Nie jesteś zalogowany.

1

Wednesday, 15.04.2009, 17:10

podziękowania dla wielu, ale dla jednego nie ! - czyli ciąg dalszy tematu * co jest ?...problem z polami...*

niektórzy liczą ile i co wypada w zależności od lokacji , ktoś tam zrobił ankietę , który bohater jest lepszy - ja robię co innego.....
w promieniu 30 pól od stolicy znalazłem 3 pola z 11 chatkami drewna - co prawda dwie zajęte a na polu 11(5) powoli ja się buduję - ale dlaczego blech z MW może mieć 12(7) ?---zacząłem więc pewien eksperyment. Mając połowę krwi góralskiej uparłem się ....trenuję osadnika , zakładam wioskę na tym samym polu , palę ją i tak od nowa.........na razie takich prób było 65 (sic ! ) .....liczę co wychodzi .....na razie najciekawsze próby to stajnie 8(3) ,glina 7(5) ,złoto 6(4) ,drewno 8(3) , brąz 7(1) , ----przy czym o ile jest drewno to nie ma brązu albo na odwrót.....itp.
Niestety .Chyba więcej prób nie będzie za wiele .A liczyłem że do 100 dojdę (ładniej wtedy procentowo wyniki wychodzą...)
Tu dziękuję osobom , którym starczyło moje pytanie po ich ataku * po drewno czy jakieś zlecenie ? * (oj - odpowiedzi były różne ! ) .Szefom klanów , którzy karcili niepokornych......Dziękuję .Tym którzy mają zamiar mnie atakować , prośba by poczekali na koniec moich prób .Tych których czasami odwiedzam proszę o wyrozumiałość , bo jakby nie było razem ze mną uczestniczą w Wielkiej Próbie Cierpliwości !!!!!
Tych zaciekawionych moim testem proszę zawiadomić gracza Sunny z MW aby przeczytał ten post - może zrozumie że nie jestem nastawiony na razie na walkę...............
O mojej determinacji świadczy fakt , że z 15 miejsca spadłem na koniec setki..........
A to 66 próba ( najbardziej pospolita....
Chatka drwala: 6 (2) [Drewno200]
Stajnia: 1 [Konie15]
Kopalnia złota: 5 [Złoto25]
Wyrobisko gliny: 5 (1) [Glina120]
Kopalnia żelaza: 2 (1) [Żelazo30]

Liczba pól pozwalających na wydobycie: 16

Załóż nową wioskę tutaj
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - bo czasami pykam w szachy na kurniku ...........

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "wASabi" (15.04.2009, 17:44)


ptz

Trainee

Postów: 91

Skąd: Białystok

  • Wyślij prywatną wiadomość

2

Wednesday, 15.04.2009, 18:54

masz 16 pól na kwadracie
na każdym z pól może być: bagno, pustynia, las, step, dżungla, góry, wysokie góry, wzgórza, strumień - chyba tyle - w sumie 9.
drewno w 3e możesz wydobywać z dżungli, lasu i wzgórz bodajże - czyli z 3/9 pól - 1/3 szansy, że się trafi pole z wydobyciem do drewna.
Schematem bernouliego możemy se policzyć, że prawdopodobieństwo, że trafi się dokładnie 12 na 16 udanych prób z szansą sukcesu 1/3 wynosi: (16 po 12) * (1/3)^12 * (2/3)^4 = 0.000676474289 - około jedna 1480ta.
Nie wiem ile wynosi szansa na to, żeby na polu pojawił się bonus, ale jeśli po tak wielu próbach masz jakieś dane to możesz sobie policzyć jaka jest szansa, żeby na 12 polach było te 5 czy 6 bonusów. Pomnożysz sobie potem jedno przez drugie, i będziesz miał szansę na otrzymanie pola takiego, jakie ma Bleeh.
Chce Ci się szukać dalej?

Chyba zrozumienie, że niektórym może się trafić coś lepszego, niż Tobie nie jest takie trudne. I zamiast tragizować, poświęcać się i robić miliard prób mogłeś to sobie w 15 minut policzyć...

