Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

21

Thursday, 23.04.2009, 12:55

Moim celem było zarobienie na runie FEH, ponieważ znalazłem fajną ofertę oO NIc nie nie obchodzą kłótnie sprzedającego z opem, a jak już wspomniałem aukcje chciałem zgłosić lecz nie miałem okazji...

To po co oferowałeś runę, żeby potem ją zgłosić?
Po zgłoszeniu aukcje są cofane, jeśli zostaną uznane za push.

Zgłoszenie jest dla osób, które NIE SPODZIEWAŁY się, że ktoś da za ich przedmiot aż tyle i podejrzewają, że ktoś chce je np. wrobić w push.
Więc zgłaszają tą aukcję, żeby operator cofnął transakcję.

Nie chcesz chyba powiedzieć, że odpowiadając na ofertę na forum nie spodziewałeś się, że dostaniesz tą cenę?
Ex-Team. Aktualny operator: Kruczoczarny

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Thorga" (23.04.2009, 13:02)


Aliar

Intermediate

Postów: 388

Skąd: Mezopotamia

  • Wyślij prywatną wiadomość

22

Thursday, 23.04.2009, 13:01

Tego nie wiedziałem, myślałem, że po prostu wszystko jest wyjaśniane. Cóż trzeba przeboleć tego bana, a tak cieszyłem się z tych 6dni gratis.
Po co Ci uszy?

Wystarczy klik!

23

Thursday, 23.04.2009, 16:31

Nie zrozumieliśmy się. :)

Chodziło mi o minimalną/maksymalną cenę WYSTAWIENIA. A potem limit o ile mozna przebijać.

Przykład:
Przedmiot XXX w posiadaniu gracza A ma min 10PH, maksymalną 30PH
Ponieważ jest to poszukiwany przedmiot, A wystawia XXX za 40PH.
Zaraz znajduje się B który bardzo chce ten przedmiot, jest gotów dać za niego nawet 100PH ale cenę można podnieść tylko o powiedzmy 50%, więc może za niego zaoferować 60PH.
Potem pojawia się gracz C który też chce tego przedmiotu i podbija cenę o 50% do 90PH. itd.

Wtedy pushowanie jako takie wymagało by zmowy przynajmniej kilku graczy (żeby "nabić" wystarczającą cenę) a zarazem nie było by sytuacji dziś możliwej, że A daje od razu 100PH za przedmiot i zostaje zbanowany bo zdaniem Administracji przepłacił.
_______________________________________________________________________________________________________

- Co robi typowy multikonto-player po orgazmie?
- Przełącza z redtube'a na Time Edge.
_____________________________________________________________________________________________
Nie podoba się? To nie graj!
_______________________________________________________________________________________________________

24

Thursday, 23.04.2009, 17:01

Ta prowokacja to była normalnie bezsensu ... Normalnie komuna niech wyjdzie człowiek i zacznie krzyczeć że nienawidzi rządu a potem pozamykajmy ludzi którzy się do niego przyłączą :D
Sami robicie problemy, a nie je rozwiązujecie... ludzie dostali bana bo wam się nudziło ... a powinniście pilnować chyba porządku na forum a nie kombinować jak tu komuś dać bana ...

Może pójdźcie dalej ktoś wystawi na aukcje hełm z nosalem (2) i wy piszecie ze dacie za niego 50 PH. Człowiek się zgadza wystawia wy kupujecie no i teraz mu ban za to że brał udział w nielegalnej transakcji :D
Wasz tok rozumowania mnie rozwala droga administracjo :D

p.s. Miałem parę sytuacji że ktoś kupił item (1) (bezwartosciowy) za 2 PH myślałem że mu brakuje do budowy i potrzebuje coś zezłomować, a teraz wychodzi na to, że powinien się domagać anulowania aukcji i gdzie tu sens ;/

Prop

Intermediate

Postów: 199

Skąd: Opole

  • Wyślij prywatną wiadomość

25

Thursday, 23.04.2009, 17:21

Nie Vein,
nie chcieliśmy zrobić afery i kłócić się z GO. Chcieliśmy pokazać bezsens takich reguł rynku, jakie zostały tutaj wprowadzone. Ja rozumiem, że nikt z Was nie musi się znać na ekonomii, ale jak Wam "x" osób pisze, że to kupujący ustala wartość przedmiotu a nie sztywne zasady, to może się nad tym spróbujcie zastanowić. Bo teraz, gdy kupiłem te runy po takiej cenie, jaką ja w danym momencie uznałem za właściwą, to każda kolejna porównywalna transakcja będzie już nie do podważenia przez GO. Argument, że "dawniej chodziło taniej, a tu jest za drogo, więc push" już nie zadziała. Bo zawsze będzie można powiedzieć, że owszem - to i to chodziło drożej. O tutaj proszę na przykład, jakie drogie te runy były.
Nielogiczne prawda?
Ano nielogiczne, ale jeśli będziecie się sztywno trzymali ustalonych zasad, to niestety ale będziecie musieli uznać ten argument w dyskusji.

