Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

Habogan

Intermediate

  • "Habogan" started this thread

Postów: 232

Skąd: Z Bamako

  • Wyślij prywatną wiadomość

1

Thursday, 23.04.2009, 16:38

Urbanizacja rozpoczęła się po 1800 roku i we współczesności zwalnia. Komunizm? Hahahahaha! Ye wygldw moralnzch nie roywinbzm tego techa i siedział w V erze ;]. A co do zbalansowania... V epoka powinna jechać IV, wtedy był największy skok w technikach wojskowych. Rajtar zniszczy czołg? Strzeli z muszkietu w szybkę? A może w paliwo?
Podzielę się z wami najbardziej pożądaną prawdą, do której poznania świat dąży od milionów lat... 76 % populacji ma brzydki nos!

2

Thursday, 23.04.2009, 16:42

to co zobaczyłem to az musze napisać: ta V epoka to jakiś żart?, sadziłem że bedzie najfajniesza(miec 100 czołgow :rolleyes:, 1000 piechoty marzenie)a tu jeszcze gorzej niz epoka 4, te koszty ,czasy i wszystko wymaga złota... porazka az mi sie odechciało spieszyć do tej epoki.

3

Thursday, 23.04.2009, 16:47

"Ze względów moralnych nie rozwinąłem" ;)

Ale fakt faktem, rozwinięta wyższa epoka powinna wygrywać z rozwiniętą niższą epoką. Tak na logikę, nie? :)
_______________________________________________________________________________________________________

- Co robi typowy multikonto-player po orgazmie?
- Przełącza z redtube'a na Time Edge.
_____________________________________________________________________________________________
Nie podoba się? To nie graj!
_______________________________________________________________________________________________________

Lomnas

Super Moderator

Postów: 960

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

4

Thursday, 23.04.2009, 16:52

A ja już pisałem, że nie rozpatrujemy tutaj względów historycznych tylko upkeep'owe. Chodzi o możliwość wystawienia takich armii, żeby miały szansę w walce z Kolonializmem;)
"Krytykować może jedynie ten, kto posiada serce gotowe do niesienia pomocy." William Penn

"Któż to tupta, tupiąc po moim mostku?" - "To!" S. King

Ha ha ha :D



Dajcie wasala;)

5

Thursday, 23.04.2009, 17:00

No ale właśnie o to mi w zasadzie chodzi - wciąż nie rozumiem czemu mowa o "szansach". W moim przekonaniu porównywalnie rozbudowana epoka wyższa powinna w 75% przypadków wygrywać z epoką niższą. I dalej nie rozumiem czemu polityka twórców gry jest inna...

Rozumiem - po przejściu do następnej epoki zamieszanie, anarchia, państwo musi podnieść się z rewolucyjnych pogorzelisk itd, ale powinno wstawać SILNIEJSZE niż było, a nie słabsze. A z czytanych na forum dyskusji widzę że standardem jest to że starożytność zwykle wygrywa ze średniowieczem, średniowiecze z kolonizacją, teraz kolonizacja ze współczesnością...

Inna kwestia - w podanym raporcie 32 czołgi budują się 8 godzin, podczas gdy ta horda rajtarów ponad dzień... To akurat jest zrozumiała przewaga. Więc nie jest tak źle pod tym względem. Ale też strasznie mało tych rajtarów pada, a za to czołgi mocno pouszkadzane i w sumie nie wiem jak by to wyglądało jakby rajtarów np demon prowadził...
_______________________________________________________________________________________________________

- Co robi typowy multikonto-player po orgazmie?
- Przełącza z redtube'a na Time Edge.
_____________________________________________________________________________________________
Nie podoba się? To nie graj!
_______________________________________________________________________________________________________

cerberis

Intermediate

Postów: 206

Skąd: z innego swiata

  • Wyślij prywatną wiadomość

6

Thursday, 23.04.2009, 17:14

hehe lomnas co ty z tym historyzmem, awanasuje epoke wyzej, aby wlasnie awansowac, byc przed innymi, miec wszystkiego wiecej i lepiej od tych co kisza sie epoke wyzej ;)

Thorga kolejny raz gupoty wygadujesz, rebalans IV ery byl konieczny, po rebalansie uznalem, ze warto przechodzic do tej epoki, bo mozna cos lepiej zagrac, a ty Krowe traktujesz z buta niemalze. Nasz przodownik cisnie do przodu robiac lepsza robote od wszystkich beta testerow razem wzietych, to zamiast go wysluchac i wciagnac w dyskusje jak by widzial te gre lepsza (chcial tak zrobic, trzymal wszystko w tajemnicy, chcial poprawic V epoke), to takie teksty walisz, ze nic tylko w pierony rzucic te gre, bo nerwow szkoda.