3

Wednesday, 15.04.2009, 19:08

dziękuję - o tym wiem --niemniej chciałem jeszcze trochę połudzić się nadzieją w spokoju, że może mi się poszczęści jak kumplowi na jaskini wisior w 1 erze......
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - bo czasami pykam w szachy na kurniku ...........

ptz

Trainee

Postów: 91

Skąd: Białystok

  • Wyślij prywatną wiadomość

4

Wednesday, 15.04.2009, 19:11

Twój czas - Twój wybór ;))
W każdym razie jak skończysz opublikuj wyniki - będzie można obliczyć całkiem dokładną szansę na bonus

Lomnas

Super Moderator

Postów: 960

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

5

Wednesday, 15.04.2009, 19:26

Takie losowanie to fajna sprawa. Sam tak trochę robiłem ale nic spektakularnego (przynajmniej dla średniowiecza) nie wypadło... Poza jedną gliną 7(3) i drewnem 10(3).

Ale jak ktoś ma czas i surowce to się pobawić może. I jak już będzie miał to swoje superpoletko to może zacząć chodzić po wisior ze slotami bo takiego farta żal marnować;)
"Krytykować może jedynie ten, kto posiada serce gotowe do niesienia pomocy." William Penn

"Któż to tupta, tupiąc po moim mostku?" - "To!" S. King

Ha ha ha :D



Dajcie wasala;)

Aliar

Intermediate

Postów: 388

Skąd: Mezopotamia

  • Wyślij prywatną wiadomość

6

Wednesday, 15.04.2009, 21:24

Ja miałem od ręki drewno7(3), żelazo5(3), złoto3 i mi MW spalili :/
Po co Ci uszy?

Wystarczy klik!

7

Wednesday, 15.04.2009, 22:23

Ano bo trzeba wiedzieć do kogo sie fika :D

8

Wednesday, 15.04.2009, 23:49

oki nie wiedziałem o twoim eksperymencie do publikacji wyników masz ode mnie spokój :P

w sumie mnie też to zaciekawiło

cerberis

Intermediate

Postów: 206

Skąd: z innego swiata

  • Wyślij prywatną wiadomość

9

Friday, 17.04.2009, 03:37

hehe

Wasabi skad Tobie sie wzielo te 12(7) drewna na moim kwadracie??
Niema takich bonusow!! Ja mam zaledwie 12(5) i to jest max z tego co widzialem, bo reszta bonusow leci na inne surowce. Z zalozenia juz twoj eksperyment jest skazany na porazke ;)

To co miales na poczatku bylo najlepszym ustawieniem pod piechote jakie mogles otrzymac.

To ze sobie wyliczyles ile moge miec upkeepu nieoznacza wcale, ze dobry lv palacu wziales w rachube ;P
UWAGA UWAGA.
BUGUSING NIEJEST KARALNY. MOZNA DOWOLNIE WYKOZYSTYWAC BLEDY W GRZE I NIEZOSTAC UKARANYM!!!!

JEZELI WYKRYJESZ JAKIS BUG DAJACY TOBIE PRZEWAGE NAD INNYMI GRACZAMI W GRZE NIEZGLASZAJ TEGO NIKOMU.
PODZIEL SIE RADOSNA NOWINA Z KOLEGAMI I CZERPCIE KOZYSCI Z TEGO TYTULU.
NAWET JAK WYJDZIE NA JAW, ZE KOZYSTACIE Z BUGA, TO NIC WAM NIEZROBIA!!!!!
BEDZIECIE BEZKARNI!!!!

10

Friday, 17.04.2009, 10:54

Ja słyszałem o polu 12 (6), więc pola z wieloma bonusami można mieć na pewno warto szukać, ja mam podobne pole 12 (4) ale przytłacza mnie czas rozbudowy zamku :) .

11

Saturday, 18.04.2009, 08:47

zanim wygenerujesz takie poletko jakie chcesz będziesz już 100 lat za murzynami w stosunku do innych :D też takie eksperymenty przeprowadzałem ale po około 20 porażce dałem sobie sianka :D


Allah
No gdzie on teraz jest? Gdzie?

12

Saturday, 18.04.2009, 19:51

A ja po przejsciu do e4 wyburzylem niepotrzebna sredniowieczna wioske i od szlagu dostalem:
Stajnia: 5 (3)
Tartak: 4
Kopalnia złota: 4 (1)
Wyrobisko gliny: 2 (1)
Kopalnia żelaza: 5 (1)
Wyrobisko saletry: 2
Czyli sliczne poletko dla ekipy ekspedycyjnej :)
"My greatest challenge was knocking Liverpool right off their f***ing perch. And you can print that."
Sir Alexander Ferguson.

13

Tuesday, 21.04.2009, 12:28

Największy bonus do jednego surowce jaki znalazłem, może i uda Ci się wylosować pole z bonusem 7 do jednego surowca ;)