I OK - daliście bana mnie i mortenowi, bo kupowaliśmy za drogo. Ale dlaczego daliście tym co sprzedawali? Oni tylko chcieli zarobić na frajerach. Kolejne prawo rynku. A okazje się zdarzają, naprawdę.

Wczesniej daliście bana siradasiowi za to, że coś sprzedawał. Tak jak wyżej - gdzie jego wina, że ktoś zapłacił więcej? Ten kto kupił, ten wiedział za co i ile płaci. Gdyby do mnie do firmy przyszedł człowieczek i powiedział, że chce kupić rzecz "y" za cenę przekraczającą normalną cenę, to nie zastanawiałbym się. A Ty byś się zastanawiał? Przekonywałbyś, że sprzedasz taniej?
Zresztą w tej grze i tak nie ma możliwości zaznaczenia, że tego Pana nie obsługujemy, nieważne ile chce zapłacić.

PS.
Thorga, przepraszam, jeśli byłem niegrzeczny w tonie któregoś mojego wcześniejszego postu. Nie było moim celem Cię urazić.

26

Thursday, 23.04.2009, 18:06

Jeśli kupujesz przedmiot, który rzadko się pojawia na aukcjach, bo jest rzadko spotykany - zrozumiałe jest, że chcesz dać więcej, bo nie chcesz czekać kolejnych dni, nie wiedząc, kiedy znów się pojawi na aukcjach.

Ale jeśli JEDNOCZEŚNIE masz na aukcjach KILKA IDENTYCZNYCH PRZEDMIOTÓW za cenę 10 x mniejszą, to po akurat za ten jeden przepłacać? Zwłaszcza, że takie przedmioty były, są i będą na aukcji na pewno również jutro czy pojutrze.

Poza tym proponuję - spróbuj zaksięgować sobie w firmie samochód kupiony za cenę 4 x większą niż w salonie (czyli fake transakcja z zawyżonymi kosztami, żeby mieć mniej podatków do zapłacenia). Zobaczymy, jak szybko Urząd Skarbowy dobierze ci się do zadka i jak zareagują jak im powiesz "przecież mamy wolny rynek i możemy sobie kupować za ile chcemy".
Ex-Team. Aktualny operator: Kruczoczarny

Aliar

Intermediate

Postów: 388

Skąd: Mezopotamia

  • Wyślij prywatną wiadomość

27

Thursday, 23.04.2009, 18:10

Może on po prostu potrzebował tych kilka run FEH, UR więc postanowił zalicytować je za tyle by nikt go nie przebił. A że trafiło na nasze... pech :P
Po co Ci uszy?

Wystarczy klik!

28

Thursday, 23.04.2009, 18:14

jak masz napisać coś głupiego to lepiej nie pisz, ani to zabawne ani wnoszące coś do dyskusji

29

Thursday, 23.04.2009, 18:18

Thorga co do transakcji to nie ma co gdybać była dziwna (na początku myślałem że ktoś sobie żartuje)

Ale chodzi o wasze podejście ;/ Cała transakcja byłą od początku podejrzana administracja w ogóle nie zareagowała, a po fakcie ukarała wszystkich ... Nie lepiej było wcześniej zareagować i napisać że takie działanie będzie karalne ?
A co do tłumaczenia się, że w regulaminie jak wół pisze o tym i podpisaliśmy się pod nim to przypominam sobie przypadek gdzie ktoś umyślnie skorzystał z buga i nie poniósł konsekwencji bo była wolna interpretacja administracji ...

A co do wcześniejszego przykładu to Rune FEH i jej cenę nie porównywał bym do kupna samochodu a bardziej butów ... Można kupić buty takie same 100 zł i za 250 zł zależy od sklepu ;) I nie jakoś fiskus nie zamyka tych sklepów a ludzie tam kupują :P chłopaki mieli "gest" a Ty już ban ...

