Nie jesteś zalogowany.

VeiN

Moderator

  • "VeiN" started this thread

Postów: 543

Skąd: Gdańsk/Bydgoszcz

  • Wyślij prywatną wiadomość

1

Sunday, 01.03.2009, 06:47

Jak grać w ep2 i ep3 - poradnik

Szukam zapaleńców, którzy chcieliby napisać poradnik lub elementy poradnika jak dobrze grać w ep2 i ep3. Ja niestety za wiele nie gram i mam mgliste pojęcie o tym.

Chodzi mi o głównie o:
1.) Na co przede wszystkim wydać surowce po przejściu do epoki
2.) Dobór terenu pod wiochy (z uzasadnieniem)
3.) Rozbudowa wiosek (ilość budynków, nastawienie na szybszy rozwój jednych z kopalń itp.)
4.) Budowa wojska do starć pvp (np. między epokami) oraz taktyczne zagrania
5.) Rozwój bohaterów (ogólnie np. nastawienie jednego bohatera na przynoszenie surki między wiochami itp.)
6.) Inne taktyczne rozwiązania ułatwiające grę

Poprzez taktykę mam na myśli np. zebranie całego wojska do jednej wioski czy też ustawienie paru procków na przód armii, odległość między wioskami itp.

Lokacje specjalne myślę, że praktycznie w całości można ominąć (nie licząc wydobycia potrzebnego na upkeep jednostek do lokacji).

Zwracam się do was z tą prośbą ponieważ sam posiadam dość szczątkową wiedzę na ten temat, a kilka osób prosiło mnie o powstanie takiego poradnika ;). Tym bardziej, że każdy ma trochę inne doświadczenia i może prowadzić zupełnie inną taktykę niż inny gracz :).

PS JA w swoim czasie stwożę ogóly poradnik dla ep1, ale dopiero jak będę miał na to czas ;)
Masz problem z lokacjami specjalnymi ?
Przejrzyj temat => Lista lokacji specjalnych

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "VeiN" (01.03.2009, 06:57)


2

Sunday, 01.03.2009, 09:55

ep2
Ad2 jak dla mnie dobór terenu powinien być mniej więcej taki :
wiocha nr1 głównie pod kamienie szlachetne i brąz
ze 6 kopalń kamieni (oczywiście może być mniej lub więcej z bonuskami)
z 5/6 kopalń brązu
jakiś step jeden najlepiej z bonusem ponieważ jest dość trochę zapotrzebowania w budowaniu na konie w stosunku np do ep3 gdzie są tylko potrzebne do forsownego marszu badań i kilku budowli
ze2/3 chatki drwala (z bonusem jedna najlepiej) będzie na budowę procków do noszenia surki między wiochami i legio na lokacje
z kolei druga wioska powinna być zdecydowanie pod armię (trzeba w końcu się mieć czym bronić) Moim zdaniem minimum to jakieś 10(4) ;] lub 14 kopalni drewna w końcu im więcej tym lepiej dla dopełnienia głównie kopalnie brązu jakiś step i ew. kopalni kamieni szlachetnych to oczywiście wioską pod procarzy.
Ale jak ogólnie wiadomo większość ludzi buduje procki w ep2 jako trzon armii tak więc też można jak to mówi Suz Tzu:
"Jeśli ktoś dokonał rozważań przed bitwą a potem wygrał, znać, że rozważał długo. Jeśli ktoś dokonał rozważań przed bitwą a potem przegrał, znać, że rozważał krótko. Długie rozważania oznaczają wygraną, krótkie rozważania to przegrana."
Czyli wybudować armię Hoplitów która będzie raczej nie pokonaną w ep2 i jakieś procki będą miały krwawą rzeź przy spotkaniu z nimi. Sam spotkałem się tylko raz z taką armią (ponad 100hopków) czyli nawet ładnie wiocha pod to powinna mieć dużą ilość kopalni drewna i dopełnieni kilkoma kopalniami brązu najlepiej obie z bonusami jak się uda to jeszcze jakieś kamienie szlachetne by nie zaszkodziły ;]

A taktyczne rozwiązania ?
Farmić: Boh latający z przodu armia na odwodach jeśli boh przeciwnika nie zabije naszego możemy spokojnie farmić
jakieś5/6 jednostek z przodu reszta na odwodach cały atak przeciwnika (jeśli jest złożony z jednolitej armii) powinien pójść na tych nieszczęśników z przodu a nasza armia cała i zdrowa zaatakuje z pełną siłą we wroga (znacznie zmniejsza to straty) dobre przeciw Armii Człowieka gdyż dodaje on dużo inicjatywy swoim podopiecznym.

