You are not logged in.

Dear visitor, welcome to Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

1

Friday, April 24th 2009, 3:40pm

Konfiguracja armii w oblężeniach

Chce tu poruszyć problem ustawienia jednostek w szyku armii podczas oblężenia. Często stosowaną przez graczy praktyką w atakach trzyrundowych jest wystawienie na front tylko jednej najsłabszej jednostki, zaś całe wojsko wraz z bohaterem do tyłu.W tego typu atakach strategia dobrze się sprawdza gdy atakujemy armię o 1/3 silniejszą (kto nie rozumie niech napisze; wyjaśnię na forum). Podaję przykład jak stosowanie tej taktyki podczas oblężenia doprowadza do porażki w praktycznie wygranym w czterech rundach oblężeniu:
http://t1.czaswojny.interia.pl/showmsg.p…&key=83e910fe1b

Proszę o komentarze

2

Friday, April 24th 2009, 3:56pm

Tu ustawienie nie grało roli, tylko atakujący bohaterowie mieli za mały atak przeciwlotniczy żeby wykończyć latających bohaterów.

Aliar

Intermediate

• Send private message

3

Friday, April 24th 2009, 4:03pm

SMOK, o co Ci chodzi? Gdybyście się dogadali i wszyscy dali po jednej jednostce do przodu pojechalibyście po nim jak chcecie.
Po co Ci uszy?

Wystarczy klik!

Prop

Intermediate

• Send private message

4

Friday, April 24th 2009, 4:07pm

Aliar,
wystarczyłaby jedna kontra, która w jednej armii zdjęłaby tego pojedynczego piechura z przodu i sytuacja by się powtórzyła i nadal część wojsk (odwody z innych armii) nie wzięłyby udziału w walce, dopóki nie zginąłby bohater tej kontratakowanej armii.

5

Friday, April 24th 2009, 4:12pm

Hmm, mi to wygląda na chęć poruszenia sprawy braku jednostek z atakiem przeciwlotniczym w starożytności. Szyk, jak to ujął Diablo111, nie grał de facto roli - nie wygląda byście mieli szanse zdążyć zbić hpki pozostałym latającym herosom.
Operator serwerów T1 i T2
Zanim napiszesz wiadomość - przeczytaj FAQ Gra na 1 IP / Multikonta.
Nie przyjmuję skarg na PW! Chcesz zgłosić skargę - napisz w dziale Skargi, po zapoznaniu się z Regulamin działu SKARGI.
--------------------------------------------------------------------------------------------
Graj Muzyko!
Chuck norris said let be light and there was Hasselhoff
o_0

6

Friday, April 24th 2009, 4:54pm

Tu ustawienie nie grało roli, tylko atakujący bohaterowie mieli za mały atak przeciwlotniczy żeby wykończyć latających bohaterów.
Hmm, mi to wygląda na chęć poruszenia sprawy braku jednostek z atakiem przeciwlotniczym w starożytności. Szyk, jak to ujął Diablo111, nie grał de facto roli - nie wygląda byście mieli szanse zdążyć zbić hpki pozostałym latającym herosom.
Nie no Panowie, u tak doświadczonych graczy nie spodziewałem się takiej odpowiedzi. Rozumiem, że Was też już marazm dopadł. :P
Przecież ewidentnie widać że oblegający na własne życzenie nie wygrali tego oblegu. Przyjrzyjcie się armi:Ruten. Tam zostało zablokowane 23 łuczników.

7

Friday, April 24th 2009, 5:00pm

Mój błąd :) nie zauważyłem wojsk z 3 epoki :D.

8

Friday, April 24th 2009, 5:00pm

Faktycznie, moje przeoczenie. Nie zrozumiałem o co chodziło autorowi, myślałem wpierw, że znów chodzi o jakieś narzekanie na system (ech, zboczenie zawodowe mnie dopada ;/)
Operator serwerów T1 i T2
Zanim napiszesz wiadomość - przeczytaj FAQ Gra na 1 IP / Multikonta.
Nie przyjmuję skarg na PW! Chcesz zgłosić skargę - napisz w dziale Skargi, po zapoznaniu się z Regulamin działu SKARGI.
--------------------------------------------------------------------------------------------
Graj Muzyko!
Chuck norris said let be light and there was Hasselhoff
o_0

MW12345

Intermediate

• Send private message

9

Friday, April 24th 2009, 5:28pm

No niestety tylko osoby nie mające pojecia o mechanizmie oblegów wystawiaja armie tak jak do ataku :P Młodzi Wilcy na oblegach wychowani, wiec wiedzą a reszta niech - steka ;)

10

Friday, April 24th 2009, 5:31pm

bardzo sprytne to ustawienie lucznikow w drugim ranku bylo :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

11

Friday, April 24th 2009, 5:32pm

Nie zgadzam się z Waszymi teoriami. Błedem było w oblężeniu wystawianie jednej jednostki do przodu. Prawdopodobieństwo zabicia jej było małe w porownaniu gdy jest atak jedna armia na drugą armię. To właśnie ta pojedyncza jednostka na froncie armii blokowała atak łuczników z tyłu. Ci łucznicy w mig wybili by pozostałych przy życiu bohaterów gdyż łucznik ma atak plot.

12

Friday, April 24th 2009, 5:34pm

Tylko dywid zauważył w czym jest problem

+1 za multi. Lomnas

This post has been edited 1 times, last edit by "Lomnas" (Apr 24th 2009, 5:40pm)

MW12345

Intermediate

• Send private message

13

Friday, April 24th 2009, 5:51pm

Dokładnie tak jak napisałes, błedem było wystawinie armii tak jak do zwykłego ataku wiec w czym problem? Sam zauważasz ten błąd wiec czemu sie jeszcze dziwisz?

14

Friday, April 24th 2009, 9:44pm

kolega Smok pisze bo ma teraz duzo czasu wolnego na analizy taktyczne

30 dni odpoczynku

[ MULTIKONTA ] WIELKI SMOK, CZARNY RAFAŁ, Pan_Michał=

a blad kazdy widzi bezsensowne ustawienie piechociazy na przodzie jedna armia 1 a druga az 5

Starozytnosc wybija wszystkie jednostki nie ma kto zabic piechociazy na przodzie i obleg idzie do piachu

nie ma co tutaj analizowac

This post has been edited 1 times, last edit by "hamlet" (Apr 24th 2009, 10:22pm)

15

Friday, April 24th 2009, 10:05pm

...

odezwał sie ten co najwięcej ma do powiedzenia w tej sprawie, hahaha