Nie jesteś zalogowany.

1

Wednesday, 15.04.2009, 20:55

Walka Dualami oraz jedną bronią (bez tarczy)

Czy chciałbyś, żeby wprowadzono:

Łączna ilość głosów: 30.

33%

Walkę dwoma broniami na raz (np dwa miecze, dual) (10)

33%

Nie chcę zmian (10)

27%

Obie propozycje są ciekawym pomysłem i można by je wprowadzić (8)

7%

By z walki bronią jednoręczna bez tarczy były dodatkowe bonusy (2)

Żeby walczyć dwoma broniami na raz trzeba mieć o 3 większe władanie bronią niż ma to najwyższe wymaganie płynące z broni, przykład:
- Walka dwoma mieczami (władanie bronią białą +6). Żeby władać dwoma mieczami musieli byśmy mieć 9 level władania bronią białą.
-Walka miecz + szabla (miecz wbb +6 szabla wbb +9). Żeby władać mieczem i szablą w dualu należało by mieć 12 level władania bronią białą.

Jeśli używamy broni jedno ręcznej bez tarczy jej atak wzrasta o 50% oraz dostajemy bonus +10 do inicjatywy.

Co do matematyki i wszelkiej polemiki na temat, że to zaburzy system gry i w ogóle to proszę podać konkretne przykłady (Jedyny sposób to posiadać obie bronie prefiksowane (3) ale wtedy porównajmy to do broni 2h o adekwatnym levelu władania prefiksowanej (3))

Wiem, że jest jest podpunkt co do duali, ale jest on dla mnie nieprzemyślany. Wprowadzenie ograniczenia +3 levele wyżej niweluje wszelkie wielkie korzyści które byśmy dzięki temu osiągnęli, a to co daje głównie ten system to większa możliwość kombinacji oraz różnorodność możliwości ubrania naszego hero.

Sens wprowadzenia takich zmian:
- Bo chcą gracze :D Ten temat już kilka krotnie był poruszany
- Zwiększyło by to możliwości co za tym idzie także grywalność bo ludzie lubią kiedy mają jakiś wybór, a nie jest wszystko liniowe
- Klimat gry (tego nie trzeba tłumaczyć)
- Bo każdy ma jakiegoś swojego ulubionego bohatera i chciałby żeby jego postać w grze skoro jest już ze swiata fantazy była do niego podobna lub była orginalna:
- Przykłady hero z bronią jednoręczną bez tarczy: Ichigo (Bleach praktycznie wszystkie postacie), Rumcajs, Piotruś Pan, Naruto(zawsze pojedyńcze kunai), Thorgal, Robin hood (w zwarciu ma miecz bez tarczy) i wielu wielu innych
- Wojownicy dual:Allucard (z Hellsinga chyba tak to sie pisze) Wiedźmin, Wojownicze żółwie ninja (bez Donatello), większość ninja z kreskówek, Leon zawodowiec, Neo, ....

Ta zmiana by wymagała duzo od adminów itd.... Bzdura :P Tych broni jest całe 6 a skrypt do posługiwania sie nimi jest już napisany (dla prawej ręki) należało by tylko dodać do wymagań każdej broni +3 oraz adnotację że broń o wyższym władaniu musi być w prawej ręce (tak by chyba było najprościej)

Oczywiście możemy polemizować czy wymagać levelu władania bronią o +2 tylko (to już by trochę pozmieniało może nie w broni białej ale w palnej/miotanej chociaż nie aż tak strasznie), lub czy nie zwiększyść jeszcze bonusow z władania jedną bronią bez tarczy, ale niech te propozycje będą przemyślane (weżcie karteczkę i zobaczcie co by to zmieniło tych broni jednoręcznych jest całe 6, więc zbyt dużo pisania byście nie mieli)

Zapraszam do głosowania

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Lomnas" (28.04.2009, 10:41)


Aliar

Intermediate

Postów: 388

Skąd: Mezopotamia

  • Wyślij prywatną wiadomość

2

Wednesday, 15.04.2009, 21:22

Jestem za pod warunkiem, że wymagania co do lvl władania będą się sumować.
Po co Ci uszy?

