Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

1

Monday, 16.03.2009, 13:01

0.8.2.6

Lista zmian
"(...)Zmodyfikowano koszty utrzymania jednostek w IV epoce, by lepiej oddać ich siłę względem ceny.(...)
"
Fajnie, tylko dlaczego bez zapowiedzi?
Ja juz od miesiaca buduje kopalnie, zeby nazbierac na utrzymanie armii husarow i janczarow (myslalem o armii 5+5 do dawalo 100 zl ukeepu). Juz dzisiaj mialem zamiar postawic ostatnie kopalnie a tu sie nagle okazuje, ze niepotrzebnie, bo starczy 90. Gdybym wiedzial, ze koszt janczarow spadnie, surowce zainwestowalbym inaczej. Poza tym czyzby jakas niekonsekwencja? Mialo nie byc ulatwien a tu zarowno jancarzy jak i kozaki potanialy ;)
No i ostatnia kwestia: Jesli juz majstrowac przy ukeepie, to lepiej by bylo spuscic z ceny medyka. 16 zl to kwoa absurdalnie wysoka jak na ta epoke.
"My greatest challenge was knocking Liverpool right off their f***ing perch. And you can print that."
Sir Alexander Ferguson.

2

Monday, 16.03.2009, 13:05

z mojego gg

Cytat


Ja 10:41:15
boje sie tylko ze zaczna sie placze i marudzenia, ze ktostam juz sobie rozbudowal taka czy siaka wioske a teraz okazalo sie ze przydalaby sie inna


wiesz co? przyzwyczailiśmy się wszyscy, że jak nie zmieniamy nic - to są płacze, jak zmieniamy coś - to też są płacze
więc lepiej nic nie robić po prostu i odpowiadac "nie będzie, zamykam", po czym temat zamykać.

i tak wieszacie na nas psy, a przynajmniej się nie narobimy ;)

Lomnas

Super Moderator

Postów: 960

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

3

Monday, 16.03.2009, 13:14

Baldr..
A jakieś screeny byś dał z jednostek?
"Krytykować może jedynie ten, kto posiada serce gotowe do niesienia pomocy." William Penn

"Któż to tupta, tupiąc po moim mostku?" - "To!" S. King

Ha ha ha :D



Dajcie wasala;)

4

Monday, 16.03.2009, 13:15

Ja nie wieszam psow, ale to ma na tyle duzy wplyw na rozgrywke, ze moznabylo upredzic. Niektorzy planuja dlugofalowo: lizca jaka chca miec armie -> ile bedzie ona kosztowala -> jakie kopalnie beda potrzebne, zeby ja utrzymac -> jak rozbudowywac miasta i dystrybuowac zasoby. Takie ingerencje w system gry moga mocno zachwiac jej balansem. Moim skromnym zdaniem ukeep byl dobry, zwlaszcza, ze nikt przecieznie zglaszal co do niego pretensji. Nie pozostaje mi nic innego jak pogodzic sie z istniejacym stanem rzeczy. Ale prosba jest taka, ze jak beda planoawne jakies bardzo znaczace zmiany, to zeby bylo one zapowiedziane z co najmniej tygodniowym wyprzedzeniem, zeby gracze mogli sie na nie przygotowac a nie stawiac ich przed faktem dokonanym. No i taka mala sugestia, ze jak juz cos zmieniac to utrudniac a nie ulatwiac ;)
Lonnas, mowie przeciez wyraznie, ze dopiero dzisiaj wieczorem chcialem zbudowac ww armie ;)
"My greatest challenge was knocking Liverpool right off their f***ing perch. And you can print that."
Sir Alexander Ferguson.

5

Monday, 16.03.2009, 13:18

Zawsze może zostać ta wiocha na surowce, a inną zrobić pod walkę.
Albo postawić na niej inne jednostki.

czarny syn

Intermediate

Postów: 184

Skąd: skar kam

  • Wyślij prywatną wiadomość

6

Monday, 16.03.2009, 13:21

ee no niby fajnie - ale akrbuzy nadal mnie kosztują saletrę ;) no chyba że ja ślepy jestem i ta ikonka drewna to dla zmyłki ;) BDW - trzeba będzie ich przylikwidować?

7

Monday, 16.03.2009, 13:22

cos mi sie wydaje ze jestesmy traktowani bardziej jak testrzey a nie jako gracze...zmiany moze i dobre ale nie pomysleliscie o tych ktorzy przystosowali sobie juz wioske dla pikinierow , teraz po zmianach okazuje sie ze lepszym wyborem sa rajtarzy bo bardziej nadaja sie do walki z 3 epoka ale konfiguracja wioski musi byc inna.zaczyna mnie juz nudzic to ciagle budowanie...

