Nie jesteś zalogowany.

101

Tuesday, 12.05.2009, 22:38

no i jeszcze jedno

jakość jednostek w wyższych epokach podnosi się NIEZNACZNIE

ich cena i upkeep podnosi się ZNACZNIE (dodajcie że upkeek w większej ilości różnych surowców)

a wydobycie surowców jest NIEZMIENNE ( a nawet SPADA jeśli wziąć pod uwagę, że nowych epokach stawia się coraz większą liczbę kopalni przynoszących mniejszy przyrost surowców np kop złota 5/h a w czesnie tartaki 20/h itp )

powtarzam

REBALANSY NIC NIE DADZĄ

doprowadzą tylko do sytuacji że grywalna będzie jedna rebalansowana jednostka w epoce jak teraz rajtarzy w 4tej i halabardy w 3ciej epoce

jak chcecie poprawić balans wszystkiego to wróćcie do starych upkeepów ale %towo w jakaiś sposób zwiększcie WYDOBYCIE SUROWCÓW w kolejnych epokach

102

Tuesday, 12.05.2009, 22:38

Co do re-balansu to trochę halabardy za tanie ale ogólnie możne być 600piechurów bije 300halabard a ich bije 120rycerzy a tych biją piechurzy, mamy wreszcie do dyspozycji jednostki z każdym rodzajem ataku, gra się wreszcie urozmaici a w średniowieczy nie będzie samych piechurów :P .

103

Tuesday, 12.05.2009, 22:41

Tak tak Baldr, ja od samego początku mówiłam, że tak będzie.
To zresztą normalka, że co się nie zrobi, to i tak komuś nie będzie pasować.

Po roku płaczów na forum, że wyższe epoki są słabsze i farmione przez niższe, mamy teraz rzeki bluzgów, że niższe epoki są słabsze i farmione przez epoki wyższe...

żeby to jeszcze różne osoby narzekały, to rozumiem - jedni są zadowoleni to innym gorzej - ale narzekają wiecznie te same osoby, którym wiecznie jest z jakiegoś powodu niedobrze ;)

Halabardy są za tanie i za mocne? Wystaw sobie 90 rycerzy i masz za nich darmowego expa przy zerowych stratach.
Ex-Team. Aktualny operator: Kruczoczarny

104

Tuesday, 12.05.2009, 22:55

Według mnie 3EP sama w sobie jest zbalansowana idealnie tzn. każdy rodzaj armii można pokonać inną odpowiednią armią a o to chyba chodziło. 2EP nie powinna narzekać bo nie mają tak źle, gorzej ma 1EP ale to raczej epoka do nauki gry niż do gry realnej :) . Jeszcze 4EP powinna mieć możliwość wystawienia takiej ilości wojska z atakiem siecznym żeby miała szanse z halabardami i będzie dobrze a z tako co widzę kirasjerów na 20 poziomie rozbudowy można postawić 150 czyli można zmieść armię złożoną z halabard bo kirasjerzy są w miarę mocnymi jednostkami.

105

Tuesday, 12.05.2009, 23:02

zbalansowanie teraz będzie dobre
ale chodzi o to ze gracze którzy już mają wszystkie wioski na 20 poziomie lub wyżej nastawione na piechote to będą troche stratne
no ale cóż na przyszłość zmiana dobra z 1 zastrzeżeniem

rycerze są za silni w porównaniu do ich ceny
bo już na 5 poziomie wioski będzie można nimi zrobić większość lokacji
albo powinni zostać trochę osłabieni
albo samuraje i krzyżowcy polepszeni
bo różnica między nimi jest nie duża a w utrzymaniu teraz ogromna
bez ściemy
proszę o zapomogę
http://t1.czaswojny.interia.pl/r.php?r=27652

106

Tuesday, 12.05.2009, 23:03

wg mnie rebalans trafiony, nareszcie walka między 3 a 4 ep będzie w miarę wyrównana(przyznaję, ze po 3ep jeździłem równo)i trzeba bedzie kombinować


jedyne, co wg mnie zasługiwałoby na zmianę, to upkeep kozaków. zwróćcie uwagę, ze nie są lepsi(o ile w ogóle są) od rajtarów, a kosztują złoto i kosmiczne ilości koni - dałoby to sensowną możliwość wystawienia jako takiego wojska przeciw rycerzom z ep3. Sami pikinierzy to moze być trochę za mało

107

Tuesday, 12.05.2009, 23:06

zbalansowanie teraz będzie dobre
ale chodzi o to ze gracze którzy już mają wszystkie wioski na 20 poziomie lub wyżej nastawione na piechote to będą troche stratne
no ale cóż na przyszłość zmiana dobra z 1 zastrzeżeniem

rycerze są za silni w porównaniu do ich ceny
bo już na 5 poziomie wioski będzie można nimi zrobić większość lokacji
albo powinni zostać trochę osłabieni
albo samuraje i krzyżowcy polepszeni
bo różnica między nimi jest nie duża a w utrzymaniu teraz ogromna
Przestań wyjeżdżać z lokacjami bo to jest temat o walkach PvP. Jak według Ciebie będzie teraz za łatwo to nikt Ci nie broni ich robić chłopkami, na pewno będzie to wyzwanie.

