Nie jesteś zalogowany.

[analizowany] Błąd wypraw

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

1

Saturday, 28.02.2009, 19:36

Błąd wypraw

Wybrałeś nieprawidłowy poziom w tej lokacji!


Taki komunikat wyświetla mi się gdy próbuję rozpocząć wyprawę.
Błąd pojawił się dziś w godzinach popołudniowych.
Działa na wszystkie lokacje tego typu (sprawdziłem jeszcze jedną), innych nie sprawdzałem (nie chcę robić z armii królików doświadczalnych w lokacjach, w których sobie nie poradzą ;) ).

Błąd występuje w lokacji Jaskinia.
Nie da się przeprowadzić wyprawy na żadnym z poziomów, gdyż wyskakuje właśnie ten komunikat.
Nawet nie można rozpocząć wyprawy na poziom 1 gdy nic nie wklepuję...
Pole lokacji 57-324 (serwer 1) jeśli to może jakoś pomóc.

PS. nie zmieniałem epoki ani niczego innego co mogłoby spowodować jakieś błędy ( o ile to ma jakiś wpływ).

ID: 31428

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Kristofus" (28.02.2009, 20:14)


Lomnas

Super Moderator

Postów: 960

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

2

Saturday, 28.02.2009, 20:06

Podaj jeszcze Swój numer ID stąd: http://t1.czaswojny.interia.pl/index.php?a=premium
"Krytykować może jedynie ten, kto posiada serce gotowe do niesienia pomocy." William Penn

"Któż to tupta, tupiąc po moim mostku?" - "To!" S. King

Ha ha ha :D



Dajcie wasala;)

3

Saturday, 28.02.2009, 20:22

Małe uaktualnienie.

Troszkę klikalem szukając rozwiązania no i pośrenio mi sie udało.

Po pojawieniu się tego komunikatu i wciśnięciu czegoś pojawia się biała strona z napisem:

501 - Not Implemented

Jeśli jednak wcisnę wstecz to przenosi moją armię na wyprawę. Dziwne, ale raz zadziałało.
Choć chętnie poznałbym jakieś doraźne rozwiązanie tego problemu by gra działała standardowo bez kombinowania ;)


==========================================

Kolejne uaktualnienie.
Tym razem działa już wszystko ok.
Nie wiem czy ktoś coś poprawiał czy jest jakiś inny powód.
Temat można chyba zamknąć choć może dobrze by było by jakaś osoba "władna" wypowiedziała się o sposobach zapobiegania takiemu czemuś jeśli pojawi się na przyszłość tak aby ktoś inny mógł znaleźć rozwiązanie problemu.

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Kristofus" (01.03.2009, 00:09)


4

Monday, 02.03.2009, 10:15

Ktoś już kiedyś zgłaszał podobny problem.
dobrze byłoby, gdybyś podał swój ID, mozliwie dokładny czas wystąpienia błędu, załączył jakiś screen, jeśli taka sytuacja znów się pojawi.
Ex-Team. Aktualny operator: Kruczoczarny

5

Monday, 02.03.2009, 19:11

ID podałem wyżej.
Przypomnę: ID: 31428


Czas wystąpienia błędu: 18:50 jak na screenie.
Chociaż nie wydaje mi się by miało jakiś związek, bo sytuacja zdarza się o różnych porach.
I od czasu wystąpienia ma charakter ciągły przy próbie kolejnych wypraw, dopiero po długiej przerwie wraca do normy.

Kolejne moje spostrzeżenie to to, że błąd ma charakter czasowy i jestem w stanie odbyć kilka "normalnych" wypraw, a dopiero po kilku pojawia się ten komunikat.

Wrzucam 2 screeny.
Na pierwszym komunikat, który pojawia się w okienku informacji o rozpoczętej czynności a drugi screen pokazuje okno z informacją o błędzie, które pokazuje się po kliknięciu na cokolwiek zaraz po tym.

Rozwiązaniem jak mówiłem jest właśnie szybkie kliknięcie na coś, a po pojawieniu się okna z błędem naciśnięcie wstecz. wtedy pojawia nam się komunikat o konieczności odświeżenia strony. Naciskamy i jesteśmy na wyprawie.
Pokrętne, ale jakoś trzeba sobie radzić ;)


Komunikat: Wybrałeś nieprawidłowy poziom w tej lokacji!




Komunikat o błędzie 501:


Konrad

Administrator

Postów: 1.259

Skąd: Dark Portal

  • Wyślij prywatną wiadomość

6

Tuesday, 03.03.2009, 11:21

Komunikat pojawia się, gdy ręcznie wpisujesz współrzędne z poziomu ekranu armii, czy po wejściu tam z poziomu mapy?
UWAGA! Opcja 'Zgłoś' NIE służy do zadawania pytań ani zgłaszania problemów z grą!
W celu jak najszybszego uzyskania odpowiedzi, należy napisać temat w odpowiednim dziale lub wysłać prywatną wiadomość.


Przed wysłaniem PW upewnij się, że piszesz do właściwej osoby:
Admin ds. technicznych - Konrad
Admin ds. koncepcyjnych - SushiMaker

7

Tuesday, 03.03.2009, 19:36

Po kliknięciu na pole na którym leży ta lokacja, czyli z mapki.
Choć dziś nie zauważyłem tego błędu by się pojawił, a kilka wypraw odbyłem.