Nie jesteś zalogowany.

gawlinski1

Nierejestrowany

1

Monday, 16.02.2009, 19:29

Forsowny marsz wioska v wioska

kiedy wysyłasz armie tam i z powrotem kosztuje tyle samu co w jedną stronę... tzn
forsowny marsz dla ataku jest tam i z powrotem [b]ale[/b]

jeśli wysyłasz armie z wioski do wioski to nie zależnie czy w jedną czy w dwie strony kosztuje ona tyle samo...
może to nie bug tylko nie dopracowanie.. ale sadze że powinno się to zmieniać zależnie od zaznaczonej opcji (Automatyczny powrót)


ps. jeśli ktoś uważa że to nie bug to proszę do systemu gry.. polemizował bym ale to nie jestem moderatorem....;)

Lomnas

Super Moderator

Postów: 960

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

2

Monday, 16.02.2009, 19:31

Czy to jest bug to już zależy od intencji twórców w tym zakresie. Poczekamy, zobaczymy...
"Krytykować może jedynie ten, kto posiada serce gotowe do niesienia pomocy." William Penn

"Któż to tupta, tupiąc po moim mostku?" - "To!" S. King

Ha ha ha :D



Dajcie wasala;)

viceroy

Intermediate

Postów: 243

Skąd: Gdzieś z jakiegoś pola kapusty.

  • Wyślij prywatną wiadomość

3

Monday, 16.02.2009, 19:33

całkowita racja. tylko najpierw sprawdz przelicznik. wysłanie armi w ataku , czyli tam i z powrotem jest równowazny z wysłaniem armi do innej wioski i z tejże wioski nazad. juz to sprawdzałem. koszt wychodzi + - ten sam.
...podstawową zasadą higieny jest to, że jak się wchodzi to się puka...

sejan - człowiek, który nie urodził się w Krakowie.

gawlinski1

Nierejestrowany

4

Monday, 16.02.2009, 19:59

1. dodam jeszcze że ładowność powinna się zmieniać zależnie od tego czy użyjemy tych koni czy nie.
2. powinno też robić różnice w ilości koni - im dalej tym więcej.
nie zależnie czy ze Szczecina do Warszawy czy do Londynu na x koniach dojedziesz.. trochę to bez sensu..
im dalej tym więcej ich powinno być potrzebnych.. - ale to już temat do systemu gry...

5

Monday, 16.02.2009, 20:02

Niezły pomysł z tym zwiększaniem ładowności na koniach w sumie to nawet przydatne by było.

gawlinski1

Nierejestrowany

6

Monday, 16.02.2009, 20:18

temat jest inny.. jak chcesz to napisz o tym w systemie gry to podyskutujemy..

7

Monday, 16.02.2009, 20:21

napisałes o tym w poprzednim poście to pisze co myslę, ale też zauważełe to,że jak się wysyła armię fm w jedną i drugą stronę to mam tą samą liczbę koni co tylko w jedną stronę. Może to bug i trzeba by to naprawi i podwoic liczbę koni wtedy.

gawlinski1

Nierejestrowany

8

Monday, 16.02.2009, 21:55

nie podwoić tylko odjąć!... Boże za co? :evil:
jak wysyłasz między wioskami domyślnie jest odznaczona opcja powrotu...
więc o połowę mniej koni idzie..
a jak zaznaczasz powinno być 2x więcej..
DODAM JESZCZE ŻE CZASU NIE PODAJE DOJŚCIA W ŻADNEJ Z OPCJI... (z menu armii)

9

Monday, 16.02.2009, 22:02

Przypominam, że te konie nie służą jako tragarze. Są zastępowane zmęczonymi po forsownym (ergo - bardzo szybkim i męczącym dla zwierząt) "marszu" :)

Edit:
DODAM JESZCZE ŻE CZASU NIE PODAJE DOJŚCIA W ŻADNEJ Z OPCJI... (z menu armii)

Nie ma tej informacji, bo gdy klikasz "wybierz armię" to gra nie wie od razu do jakiej wioski ją skierujesz :) A nie ma wprowadzonego dynamicznego liczenia czasu zależnie od tego którą wiochę wybierzesz. I pewnie szybko nie będzie (o ile w ogóle ;p)
Operator serwerów T1 i T2
Zanim napiszesz wiadomość - przeczytaj FAQ Gra na 1 IP / Multikonta.
Nie przyjmuję skarg na PW! Chcesz zgłosić skargę - napisz w dziale Skargi, po zapoznaniu się z Regulamin działu SKARGI.
--------------------------------------------------------------------------------------------
Graj Muzyko!
Chuck norris said let be light and there was Hasselhoff
o_0


gawlinski1

Nierejestrowany

10

Monday, 16.02.2009, 22:14

odpowiem prosto jak się da:
- jak klikasz na dole armii w ikonkę..
1.to gra otrzymuje informacje jaka armia będzie wysyłana
2. wyświetla się nowe okno z listą opcji.. i spis wiosek - nie możesz podać innych kordów niż te ze spisu...
3. obok wiosek masz podany czas -

więc tylko kwestia czy będzie to informacja o normalnym czasie transportu z wioski do tej wybranej czy będzie się zmieniać po zaznaczeniu opcji użycia koni.
rozumiesz?
nie wiem co ma z tym dynamiczne liczone?
nawet starczy opcja z informacją o normalnym czasie podzielić przez 2 jest prościej niż zgadywać