108

Tuesday, 12.05.2009, 23:08

Czy to jest ostateczna forma i czy będą wprowadzana jeszcze jakieś poprawki ? Zmieniłem erę około miesiąca temu jakoś się przygotowałem obmyśliłem strategię wszystko poszło w piz.... Teraz popalę wioski zrobię nowe i nagle znowu się okaże za 2 miesiące będzie wszystko bezsensu.

Czy to jest ostateczny patch albo czy można pisać jakieś daty i rozmawiać o planowanych zmianach, (np chcemy wzmocnić halabardy i rycerzy zmniejszając ich koszt na taki) żeby ludzie mogli zobaczyć do czego dążą twórcy tej gry. A nie nagle łup jest zmiana...

A co do rebalansu to jak dla mnie poszliście w 3 epoce na wzrost siły mięsa, a nie lepszych jednostek.
W drugiej było ciekawie bo można było iść w armie słabych Procków lub armie Hoplitów lub Legionistów, a i trafiały się armie np Oszczepników, można było nawet stworzyć armię nomadów, która była by idealna do przynoszenia surowców z dalekich farm (udźwig i speed jednostek), jedynie rydwany nie miały większego sensu i były pod lokacje specjalne(ale to też był ich klimat). Nawet głupi miecznik na coś mógł się przydać.
Tutaj wzmocniliście mięso nie wzmacniając jednostek lepszych. Obecnie jednostki takie jak: Samuraj, Wiking, Kusznik, Ksiądz, krzyżowiec służą tylko i wyłącznie do lokacji specialnych. Walka oparła się tak naprawdę do 3 (4 jest łucznik, ale też po patchu mocno podupadnie) jednostek słabych, bez możliwości wszelakiej kombinacji.
Nie powiem patch wyrównał trochę grę ale jak dla mnie jeszcze daleko 3 erze do tego co proponowała 2 era.

109

Tuesday, 12.05.2009, 23:26

rycerze są za silni w porównaniu do ich ceny
Postaw tych "za silnych" jednostek i napisz kordy wioski i udowodnię Ci że ich cena jest odpowiednio dobrana co do możliwości. Rycerzy postawi niewielu graczy chcących mieć coś na halabardy bo łatwo ich ubić pieszymi którzy są robienie masowo. Według mnie to powinna być ostateczna forma bo jest po prostu dobra.

110

Wednesday, 13.05.2009, 06:16

mi chodziło o cene w kontekście wypraw na lokacje i przydatności rycerzy do tego

Cytat

Przestań wyjeżdżać z lokacjami bo to jest temat o walkach PvP
http://forum.czaswojny.interia.pl/index.…User&userID=257dyvid temat wątku to Obniżenie kosztów utrzymania lepszych jednostek - Średniowiecze
gdzie widzisz zapis mówiący że to dotyczy tylko pvp???
bez ściemy
proszę o zapomogę
http://t1.czaswojny.interia.pl/r.php?r=27652

111

Wednesday, 13.05.2009, 07:38

Bardzo się cieszę z powodu wprowadzenie nowego patcha, ale jak mówi nazwa tematu "Obniżenie kosztów utrzymania lepszych jednostek - Średniowiecze" Zmniejszane miały być upkeepy lepszych jednostek ,a halabarda jest mięsem armatnim, natomiast rycerz średniej klasy jednostką. Co i tak nie zmienia faktu, że jestem happy :D. A i pytanie: Czy macie zamiar zmieniać koszty piechura i halabardy jeśli chodzi o złoto?
Dzięki!

112

Wednesday, 13.05.2009, 07:57

jak dla mnie wszystko jest calkiem dobrze ale 1 zelaza u halabardy w unkeepie to chyba troszke za malo i jakby sie dalo zrobic zeby pikinierzy jedli mniej drewna to by bylo super ;)

113

Wednesday, 13.05.2009, 08:20

gdzie widzisz zapis mówiący że to dotyczy tylko pvp???