Powinno pomóc coś 8)


Allah
No gdzie on teraz jest? Gdzie?

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Pablo123" (01.03.2009, 10:03)


Lomnas

Super Moderator

Postów: 960

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

3

Sunday, 01.03.2009, 10:23

To ja zrobię dla średniowiecza. Właśnie się pisze i jak będzie gotowy to zamieszczę.
"Krytykować może jedynie ten, kto posiada serce gotowe do niesienia pomocy." William Penn

"Któż to tupta, tupiąc po moim mostku?" - "To!" S. King

Ha ha ha :D



Dajcie wasala;)

ptz

Trainee

Postów: 91

Skąd: Białystok

  • Wyślij prywatną wiadomość

4

Sunday, 01.03.2009, 11:25

ja moge dla e4:

simcity

Habogan

Intermediate

Postów: 232

Skąd: Z Bamako

  • Wyślij prywatną wiadomość

5

Sunday, 01.03.2009, 11:29

Ja dorzuce coś swojego do początku starożytności. Opłaca sie chodzić na wilkołaki i sprzedawać złom za surowce. To 3x więcej niż wydobycie wychodzi.
Podzielę się z wami najbardziej pożądaną prawdą, do której poznania świat dąży od milionów lat... 76 % populacji ma brzydki nos!

6

Sunday, 01.03.2009, 11:51

chyba bardziej nazdobywać złomu w ep1 i sprzedać na starcie żeby budynków wybudować ;]

PTZ w e4 naprawdę sim city ? ;(
To nawet się nie opłaca przechodzić ...


Allah
No gdzie on teraz jest? Gdzie?

ptz

Trainee

Postów: 91

Skąd: Białystok

  • Wyślij prywatną wiadomość

7

Sunday, 01.03.2009, 11:53

Od początku e4 nie wykonałem ani jednego ataku na gracza ;p

8

Sunday, 01.03.2009, 19:17

Bez jaj. Wystarczy chcieć. Jak się chce grać w Sim City, to nie ma sprawy, ale to nie znaczy, że nie ma z kim walczyć w ep4.

ptz

Trainee

Postów: 91

Skąd: Białystok

  • Wyślij prywatną wiadomość

9

Sunday, 01.03.2009, 22:31

Ciągnąć drewno z 3e? Średnio potrzeba. A w 4e nie ma celów ;p

10

Sunday, 01.03.2009, 23:45

Jak przejrzałem ranking to kilka ładnych celów znalazłem w e4 :)

VeiN

Moderator

  • "VeiN" started this thread

Postów: 543

Skąd: Gdańsk/Bydgoszcz

  • Wyślij prywatną wiadomość

11

Monday, 02.03.2009, 06:25

Panowie tematyka wątku jest inna - jak chcecie sobie pogadać to na pw albo na gg
Masz problem z lokacjami specjalnymi ?
Przejrzyj temat => Lista lokacji specjalnych

Lomnas

Super Moderator

Postów: 960

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

12

Wednesday, 04.03.2009, 19:29

Poradnik do Średniowiecza napisany i udostępniony: Poradnik Średniowiecze Jeżeli macie jakieś uwagi proszę pisać tutaj.
Miłego czytania;)
"Krytykować może jedynie ten, kto posiada serce gotowe do niesienia pomocy." William Penn

"Któż to tupta, tupiąc po moim mostku?" - "To!" S. King

Ha ha ha :D



Dajcie wasala;)

VeiN

Moderator

  • "VeiN" started this thread

Postów: 543

Skąd: Gdańsk/Bydgoszcz

  • Wyślij prywatną wiadomość

13

Thursday, 05.03.2009, 02:00

Masz problem z lokacjami specjalnymi ?
Przejrzyj temat => Lista lokacji specjalnych

Podobne wątki