

Tertio - jeśli Opera:
Narzędzia -> Zaawansowane -> Konsola Błędów -> na dole z rozwijanego menu wybierz "Błędy" -> zjedź na sam dół listy -> kliknij prawym na ostatnim błędzie -> Kopiuj -> Wklej na forum.

10. Mój bohater - demon - powinien dodawać jednostkom atak przeciwlotniczy, a nie dodaje!
Bonus demona do ataku przeciwlotniczego jest dodawany tylko jednostkom, które bazowo posiadają atak przeciwlotniczy.

11. Dlaczego runy powyżej gip nie da się sprzedać za surowce?
Gdyż dostawałoby się bardzo dużo surowców i dochodziłoby do dysproporcji między "szczęściarzami" którym wypadły runy powyżej GIP i tym, które nie wypadły. Strategia zamieniłaby się w czystą loterię.Jednak jeżeli potrzebujesz surowców to możesz sprzedać runę na aukcji lub za punkty handlu (ph), a za nie możesz kupić z aukcji jakiś złom na zamianę na surowce.

12. Czy wydobywanie koni nie powinno zostać zmienione np. na hodowle koni?
To jest schemat odnoszący się do wszystkich surowców i nie będzie zmieniony.

13.Dlaczego symulator jest tak ograniczony ?
Symulator NIE ma pokazywać wyników walk. Symulator pokazuje, jak zachowują się dane jednostki w walce z innymi jednostkami. Pomaga tylko przewidzieć, ile mniej więcej i jakich jednostek będziesz potrzebował na pokonanie armii przeciwnika.

14. Jakie muszą być spełnione warunki aby zlikwidować wioskę ?
- wszystkie oddziały i bohater należące do likwidowanej wioski muszą stacjonować w tej wiosce i nie mogą prowadzić żadnych akcji (lokacje specjalne, oblegi, ataki, przejścia między wioskami itp.)
- żadne inne oddziały nie mogą stacjonować czy też prowadzić akcji do/z likwidowanej wioski
- nie mogą być budowane budynki ani opracowywane technologie w likwidowanej wiosce
- wioska nie może być oblegana ani atakowana przez innych graczy
Bohatera można wskrzesić w innej wiosce nie posiadającej innego bohatera.

Uwaga: Zniszczenie wioski spowoduje ponowne losowanie terenu, na którym się znajdowała!


15. Czy posiadając przedmiot 3 slotowy mogę użyć na nim zwoju złożonego z dwóch run?

Nie - zwoje dwurunowe można używać jedynie na przedmiotach z dwoma slotami - analogicznie jest ze zwojami trójrunowymi.

16. Zauważyłem, że już kilka razy niezapisane przeze mnie wiadomości, zostają usunięte po pewnym czasie. To bug czy tak po prostu jest?

To nie bug - niezapisane wiadomości znikają po 5 dniach, a te z folderu "wysłane" - po 14. Natomiast wiadomości zapisane (znajdujące się w folderze "Zapisane") nigdy nie znikają! Warto o tym pamiętać, gdy chce się zachować jakiś raport, na przykład gdy wrzuca się do niego link na forum.

17. Dlaczego dostałem mniej exp z lokacji niż to wynika z HP przeciwników ?

Wszystko wyjaśni ci ten temat:Bug z dodatkowym życiem po śmierci hero
Operator serwerów T1 i T2
Zanim napiszesz wiadomość - przeczytaj FAQ Gra na 1 IP / Multikonta.
Nie przyjmuję skarg na PW! Chcesz zgłosić skargę - napisz w dziale Skargi, po zapoznaniu się z Regulamin działu SKARGI.
--------------------------------------------------------------------------------------------
Graj Muzyko!
Chuck norris said let be light and there was Hasselhoff
o_0

Ten post był edytowany 33 razy, ostatnio edytowany przez "KruczoCzarny" (22.04.2009, 21:11)