Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

1

Tuesday, 03.06.2008, 15:33

Rozgrywanie oblężeń

Widzę pewien problem.. Mianowicie istnieje taka możliwość, żeby wszystkie atakujące armie dołączyły w ostatnim momencie, co uniemożliwi ataki na nie... wystarczy, aby zalozyciel oblezenia byl aniolkiem i tylko sie bronil, nie ważne czy zostanie mu jakaś sensowna armia czy sam bohater, a na 30 minut przed końcem wpadną wszyscy i zmiażdżą obrońcę... Oblężenia będą wyglądały tak, że oblegający będą się bronić, a oblegani atakować... Demon na pewno nie przezyje walki z powiedzmy pięcioma armiami, które dołączą w ostatnim momencie

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Vince" (03.06.2008, 15:43)


Nadszyszkownik

Początkujący

Postów: 42

Skąd: Suwalki City

  • Wyślij prywatną wiadomość

2

Tuesday, 03.06.2008, 15:40

a o "ochronce" kolega słyszał?
tudzież ataku samobójczym
jednym dzikoludem sprawa się załatwi i nawet ktoś nie zmarnuje jednego ataku bo limitu nie ma :D
znaczy przyda się jakaś jednostka jak "wolny elektron" na takie sytuacje, poza klanem
"...przyczajony Mastodont ostrożnie wychylił łepek zza porośniętego skąpym listowiem drzewka.
Yes! Yes! Yes! - zakrzyczał w duchu... Szansa sukcesu szpiegowania wynosiła 100%"

3

Tuesday, 03.06.2008, 15:44

Genialne! Należy ci się nagroda nobla, wystarczy codziennie i co chwilę zakładać ochronki na wszystkich klanowiczy. Świetne rozwiązanie problemu, można zamknąć temat.

4

Tuesday, 03.06.2008, 15:44

http://wiki.czaswojny.pl/index.php?title…legaj.C4.85cych

Cytat

O ilości ataków, jakie można wykonać na oblegających wioskę, decyduje poziom odpowiedniego budynku we wiosce, która jest oblegana. W pierwszej epoce jest to Namiot Zmysłów.
Armia, z którą będziemy walczyć atakując oblegających wioskę, wybierana jest losowo.

Uwaga: Jeśli w wyniku ataków na oblegających zniszczona zostanie całkowicie armia, która założyła oblężenie, oblężenie zostaje rozwiązane. Nie rozgrywa się walka, oblężenie zostaje anulowane, a pozostałe armie wspierające oblężenie powracają do domu.
Cały czas, niezależnie ile armii dołączyło do oblężenia, można atakować oblegających z tyłu armiami z innych Twoich wiosek lub armiami twoich klanowiczów.

Jak jest tylko jedna armia - ta która założyła oblężenie - to dwa dobre ataki na nią i oblężenie się kończy.


EDIT: w tym systemie żadna ze stron jak widać nie ma interesu, żeby zwlekać.
Ex-Team. Aktualny operator: Kruczoczarny

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Thorga" (03.06.2008, 15:50)


Nadszyszkownik

Początkujący

Postów: 42

Skąd: Suwalki City

  • Wyślij prywatną wiadomość

5

Tuesday, 03.06.2008, 15:48

Genialne! Należy ci się nagroda nobla, wystarczy codziennie i co chwilę zakładać ochronki na wszystkich klanowiczy. Świetne rozwiązanie problemu, można zamknąć temat.
:D o klasyczną ochronkę przed oblegiem mi akurat nie chodziło
ale zabezpieczenie przed atakiem, w trakcie przygotowania powinno być niezłe 8)
"...przyczajony Mastodont ostrożnie wychylił łepek zza porośniętego skąpym listowiem drzewka.
Yes! Yes! Yes! - zakrzyczał w duchu... Szansa sukcesu szpiegowania wynosiła 100%"

6

Tuesday, 03.06.2008, 15:50

Nie chce byc chamski, ale chyba nie przeczytales dokladnie tego co napisalem. Po dwóch - trzech atakach zajmujących po trzy tury nie wybijesz całej armii Aniołkowi do zera, ale jak dwie armie na raz będą tłukły demona przez trzy rundy to nie przeżyje ^^ Albo inaczej - do oblężenia dołączą aniołki i będą się broniły, tak samo jak poprzednio - nie muszą zadawać konkretnych obrażeń. Przed oblegiem dołączą demony i rozwalą przeciwnika xd

@up
Chyba oblegany musi się zgodzić, aby dany gracz zaatakował armię oblegającą "zużywając" na to poziom namiotu zmysłów


[edit]
Teraz udało mi się sformułować moje myśli konkretniej, chodzi mi o to, że atakując na armię oblegającą będziesz się tłuc z losowo wybraną armią 1v1, a oblegany będzie się bronić przed wszystkimi na raz.