Wystarczy klik!

3

Wednesday, 15.04.2009, 21:47

Aliar wtedy to troszkę nie będzie mieć sensu ... dwa miecze level 12 (atak 10) ... jedna szabla level 9(atak 20), potem popatrz na to co daje lanca też level 9. A co by dał dual ... Dwa miecze ostre (nie są drogie) Atak +20 atak przeciw powietrzny +4 (Przynajmniej lepsze od szabli do lancy trochę brakuje ale dwa miecze są bardziej klimatyczne :P poza tym przy tomahawku i rewolwerze te różnice nie są takie duże).
Szabla władanie jedną ręką atak +30 inicjatywa +10 przy władaniu bronią level 9 (ale nie mamy tarczy jesteśmy bardziej czuli).

W ramach wyrównania tych bonusów proponował bym wprowadzenie katany: Atak +10 (lepiej +15 ale nie przeginajmy) inicjatywa +10 do broni jedno ręcznych białych. Level władania 9. Wtedy by mogły wychodzić ciekawe kombinacje, w broni białych. Wprowadzenie np gwiazdek ninja lub kunai do broni miotanych tez by dało troszkę kombinacji, może być nawet ciupaga (janosik nią rzucał :> ) byle w miotanych jednoręcznych :P ;)

4

Wednesday, 15.04.2009, 23:28

A jeśli bym chciał żeby mój heros dźgał Ostrym Korbaczem i strzelał z Grzmiącego Rewolweru, jak sobie w takim wypadku wyobrażasz wymagania, bo przecież nie będziemy się ograniczać do identycznych broni?

I staty takiej kombinacji:
Atak 30
AA 12
Ini 19

5

Wednesday, 15.04.2009, 23:51

Przy mieszanych no to koszt droższego +3 jeśli są jednakowe to koszt np tego co jest w lewej ręce +3. (wtedy musisz trochę punktów i tak w to władować ale to twoja decyzja czy ktoś gani ludzi którzy postanowili, że ich hero będzie szedł w tylko leczenie i będzie zawsze stać w tylnym ranku, jest taka możliwość moze z niej skorzystać gra zweryfikuje czy twoja kombinacja była słuszna ...
Inne opcje to oba koszty +3. Lub zrobić ze przydział to jest suma punktów z władania bronią (obu broni) /2 i tyle musisz mieć więcej by używać takich kombinacji. (w podanym przykładzie było by +3 bronie palne +5 bron biała ... bezsensu tak ten pierwszy sposób chyba najbardziej mi się podoba).
A co do twojej hybrydy to ciekawa kombinacja i jestem za tym by takowe były :) A czy to by Ci bardzo pomogło ... z obroną na tym poziomie i tak musiałbyś się posiłkować zbrojami, które Ci zdejmują inicjatywę... Wszystko ma swoje plusy i minusy A rozwijanie władania bronią nie ze specjalizacji jest chyba dość bolesnym rozwiązaniem, ale czemu ma nie istnieć taka możliwość... Ludzie budują dwie kolonie w drugiej erze i każda z nim ma tylko jeden las... Dajmy grze zweryfikować swoje pomysły i strategie gry, a jaka jest strategia w liniowych rozwiązaniach ...

P.s. Przykład
Dworski Muszkiet (12 wbp)
Atak 14
AA +22
Int +28
Item ma dużo lepsze staty jeśli chodzi o inicjatywę i AA

Grzmiący Rewolwer + Ostry miecz (12 wbp + 6 wbb)
Atak +20
AA +10
Inicjatywa +19

Przy twojej kombinacji to trzeba by włożyć +12 wbp i +9 wbb myślę że to by było dość dużo ale i bronie nie są jakieś ze tak powiem szmaciane

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Urbi" (16.04.2009, 00:09)