Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

1

Thursday, 19.02.2009, 14:38

Liczba ataków na gracza

Myślę, że zdecydowanie ożywiłoby rozgrywkę wprowadzenie nowego ograniczenia liczby ataków na gracza zależnego od epoki.

Epoka kamienia: 2 dozwolone ataki na gracza,
starożytność: 3 dozwolone ataki na gracza,
średniowiecze: 4, itd.
ilość dozwolonych ataków uzależniona od epoki gracza broniącego się.

Teraz ewentualne potyczki między graczami trudno nawet nazwać wojną. Dwa ataki na dzień to napradę żółwie tempo.

2

Thursday, 19.02.2009, 14:40

Jak dla farmy to stanowczo za dużo.
Postaw się w sytuacji tych graczy co farmisz ;] na pewno nie są zadowoleni faktem że 2x dziennie im wjeżdżasz na chatę.Ten temat chyba był już omawiany ;]


Allah
No gdzie on teraz jest? Gdzie?

gawlinski1

Nierejestrowany

3

Thursday, 19.02.2009, 14:43

na gracza w danej epoce to już bardziej rozumiem. ponieważ ktoś z 3E mógł by 3x atakować gracza z 2E a tez z 2E tylko 2x;)
ogólnie moim zadaniem powinno być z każdą epoką 2x więcej ataków.
ktoś ma 3 wioski a ja mogę tylko 2x zaatakować - gdzie często się zdąża że gracz po prostu ucieknie i z 2 ataków robi się 0.
można by wprowadzić większą liczbę ataków ale powinna być widoczna tylko stolica gracza a nie wszystkie wioski jakie posiada...
bez różnicy czy to premium czy też nie.
widoczność tylko stolicy ma swoje przesłanki. prawie żadna z gier on line nie zakłada opcji widoczności wszystkich wiosek(planet,osad,wyspa...)
bo to jest zgubne a tu się to praktykuje
i większości to pasuje
(może dla tego że na forum w większości wypowiadają się doświadczeni gracze i nie ma sprzeciwów by było po staremu.

jeśli jakiś sojusz uweźmie się na gracza to zostanie po nim tylko stolica - bo całą resztę można oblegać i zniszczyć.
to bardzo zniechęca.
gdyby była widoczna tylko stolica można by robić więcej ataków a limit był by na wioski a nie na gracza.
i zależnie od ilości wiosek tyle razy możesz atakować - każda 2x

Ten post był edytowany 4 razy, ostatnio edytowany przez "gawlinski1" (19.02.2009, 14:52)


4

Thursday, 19.02.2009, 14:48

Może jeszcze raz napiszę:
gracz w epoce kamienia mógłby być atakowany przez innego gracza 2 razy na dzień,
gracz w starożytności mógłby być atakowany 3 razy na dzień, itd.

Dla ludzi z epoki kamienia nie byłoby różnicy, ale w kolejnych epokach już tak.

A jak ktoś przechodzi i zostaje farmą, to już jego sprawa.

viceroy

Intermediate

Postów: 243

Skąd: Gdzieś z jakiegoś pola kapusty.

  • Wyślij prywatną wiadomość

5

Thursday, 19.02.2009, 15:20

ja jestem za tym, zeby zostawic tak jak jest. 2 ataki w zupełności wystarcza. nie chciałbym aby mnie ktoś atakował 2 razy dziennie a co dopiero 3 razy. atakuj nieaktywnych to aktywni nie będą atakowali ciebie.
...podstawową zasadą higieny jest to, że jak się wchodzi to się puka...

sejan - człowiek, który nie urodził się w Krakowie.

6

Thursday, 19.02.2009, 15:28

W V epoce, jak gracze będą mieli po 6 wiosek, złapanie czyjejś armii przy dwóch możliwych atakach będzie graniczyło z cudem.

rumi_PL

Trainee

Postów: 108

Skąd: Piotrków Trybunalski

  • Wyślij prywatną wiadomość

7

Thursday, 19.02.2009, 15:31

Nie wiem więc po co jest opcja 'szpieguj wioske'?
Mi ten pomysł nie przypadł do gustu 2 ataki starczą
PS3>>rumi55
(\__/)
(O.o )
(> < )

To jest Króliczek, Wielki Władca.
Skopiuj sobie Króliczka do profilu aby pomóc mu
opanować świat.