7

Tuesday, 03.06.2008, 15:52

Założymy się?

Sprawdź sobie w symulatorze czy jakakolwiek armia przetrzyma 3 ataki porównywalnych wielkością armii, z odpowiednio dobranymi jednostkami.

Przykładowo: Anioł z 10 mastodontami atakowany 3 razy przez Demona z 10 władcami tygrysów - realna sytuacja.


Zresztą, możesz przecież postawić sobie Namiot zmysłów na dowolny poziom, nie musisz sie wtedy ograniczać do 3 ataków.
Ex-Team. Aktualny operator: Kruczoczarny

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Thorga" (03.06.2008, 15:59)


8

Tuesday, 03.06.2008, 15:59

Wygrałem zakład.

Demon lvl 20 vs Aniol lvl 20
10 mastodontów + 20 władców tygrysów oboje

Bez problemu, nic się nie stało po trzech atakach po 3 rundy

9

Tuesday, 03.06.2008, 16:00

Koszty utrzymania takiej armii? 8)

Jak na 20 poziomie i rozbudowanej tak wiosce, że jesteś w stanie utrzymać taką armię stawiasz tylko 3 poziom namiotu zmysłów... no cóż, to już twoja krótkowzroczność a nie wina systemu :)
Ex-Team. Aktualny operator: Kruczoczarny

Nadszyszkownik

Początkujący

Postów: 42

Skąd: Suwalki City

  • Wyślij prywatną wiadomość

10

Tuesday, 03.06.2008, 16:03

nawet gdyby, jak to przewidział Einstein: następny obleg będzie na kije i kamienie :D
"...przyczajony Mastodont ostrożnie wychylił łepek zza porośniętego skąpym listowiem drzewka.
Yes! Yes! Yes! - zakrzyczał w duchu... Szansa sukcesu szpiegowania wynosiła 100%"

11

Tuesday, 03.06.2008, 16:04

Koszty nie mają związku... W dodatku z tej symulacji co podales, aniol przezyl 3 ataki takiej armii... a teraz zastanow sie, czy taki demon przezylby 3 rundy gdyby atakowalo go kilka demonow na raz




Cytat


Jak na 20 poziomie i rozbudowanej tak wiosce, że jesteś w stanie utrzymać taką armię stawiasz tylko 3 poziom namiotu zmysłów... no cóż, to już twoja krótkowzroczność a nie wina systemu :)


Ty sobie żartujesz ze mnie czy na prawdę nie widzisz problemu ???????????

12

Tuesday, 03.06.2008, 22:26

Jezeli beda go oblegac 3 armie, a o ilosci atakow ktore mozesz wystawic decyduje namiot zmyslow, to przyjmujac statystycznie, jezeli masz poziom namiotu zmyslow na 9, mozesz wystawic po 3 ataki na kazda atakujaca armie. Szanse pokonania takiej armii sa niewielkie. Defakto sprowadzaja sie do przypadku, bo byc moze uda ci sie zaatakowac wiecej niz 3 razy, z mocnym naciskiem na byc moze, bo rownie wielka jest szansa ze atakow bedzie mniej.
W zwiazku z tym, 3 armie aniolow, beda sobie najspokojniej w zyciu czekac az ty sie pozbedziesz swoich 9 atakow (bo masz 9 poziom namiotu zmyslow), a nastepnie pozwola na dolaczenie powiedzmy 3 nastepnych armii wyposarzonych w demony. W tym momecie to ja zycze powodzenia w bronieniu tego oblega.

13

Tuesday, 03.06.2008, 23:36

ta, a w późniejszym etapie gry, jak dołączy ci z 10 aniołków, to będziesz potrzebować jakieś 40 ataków żeby sie tego pozbyć całkowicie (już widzę, jak budujemy 40 lvl namiotu zmysłów albo odpowiednika)... bo jak tego nie zrobisz, w ostatnich 20 minutach dołączą 3-4 demony i wytną w pień twoją armię... czyli cały twój klan będzie musiał non stop tłuc aniołki które cię oblegają i wcale nie jest pewne, że dadzą radę.