8

Monday, 16.03.2009, 13:28

Ludki opanujcie się! Najpierw marudzicie że upkeep strasznie wysoki, jak obniżyli to że nie dobrze bo macie wiochy nie dobre. Załamać się idzie! Zdecydujcie się na coś.

Może po prostu decyzja zapadła niedawno i została bardzo szybko wprowadzona. Co oznacza że powinniście się cieszyć a nie narzekać.
Bądź człowiekiem daj wasala :) Wystarczy rejestracja na R5.
http://r5.bloodwars.interia.pl/r.php?r=52358

9

Monday, 16.03.2009, 13:30

ee no niby fajnie - ale akrbuzy nadal mnie kosztują saletrę ;) no chyba że ja ślepy jestem i ta ikonka drewna to dla zmyłki ;) BDW - trzeba będzie ich przylikwidować?


Kosztują saletrę ale nie ma jej w upkeepie.
Przynajmniej nie powinno być. Jeśli jest to jest błąd.

EDIT: jeśli chodzi o utrzymanie już istniejących armii, to jest to synchronizowane co godzinę. Za jakiś czas upkeepy istniejących armii dopasują się z aktualnymi ustawieniami.

Co do armii - zrebalansowane są ich koszty, żeby jak w kamieniu dało się grać na zasadzie kamień-nożyce-papier
wszyscy zaczną stawiać rajtarów, można sobie wystawić:
- jednostki, które są na rajtarów
- jednostki, które są na jednostki, które są na rajtarów

mają również odpowiednio obniżone koszty tak, żeby dało się wystawić armię odpowiednią ilościowo, żeby armię przeciwnika zezłomować.
nie będę tutaj przecież nikomu tłumaczyć, jak grać.
zasugeruję tylko, żeby przeanalizować sobie ten łańcuch pokarmowy i pomyśleć, gdzie w nim stoją pikinierzy.

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Thorga" (16.03.2009, 13:38)


10

Monday, 16.03.2009, 13:51

Dla mnie mimo, że też trochę "straciłem wioskowo" na tej zmianie to jest to krok w dobrym kierunku. Teraz na pewno walki się ożywią w 4 erze.
Przynajmniej teraz możemy powalczyć z 3 erą.
W sumie to nie wiem o co robicie te płacze? Że teraz zamiast 100 pikinierów postawicie armie mieszaną z rajtarami na czele którzy będą chłopów zdmuchiwać jak świeczki? Jeszcze żeby tylko upkeep tego nieszczęsnego medyka zmniejszyć i będzie to lepsza era do walki niż ery wcześniejsze.

ptz

Trainee

Postów: 91

Skąd: Białystok

  • Wyślij prywatną wiadomość

11

Monday, 16.03.2009, 13:53

Zmiany - zajebiste ;D
szkoda, że tak późno. Ale nie narzekam, najwyżej wymienię 4to poziomową wioskę, simcity is no moar!

ale teraz ludzie co przejdą do 4e będą mieli łatwo ;D

12

Monday, 16.03.2009, 13:53

ludzie jaki wy macie problem?

walaczyliscie moze z III erowa na poprzednich upkeepach?

zapewne nie bo chowaliscie sie po kontach bo nie bylo czym walczyc.

to ze zostal wkoncu rebalans zrobiony miedzy 4 a 3 era (ogolnie balans jednostek w 4 erze ) to przeciez wypas sprawa. baldr ty narzekasz ze bardziej rozbudowales wioche niz potrzeba. ciekawi mnie czy ktos inny z osob bardziej rozbudowywanymi wichamie zacznie marudzic?
kazdy kto chce powalczyc to watpie ze powie cos zlego bo zmiana zostala zrobiona poto aby byla mozliwosc walki z piechurami z III ery.

robiac wioche pod pikow i arka (bo to sie oplacalo przed patchem) masz na tyle zelastwa i drewna ze postawisz ladna armie z tych jednostek a do tego dochodza kirsjarze i rajtarzy.
masz duzo zlota to dobrze wykorzystaj to na dragownow, muszkiety czy tez janczarow oraz kozakow lub zrob poterznych husarow (mimo duzych kosztow bedzie to jednostka ktora bedzie dostawal amale obrazenia przez ich duzy dff i duza ilosc hp).

co ja np mialbym powiedziec? wszystkie wiochy na 4 poziomie kopalnie rozbudowane pod stary upkkep i zmiana pola nie wchodzi juz w gre. ale mnie ten patch cieszy bo przynajmniej mozna nawiazac walke z III era. tzn mozna zaczac wpadac do 3 erowcow a nie jak mialem wczesniej 98 pikinierow i 18 arka (co moglem z czym takim zrobic? )


EDIT: zanim zdarzylem napisac cale juz widze ze dyvid i ptz patrza na te zmiane tak jak ja.

