Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

1

Friday, 20.02.2009, 12:40

FAQ Gra na 1 IP / Multikonta

1. Kto i co musi zgłaszać do Operatora?
Zgłoszenie do Operatora serwera powinny wysłać osoby, które chcą grać w TE na 1 komputerze / 1 IP.

2. Chcę zgłosić grę na 1 IP z inną osobą. Co muszę zrobić?
Należy wysłać do Operatora PW (prywatną wiadomość) na forum.
Zgłoszenie powinno zawierać ID wszystkich grających na tym komputerze kont (można je znaleźć klikając na zakładkę Premium).

3. Chcę grać dwoma kontami, co muszę zrobić?

Regulamin pozwala na posiadanie tylko jednego konta przez jednego gracza na jednym serwerze.
Posiadanie dwóch kont przez jednego gracza jest zabronione - nawet, jeśli nie współpracują one ze sobą.
Jeśli chcesz grać dwoma kontami, możesz założyć sobie drugie na drugim serwerze (start 26/02/2009).

4. Gram z inną osobą na jednym komputerze. Co mamy robić, żeby nie dostać bana?

Grając na 1 IP / 1 komputerze z inną osobą grającą w TE, należy grać wyłącznie swoim kontem.
Nie można udostępniać sobie nawzajem haseł, opiekować się swoimi kontami (puszczać ataki, chować sobie surowce itp.) ani nawet "logować się, żeby coś sprawdzić".
Nie można atakować się nawzajem ani handlować przedmiotami za cenę znacznie odbiegającą od ceny rynkowej.

5. Zostałem zbanowany za multikonto. Co mam robić?

Po 30 dniach możesz ubiegać się o zdjęcie bana z jednego z kont.

6. Zostaliśmy zbanowani za multikonto. Naprawdę na tych kontach grają dwie osoby! Co mamy robić?

Możecie podać wyjaśnienia, które mogą wskazywać na to, że faktycznie grają dwie różne osoby. Operator może wtedy sprawdzić, czy przedstawione przez was fakty pokrywają się z logami na serwerze.
Jeżeli jednak wymieniliście się hasłami i opiekowaliście się swoimi kontami, to szanse na udowodnienie, że właścicielami kont są różne osoby, są praktycznie zerowe.
Podobnie jak w pkt. 5, po 30 dniach można ubiegać się o odblokowanie jednego z kont.

7. Miałem wykupione Premium na pół roku. Dostałem stałego bana bez możliwości odblokowania mojego konta. Jestem 30 zł w plecy!
W takim przypadku możesz poprosić Operatora o odblokowanie konta, a następnie skasować postać głównego bohatera (wiąże się to z bezpowrotnym całkowitym skasowaniem wszystkich miast, innych bohaterów i dotychczasowych osiągnięć w grze).
Po skasowaniu na tym samym koncie (ten sam login i hasło) możesz założyć nową postać, nową stolicę, w której zaczniesz grę całkowicie od nowa.
Konto Premium pozostanie niezmienione, ponieważ jest przypisane do loginu/ID gracza, nie jego postaci w grze.
Ex-Team. Aktualny operator: Kruczoczarny

Ten post był edytowany 5 razy, ostatnio edytowany przez "KruczoCzarny" (26.06.2013, 09:28)