Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

41

Friday, 24.04.2009, 08:56

A gracze są od tego, żeby je weryfikować, jeśli są błędne i zgłaszać to do GO, prawda?


aukcja będąca przyczyną bana została ZGŁOSZONA PRZEZ JAKIEGOŚ GRACZA.
ja przeglądam tylko aukcje zgłoszone, a nie wszystkie jakie są na serwerze.
Ex-Team. Aktualny operator: Kruczoczarny

Prop

Intermediate

Postów: 199

Skąd: Opole

  • Wyślij prywatną wiadomość

42

Friday, 24.04.2009, 09:01

Aliar - ja zgłosiłem obie swoje aukcje. Nie bój nic - byliśmy inwigilowani od samego początku :)
Thorga,

ja zgłosiłem te aukcje. Zdążyłem przed banem. Miałem więcej szczęścia i byłem szybszy od Aliara.
A zgłosiłem właśnie, żeby wywołać reakcję polegającą na zmianach w grze.

Czy to co napisałaś oznacza, że gdybym ja albo ktoś inny nie zgłosił, to byś nie zareagowała?

43

Friday, 24.04.2009, 09:48

Powiedz mi, po co chciałeś je zgłaszać, skoro sam kilka godzin wcześniej złożyłeś takie oferty?
(to samo dotyczy sprzedających, po co wystawiali za 6ph, skoro mieli zamiar to później zgłosić?)
Ex-Team. Aktualny operator: Kruczoczarny

Prop

Intermediate

Postów: 199

Skąd: Opole

  • Wyślij prywatną wiadomość

44

Friday, 24.04.2009, 09:58

A zgłosiłem właśnie, żeby wywołać reakcję polegającą na zmianach w grze.
Nie każ mi znowu pisać tego samego, co zostało już wcześniej napisane. Założenia handlu w grze są błędne. My je pokazaliśmy i prosiliśmy o wzięcie pod rozwagę.

45

Friday, 24.04.2009, 12:57

Szczerze mówiąc, na BloodWars obowiązuje te same zasady, jeśli dobrze liczę, od pół roku. Sam system aukcyjny jaki znacie znacznie wyewolułował od swoich początków które przypadają na przeszło 2 lata wstecz. Były przekręty, oszustwa które nie mieściły się w głowie, ale także narzekania, głosy krytyki, zarzuty. Na tej podstawie praca OPów zmieniła się, udoskonaliła. Obecny system został wypracowany wielomiesięcznymi (sic!) dyskusjami.

I wierzcie mi lub nie, ale sprawdza się najlepiej ze wszystkich, jakie były proponowane (a szło to w setkach pomysłów).

Przypominają mi się słowa Churchilla:
"Demokracja to jeden z najgorszych ustrojów - ale jak na razie nikt nie wymyślił lepszego."
Operator serwerów T1 i T2
Zanim napiszesz wiadomość - przeczytaj FAQ Gra na 1 IP / Multikonta.
Nie przyjmuję skarg na PW! Chcesz zgłosić skargę - napisz w dziale Skargi, po zapoznaniu się z Regulamin działu SKARGI.
--------------------------------------------------------------------------------------------
Graj Muzyko!
Chuck norris said let be light and there was Hasselhoff
o_0


Prop

Intermediate

Postów: 199

Skąd: Opole

  • Wyślij prywatną wiadomość

46

Friday, 24.04.2009, 13:46

KC - no to mamy niefortunny zbieg okoliczności.
Dopóki nie trafiłem na TE przez serwis Interii i na to forum, to nie miałem bladego pojęcia co to jest Blood Wars. Zresztą do dzisiaj niewiele o tej grze wiem, bo tylko zerknąłem na ogólne info o niej. Nie wiem, jaki tam jest system handlu i nie mam obowiązku tego wiedzieć, nie trafiłeś z argumentem niestety...

47

Friday, 24.04.2009, 14:41

Nie znasz, wcale nie wymagam tej znajomości. I właśnie dlatego o tym piszę, by uzmysłowić Wam, że Wasze argumenty dla nas są znane, wielokrotnie "czytane" i słyszane, w tej czy innej formie.

