Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

541

Wednesday, 10.12.2008, 16:47

kiedys nie bylo nie wiem jak jest teraz (ale wzmianki ze jest jakis czas nie bylo wiec chyba dalej niema i mozesz odrazu spalic )

542

Friday, 12.12.2008, 21:29

Wzgórza w trzeciej epoce.

Muszę zwiększyć produkcję koni w trzeciej epoce więc muszę wyburzyć jakąś kopalnię. Ktoś pamięta czy na wzgórzach można postawić stajnie? Czy tylko drwal i kowal może być?
Nie da się niczego zyskać nieuczciwością. Wynika to z pewnego prawa równowagi. Zaciągamy wysoko oprocentowany kredyt jedynie, który przyjdzie nam spłacać cierpieniem. Nie dziw się więc gdy masz pecha lub gdy nie układa ci się w życiu, bo spłacasz tylko swoje długi.

543

Friday, 12.12.2008, 21:42

Konie są tylko w lesie i na stepie...

544

Friday, 12.12.2008, 22:13

RE: Wzgórza w trzeciej epoce.

Muszę zwiększyć produkcję koni w trzeciej epoce więc muszę wyburzyć jakąś kopalnię. Ktoś pamięta czy na wzgórzach można postawić stajnie? Czy tylko drwal i kowal może być?


Jakie surowce dają poszczególne pola:

Wysokie góry - złoto
Góry - żelazo
Wzgórza - drewno/żelazo
Step - stajnie
Pustynia - złoto
Las - drewno/stajnia
Dżungla - drewno
Strumień - glina
Bagno - glina

a wszystko jest tutaj:
Budynki, Jednostki, Technologie (Epoki 1-4)

545

Saturday, 13.12.2008, 20:27

lokacje specialne

mój bohater dowodzi armią składająca się z 7 dzikich 7 miotaczy 7 wilczych i 3 dzieci mastodonta mogę grabić ale nie mogę zaatakować lokacji specjalnych bo wyświetla mi się taki napis :
Łączna ilość jednostek w armii to 24. Bohater potrafi dowodzić 7 jednostkami.
Umiejętność dowodzenia bohatera jest zbyt mała, by zarządzać taką ilością jednostek.

Czy to znaczy że mogę atakować specjalne bohaterem z tylko 7 jednostkami, a czy nie powinno byc tak jak z grabieżą

tristan

Początkujący

Postów: 42

Skąd: Trójmiasto

  • Wyślij prywatną wiadomość

546

Saturday, 13.12.2008, 20:32

Do lokacji specjalnej możesz zabrać tylko tyle jednostek ile masz dowodzenia. Max to 10 dla wszystkich epok. Ten czynnik dotyczy tylko lokacji. Do grabienia Twoja armia może wynosić dowolną liczbę jednostek na jaką pozwala Ci produkcja.
Na przyszłość zachęcam do korzystania z opcji, do których prowadzą linki chociażby umieszczone w mojej sygnaturze. ;)
Szukanie nie boli, a tutorial nie gryzie.

547

Tuesday, 16.12.2008, 13:39

pytanko

kiedy można sojusz zalożyć ?(

548

Tuesday, 16.12.2008, 13:43

poprawka

kiedy można klan założyć :rotfl: :) :( ;) :P 8) :D ;( :rolleyes: :S :love: X( 8| ?( :cursing: :| :thumbdown: :thumbup: 8o :pinch: :wacko: :whistling: :evil: ^^ :?: :!: (te minki to z nudów)

Lomnas

Super Moderator

Postów: 960

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

549

Tuesday, 16.12.2008, 13:50

Co do poprawki to jest opcja edytuj.
Klan można założyć jak masz premium i minimum 3 poziom bohatera głównego.
"Krytykować może jedynie ten, kto posiada serce gotowe do niesienia pomocy." William Penn

"Któż to tupta, tupiąc po moim mostku?" - "To!" S. King

Ha ha ha :D



Dajcie wasala;)

550

Tuesday, 16.12.2008, 19:52

Co się dzieje z budynkami przy przejściu do następnej epoki ?Zmieniają się w swoje "nowsze" odpowiedniki czy "wsiąkają" ?

551

Tuesday, 16.12.2008, 19:55

Wszystko "znika" prócz lokalizacji wiosek, bohaterów i ich ekwipunku - czyszczone jest wojsko oraz budynki, i trzeba zacząć swą potęgę budować na nowo :) jest to dość wyraźnie napisane w tutku :P
Operator serwerów T1 i T2
Zanim napiszesz wiadomość - przeczytaj FAQ Gra na 1 IP / Multikonta.
Nie przyjmuję skarg na PW! Chcesz zgłosić skargę - napisz w dziale Skargi, po zapoznaniu się z Regulamin działu SKARGI.
--------------------------------------------------------------------------------------------
Graj Muzyko!
Chuck norris said let be light and there was Hasselhoff
o_0


cerberis

Intermediate

Postów: 206

Skąd: z innego swiata

  • Wyślij prywatną wiadomość

552

Thursday, 18.12.2008, 19:08

ja tam niewiem, na kazdym kroku o jakims mistycznym "tutku" cos wspominaja...to jakis bog tutejszy czy co? Ktos czegos niewie, to od razu rzesza graczy zaczyna modly do "TUTKA". Ja niewierny zaczynam sie bac o me zycie w tak fanatycznie religijnym miejscu ;P

Moja propozycja, to wprowadzic napis nad calym menu z gra, wielki, drukowany i najlepiej migajacy w kolorach teczy >>COS CIE ZASTANAWIA, INTRYGUJE - KLIKNIJ TUTAJ ABY SPRAWDZIC TUTORIAL<< napis znika po np. miesiacu grania :D
UWAGA UWAGA.
BUGUSING NIEJEST KARALNY. MOZNA DOWOLNIE WYKOZYSTYWAC BLEDY W GRZE I NIEZOSTAC UKARANYM!!!!

