Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

1

Wednesday, 25.02.2009, 20:32

Błyskawiczne niszczenie wioski

Wiem, że ten temat przewijał się już w innych wątkach, ale chyba nigdy nie był porządnie przedyskutowany. Chciałbym otworzyć taką dyskusję i mam nadzieję, że weźmie w niej udział też administracja.

W tym momencie wioskę można zniszczyć w ciągu sekundy, o ile danej wioski nie dotyczą akcje jakichś armii. Wiadome jest, że wybudowanie wioski z budynkami na 15 levelu zajmuje miesiąc, na 20 dwa miesiące. Oczywiście, czasy są na oko, bo wszystko zależy od tego, ile farmimy. Jak nie farmimy, to zajmuje to znacznie więcej. W takim wypadku, jeśli ktoś zdobędzie czyjąś wioskę, może zniszczyć w ciągu sekundy miesiące pracy pierwotnego właściciela wioski. Można się załamać po czymś takim. Obawiam się, że prawdopodobnie po takiej utracie wioski zniechęciłbym się na tyle, że skasowałbym konto i tyle by mnie tu widzieli.

Myślę, że problem jest znacznie poważniejszy niż na pierwszy rzut oka wygląda. Dwa duże klany rozpoczynając wojnę ryzykują bardzo wiele przy obecnych zasadach. Właściwie w ciągu tygodnia, dwóch mogą się nawzajem totalnie wyniszczyć zostając z samymi stolicami. Mimo zdobytego w wojnie expu zdecydowanie stracą w stosunku do innych sojuszy i staną się łatwym kąskiem. To może być jedna z przyczyn, dlaczego jest tak mało wojen na serwerze (a w ogóle jakieś są?). W każdym razie, mnie to zdecydowanie zniechęca.

Idealnym dla mnie rozwiązaniem byłoby, gdyby przed zniszczeniem wioski trzeba było zniszczyć wszystkie budynki. Przy wiosce z kopalniami na 20 levelu zajęłoby to z pół miesiąca. W takim wypadku wojna byłaby wyniszczająca, ale nie aż tak bardzo. Powiedziałbym, że w granicach rozsądku. Byłby czas na przygotowanie kontrataku i odbicie wioski. Teraz jedyna możliwość obrony jej przed zniszczeniem to wyznaczenie wart w klanie, kto i kiedy puszcza szpiegowanie tej wioski. Zdaje się, że zgodnie z obecnymi zasadami można tak w nieskończoność blokować jej zniszczenie.

Zarzut jaki może się pojawić "a jak ktoś chce zniszczyć swoją własną wioskę i postawić nową?". Chyba mało kto niszczyłby wioskę, którą sam rozbudował do dobrego poziomu. A ewentualnie można by pomyśleć o opcji opuszczenia wioski bez jej niszczenia. Zostawała by na mapie opuszczona wioska ze wszystkimi budynkami, którą każdy może przejąć. Podobałaby mi się taka opcja, ale to pewnie spora przeróbka.

Podsumowując, moim zdaniem trzeba obowiązkowo zablokować możliwość tak szybkiego niszczenia wiosek.

Lomnas

Super Moderator

Postów: 960

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

2

Wednesday, 25.02.2009, 20:39

Może nie obowiązkowo ale faktycznie taki jeden klik to trochę mało. Np. czas spalenia wioski mógłby być podobny do palenia pojedynczych budynków tylko, że w tym wypadku była by to suma wszystkich (albo wybranych) budynków w wiosce. W między czasie poprzedni właściciel miałby czas na jakąś zorganizowaną akcję odbicia wioski.
Tylko problemem może być 24ro godzinna ochronka przed oblegiem. Bo jak się budynki spalą przed tym okresem to nic nie będzie można zrobić. Chyba, że wprowadzić blokadę niszczenia do czasu upłynięcia tych 24h.
"Krytykować może jedynie ten, kto posiada serce gotowe do niesienia pomocy." William Penn

"Któż to tupta, tupiąc po moim mostku?" - "To!" S. King

Ha ha ha :D



Dajcie wasala;)

3

Wednesday, 25.02.2009, 20:42

OK. Cofam to "obowiązkowo". Gorąco zachęcam do wprowadzenia proponowanej zmiany 8)

gawlinski1

Nierejestrowany

4

Wednesday, 25.02.2009, 21:10

ja proponowałem niewidoczność wszystkich wiosek aby nie było tak łatwo znaleźć ich i zniszczyć...
w ogóle ktoś kto robił tą grę wzorował się na BW..
i chyba miał małe pojęcie o grach w których jest więcej niż jedna wioska, to jest śmieszne na jakich zasadach wygląda tu gra...
zgadzam się z kolegą że walk klanów prawie nie ma bo po co się wyniszczać skoro tak łatwo wszystko stracić....
zero kreatywność.. rozumiem ograniczenia liczebności członków klanów ale nie rozumiem czemu w grze nic nie mobilizuje go walki między sobą..
po za zbieraniem expa i zdobywaniem surowców aby ostatecznie wszystko stracić i budować od nowa.. AMBITNIE nie ma co :thumbdown:

5

Thursday, 26.02.2009, 08:11


w ogóle ktoś kto robił tą grę wzorował się na BW..


nooo...
serio? :whistling:
Ex-Team. Aktualny operator: Kruczoczarny

gawlinski1

Nierejestrowany

6

Thursday, 26.02.2009, 11:11

ironio... aż za bardzo bo aż razi po oczach.. system gry BW w grze która nie ma praktycznie nic wspólnego z tym.
To są dwie różne gry a autorzy wsadzili to do jednego wora i wymieszali..

