Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

1

Wednesday, 22.04.2009, 10:49

To ja zapytam jeszcze o jedno, jeżeli nie czytam raportów ze sprzedarzy, wiem co wystawiłem, jak mi nie sprzeda się przez 3 razy zezłomuję, sprzedaje śmieci jedno dwu slotowe. To nawet nie czytam tych raportów, tylko co jakis czas sprawdzam ile mam PH jak chcę coś konkretnego zdobyć. Ale z drugiej strony system aukcji jest tak ustawiony że pozwala taki "pospolity" item wystawić z jakąś tam ceną początkową. Powiedzmy że chcę taką kamienną maczugę i klikam z rozpędu nie patrząc że cenę minimalna ktoś ustawił na te 30 PH. System pozwala na takie przekręty. To czemu krzyczycie na ludzi skoro w systemie jest taka mozliwość. Płace 10 ph i liczę na jelenia który kliknie z rozpędu nie czytając że tam jest cena minimalna.
Każecie mi się opierć na zdrowym rozsadku, ale skoro ja mam kilka run z 3 epoki to juz nawet te 10 ph więcej niz poprzednik za jakiś szmelc z dwoma slotami który pomoże mi przejśc któregoś tam bosa. Rozumiem że mam w tym wypadku podbijac o 1 punkt i grzecznie czekać tygodnie, az uda mi się samemu wydropić jakiś tam item.
Aucje i system handlu są tu dość płyciutkie. Nie ma wielu ofert. Nie ma wyboru.


Kontynuacja dyskusji: Punkty handlu
Bodex to mój miszcz, poprawnie użył czaru Gniew Bogów

Ten post był edytowany 2 razy, ostatnio edytowany przez "Lomnas" (22.04.2009, 17:44)


2

Wednesday, 22.04.2009, 11:05

Mnie osobiście wydaje się, że takie rzeczy nie powinny być kontrolowane ręcznie, tylko powinien istnieć mechanizm uniemożliwiający zawyżanie cen. Powiedzmy żeby jakiś item miał określoną cenę minimalną, a podbijać można tylko o jakiś jej procent.

Zgadzam się z tym że trzeba kontrolować przed pushem, ale kontrola ręczna pozostawia zbyt szerokie pole do popisu dla swobodnej interpretacji "ile to jest warte" i "za ile wolno mi to kupić/sprzedać". Jestem przeciwnikiem wolnego rynku i rozumiem że jakaś kontrola cen jest konieczna aby uniknąć przekrętów, ale skoro przewinienie jest penalizowane, to powinno być jasno sformułowane co jest przekrętem a co nie, tak aby nie było marginesu wątpliwości.

Bedzie to i z korzyścią dla graczy (będą jasno wiedzieć co mogą a co nie) i dla administracji (bo zniknie kolejna kość niezgody "bo źli admini zbanowali mnie a nie zrobiłem nic złego").

edit: przepraszam, nie tam gdzie trzeba.... można prosić o przeniesienie do Pomysłów albo Burzy Mózgów czy gdziekolwiek będzie pasować?
_______________________________________________________________________________________________________

- Co robi typowy multikonto-player po orgazmie?
- Przełącza z redtube'a na Time Edge.
_____________________________________________________________________________________________
Nie podoba się? To nie graj!
_______________________________________________________________________________________________________

3

Wednesday, 22.04.2009, 16:44

Peter - chcesz ustalać cenę minimalną i cenę maksymalną? toż to śmieszne, przedmiot jest wart tyle ile są w stanie dać za niego ludzie. Jedyna kontrola, która będzie sprawiedliwa, to ręczna kontrola, więc dobrze jest jak jest. Każdy może przeglądać sprzedane przedmioty i ma prawo do zgłoszenia pushingu.

Gracze będą jasno wiedzieć co mogą? wątpię, będą raczej ograniczeni, i wtedy nie pozostanie już nic innego, jak ścigać się, kto pierwszy da maksymalną ofertę, a to byłoby już totalnym bezsensem

Tygrys

Trainee

Postów: 55

Skąd: Z Kątowni

  • Wyślij prywatną wiadomość

4

Wednesday, 22.04.2009, 16:56

przedmiot jest wart tyle ile są w stanie dać za niego ludzie. Jedyna
kontrola, która będzie sprawiedliwa, to ręczna kontrola, więc dobrze
jest jak jest. Każdy może przeglądać sprzedane przedmioty i ma prawo do
zgłoszenia pushingu.
No tu troche zaprzeczyles sam sobie, bo "przedmiot jest wart tyle ile są w stanie dać za niego ludzie" i ktos da wiecej niz inne podobne wczesniej chodzily i masz bana:P Wedlug mnie ten system jest do pupy, bo 2 strony ogolnie maja racje ale i tak wygra administracja:p

5

Wednesday, 22.04.2009, 17:10

w tym momencie mówiłem o tych rzadszych przedmiotach, których ceny często wahają się nawet o kilkadziesiąt ph ;) oczywiscie, jak ktoś da 10ph za złom to to jest pushing, i na takie wychwytywanie pozwala ręczna kontrola ;)

Lomnas

Super Moderator

Postów: 960

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

6

Wednesday, 22.04.2009, 17:42

Ceny przedmiotów a Push...