11

Monday, 16.02.2009, 22:19

To czy ja rozumiem to bez znaczenia - zacytowałem tylko Konrada ;] Faktycznie czas dojścia obok każdej z możliwych do wybrania wiosek byłby przydatny. Zobaczymy co się da z tym zrobić. A z tym dynamicznym liczeniem chodziło mi o to, że z tego miejsca możesz wpisać dowolne kordy :>

Spokojnie :D
Operator serwerów T1 i T2
Zanim napiszesz wiadomość - przeczytaj FAQ Gra na 1 IP / Multikonta.
Nie przyjmuję skarg na PW! Chcesz zgłosić skargę - napisz w dziale Skargi, po zapoznaniu się z Regulamin działu SKARGI.
--------------------------------------------------------------------------------------------
Graj Muzyko!
Chuck norris said let be light and there was Hasselhoff
o_0

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "KruczoCzarny" (16.02.2009, 22:24)


gawlinski1

Nierejestrowany

12

Monday, 16.02.2009, 22:26

powoli rozumiem jak działa ta gra (co w niej nie można) ale po to się o tym mówi by jeśli będzie to możliwe zawsze można wprowadzić to na nowych serwerach... domyślam się że pewne zmiany wszystko by wywaliły.. ale akurat to była by informacja statyczna.
---
info przy wiosce docelowej o czasie wysłania
---
reszta to tam już niech się toczy.. i tak jak napisałeś nie wiadomo kiedy zostanie wprowadzona..

VeiN

Moderator

Postów: 543

Skąd: Gdańsk/Bydgoszcz

  • Wyślij prywatną wiadomość

13

Monday, 16.02.2009, 23:09

nie podwoić tylko odjąć!

rozumiesz?
Gawliński następnym razem gdy użyjesz kolorków, pogrubionej lub powiększonej czcionki w zwykłym poście masz ode mnie warna. Na tym forum nie zaznacza się stanu emocjonalnego w ten sposób.

Co do części tematu odnośnie ładowności a FM uważam, że FM nie powinien ingerować w ładowność. FM ma ukrócić czas ataku, aby gra zyskała trochę dynamiki a nie dawać dodatkowe bonusy. Dodatkowo logicznie na to patrząc - wykończone do granic możliwości konie na będą dodatkowo nosić łupów =.=. Jak ktoś się ze mną nie zgadza to niech sobie przebiegnie 1km a później założy plecak 30kg i zrobi tą samą trasę i niech oceni czy czas biegu miał ten sam =.=.

Jeżeli chodzi o główny temat to wydaje mi się, że jest to dość przemyślana akcja. Jednak jeżeli miałoby się to nie podobać to prawdopodobnie koszty "do wioski i z powrotem" zostałyby podwojone. Koszty w jedną stronę na pewno nie spadną.
Masz problem z lokacjami specjalnymi ?
Przejrzyj temat => Lista lokacji specjalnych

gawlinski1

Nierejestrowany

14

Monday, 16.02.2009, 23:36

1. pisałem o tym ze powinno zabierać (ujemnie) ilość ładowności jednostek kiedy wysyłamy je szybciej - ale to była tylko abstrakcja.. nie ma co do tego wracać zwłaszcza że mało kto zrozumiał co napisałem.
2. o czym ty piszesz? co podwojone? pisze ze liczy konie jak w dwie strony a ty piszesz ze powinny beż podwojone.. :evil:

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "gawlinski1" (16.02.2009, 23:45)


15

Tuesday, 17.02.2009, 08:58

Jest dobrze jak jest i nie będzie dodawanych ŻADNYCH udziwnień.
Przed wysłaniem PW upewnij się, że piszesz do właściwej osoby:
Admin ds. technicznych - Konrad
Admin ds. koncepcyjnych - SushiMaker

VeiN

Moderator

Postów: 543

Skąd: Gdańsk/Bydgoszcz

  • Wyślij prywatną wiadomość

16

Tuesday, 17.02.2009, 12:33

2. o czym ty piszesz? co podwojone? pisze ze liczy konie jak w dwie strony a ty piszesz ze powinny beż podwojone.. :evil:
Chłopie ogarnij się i skup! Bo widzę, że ci nieprzeciętną myśl zarzuciłem xD. Po pierwsze akcja z automatycznym powrotem (AP) kosztuje tyle samo co w jedną stronę bez automatycznego powrotu (BAP). Jeżeli liczysz drogę BAP z wioski A do B i dalej z B do A to płacisz dwa razy tyle ponieważ wykonujesz sam dwie niezależne akcje - dlatego jest dla mnie OK. Ale jeżeli miałoby to zostać wyrównane bo taki gawliński stwierdza, że go oszukują to cena za AP powinna zostać podwojona aby płacono za te same akcje co przedstawiłem dla BAP. Mam nadzieje, że już ci się światełko zapaliło ;)

PS. jasne jest już, że nic takiego nie wejdzie ;)
Masz problem z lokacjami specjalnymi ?
Przejrzyj temat => Lista lokacji specjalnych