8

Thursday, 19.02.2009, 15:45

Uwazam ze jest ok i dodanie nawet 1 ataku zniechecilo by farmy do gry co spowoduje spadek produkcji, jest dobrze jak jest. Eventy klanowe i zwiekszeni xpa w kazdej erze w lokacjach byloby sensowne

-> Gawlinski jak zwiekszy sie ilosc atakow to chyba juz mi nie uciekniesz :), ciekawe czy wtedy tez bedziesz chcial zwiekszenia ilosci atakow w kazdej erze :)
Jak dingniesz do sredniowieca to bede mogl odwiedzac cie 4x

-> rumi jak sie wie jak uzywac szpiegowania (niekoniecznie wlasnego) to nie ma bata zeby ktos ci zwial :D

9

Thursday, 19.02.2009, 15:49

To może chociaż wprowadzić jakiś oficjalny stan wojny. Jeden gracz wypowiada drugiemu wojnę, ten się zgadza i mają wtedy zwiększoną (w jakiś sposób) liczbę ataków na siebie.

Możliwość pojechania każdej wioski przynajmniej raz na dzień jest niezbędna, żeby wojna wyglądała jak wojna.

Prop

Intermediate

Postów: 199

Skąd: Opole

  • Wyślij prywatną wiadomość

10

Thursday, 19.02.2009, 16:01

Jeśli się potrafi skutecznie wykorzystywać opcje szpiegowania w sposób skoordynowany przez cały klan, to łatwo poznać godziny, w których można spróbować upolować uciekającego przeciwnika. W tej grze położony jest nacisk na danie szansy rozwoju (aczkolwiek spowolnionego) nawet najsłabszym zawodnikom. To zaleta tej gry, po co to niszczyć?

11

Thursday, 19.02.2009, 16:06

Możliwość pojechania każdej wioski przynajmniej raz na dzień jest niezbędna, żeby wojna wyglądała jak wojna.

A po co jechac kazda wioske, poza tym potyczka dwoch graczy to nie wojna, to raczej dyskusja przy kufelku z walniem sie po ryju. Klan na klan to jest wojna a wtedy jesli bedzie koordynacja to nawet przy 10 wioskach nie masz sznas na przezycie :)

Z reszt jesli masz zostac czyjaś farma to i tak zostaniesz

VeiN

Moderator

Postów: 543

Skąd: Gdańsk/Bydgoszcz

  • Wyślij prywatną wiadomość

12

Thursday, 19.02.2009, 16:17

Uważam, że to nie są zmiany warte uwagi. Zwiększenie ilości ataków ma tak naprawdę stanowić pewne remedium dla zmniejszającej się ilości graczy wraz z kolejnymi epokami, ale ograniczenia wprowadzone przez autorów (mam na myśli "fajną" zaporową Ep4) świadczą o tym, że autorzy chcą zwolnić wasz rozwój a nie dawać dodatkowe surowce z grabieży.

Oznaczenia "stan wojny" itp. byłyby bezsensowne. Przyjmij (co jest zgodne z prawdą) że jesteś w nieustanym stanie wojny z wszystkimi. Zmiany w postaci zaznaczenia sojuszniczych klanów, graczy neutralnych, graczy z którymi prowadzisz wojnę nie będą wprowadzone.
Masz problem z lokacjami specjalnymi ?
Przejrzyj temat => Lista lokacji specjalnych

13

Thursday, 19.02.2009, 17:57

Po co wam więcej ataków, jak ktoś siedzi cały czas przy kompie to nawet z 10 ataków żaden się nie uda. Nie lepiej zamiast kombinować ze zwiększaniem ilości ataków, kupić sobie budzik i ustawić na 3:00, koszt kilku złotych a ile radości :) .

14

Thursday, 19.02.2009, 18:04

co Ci da 10 ataków jeśli jak już chcesz taka wojnę to co Ci da 10 ataków wystarczy 1 decydujący atak w którym się spotkaja główne siły obu graczy wtedy bitwa i po wojnie proste
a godzina 3 to najlepszy czas na granie :P


Allah
No gdzie on teraz jest? Gdzie?

15

Thursday, 19.02.2009, 18:07

Po kilku godzinach armie są odbudowane i można prać się znowu...

16

Thursday, 19.02.2009, 19:35

chyba po kilku dobach :P armia się długo odbudowuje a szczególnie dla graczy bez premki 2x dłużej

EDIT chyba ze twoja armia to 20 procków a poza tym można zakolejkować tylko 20 jednostek tak więc trzeba przed kompie być często


Allah
No gdzie on teraz jest? Gdzie?