Teamowi TE niczym polskim ułanom marzy sie rozniesc niemieckie czolgi jak pamietnego wrzesnia '39. Zero logiki. Wg mnie kazda jednostka z V ery powinna bic KAZDA jednostke IV conajmniej w przeliczeniu 1(V era)/3(IV era)-1/10. I dla lomnasa, porownania do reala musza byc, bo jezeli tworcy TE niepofatygowali sie wymyslac wszystkie jednostki oraz budynki z nazewnictwa chociazby od zera po swojemu, tylko posilkujac sie rzeczywistymi nazwami, to porownania musza sie pojawiac od strony graczy i tyle.
UWAGA UWAGA.
BUGUSING NIEJEST KARALNY. MOZNA DOWOLNIE WYKOZYSTYWAC BLEDY W GRZE I NIEZOSTAC UKARANYM!!!!

JEZELI WYKRYJESZ JAKIS BUG DAJACY TOBIE PRZEWAGE NAD INNYMI GRACZAMI W GRZE NIEZGLASZAJ TEGO NIKOMU.
PODZIEL SIE RADOSNA NOWINA Z KOLEGAMI I CZERPCIE KOZYSCI Z TEGO TYTULU.
NAWET JAK WYJDZIE NA JAW, ZE KOZYSTACIE Z BUGA, TO NIC WAM NIEZROBIA!!!!!
BEDZIECIE BEZKARNI!!!!

7

Thursday, 23.04.2009, 17:47

Lomnas kto tu w ogóle mówi o historii to chyba logiczne skoro ktoś idzie do przodu przechodzi o epokę wyżej czyli powinien mieć łatwiej dlatego że włożył w to więcej pracy i wysiłku niż ci którzy siedzą dalej w ep4...
zresztą zgadzam się z Cerberisem i trochę to dziwne że rajtar zniszczy czołg :D albo ostrzał łuczników zniszczy F-16 :D


Allah
No gdzie on teraz jest? Gdzie?

Lomnas

Super Moderator

Postów: 960

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

8

Thursday, 23.04.2009, 18:29

Cerbreris... ja właśnie się porównań do historii nie chcę trzymać. Tutaj dyskusja toczy się o zmianę upkeepu a nie o historyczne prawidłowości. Dla mnie awans do kolejnej ery nie jest awansem historycznym tylko zaczynaniem od nowa rozbudowy z nowymi jednostkami i surowcami.

Zasada: "nowa epoka = jeżdżę po niższej jak chcę" jest bez sensu. Szanse w walce powinny być wyrównane. A tutaj nawet najsłabsza jednostka doi złoto, którego nie ma za dużo...
"Krytykować może jedynie ten, kto posiada serce gotowe do niesienia pomocy." William Penn

"Któż to tupta, tupiąc po moim mostku?" - "To!" S. King

Ha ha ha :D



Dajcie wasala;)

9

Thursday, 23.04.2009, 18:32

Nie no panowie nie przesadzajcie znowu w drugą stronę. Nie można poszukiwać realizmu w grze tego typu. W walce muszą mieć szanse obie strony. Ale jednak epoka wyższa powinna zdecydowanie górować nad epoką technologicznie zacofaną. Po to chyba ktoś wymyślił te ery.
Obecnie to nie dość że człowiek startuje w nowej erze praktycznie od zera kiedy w okolicy są super rozwinięci przeciwnicy mający liczne armie to dodatkowo maxymalnie mu się utrudnia rozwój żeby przypadkiem za szybko nie awansował dalej oraz daje jednostki, którymi może się obronić co najwyżej przed garstką woja swoich niedawnych farm.
Kiedy zrozumiecie że awans w obecnych realiach jest osłabieniem nie tylko gracza ale i klanu. Gdyby nie zawiązanie sojuszy najmocniejszych klanów na T1 to sądzę że obecnie najwyższą erą było by średniowiecze. Moim zdaniem rozbudowa po awansie powinna być szybka do pewnego poziomu a jednostki na tyle dobrane, żeby można w krótkim okresie czasu móc walczyć przynajmniej z przeciętnymi przeciwnikami. Inaczej oznacza to tylko kiszenie się jak to było w 4 erze przed rebalansem.

10

Thursday, 23.04.2009, 20:41

Okrutny Kacyk fajna nazwa, ale i tak nikt nie pokona mojej pani od matmy (Samael). Teraz tak na poważnie totalną głupotą jest by koleś na koniu walczył na równi z czołgiem, choć symulacja ma wadę nie uwzględnia lvlu herosa, ale mimo wszystko coś jest nie tak.
Czasem człowiek sądzi, że ujrzał już dno studni ludzkiej głupoty,
ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduje się,
że ta studnia jednak nie ma dna. - Stephen King

Habogan

Intermediate

  • "Habogan" started this thread

Postów: 232

Skąd: Z Bamako

  • Wyślij prywatną wiadomość

11

Thursday, 23.04.2009, 20:44

Moim zdaniem współczesność powinna być erą małej ilością super jednostek. Wszystko byłoby kilkakrotne droższe niż w kolo, ale silniejsze.
Podzielę się z wami najbardziej pożądaną prawdą, do której poznania świat dąży od milionów lat... 76 % populacji ma brzydki nos!