Nie ma zmian nie dlatego, że się komuś nie chce / jest ślepy / [whatever], tylko że nie ma optymalniejszego rozwiązania niż obecne (a przynajmniej nikt jeszcze na takie nie wpadł), które umożliwia w miarę swobodny handel, a jest w stanie znaleźć i ukurać ogromną większość oszustów.

System aukcyjny powstał po to, by gra oparta na nim była jak najbardziej uczciwa dla wszystkich - ukrócając ilość oszustw, zapewniając skuteczne "ściagnie" i karanie. Nie myślcie sobie, że robimy to po to, by tylko utrudnić Wam życie...
Operator serwerów T1 i T2
Zanim napiszesz wiadomość - przeczytaj FAQ Gra na 1 IP / Multikonta.
Nie przyjmuję skarg na PW! Chcesz zgłosić skargę - napisz w dziale Skargi, po zapoznaniu się z Regulamin działu SKARGI.
--------------------------------------------------------------------------------------------
Graj Muzyko!
Chuck norris said let be light and there was Hasselhoff
o_0


Habogan

Intermediate

Postów: 232

Skąd: Z Bamako

  • Wyślij prywatną wiadomość

48

Friday, 24.04.2009, 15:14

Tak jak stała kamienna lanca obok zwykłej i dałem 30 ph na zwykłą... Jestem za podnoszeniem ceny o max 20%. A pierwsza oferta do 5.
Podzielę się z wami najbardziej pożądaną prawdą, do której poznania świat dąży od milionów lat... 76 % populacji ma brzydki nos!

Prop

Intermediate

Postów: 199

Skąd: Opole

  • Wyślij prywatną wiadomość

49

Friday, 24.04.2009, 15:17

KC,
zgoda. Masz rację, że system aukcyjny jest dobrym rozwiązaniem w grze. Ale też zrozum, bardzo Cię proszę, że GO nie są nieomylni. A jak gracze o tym piszą, to oczekują spokojnego rozważenia wszystkich argumentów. Nie wiem, po raz który już przypominam skąd się wziął cały problem: ban za push dla GRZECHA i siradasia.
Reakcji na Nasze uwagi się nie doczekaliśmy.

Poza tym...
To co zrobiłem ja i morten nazywa się w realnym świecie dumpingiem. W regułach gry nie jest to zabronione, prawda? Może zmienić zatem reguły? Będzie łatwiej i prościej. A dopóki nie ma stosownego punktu w regulaminie to kary są niesłuszne, nieprawne, niezgodne z zasadami sztuki gry. GO nie zareagowali, gdy mieli okazję uciąć sprawę na starcie. Każda późniejsza reakcja musiała być zła. A GO wybrali tą najgorszą z całej puli złych...

A w regulaminie błędów i dziur jest tyle co niemiara. Ale o tym innym razem, wkrótce...

Dyskusję możesz chyba zamknąć, bo niestety żadna ze stron, nie widać, żeby chciała ustąpić ze swojego stanowiska. Gracze nie potrafią przekonać GO. GO nie mają argumentów, z którymi gracze mogliby dyskutować.
Tylko Lomnasa mi zabierz z oczu jeszcze i tego jego awatarka. Za mniejsze pierdoły w Polsce ludzie beknąć zdążyli...

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Prop" (28.04.2009, 15:12)


50

Friday, 24.04.2009, 15:37

Póki co do mojej propozycji ustosunkował się chyba tylko Habogan, nikt też inny nie wysunął swojej tylko jedni jojczą że jest niesprawiedliwie, a inni jojczą że tamci sami sobie winni. Może by tak coś konstruktywnego??
_______________________________________________________________________________________________________

- Co robi typowy multikonto-player po orgazmie?
- Przełącza z redtube'a na Time Edge.
_____________________________________________________________________________________________
Nie podoba się? To nie graj!
_______________________________________________________________________________________________________

Habogan

Intermediate

Postów: 232

Skąd: Z Bamako

  • Wyślij prywatną wiadomość

51

Friday, 24.04.2009, 15:45

Nie wiem co tu można gadać, tak albo nie. Jestem też za startowym 5 PH. Bo w prehistorii strasznie trudno jest zdobyć 1 ph, a gdy się już ma to po kupnie lancy bohater hul.

Nie, nie jetem w prehistorii...
Podzielę się z wami najbardziej pożądaną prawdą, do której poznania świat dąży od milionów lat... 76 % populacji ma brzydki nos!