7

Thursday, 26.02.2009, 11:48

ironio... aż za bardzo bo aż razi po oczach.. system gry BW w grze która nie ma praktycznie nic wspólnego z tym.
To są dwie różne gry a autorzy wsadzili to do jednego wora i wymieszali..
No i wyszło coś bardzo fajnego:) Czasami takie dziwne mieszanki dają super efekty.

Co do propozycji to mi również wydaje się że trzeba coś z tym zrobić. Dobrym rozwiązaniem będzie po prostu postawienie blokady że czas niszczenia wioski to suma czasów niszczenia poszczególnych budynków w wiosce. Po upływie tego czasu wioska ulega kasacji. Alternatywnym rozwiązaniem jest niszczenie poszczególnych budynków w wiosce i na końcu likwidacja wioski w trybie natychmiastowym. Może zmusi to graczy do używania broni oblężniczej i nalotów w celu niszczenia wioski przed przejęciem.
Bądź człowiekiem daj wasala :) Wystarczy rejestracja na R5.
http://r5.bloodwars.interia.pl/r.php?r=52358

viceroy

Intermediate

Postów: 243

Skąd: Gdzieś z jakiegoś pola kapusty.

  • Wyślij prywatną wiadomość

8

Thursday, 26.02.2009, 19:14

to ja mam taką propozycję. nie atakujmy sie i nie prowadzmy wojen a bedziemy grac w spokoju i dostatku.

kto mieczem wojuje od miecza ginie.

poniósł wilk razy kilka poniesli i wilka.

etc.
...podstawową zasadą higieny jest to, że jak się wchodzi to się puka...

sejan - człowiek, który nie urodził się w Krakowie.

9

Thursday, 26.02.2009, 20:45

Nieśmiało przypominam, że ta gra nazywa się Czas Wojny, a nie Czas Pokoju...

viceroy

Intermediate

Postów: 243

Skąd: Gdzieś z jakiegoś pola kapusty.

  • Wyślij prywatną wiadomość

10

Thursday, 26.02.2009, 21:03

mimo ze to tylko gra, ja zawsze będę przypominał, że wojny do niczego nie prowadziły. i ewentualne wojny prowadzone w tym momencie w grze tez do niczego nie prowadzą, zniszczone wioski, kupa zmarnowanego czasu. sam znam kilka osób które zrezygnowały z gry dlatego ze zniweczono ich pracę. a mogli dalej grac i dalej płacic premium. według mnie atak na czyjąś wioskę nie powinien prowadzic do jej zniszczenia a do ewentualnej zamiany. tutaj system gry wg mnie był mało przemyslany. nie chcę porównywac do BW ale tam wojna niesie skutki w postaci wysłania kogos na pustaka. potem w rewanzu mozna odbic klocek. tu sie nie da. poza tym u nas wojny mozna by policzyc na palcach jednej reki. nie ma zadnego kopa aby walczyc. nie ma zdobywania pkt reputacji potrzebnych do lokacji. myslę ze juz pora na to aby administracja pomyślała nad rozwinięciem fabuły
...podstawową zasadą higieny jest to, że jak się wchodzi to się puka...

sejan - człowiek, który nie urodził się w Krakowie.

gawlinski1

Nierejestrowany

11

Thursday, 26.02.2009, 21:35

ja tez bym był za tym aby nie można było niszczyć kwadratów skoro administracja woli łatać dziurawy statek a nie przebudować go aby był lepiej grywalny.