Cytat

W związku z wprowadzonym patchem, obniżającym koszty utrzymania lepszych jednostek w 4 epoce,
oraz tym, że w 3 epoce królują armie złożone z jednego typu, najtańszych jednostek (Piechurzy),
aby zwiększyć grywalność i urozmaicić grę, padł pomysł zrebalansowania kosztów utrzymania lepszych jednostek w tej epoce epokach.
Z tego cytatu można wywnioskować że chodzi o PvP chociażby to "w 3 epoce królują armie złożone z jednego typu". Słowo "armia" jest rozumiane jako duży oddział do walki, poza tym jeśli byś śledził cały temat to był on o zmianach pod PvP, więc z góry zakładamy że pod PvP, upkeep został zmieniony.

114

Wednesday, 13.05.2009, 09:12

Zebrałam trochę wypowiedzi z tego wątku.
Wątek wisiał ponad miesiąc, jeśli ktoś miał jakieś coś przeciwko mógł się wypowiedzieć.




Nie wiem, czemu uważacie że 3 epoka ma nad 2-gą przewagę.

W tym temacie chodzi wlasnie o to ze 2ga jest mocniejsza od 3ej a powinno byc odwrotnie



Nędzna jest inicjatywa piechoty przez co praktycznie jest bezużyteczna w starciu z prockami i hoplitami.

Ktos pewnie powie, że narobilim piechoty a trzeba było halabardy i rycerzy.
Ok. może i racja ale pomimo poszukiwań, znalazłem jedynie pola na 90-130 halabard + kilkunastu rycerzy.

Porównujac parametry halabardy z hoplitą to i tak za mało, zwłaszcza,
że procki z ich inicjatywą też nie są bezwartosciowe.


Moim zdaniem koszt utrzymanai rycerzy w złocie obnizyć do 3, ewentualnie 4 i koszt produkcji pieszych w złocie obnizyć do 12


Nie rozumiem dlaczego admini tak zwlekają z tym rebalansem. Obecnie jest to najgorsza era (5 nie liczę) pod względem przydatności wojsk do walk PvP.
W 4 erze po zmianach można spokojnie wystawić każdy rodzaj wojska o 2 epoce nie wspominając. Dodatkowo w 2 epoce procki są praktycznie darmową jednostką do walki a są porównywalne z pieszymi z ery 3, którzy nie wiem dlaczego kosztują aż 20 złota. Prockami z małą obstawą hoplitów można bezkarnie jeździć po 3 erze a koszt jest żaden.
Moim zdaniem powinno się zdecydowanie obniżyć upkeep rycerzy złota max. 2 a reszta przez pół, halabardy też są znacznie słabsze od hoplitów a upkeep mają taki sam, dlatego też bym obniżył przynajmniej o 30%, a z chłopków zdjąć złoto z produkcji. Wtedy będzie miało to większy sens. Druga i czwarta epoka nie będą bezkarnie jeździć po 3 erze. (Nie wszyscy maja takie osady jak bleeh w 3 epoce, żeby na jego podstawie przydatność woja rozwarzać z 3 ery).


Właśnie procki to nie problem z nimi można sobie poradzić halabardami i piechotą. gorzej z hopkami bo średniowiecze nie ma ani jednej jednostki z atakiem siecznym! najtańsi są rycerze (8złota) których jak się wystawi 10 czy 15 to już jest bardzo dużo. Myślę że zmniejszenie upkeepu złota u rycerzy to najrozsądniejsze rozwiązanie. Myślę że 2 złota góra 4 złota na rycerza to sensowne rozwiązanie pozwalające walczyć z armiami po 180 hopków.

Jak narazie armia posiadająca taką ekipę jest pewniakiem w walce ze średniowieczem, ba nawet 80 hopków może spacerować spokojnie po wioskach przeciętnych graczy(tych co nie siedzą od wieków w średnio).


techów nowych nie będzie. halabardy są dobre na procarzy którzy sami w sobie nie stanowią zagrożenia bo można postawić ileś tam set pieszych i wyciąć procarzy, zagrożenie stwarzają hoplici którzy są w miarę mocni i tani, a na nich trzeba by rycerzy a ich właśnie dotyczy pośrednio ten temat. poza tym przechodząc wyżej trzeba się liczyć z tym że jest mniej nieaktywnych graczy (farm), a konkurencja jest wieksza.


Thorga lepiej sobie sami odpowiedzcie na pytanie czy chcecie dać graczom możliwość zdobywania więcej expa. Bo moim zdaniem tylko w tym jest problem.
Jedynie możecie zmniejszyc upkeep lepszych jednostek tak żeby można nimi było powalczyć z dużą ilością chłopków albo zwiększyć utrzymanie chłopstwa.
A i jeszcze co mi się przypomniało z 3 ery to to że albo można mieć rycerzy albo jednostki z AA. To największy bezsens.