52

Friday, 24.04.2009, 17:36

Peter Wiggin ustosunkuję się co do twojej propozycji ... jest bezsensu :P Wybacz, ale jeśli chcę coś kupić na aukcji. Np muszkiet i ktoś inny też chce go kupić a jest tylko jeden muszkiet, a chcę go mieć, mogę za niego dać nawet 20 PH (mam ich 400 ) chociaż za tą cenę mógłbym już sobie kupić muszkiet (3), na aukcji jest brygandyna 2, daje za nią jeden PH i kupuję (chyba już 2 razy tak mi się udało) i co popełniłem błąd bo ludzie jej nie zauważyli.
Dolna granica kupienia itemu jest nie do ustalenia (a raczej zaczyna się od 1 PH ale tym ameryki się nie odkryje).
A górna granica ...sporząd taką granicę dla rzeczy prefiksowanych oraz do rzeczy ze slotem oraz bez... Każdy item osobno (zwoji jest powyzej 100 broni, 17 , a armorów 20, dodaj sobie do tego runy i potem pomnóż każdy item przez ilość prefiksów i slotów (dla hełmów ilość kombinacji to 112) (napewno lista itemów nie uwzględnia wszystkich) napisz tabelkę każda rzecz z prefiksem każda rzecz ze slotem + rzeczy prefiksowane ze slotem. I teraz każdą z tych rzeczy śledz na aukcjach... nie wiem czy człowiek może to napisać i potem śledzić, a program jest programem trzyma się określonych wcześniej napisanych zasad, a rynek jest zmiennny.

Twój pomysł może być dobry dla itemów bezwartości (takie z 1 i 2 ery i to jeszcze nie prefiksowanych i bez slotów ich cena wynosi 0 max 1 :D) ale zadać sobie cały trud z robieniem tego jest chyba bezcelowy lepiej popracować nad innymi mechanizmami gry.

KC co do tej afery to mnie bardziej denerwóje postawa adminów ... Chyba wcześniej już byla poruszana... Co do całej polityki aukcji to jest dla mnie obecnie ok i nie widze lepszego systemu weryfikacji.

53

Friday, 24.04.2009, 17:43

Chyba urbi nie zrozumieles o co chodzi w tym pomysle. A mi sie on podoba bo uniemozliwia jednej osobie ustawienia zawyżonej ceny a w przypadku przedmiotow poszkiwanych daje mozliwosc wywindowania ceny w gore praktycznie bez zadnych ograniczen.

edit: max 50% zaokraglany w gore bo inaczej by nie wyszlo ;)

:thumbup:

54

Friday, 24.04.2009, 18:43

Napisz tabele do takich rzeczy ... Przecież to musi być cały czas kontrolowane i na początku spisane ... Co prefiksowe są bez limitu nagle zaczną chodzić ciężkie tarcze za 50 bo system tego nie zabrania, a jak zacznie się dalej pisac ta tebele to różne itemy zaczną służyć do przerzucania punktów (np Runa GIP zacznie chodzić po 40 PH bo system nie zabrania)... A obecna kontrola ręczna bądź co bądź jest skuteczna. A zrobienie systemu automatycznego sprawdzania po to żeby jeszcze ten system miał być sprawdzany przez administratorów to już wogóle bezsens

55

Saturday, 25.04.2009, 11:13

Po co tabela?

Item bazowo ma jakąs cenę, itemów nie ma aż tak wiele. Prefixy i sloty dają mnożnik tej ceny. I już.

Pewnie, zawyżania cen przedmiotów to nie zlikwiduje, ale znacznie ograniczy (bo będzie to wymagał więcej wysiłku, w przypadku bazowo tanich przedmiotów mozolnego licytowania) w stopniu moim zdaniem stawiającym szkodliwość procederu pod znakiem zapytania (bo w mojej opinii push jedno-dwukrotny nie jest pushem, w sensie szkodliwości, nie narusza równowagi gry, natomiast jest groźny gdy następuje notorycznie). Zarazem nie będzie problemu z tym że odgórną decyzją coś zostało lub nie zostało uznane przez Administrację za push.
_______________________________________________________________________________________________________