12

Saturday, 28.02.2009, 09:50

mimo ze to tylko gra, ja zawsze będę przypominał, że wojny do niczego nie prowadziły. i ewentualne wojny prowadzone w tym momencie w grze tez do niczego nie prowadzą, zniszczone wioski, kupa zmarnowanego czasu. sam znam kilka osób które zrezygnowały z gry dlatego ze zniweczono ich pracę. a mogli dalej grac i dalej płacic premium.
-
Popieram. Pisałem też o tym. Nawet niedawno po oblegu zorganizowanym przez PSD oblegany gracz zrezygnował bo stracił swoją ulubioną wioskę. Ale może team BW na brak kasy nie narzeka i może tak ma być jak jest. Dodam tylko, że widzę tu sporą niekonsekwencję. Bo z jednej strony mamy atak na jednego gracza dwa razy na dobę i walkę na trzy tury żeby jeden drugiemu nie robił zbyt dużej krzywdy. A z drugiej dopuszcza się "krzywdę" ogromną w postaci możliwości utraty najlepszej wioski :huh: . Stąd proponowane wyżej rozwiązania mają glębokie uzasadnienie. Ja natomiast proponowałem swego czasu aby wprowadzić możliwość nadania statusu metropolii jeszcze jednej wiosce poza stolicą. (dwie nasze wioski byłyby chronione przed zniszczeniem od drugiej epoki). Ale być może byłoby to zbyt pacyfistyczne rozwiązanie.
Nie da się niczego zyskać nieuczciwością. Wynika to z pewnego prawa równowagi. Zaciągamy wysoko oprocentowany kredyt jedynie, który przyjdzie nam spłacać cierpieniem. Nie dziw się więc gdy masz pecha lub gdy nie układa ci się w życiu, bo spłacasz tylko swoje długi.

13

Friday, 06.03.2009, 10:31

Może odświeżę wątek, bo jak na razie poza pieszczotami z Gawlińskim, administracja się w tym wątku nie wypowiedziała. A uważam, że sprawa jest istotna.

Ten post był edytowany 2 razy, ostatnio edytowany przez "Pontus" (11.03.2009, 14:09)


14

Wednesday, 11.03.2009, 14:10

No to jak? Zrobicie coś z tym? Nie chciałbym kasować konta po 4 miesiącach gry. Tyle czasu poświęcone, jeden obleg i może być po wszystkim.

Teraz to nawet boję się sam zakładać oblegi, bo ktoś może chcieć się odegrać, założy obleg samym hero i jak przypadkiem trafi na pustą wioskę (bo armię akurat będę trzymał w innej), to ją stracę (bo hero nie uda się utłuc), a potem kasowanko.

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Pontus" (11.03.2009, 14:15)


15

Wednesday, 11.03.2009, 14:50

To znaczy "zróbcie tak, żebym nie mógł stracić wioski"?

16

Wednesday, 11.03.2009, 15:05

Tzn. tak, żebym miał jakąkolwiek szansę ją odbić. Sekunda to trochę za mało, a tyle trwa niszczenie wioski.

17

Thursday, 12.03.2009, 11:20

Tutaj akurat się zgadzam, że powinien być jakiś margines czasu, w którym wioskę, zwłaszcza taką dobrze rozbudowaną, można odbić.

Z jednej strony - faktycznie armia może bardzo szybko spalić miasto które zdobyła ;) rozumiem że ponieważ buduje się znacznie szybciej niż w rl (minuty a nie dni) to palenie też przebiega szybciej, ale dla samej grywalności wydaje mi się że może warto dać szanse odzyskania choćby uszkodzone, ale jednak rozbudowanej wioski.

Moja propozycja w tej kwestii:
v1: okres ochronny po zdobyciu wioski, przez który nie można jej zniszczyć, wystarczający by można było założyć oblężenie (powiedzmy 6h) i tym samym uniemożliwić jej spalenie
v2: po wydaniu dyspozycji palenia, wioska "płonie" - co jakiś interwał czasu (powiedzmy godzina, choć sensowniej było by min 2h) wszystkie budynki w wiosce tracą jeden poziom rozbudowy. W ten sposób 20h zajmie sprowadzenie w miare dobrej (10 lev) wioski do poziomu gruntu, zas metropolia 20 lev płonęła by prawie dwa dni.
_______________________________________________________________________________________________________

- Co robi typowy multikonto-player po orgazmie?
- Przełącza z redtube'a na Time Edge.
_____________________________________________________________________________________________
Nie podoba się? To nie graj!
_______________________________________________________________________________________________________

18

Thursday, 12.03.2009, 14:23

Jestem za takim czymś bo jeśli np. ktoś chce długo siedzieć w jakiejś epoce i traci wiele czasu na rozbudowę a tu nagle wioski nie ma :( .


v1: okres ochronny po zdobyciu wioski, przez który nie można jej zniszczyć, wystarczający by można było założyć oblężenie (powiedzmy 6h) i tym samym uniemożliwić jej spalenie

Ten pomysł mi się bardziej podoba ale dał bym 12h czasy na założenie nowego oblega, trzeba przecież odbudować wojsko...

19

Thursday, 12.03.2009, 14:31

Ja też bym dał z 12 godzin. Jak obleg skończy się o pierwszej w nocy, to trzeba by założyć obleg do 7 rano. A gra powinna zostawiać szansę, żeby gracz mógł kiedyś spać :)

20

Thursday, 12.03.2009, 16:13

no co do ochronki przed zniszczeniem co najmniej 12h byłbym zgodny. jednak i tak ktoś mógłby wam zniszczyć główny budynek dlatego, że obleg 18h czyli jeśli mielibyście go na 18 lvl poległby od razu po oblegu więc i tak trochę rozbudowy by was czekało