[edit]
Skoro tak ma być (wnioskuję to z powodu braku odzewu) to robię aniołka

dmn

Początkujący

Postów: 49

Skąd: Wawa Ursus, Piastów, Brwinów, Pruszków

  • Wyślij prywatną wiadomość

14

Wednesday, 04.06.2008, 00:17

a moim zdaniem to troche wszyscy nie patrzycie na ta sytuacje realnie ; ))

jesli ktos bedzie chcial dolaczyc w ostatnich minutach, to cala armia sojusznikow bedzie na niego czekac, czyli czas oblega wydluzy sie na tyle ile bedzie szedl ten dochodzacy do celu. w tym czasie, okupowany zbierze posilki i zacznie Was nawalac od tylu sojusznikami:D
tu trzeba szybkiej akcji zgrana grupa, a nie szachistow, ktorzy graja bez czasomierza xD

15

Wednesday, 04.06.2008, 00:47

Hmmm ? Ja to widziałem inaczej... Jeśli jest tak jak mówi mój przedmówca to wszystko ok, ale według mnie to jest obecnie tak:
- Ktoś zakłada oblężenie i włącza się timer, który będzie odliczał 18 godzin
- W tym czasie dołączają kolejni atakujący, a obrońcy ich tłuką
- Wszyscy którzy przeżyli ze strony atakujących walczą z obleganą osobą.

DarkWolf

Początkujący

Postów: 33

Skąd: Poznań

  • Wyślij prywatną wiadomość

16

Wednesday, 04.06.2008, 08:11

zapominacie ze będąc w klanie nasz klan może nas wspomagać armią :) znaczy sie demolować wojska oblegające,

17

Wednesday, 04.06.2008, 08:38

Wygrałem zakład.

Demon lvl 20 vs Aniol lvl 20
10 mastodontów + 20 władców tygrysów oboje

Bez problemu, nic się nie stało po trzech atakach po 3 rundy
Lol a kto mazał demonowi atakować 10MD i 20WT takim samym wojskiem? Wojo dobierasz pod przeciwnika.
Przed wysłaniem PW upewnij się, że piszesz do właściwej osoby:
Admin ds. technicznych - Konrad
Admin ds. koncepcyjnych - SushiMaker

18

Wednesday, 04.06.2008, 08:52

Ok zamknijcie temat bo robi sie smieszny...

"Lol a kto mazał demonowi atakować 10MD i 20WT takim samym wojskiem? Wojo dobierasz pod przeciwnika."

A skad masz wiedziec:
a) Jaką armię wylosujesz?
b) co mają przeciwnicy, skoro jest taka marna szansa na udane szpiegowanie?

"zapominacie ze będąc w klanie nasz klan może nas wspomagać armią :) znaczy sie demolować wojska oblegające,"
Jaki ty temat czytałeś człowieku ? Jeśli ten, to powiem ci, że o tym nie zapominamy i cały czas o tym dyskutujemy. Przeczytaj jeszcze raz

19

Wednesday, 04.06.2008, 09:38

Cytat

"Lol a kto mazał demonowi atakować 10MD i 20WT takim samym wojskiem? Wojo dobierasz pod przeciwnika."

A skad masz wiedziec:
a) Jaką armię wylosujesz?
b) co mają przeciwnicy, skoro jest taka marna szansa na udane szpiegowanie?


Przecież mówimy o tylko jednej armi oblegającej, nie? reszta czeka na ostatnia chwile, zeby dołączyć :rolleyes:

Proponuję dyskusję o tym kontynuować, kiedy zaczną się oblężenia.
Po to są testy, żeby nie teoretyzować "wydaje mi się że..." i dyskutować o zmianach rzeczy, których nikt jeszcze nie próbował.
Ex-Team. Aktualny operator: Kruczoczarny

20

Wednesday, 04.06.2008, 09:53

" Przecież mówimy o tylko jednej armi oblegającej, nie? reszta czeka na ostatnia chwile, zeby dołączyć :rolleyes:"

Twoja krótkowzroczność w rozpatrywaniu tylko jednej sytuacji, a nie zauwazaniu problemu na wieksza skale mnie poraza ^^ Ale fakt, po to sa testy zeby to sprawdzic w praktyce... tylko ze - czytajac teorie - to nie ma prawa dzialac

Podobne wątki