- Co robi typowy multikonto-player po orgazmie?
- Przełącza z redtube'a na Time Edge.
_____________________________________________________________________________________________
Nie podoba się? To nie graj!
_______________________________________________________________________________________________________

56

Saturday, 25.04.2009, 13:49

Tabele ... a jak to wszystsko chcesz zapisać w programie ? Mozesz w kolumnach ale nim napiszesz w programie lepiej napisać swój pomysł na karteczce w tabeli będzie bardziej czytelny.
Twój pomysł opiera się na widełkach z góry że tak to nazwę.
Bo widełki z dołu są odgórnie ustalone (wynoszą 1 PH)

Zrób sensownie to dla hakownicy i muszkietu.
Hakownica kosztuje 0 PH, czasem za 1 PH mogła pójść (zależy teraz jeszcze wszystko od etapu gry, a jaki jest sens robienia automatyki, kiedy się to zmienia i trzeba ręcznie wszystko naprawiać. To ma powstać i istnieć też na nowym serwerze od samego jego początku).
Dworka hakownica obecnie chodzi za max 5 PH (kiedyś chodziła za dużo więcej) więc granicę musiałbyś zrobić 20 PH (bo tyle kiedyś mogła być warta). A obecnie jakby ktoś dał 20 PH za dworską hakownice to byłby oczywisty PUSH, ale twój system tego nie przewiduje.
Teraz itemy prefiskwane i twój mnożnik... hakownica chodzi za 1 tak przyjęliśmy teraz dworska hakownica chodzi za 20 PH czyli dajemy mnożnik 20. Muszkiet jak się pojawił i był nowym itemem chodził za dość dużo dajmy na to 10 PH ponieważ jest stały mnożnik wychodzi Ci że dworsku muszkiet musi kosztować 200 PH.
To samo można zrobić dla tarcz ... jest ich duzo typów i dużo prefiksow. Jeśli umiesz to rozwiazać pokaż mi przykład tego. Jak opiszesz wszystkie tarcze to będzie dalszy krok do dyskusji.

System o którym mówisz to bardzo duży nakład pracy, a następnie i tak ciągle kontrolowanie jego, lub wpisanie zmian po danym czasie (stałych) (np po 3 miesiącach ten item ma cenę równą tyle a po kolejnych 3 tyle) ...ale nie można przewidzieć czasu kiedy item ten stanie się bardziej lub mniej opłacalny. A takich serwerów masz 7 i na każdym z nich jest inny etap gry i inaczej pewnie się będzie wszystko rozwijało więc nie możesz zrobić "stałej funkcji" itd... Czyli i tak wracamy do ręcznego sprawdzania wszystkiego... Poza tym pomyśl nad tym, że programiści, którzy napisali naszą grę napisali też BW i jeśli by mieli zrobić system aukcji ulepszony to musiał by on też się jakoś tyczyć BW (aukcje na tych serwerach wyglądają dosłownie tak samo) (jeśli nie grałeś to tam jest dosłowny wysyp przedmiotów i istnieją prefiksy i sufiksy (stawiam że kombinacji jest pewnie powyżej tysiąca, albo grubo grubo więcej) .

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Urbi" (25.04.2009, 23:01)


57

Tuesday, 28.04.2009, 14:14

Nowy rekord ceny na aukcji?, czy może sztuczne podbicie ceny?

Krwawy Hełm 291 PH?? Widział ktoś coś droższego?

58

Wednesday, 29.04.2009, 10:55

może to krwawy zestaw robi z maczuga itd :)

59

Thursday, 30.04.2009, 14:47

zgłaszać czy też nie ?

-gdzie jest ta granica , którą nie można przekroczyć ? - runa THOR idzie po 1 PH. - a 5 ? - niby 5x1 daje razem 5 PH. - a ja sprzedałem te 5 run za 8 PH. Jakby nie było to 60% za dużo.........Zgłaszać czy też nie ? - bo ostatnio nie wiadomo czy się dostanie bana................
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - bo czasami pykam w szachy na kurniku ...........

60

Thursday, 30.04.2009, 14:52

Nie zgłąszać, bo bana i tak dostaniesz, przeczytaj regulamin, bana dostaje sprzedający i kupujący, RAZEM.
Bodex to mój miszcz, poprawnie użył czaru Gniew Bogów