12

Thursday, 23.04.2009, 21:21

Tu nie chodzi o realizm, tylko o logike. Awans powinien byc rownoznaczny z postepem, a co za tym gracz powinien rosnac w sile. Tymczasem jest zupelnie odwrotnie: z kazda kolejna epoka gracz staje sie coraz slabszy. Tak bylo przy przejsciu z ep1 do ep2, z ep2 do ep3 i z ep3 do ep4 i wierzas Krowie tak samo jest przy przejsciu z ep4 do ep5...
"My greatest challenge was knocking Liverpool right off their f***ing perch. And you can print that."
Sir Alexander Ferguson.

Habogan

Intermediate

  • "Habogan" started this thread

Postów: 232

Skąd: Z Bamako

  • Wyślij prywatną wiadomość

13

Thursday, 23.04.2009, 22:01

Myślę że ta "słabość" polega na tym, że gracze w nowych epokach są gorzej rozwinięci i przez to przegrywają z niższymi.
Podzielę się z wami najbardziej pożądaną prawdą, do której poznania świat dąży od milionów lat... 76 % populacji ma brzydki nos!

Aliar

Intermediate

Postów: 388

Skąd: Mezopotamia

  • Wyślij prywatną wiadomość

14

Friday, 24.04.2009, 11:28

No, ale nie ważne ile wystawisz. I tak nie masz start, a przeciwnikowi coś tam paść może.
Po co Ci uszy?

Wystarczy klik!

15

Friday, 24.04.2009, 11:36

najwyżej zmienisz kolor pasku ich życia na żółty ;)


Allah
No gdzie on teraz jest? Gdzie?

Habogan

Intermediate

  • "Habogan" started this thread

Postów: 232

Skąd: Z Bamako

  • Wyślij prywatną wiadomość

16

Friday, 24.04.2009, 11:37

Cytat

I dlatego proponuję Ci siedzieć w 1 erze aż do końca (Naszego albo Ich). Będziesz The Best.

Proszę nie komentuj więcej tego wątku jak nie kapisz o co w nim biega.

(Sorry ale musiałem)
Geniusz się znalazł... Chodziło mi o to, że gracze, którzy gonią do nowych epok często zaniedbują inne rzeczy. Z powodu wyższych kosztów i większej ilości surowców do wydobycia wyższe epoki mają słabszą gospodarkę. No chociaż statystyki jednostek wraz z epokami powinny rosnąć.
A tak bardziej topicznie... Przydałoby się ulepszyć V epokę póki tylko Krowa w niej jest. Dodać jednostkom tak z 20-30 obrony i zmniejszyć koszty. Teraz jedyną nadzieją jest VI era, która musi być supersilna, miecze świetlne, karabiny plazmowo-laserowe z inteligentnym celownikiem, lance świetlne, no i oczywiście 999 jednostek. To będzie szczyt TE, więc trzeba się postarać. A ty się krowa nie śpiesz, bo jeszcze nie zdążą z 6 epoką i będzie słabsza od współczesności.
Podzielę się z wami najbardziej pożądaną prawdą, do której poznania świat dąży od milionów lat... 76 % populacji ma brzydki nos!

17

Friday, 24.04.2009, 11:41

Lomnas kto tu w ogóle mówi o historii to chyba logiczne skoro ktoś idzie do przodu przechodzi o epokę wyżej czyli powinien mieć łatwiej dlatego że włożył w to więcej pracy i wysiłku niż ci którzy siedzą dalej w ep4...
zresztą zgadzam się z Cerberisem i trochę to dziwne że rajtar zniszczy czołg :D albo ostrzał łuczników zniszczy F-16 :D
że nie wspomne o ataku siecznym czołgu. Rozumiem mechanizm gry, są4 rodzaje ataków, ale można chyba w 5 epoce inaczej ponazywać ataki .. czym ma siekać czołg ? zmienia się w transformers i lufą siecze ??

Aliar

Intermediate

Postów: 388

Skąd: Mezopotamia

  • Wyślij prywatną wiadomość

18

Friday, 24.04.2009, 11:47

Czołg mógłby mieć rozrywający...
Po co Ci uszy?

Wystarczy klik!

Habogan

Intermediate

  • "Habogan" started this thread

Postów: 232

Skąd: Z Bamako

  • Wyślij prywatną wiadomość

19

Friday, 24.04.2009, 12:00

hmm... No rzeczywiście bez sensu, dopiero w VI będą miecze świetlne (pewnie). Może czołg z pociskami odłamkowymi?
Podzielę się z wami najbardziej pożądaną prawdą, do której poznania świat dąży od milionów lat... 76 % populacji ma brzydki nos!

20

Friday, 24.04.2009, 12:57

Dodałem do swojego kalkulatora jednostki i wydobycie w EP5 więc jak ktoś chce to może się pobawić :P .


Pozdro Michoxx.