Kontynuacja dyskusji: Punkty handlu
Część postów przeniosłem.
"Krytykować może jedynie ten, kto posiada serce gotowe do niesienia pomocy." William Penn

"Któż to tupta, tupiąc po moim mostku?" - "To!" S. King

Ha ha ha :D



Dajcie wasala;)

7

Wednesday, 22.04.2009, 18:11

w tym momencie mówiłem o tych rzadszych przedmiotach, których ceny często wahają się nawet o kilkadziesiąt ph ;)
No i tu można sobie wejść w aukcje zakończone i widać, że najtanszy i najdroższy pierścień różnią się 139 ph więc masz tutaj idealny przykład Tygrys.

8

Wednesday, 22.04.2009, 18:17

ok, zostańmy przy pierścieniach
pierwszy, w listopadzie ze slotem(!) idzie za 40 ph(!!), więc kolejne "teoretycznie" nie powinny być droższe, a tu jak na złość cena rośnie 4 krotnie. Coraz więcej ph na rynku powoduje wzrost cen niektórych przedmiotów, bo gracze gotowi są coraz więcej wyłożyć za dany przedmiot. ustalanie ceny minimalnej/maksymalnej lub jakiekolwiek blokowanie aukcji byłoby ze stratą dla każdej strony ;)

9

Wednesday, 22.04.2009, 18:20

Popieram w zupełności. Pierścień z jednym slotem zszedłby dzisiaj za ok 200ph, więc sugerując się poprzednim Thorga musiałaby dać kupującemu bana za przekroczenie ceny pięciokrotnie.

10

Wednesday, 22.04.2009, 21:05

Dodam jeszcze, że obiektem zainteresowania OPa są przeważnie itemki bardziej powszechne niż te, co w historii półrocznego serweru pojawiły się jeden-dwa razy (bo takie kupią Ci, którzy mają najwięcej PH akurat na zbyciu). Przypadki aukcji pierścieni/amuletów są rozpatrywane inaczej niż reszty przedmiotów. Dlatego nie ma tutaj żadnych sztywnych ram cen min/max, bo doprowadziłoby to do absurdu - każdy przypadek rzadszego znaleziska, chcąc lub nie, musi być rozpatrywany z osobna/inwidualnie.
Operator serwerów T1 i T2
Zanim napiszesz wiadomość - przeczytaj FAQ Gra na 1 IP / Multikonta.
Nie przyjmuję skarg na PW! Chcesz zgłosić skargę - napisz w dziale Skargi, po zapoznaniu się z Regulamin działu SKARGI.
--------------------------------------------------------------------------------------------
Graj Muzyko!
Chuck norris said let be light and there was Hasselhoff
o_0


11

Wednesday, 22.04.2009, 21:37

czyli ogólnie rzecz biorąc gdybym 1 wystawił na aukcje pierścień 3 slotowy i dał cenę min 2000ph to ustaliłbym jego wartość rynkową ;) ?


Allah
No gdzie on teraz jest? Gdzie?

12

Wednesday, 22.04.2009, 21:54

wartość rynkową ustalą kupujący, a nie sprzedający, bo jeśli nikt nie kupi, to co to za wartość rynkowa?

13

Wednesday, 22.04.2009, 23:32

Tak jak napisał karwek - ceny ustalają Ci, którzy kupują, kalkulując, czy opłaca im się tyle a tyle wydać za dany przedmiot. Bany za push lecą wtedy, gdy te "kalkulacje" są wybitnie, obiektywnie patrząc, "nieracjonalne" (co bardzo łatwo ocenić na podstawie cen w miarę częstych przedmiotów).
Operator serwerów T1 i T2
Zanim napiszesz wiadomość - przeczytaj FAQ Gra na 1 IP / Multikonta.
Nie przyjmuję skarg na PW! Chcesz zgłosić skargę - napisz w dziale Skargi, po zapoznaniu się z Regulamin działu SKARGI.
--------------------------------------------------------------------------------------------
Graj Muzyko!
Chuck norris said let be light and there was Hasselhoff
o_0


