Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

1

Friday, 24.04.2009, 15:40

Konfiguracja armii w oblężeniach

Chce tu poruszyć problem ustawienia jednostek w szyku armii podczas oblężenia. Często stosowaną przez graczy praktyką w atakach trzyrundowych jest wystawienie na front tylko jednej najsłabszej jednostki, zaś całe wojsko wraz z bohaterem do tyłu.W tego typu atakach strategia dobrze się sprawdza gdy atakujemy armię o 1/3 silniejszą (kto nie rozumie niech napisze; wyjaśnię na forum). Podaję przykład jak stosowanie tej taktyki podczas oblężenia doprowadza do porażki w praktycznie wygranym w czterech rundach oblężeniu:
http://t1.czaswojny.interia.pl/showmsg.p…&key=83e910fe1b

Proszę o komentarze

2

Friday, 24.04.2009, 15:56

Tu ustawienie nie grało roli, tylko atakujący bohaterowie mieli za mały atak przeciwlotniczy żeby wykończyć latających bohaterów.

Aliar

Intermediate

Postów: 388

Skąd: Mezopotamia

  • Wyślij prywatną wiadomość

3

Friday, 24.04.2009, 16:03

SMOK, o co Ci chodzi? Gdybyście się dogadali i wszyscy dali po jednej jednostce do przodu pojechalibyście po nim jak chcecie.
Po co Ci uszy?

Wystarczy klik!

Prop

Intermediate

Postów: 199

Skąd: Opole

  • Wyślij prywatną wiadomość

4

Friday, 24.04.2009, 16:07

Aliar,
wystarczyłaby jedna kontra, która w jednej armii zdjęłaby tego pojedynczego piechura z przodu i sytuacja by się powtórzyła i nadal część wojsk (odwody z innych armii) nie wzięłyby udziału w walce, dopóki nie zginąłby bohater tej kontratakowanej armii.

5

Friday, 24.04.2009, 16:12

Hmm, mi to wygląda na chęć poruszenia sprawy braku jednostek z atakiem przeciwlotniczym w starożytności. Szyk, jak to ujął Diablo111, nie grał de facto roli - nie wygląda byście mieli szanse zdążyć zbić hpki pozostałym latającym herosom.
Operator serwerów T1 i T2
Zanim napiszesz wiadomość - przeczytaj FAQ Gra na 1 IP / Multikonta.
Nie przyjmuję skarg na PW! Chcesz zgłosić skargę - napisz w dziale Skargi, po zapoznaniu się z Regulamin działu SKARGI.
--------------------------------------------------------------------------------------------
Graj Muzyko!
Chuck norris said let be light and there was Hasselhoff
o_0


6

Friday, 24.04.2009, 16:54

Tu ustawienie nie grało roli, tylko atakujący bohaterowie mieli za mały atak przeciwlotniczy żeby wykończyć latających bohaterów.
Hmm, mi to wygląda na chęć poruszenia sprawy braku jednostek z atakiem przeciwlotniczym w starożytności. Szyk, jak to ujął Diablo111, nie grał de facto roli - nie wygląda byście mieli szanse zdążyć zbić hpki pozostałym latającym herosom.
Nie no Panowie, u tak doświadczonych graczy nie spodziewałem się takiej odpowiedzi. Rozumiem, że Was też już marazm dopadł. :P
Przecież ewidentnie widać że oblegający na własne życzenie nie wygrali tego oblegu. Przyjrzyjcie się armi:Ruten. Tam zostało zablokowane 23 łuczników.

7

Friday, 24.04.2009, 17:00

Mój błąd :) nie zauważyłem wojsk z 3 epoki :D.

8

Friday, 24.04.2009, 17:00

Faktycznie, moje przeoczenie. Nie zrozumiałem o co chodziło autorowi, myślałem wpierw, że znów chodzi o jakieś narzekanie na system (ech, zboczenie zawodowe mnie dopada ;/)
Operator serwerów T1 i T2
Zanim napiszesz wiadomość - przeczytaj FAQ Gra na 1 IP / Multikonta.
Nie przyjmuję skarg na PW! Chcesz zgłosić skargę - napisz w dziale Skargi, po zapoznaniu się z Regulamin działu SKARGI.
--------------------------------------------------------------------------------------------
Graj Muzyko!
Chuck norris said let be light and there was Hasselhoff
o_0


MW12345

Intermediate

Postów: 512

Skąd: Sieradz

  • Wyślij prywatną wiadomość

9

Friday, 24.04.2009, 17:28

No niestety tylko osoby nie mające pojecia o mechanizmie oblegów wystawiaja armie tak jak do ataku :P Młodzi Wilcy na oblegach wychowani, wiec wiedzą a reszta niech - steka ;)

10

Friday, 24.04.2009, 17:31

bardzo sprytne to ustawienie lucznikow w drugim ranku bylo :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

11

Friday, 24.04.2009, 17:32

Nie zgadzam się z Waszymi teoriami. Błedem było w oblężeniu wystawianie jednej jednostki do przodu. Prawdopodobieństwo zabicia jej było małe w porownaniu gdy jest atak jedna armia na drugą armię. To właśnie ta pojedyncza jednostka na froncie armii blokowała atak łuczników z tyłu. Ci łucznicy w mig wybili by pozostałych przy życiu bohaterów gdyż łucznik ma atak plot.

12

Friday, 24.04.2009, 17:34

Tylko dywid zauważył w czym jest problem

+1 za multi. Lomnas

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Lomnas" (24.04.2009, 17:40)


MW12345

Intermediate

Postów: 512

Skąd: Sieradz

  • Wyślij prywatną wiadomość

13

Friday, 24.04.2009, 17:51

Dokładnie tak jak napisałes, błedem było wystawinie armii tak jak do zwykłego ataku wiec w czym problem? Sam zauważasz ten błąd wiec czemu sie jeszcze dziwisz?

14

Friday, 24.04.2009, 21:44

kolega Smok pisze bo ma teraz duzo czasu wolnego na analizy taktyczne

30 dni odpoczynku

[ MULTIKONTA ] WIELKI SMOK, CZARNY RAFAŁ, Pan_Michał=



a blad kazdy widzi bezsensowne ustawienie piechociazy na przodzie jedna armia 1 a druga az 5

Starozytnosc wybija wszystkie jednostki nie ma kto zabic piechociazy na przodzie i obleg idzie do piachu

nie ma co tutaj analizowac

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "hamlet" (24.04.2009, 22:22)


15

Friday, 24.04.2009, 22:05

...

odezwał sie ten co najwięcej ma do powiedzenia w tej sprawie, hahaha