Lomnas

Super Moderator

Postów: 960

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

30

Thursday, 23.04.2009, 18:37

Są buty i buty... FEHa kupujesz w ostateczności za 1ph a nie za 7ph. Za tenisówki warte 10zł nie dał byś 70zł... A tutaj mamy jeden sklep.
"Krytykować może jedynie ten, kto posiada serce gotowe do niesienia pomocy." William Penn

"Któż to tupta, tupiąc po moim mostku?" - "To!" S. King

Ha ha ha :D



Dajcie wasala;)

Prop

Intermediate

Postów: 199

Skąd: Opole

  • Wyślij prywatną wiadomość

31

Thursday, 23.04.2009, 20:43

Lomnas, nie włączaj się proszę do dyskusji jak nie masz niczego mądrego do powiedzenia. Są buty, na które Ciebie pewnie nigdy nie będzie stać. A wierz mi, że dla laika takiego jak Ty nadal będą wyglądały jak tenisówki.
Nie, nie szukaj w słowniku, pomogę Ci - to się nazywa snobizm. Niektórych na niego stać. I nigdy nie jest karalny.

Twój argument jest tak samo śmieszny, jak to, że ja kupowałem tylko te runy, które miały fabrycznie zrobione "rysy".

Thorga, moja Droga,
przypomnij sobie początek tego happeningu. Poszło o bana, którym został nagrodzony siradas. W tamtym przypadku ktoś potrzebował czegoś na już. Bez czekania. I za to zapłacił. Freie Wille.
A co do Twojego porównania z samochodem. Kto się spowiada w Skarbówce, że została przeprowadzona transakcja o wyższej od standardowej cenie? Kupujący, czy sprzedający? Kupujący, prawda? Nie mam pretensji o bana dla mnie i mortena. Chodzi mi o niesprawiedliwe potraktowanie sprzedających. Bo oni tylko wykorzystali okazję...
Zwłaszcza, że jak napisano już wcześniej - mieliście prawie dobę na napisanie jednego cholernego posta - "To jest prowokacja, każda transakcja zostanie ukarana banem"! Uchroniłoby to sprzedających przed niesłuszną (bo za taką ją cały czas uważam ja i wielu innych graczy) karą.
A tak co? Nie będę pierwszym, który przy podwyższonych kosztach transakcji zakwestionowanych przez GO, będzie krzyczał, że takie transakcje już były. Inni mnie ubiegną...

32

Thursday, 23.04.2009, 21:19

Chciałbym zauważyć że administracja unika odpowiedzi na pytanie zadane już kilka razy i przeze mnie i przez innych graczy w tym temacie i w temacie w pręgierzu więc może z łaski swojej odpowiecie mi na to pytanie Czemu nikt nie napisał że za to będą bany ?? Tylko czekaliście jak sępy do zakończenia aukcji żeby komuś troche utrudnić życie, sprawia wam to przyjemność ?? Jak byście napisali ile mniej by problemów było nie było by tej rozmowy ani poprzedniej A finał jest taki że mam bana za to że myślałem że złapałem okazje na pare ph i nic nie miałem wspólnego z banem dla gracza siradas chyba o tą lance chodzi nawet tego wątku uważnie nie śledziłem ani sie nie udzielałem. A wy macie z nas niezły ubaw

33

Thursday, 23.04.2009, 21:37

Dla Lomnasa :love:

Trampki Converse
http://www.allegro.pl/item613138808_tram…931_42_new.html

Trampki ekologiczne
http://www.allegro.pl/item618266006_klas…4_081_nowe.html

A podobne trampki na stadionie kosztują 10 zł max :D Jak dobrze poszukasz to nawet napis Converse będą mieć :rolleyes:

I co chcesz powiedzieć, że firma converse ma złą politykę :D

A Prop ma rację jeszcze nigdy sprzedający się nie tłumaczył ze znalazł "jelenia" :D Takim ludziom się gratuluje obrotności, a nie karze. A chłopaki nie sprzedawali jakoś tego nielegalnie w pełni prawnie przez forum pod waszym nadzorem :D

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Urbi" (23.04.2009, 22:21)


34

Thursday, 23.04.2009, 21:47

No i właśnie to mnie denerwuje pod waszym nosem wiedzieliście o wszystkim i czekaliście tylko żeby komuś na złość zrobić.

A tak w ogóle pomijając ten temat to cała postawa administracji jest wroga wobec graczy a zwłaszcza pani Thorgi jej wypowiedzi na forum mają prawie zawsze nieprzyjazny wydzwięk dla graczy zachowujecie się jakbyście mieli pretensje do nas za to że jesteśmy i coś od was chcemy my wam za to płacimy więc mamy prawo coś chcieć i wymagać. Zachowujecie się jak jacyś bogowie możecie z nami zrobić wszystko i tylko szukacie pretekstu żeby komuś zrobić na złość, postawić na swoim, i wykorzystać władze nad zwykłymi graczami jak to ślicznie pokazuje zaistniała sytuacja