13

Monday, 16.03.2009, 13:59

tylko dlaczego tak pozno te zmiany, przeciez juz conajmniej 1,5 miesiaca temu chyba PTZ sie wypowiadal ze ukeep jest za wyskoki dla 4e.Teraz niektorzy, raczej beda zmuszeni zmienic przynajmniej jedna wioske...

14

Monday, 16.03.2009, 14:01

najmocniej przepraszamy.
już nie będziemy żadnych zmian w grze wprowadzać, skoro niektórym nigdy i tak się nie dogodzi, cokolwiek by się nie zrobiło ;)

tak czy tak dostajemy zjeby - szybciej zamknąć temat i napisać, że nie będzie :P

15

Monday, 16.03.2009, 14:02

Krowa, przeczytaj uwaznie, ja budowalem wies pod wyprawki ;) I nawet nie o to chodzi, ze moglem wystawic armie wyprawowa wczesniej, ze w jakiejs tam wiosce moglem postawic x jakis tam jednostek a teraz musze sie rozejrzec za nowa lokacja itp. Z tym sie pogodzilem. Codzi o to, ze zmiany sa daleko idace a byly NIEZAPOWIEDZIANE! To, czy stary ukeep byl lepszy czy gorszy, to oczywiscie kwestia dyskusyjna. Chodzi o to, by gracze nie byli zaskakiwani takimi zmianami.
"My greatest challenge was knocking Liverpool right off their f***ing perch. And you can print that."
Sir Alexander Ferguson.

16

Monday, 16.03.2009, 14:03

Krowa, przeczytaj uwaznie, ja budowalem wies pod wyprawki ;)

No to w czym problem - w kwestii wyprawek nic się nie zmieniło.

Jest to ułatwienie dla tych, którzy chcą walczyć, jednak z perspektywy całości - jest to spowolnienie 4 epoki
liczę na to, że więcej surowców zaczniecie zużywać na budowę armii i ataki między sobą, co powinno opóźnić rozbudowę wiosek i technologii ;)

17

Monday, 16.03.2009, 14:07

Thorga wszystkim nigdy nie dogodzicie:) Ale większość zapewne się cieszy ze zmian i jest Wam za nie bardzo wdzięczna. Parę marud zawsze się znajdzie.
Bądź człowiekiem daj wasala :) Wystarczy rejestracja na R5.
http://r5.bloodwars.interia.pl/r.php?r=52358

18

Monday, 16.03.2009, 14:11

Przytoczę jeszcze dyskusję z tamtego wątku
Zbyt wysokie koszty utrzymania dobrych jednostek w średniowieczu

Ciekawi mnie bardzo, jakie teksty leciałyby w naszą stronę, gdybyśmy jeszcze w poprzedniej epoce wprowadzili podobne zmiany...

Następnym razem, jak zobaczycie w systemie gry, że ktoś z nas odpowiada "nie będzie, zamykam" - przypomnijcie sobie własne reakcje na zmiany.
Przez takie zachowania (nic nie straciłem, ale marudzę, żeby pomarudzić i powrzucam chociaż administracji, że wcześniej nie uprzedziła), odechciewa się cokolwiek robić i zazwyczaj zamyka temat - bo mamy już doświadczenie, że zmiana czegokolwiek powoduje lawinę pretensji od graczy.

19

Monday, 16.03.2009, 14:14

najmocniej przepraszamy.
już nie będziemy żadnych zmian w grze wprowadzać, skoro niektórym nigdy i tak się nie dogodzi, cokolwiek by się nie zrobiło ;)
Czemu tak zawsze reagujesz? Ty rządzisz wiec rób swoje a nie patrz że komuś nie pasuje, dobrzy gracze się przystosują.


EDIT
Thorga gracze są jak owce potrzebują pasterza który za nie zadecyduje :rotfl: .

20

Monday, 16.03.2009, 14:19

suma sumarum moje zdanie jest takie:
"patch rewelka, szkoda ze tak pozno ale lepiej pozno niz wcale".