Podstawowym błędem jaki popełniliście w 3 i 4 erze to balans jednostek pod lokacje a nie pod walki PvP.


Mastodonty i legioniści wcale nie byli tylko do lokacji. Wystarczy spojrzeć z jakimi armiami ludzie chodzą. Szczególnie mastodonty były po prostu najlepszą jednostką i nie miało sensu trzymanie dzikich. W epoce kamienia i starożytności był porządek, drogie jednostki były silne, a tanie słabe. W średniowieczu jest na odwrót.

Jak już wiecie z wcześniejszych postów jestem ZA zmniejszeniem upkeepu rycerzy, krzyżowców i samurajów. Ale jak widzę pomysł chyba przepadnie. No nic, i tak mam już wioski zrobione pod halabardy i piechurów, więc płakał nie będę.


Podnosząc utrzymanie "skrzywdzicie" niektórych graczy bo Ci którzy mają po 600 jednostek nadal je będą mieli na ujemnym utrzymaniu! Po drugie był by płacz że EP4 jeździ, lepiej zmniejszyć utrzymanie lepszych jednostek, gra sama się zbalansuje. Jak kto wystawi rycerzy i piechurów to nie będzie miał łuków i halabard :) . Ja był bym za zmniejszeniem kosztów
rycerza do 4złota, 4żelaza, 6koni

krzyżowca np. 10złota, 4drewna, 4 żelaza, 10koni
samuraja do 8złota, 8drewna, 14żelaza, 4koni
można by jeszcze kusznika w drewnie do 8-10 bo jest mało wykorzystywany :D .

EDIT:
Thorga może jakaś wiadomość w grze (tak jak to ma miejsce /chyba nadal/ w BW) że jest ankieta bo to dotyczy wszystkich a nie 30 osób!
Ex-Team. Aktualny operator: Kruczoczarny

115

Wednesday, 13.05.2009, 10:01

Ja swojego zdania nie zmieniam i zmienić nie zamierzam. Teraz w średniowieczu można wystawić normalną armie która jest w stanie pokonać inną pod warunkiem dopasowania jednostek. Aktualny upkeep jednostek jest bardzo dobry i znacząco poprawia rozgrywkę(koniec z cwaniaczkami w staro, którym nie można było nic zrobić mimo wszelkich starań) Wydaje mi się że ery od 1-3 są idealnie względem siebie dopasowane nie wiem jak w 4 bo jeszcze tam nie wlazłem ale z tego co widziałem jest ok.

Wszelkie narzekania w tym momencie są raczej bezcelowe i pozbawione podstaw. Pograjmy trochę i się zobaczy.
Bądź człowiekiem daj wasala :) Wystarczy rejestracja na R5.
http://r5.bloodwars.interia.pl/r.php?r=52358

116

Wednesday, 13.05.2009, 10:12

No nie do końca się zgodzę bo w 1EP raczej nie da się wystawić armii która pokona 180 hoplitów i procki, ale ta epoka raczej jest takim prologiem do gry, ale już 2-4 są dobrze spasowane co do 5EP to po balansie też już można coś konkretnego postawić. Nie ma co narzekać trzeba się przyzwyczaić że mamy 3 jednostki a nie 1 i zacząć wreszcie grać taktycznie a nie jak było do teraz mam 600 pieszych a ty 500 wiec przegrywasz.

117

Wednesday, 13.05.2009, 10:51

http://t1.czaswojny.interia.pl/showmsg.p…&key=ae8bfc3ab7

wydaje mi sie że to troche przesada mówić że 3 era bedzie sobie jezdzić po drugiej jak chce koleś miał małą armie nie ma co nawet wspominać o 180 hoplitach a straty po mojej stronie była duże biorąc pod uwage wielkość jego armi już nie mówiąc o tym że główne obrażenia zadali piechurzy bo wpadli w szarże nie halabardy. Bez szarży na pewno bym poniósł jeszcze większe straty.

118

Wednesday, 13.05.2009, 11:49

Nikt nie mówił że będą jazdy bez strat i totalna kaszanka z 2 epoki. Chodzi o to że teraz możesz podjąć walkę dzięki rycerzom i halabardom. Wcześniej staro robiło co chciało z 3 epoką.

Poza tym atakowałeś halkami na legion stąd te zgony w pierwszej rundzie, wszystkie halki poległy od legionów. Gdyby na miejsce legio wstawić hopków wynik byłby podobny przy czym padło by więcej piechoty, a halki wróciłyby w komplecie.(przy założeniu że ciosy rozłożyłyby się na piechotę)
Bądź człowiekiem daj wasala :) Wystarczy rejestracja na R5.
http://r5.bloodwars.interia.pl/r.php?r=52358