JEZELI WYKRYJESZ JAKIS BUG DAJACY TOBIE PRZEWAGE NAD INNYMI GRACZAMI W GRZE NIEZGLASZAJ TEGO NIKOMU.
PODZIEL SIE RADOSNA NOWINA Z KOLEGAMI I CZERPCIE KOZYSCI Z TEGO TYTULU.
NAWET JAK WYJDZIE NA JAW, ZE KOZYSTACIE Z BUGA, TO NIC WAM NIEZROBIA!!!!!
BEDZIECIE BEZKARNI!!!!

tristan

Początkujący

Postów: 42

Skąd: Trójmiasto

  • Wyślij prywatną wiadomość

553

Thursday, 18.12.2008, 19:53

cerberis --> no to fajny pomysł :D albo coś w stylu jednego z serwisów torrentowych z jakiego kiedyś korzystałem: po przeczytaniu regulaminu trzeba było rozwiązać test z jego znajomości i odpowiedzieć prawidłowo na wszystkie pytania, inaczej rejestracja sie anulowała i trzeba było zaczynać od początku. Może pomysł przenieść na TE? Pytania z regulaminu i tutka i zaraz by liczba nowych wątków na forum spadła o połowę :D
Szukanie nie boli, a tutorial nie gryzie.

554

Thursday, 18.12.2008, 19:54

A mnie intryguje ;) jedna rzecz: na cholere bohaterowi skill "mobilnosc"? Przeciez nawet bohater o maksymalnym czasie marszu 90 jest wolniejszy od znakomitej wiekszosci swoich jednostek. Nawet jesli zalozy buty strusia Pedziwiatra bedzie sie wlokl w ogonach swojej armii i zwiekszanie tej umiejetnosci absolutnie nic nie da...
"My greatest challenge was knocking Liverpool right off their f***ing perch. And you can print that."
Sir Alexander Ferguson.

Lomnas

Super Moderator

Postów: 960

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

555

Thursday, 18.12.2008, 20:01

Jak masz jednostki o prędkości np 140 to one by się wlokły a nie bohater. A tak wystarczy podnieść do ~25-30% i masz spokój ze wszystkimi jednostkami. A takie podniesienie wcale nie jest drogie.
Poza tym bardzo się przydaje przy zakładaniu nowej wiochy bo osadnik do najszybszych wszak nie należy;)
"Krytykować może jedynie ten, kto posiada serce gotowe do niesienia pomocy." William Penn

"Któż to tupta, tupiąc po moim mostku?" - "To!" S. King

Ha ha ha :D



Dajcie wasala;)

VeiN

Moderator

Postów: 543

Skąd: Gdańsk/Bydgoszcz

  • Wyślij prywatną wiadomość

556

Friday, 19.12.2008, 04:43

masz np. settlerów, którzy są wolniejsi. Nikt ci nie każe inwestować więcej w mobilność niż uważasz, jeżeli uważasz,że ci się nie opłaca, ale np. ktoś stwierdzi, że opłaca mu się mieć tego settlera 20 minut wcześniej to sobie zainwestuje.
Masz problem z lokacjami specjalnymi ?
Przejrzyj temat => Lista lokacji specjalnych

czarny syn

Intermediate

Postów: 184

Skąd: skar kam

  • Wyślij prywatną wiadomość

557

Friday, 19.12.2008, 09:35

masz przykład gwoli ścisłości:
podniesienie mobilności na 60%
Mobilność -55 % Koszt: 261
podniesienie ataku na 180:
Atak 170 Koszt: 5343

Więc nie ma co narzekać - i tak mobilność to maks 60% - nieduże koszty w porównaniu z podnoszeniem pozostałych statystyk ;)

558

Saturday, 20.12.2008, 09:10

wiem ze najlepiej isc dalej z 20 lel ołtarze ala czy jesli mam kilka farm 7-10 min ode mnie i jestem wdobrym klanie to oplaca sie isc z 10 levelami

rumi_PL

Trainee

Postów: 108

Skąd: Piotrków Trybunalski

  • Wyślij prywatną wiadomość

559

Saturday, 20.12.2008, 09:22

miom zdaniem lepiej rozbudowac ołtarz niż pózniej cierpieć z powodu wolnego startu w następnej epoce(chyba:D)[jeśli grabisz kolesia z innej epoki dostajesz najtanszy surowiec]

Lepiej mieć 3 drwali i 4 kowali czy 4 drwali i 3 kowali ?
PS3>>rumi55
(\__/)
(O.o )
(> < )

To jest Króliczek, Wielki Władca.
Skopiuj sobie Króliczka do profilu aby pomóc mu
opanować świat.


tristan

Początkujący

Postów: 42

Skąd: Trójmiasto

  • Wyślij prywatną wiadomość

560

Saturday, 20.12.2008, 09:44

Jak dla mnie, lepiej mieć więcej kowali, drewna jest zawsze w pip, a o brąz czasem trudno.
Szukanie nie boli, a tutorial nie gryzie.