Nie jesteś zalogowany.

1

Friday, 01.05.2009, 18:44

Handel. Kilka pytań.

Witam forumowiczow, przy okazji pierwszego posta :)

Akurat brakuje mi trochę surowcow w stolicy, surowcow ktore mam w drugiej wiosce i są właściwie bezużyteczne (dobrze że nie ma kosztow składowania). Handlując z innymi graczami surka tak jakby błyskawicznie przelatuje dystans i znajduje się w magazynach... Trochę to dziwne, że kupując od innych transport trwa aż null sekund, a transportując z własnej wiochy X do wiochy Y już normalnie. Stąd przy okazji pomysł na przenoszenie surki - sprzedaż za pomoca zakładki handel w jednej, skup w drugiej (czy we wiosce X nie widzę ogołu swoich ofert czy tylko tych złożonych w X?).

Ale do pytań. W związku z paroma fajnymi tematami o banach latających za aukcje przedmiotami... pytam na wszelki wypadek w przypadku surki.

Czy handel surowcami w jakikolwiek sposob jest ograniczony - ilościowo? cenowo? Założmy ze ktoś zamierza mnie zaatakować. Czy wolno mi cudownie uratować surowce "sprzedając" je sojusznikowi? A jeżeli sprzedam za cenę przystępną, załozmy 90% wartości "bo mogło mi zależeć". I tak będzie mi zależeć aż z tych 10% procent strat wartości zrobi sie 0 w magazynach...

Drugie pytanie, odnośnie transportu. Mam dwie wioski - X i Y. Sprzedaju Kowalskiemu z wioski X 500 jednostek krzemienia za 1000j kamienia. Następnie on wystawia 500 krzemienia za 1000 kamienia. Kupuję we wiosce Y. Tym samym transport - błyskawiczny, oczywiście muszę posiadać wystarczająco dużo kamienia we wiosce docelowej. A co jeżeli cena krzemienia cudownie spadnie? Płaci 1000 kamienia za krzemień, a potem za tę samą ilość cudownie chce troszkę mniej.

"To co nie jest zabronione, jest dozwolone." Czy aby na pewno? Proszę o konkrety +)

Pozdrawiam!

Aliar

Intermediate

Postów: 388

Skąd: Mezopotamia

  • Wyślij prywatną wiadomość

2

Friday, 01.05.2009, 21:52

Opisane przez Ciebie sytuacje nie mogą mieć miejsca, bo oferty pojawiają się po kilku godzinach.
Po co Ci uszy?

Wystarczy klik!

rumi

Trainee

Postów: 108

Skąd: Piotrków Trybunalski

  • Wyślij prywatną wiadomość

3

Friday, 01.05.2009, 22:14

RE: Handel. Kilka pytań.

1.Handel-możemy kupić ile chcemy po okreslonej cenie.Jeśli chcemy sprzedać ilość sprzedawanego surowca jest zalezna od odpowiedniego budynku(bazar,targ..) a cena za jaką sprzedamy nasz surowiec jest okreslona odpowiednimi 'widełkami' cenowymi.
2.Najlepiej wystawić suworce zaraz przed atakiem i po nim anulować sprzedaż(masz 10 minut od wystawienia na anulowanie) to odsyskarz surke.
Nie ma mozliwości sprzedaży surowców przyjacielowi-oferty są anonimowe.
Czytaj tu>>
PS3>>rumi55
(\__/)
(O.o )
(> < )

To jest Króliczek, Wielki Władca.
Skopiuj sobie Króliczka do profilu aby pomóc mu
opanować świat.


4

Friday, 01.05.2009, 22:17

Okej, dziękować za w sumie wyczerpujące odpowiedzi +)

Do zamknięcia!