14

Wednesday, 22.04.2009, 23:40

Powtórzę się, poporsze o tabelke przedmiotów z normalnymi cenami by nie dawac wybitnych cen. Jestem leniwy i nie chce mi się szukać i przeglądać zakończonych aukcji.
Bodex to mój miszcz, poprawnie użył czaru Gniew Bogów

VeiN

Moderator

Postów: 543

Skąd: Gdańsk/Bydgoszcz

  • Wyślij prywatną wiadomość

15

Thursday, 23.04.2009, 01:16

Nie ma i nie będzie. Jak jesteś leniwy to nie wystawiaj :)
Masz problem z lokacjami specjalnymi ?
Przejrzyj temat => Lista lokacji specjalnych

16

Thursday, 23.04.2009, 09:38

Każdy przypadek jest rozpatrywany indywidualnie.

Sytuacja, gdzie były systemowo ustalane maksymalne ceny na przedmiot, była przerabiana na BW.
Okazywało się, że np. na jakiś przedmiot ma maksymalną cenę (ustalona wg szansy dropu) 40, a gracze skłonni byliby dać nawet 200 - w tym momencie aukcję wygrywał ten, kto pierwszy kliknął.
Na przykład, wg szansy dropu Płonąca Pochodnia Gwiazd miałaby taką samą cenę maksymalną, jak Wielka Wróżba z Niebios, czyli 20 PH.
To teraz sobie wyobraź, że masz taki zwój na sprzedaż, kupujący daliby nawet i 200 PH, ale dostaniesz najwyżej 20 PH, chociażbyś nawet miał na niego 30 chętnych oferujących setki PH.


Bo chyba nie wyobrażasz sobie, że ktoś będzie siedział i kilkaset tysięcy możliwych kombinacji przedmiotów, prefiksów, słów runicznych i slotów wyceniał ręcznie? ;)
Zakładając 1 na 5 minut, daje to 100 wycenionych przedmiotów 1 dnia roboczego.
Przy 400 000 przedmiotów daje 4 000 dni roboczych, 255 dni roboczych w ciągu roku, czyli 16 lat pracy ;)


Tłumaczenie, że "nie chce mi się przeglądać aukcji" to jakbyś tłumaczył się policji, która cię złapała na przekroczeniu prędkości i wjeździe "na zakaz wjazdu", że się śpieszyłeś i nie chciało ci się patrzeć na znaki ani na prędkościomierz.

1. Na temat pushu masz informację w regulaminie, z którym miałeś obowiązek się zapoznać zakładając konto.
2. Dostając informację o zakończonej twojej aukcji masz informację, że należy wszelkie transakcje powyżej ceny rynkowej zgłaszać.
Ex-Team. Aktualny operator: Kruczoczarny

Aliar

Intermediate

Postów: 388

Skąd: Mezopotamia

  • Wyślij prywatną wiadomość

17

Thursday, 23.04.2009, 12:20

To ja mam pytanie z życia wzięte. Wystawiam złom, ktoś licytuje go za dużo większą cenę. Ja nie zdążę wejść i zobaczyć za ile przedmiot poszedł, bo już dostałem bana. Wiem, że jeśli miałbym szansę to zgłosiłbym licytację, gdzie tu logika?
Po co Ci uszy?

Wystarczy klik!

Prop

Intermediate

Postów: 199

Skąd: Opole

  • Wyślij prywatną wiadomość

18

Thursday, 23.04.2009, 12:26

Aliar - ja zgłosiłem obie swoje aukcje. Nie bój nic - byliśmy inwigilowani od samego początku :)

VeiN

Moderator

Postów: 543

Skąd: Gdańsk/Bydgoszcz

  • Wyślij prywatną wiadomość

19

Thursday, 23.04.2009, 12:51

Raczej naiwni. Myśleliście, że jawnie chwaląc się na forum o swoich poczynaniach, zdając sobie sprawę z konsekwencji wszystko będzie ok bo było na forum. Afera była zrobiona z premedytacją, żeby zobaczyć efekt działań OPa - powinniście być z siebie zadowoleni bo osiągnęliście swój cel ^^.
Masz problem z lokacjami specjalnymi ?
Przejrzyj temat => Lista lokacji specjalnych

Aliar

Intermediate

Postów: 388

Skąd: Mezopotamia

  • Wyślij prywatną wiadomość

20

Thursday, 23.04.2009, 12:54

Moim celem było zarobienie na runie FEH, ponieważ znalazłem fajną ofertę oO Nic mnie nie obchodzą kłótnie sprzedającego z opem, a jak już wspomniałem aukcje chciałem zgłosić lecz nie miałem okazji...
Po co Ci uszy?

Wystarczy klik!