MW12345

Intermediate

Postów: 512

Skąd: Sieradz

  • Wyślij prywatną wiadomość

35

Thursday, 23.04.2009, 23:36

Chciałbym zauważyć że administracja unika odpowiedzi na pytanie zadane już kilka razy i przeze mnie i przez innych graczy w tym temacie i w temacie w pręgierzu więc może z łaski swojej odpowiecie mi na to pytanie Czemu nikt nie napisał że za to będą bany ?? Tylko czekaliście jak sępy do zakończenia aukcji żeby komuś troche utrudnić życie, sprawia wam to przyjemność ?? Jak byście napisali ile mniej by problemów było nie było by tej rozmowy ani poprzedniej A finał jest taki że mam bana za to że myślałem że złapałem okazje na pare ph i nic nie miałem wspólnego z banem dla gracza siradas chyba o tą lance chodzi nawet tego wątku uważnie nie śledziłem ani sie nie udzielałem. A wy macie z nas niezły ubaw
Alez to normalne przecież że administracja nie odpowiada na nie wygodne dla nich pytania. Nie przyzwyczailiście sie jeszcze?? Bo ja juz dawno to zauwazyłem i dlatego "tępiłem" takie działania wobec graczy którzy poświęcaja sporo czasu i piniedzy na ich utrzymanie a jestesmy traktowani jak piate koło u wozu które NIGDY NIE MA RACJI, JEST STRASZNIE GŁUPIE I ZAPEWNE KWADRATOWE. ONI są święci i maja zawsze racje co nie podlega żadnej watpliwości.
Gdy ja przedstawiałem swoje racje które były by oczywiste nawet dla przedszkolaka była jedynie garstka ludzi która w jakims stopniu mnie poparła, reszta milczała zapewne dlatego że temat ich nie dotyczył lub w obawie przed gniewem wszechmogących. Nie dowie się tego ten jak postepuje administracja, dopóki problem go nie dotkie,

PANIE MACIEJU P. CZAS PRZYJRZEĆ SIE DZIAŁANIOM MODERATORÓW ORAZ OPERATOROWI PONIEWAŻ TYLE SKARG ILE PŁYNIE W STRONE PANSKICH PODWAŁADNYCH WOŁA O POMSTE DO NIEBA.

Tygrys

Trainee

Postów: 55

Skąd: Z Kątowni

  • Wyślij prywatną wiadomość

36

Friday, 24.04.2009, 06:55

Regulamin?? owszem jest;) Tylko jest tak precyzyjnie okreslony ze niewiadomo na ile mozna sobie pozwolic:D ale jakies zaplecze obronne dla administracji musi byc, wiec nieplaczcie tylko pogudzcie sie z tym ze i tak niewygracie:P "Bo na wladze nic nieporadze" :D

37

Friday, 24.04.2009, 07:51

Mógłby ktoś się ustosunkować do mojej propozycji? Wolał bym jednak żeby to była konstruktywna dyskusja "cozrobić aby sytuacja się nie powtórzyła", a nie bezsensowne wałkowanie wzajemnych wyrzutów z których i tak nic nie wyniknie.
_______________________________________________________________________________________________________

- Co robi typowy multikonto-player po orgazmie?
- Przełącza z redtube'a na Time Edge.
_____________________________________________________________________________________________
Nie podoba się? To nie graj!
_______________________________________________________________________________________________________

38

Friday, 24.04.2009, 08:26

Uznałam, że nie będę kolegom psuć zabawy, tylko się do niej przyłączę.
W końcu o to Wam chodziło, urządzając tą prowokację?
Ex-Team. Aktualny operator: Kruczoczarny

39

Friday, 24.04.2009, 08:32

hm - zabawa w założeniu powinna przynosić zadowolenie wszystkim stronom....więc co to była za zabawa ?
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - bo czasami pykam w szachy na kurniku ...........

Prop

Intermediate

Postów: 199

Skąd: Opole

  • Wyślij prywatną wiadomość

40

Friday, 24.04.2009, 08:45

Thorga,
ta gra ma być zabawą, czyż nie?
Ale z określonymi i ustalonymi zasadami, prawda?
A gracze są od tego, żeby je weryfikować, jeśli są błędne i zgłaszać to do GO, prawda?

Zrobiłem z mortenen wszystko zgodnie z regułami sztuki. Znaleźliśmy błędną zasadę, wskazaliśmy Ci błąd logiczny, nie było reakcji, zrobiliśmy happening, żeby wymóc na GO reakcję.
Do tej pory wszystko się toczyło swoim ustalonym torem.
Schody się zaczęły, gdy się okazało, że GO nie przyjmują argumentacji graczy.
A my naprawdę nie licząc się z Naszymi kosztami, próbowaliśmy wskazać jak ulepszyć grę, by była bardziej grywalna.