Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

1

Monday, 04.05.2009, 12:40

Wiedza naszych operatorow, moderatorow itp a rzeczywistosc.

Witam
Jak przeczytalem post DrastiC'a z działu bugi to nie moglem sie powstrzymać:
DrastiC masz rację...co więcej czas, żeby ktoś to powiedział: nasi operatorzy, moderatorzy, itp niewile wiedza na temat samej gry...np. Thorga ciagle tylko chyba wie albo nie pamieta a w praniu wychodzi, ze jest inaczej..pare przykladow: nie wiedziala jaki jest max poziom stolicy - smiech na sali, jak nie wiesz to po co zabierasz glos; moj ostatni post co do przywolania wilczycy, pelno w nim tekstow typu "to bylo jakos tak" albo "chyba", "nie pamietam", no i Twój post, tez tylko chyba ktos piszac tutorial byl niezorientowany... Jednym slowem robi sie zal takich ludzi...moze odpowiedzi co do gry bedzie udzielal ktos kto zna te gre?
Co o tym sądzicie?

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Davidossus" (04.05.2009, 12:49)


2

Monday, 04.05.2009, 12:53

A ty pamiętasz wszystkie szczegóły czegoś, co robiłeś ponad rok temu?
Ex-Team. Aktualny operator: Kruczoczarny

3

Monday, 04.05.2009, 13:01

Nie, niemniej zanim cos sie pisze warto to sprawdzić a nie pisac od czapy...do tej pory nie wiadomo czy te sety sa czy nie bo nie padla konkretna odpowiedz, do tej pory nie zgadzaja sie wspolczynniki przywolywanej jednostki...takie to troche smieszne nie sadzisz?
Parę cytatów dla przypomnienia:
Sety:
"Chyba nie ma setów, może był taki pomysł ale zniknął, albo tutorial pisał ktoś niezorientowany
Można wywalić to z tutoriala. "

Przywołanie:
"...roznica pomiedzy statystykami to 100%
czyli np. przykładowo minimum HP to 400
maksimum HP to 500
(nie pamietam dokladnie, przyblizone wartosci).

czyli 500 - 400 = 100 HP czyli 100%

12,5% z tego 100HP to 12,5 HP
czyli przyrost HP jednostki na poziom czaru to 15 albo 16 HP (nie pamiętam jak zaokrąglane)..."

4

Monday, 04.05.2009, 13:06

Podałam aktualną znaną nam odpowiedź. Trzeba przeszukać kod, żeby wiedzieć na pewno - a kod był pisany przez osobę, który od roku u nas nie pracuje.
Więc aktualnie nikt na 100% nie wie, czy są sety. Odpowiedź "chyba nie ma setów" to dosłowny cytat z wypowiedzi twórcy systemu gry, SushiMakera, który siedział 2 metry obok. Pasuje?

Grę robiło w sumie 5 osób (nie licząc grafików), więc nikt nie jest wszechwiedzący i nie pierdzi każdym wzorem i statystyką każdej jednostki na zawołanie.
Potrafisz powiedzieć z pamięci, co jest 18 stronie zeszytu od matematyki z poprzedniej klasy twojego kolegi z ławki?

Co się nie zgadza z współczynnikami przywoływanej jednostki?
Wszystko jest ok - podałam szczegółowe wyliczenia - algorytm jak to działa.
Podstaw sobie dokładne wartości min i max dla przywoływanej jednostki i będziesz wiedział.
Ex-Team. Aktualny operator: Kruczoczarny

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Thorga" (04.05.2009, 13:12)


5

Monday, 04.05.2009, 13:23

Oj ludzie chyba trochę przesadzacie. Jeżeli chcecie mieć zawsze konkretne i w 100% sprawdzone informacje będzie trzeba na nie poczekać dzień lub dwa. Nie wiem na ile Wam to przeszkadza ale może lepiej aby administracja udzielała informacji po kilku dniach od zadania pytania aby sprawdzić kod gry i się upewnić? Tylko że wtedy trzeba się liczyć z opóźnieniem.

Sam mam często problemy z dojściem o co chodziło w tym czy innym problemie w aplikacji po 2-3 miesiącach a co dopiero po roku. Trochę wyrozumiałości. :)
Bądź człowiekiem daj wasala :) Wystarczy rejestracja na R5.
http://r5.bloodwars.interia.pl/r.php?r=52358

6

Monday, 04.05.2009, 13:25

No tak i zgadzają się co do ataku i obrony ale już co do życia:
463-400=63 i to jest 100%
12,5% z tego to 7,88% tu najprawdopodobniej bedzie 8 a mamy 9 (mały szczegół ale jakby nie patrzeć to jest źle)

Inicjatywa:
125-100- 25 to 100%
12,5% z 25 to 3,13 tu pewnie jest w dół więc 3 a jest 12 (na korzyść gracza ale to też błąd więc cos nie tak z przelicznikiem...)

Po paru testach okazało się, ze wilcza samica jak i inne jednostki nie maja najsilniejszej wersji tj. gwardzista moze miec wiecej punktow zycia niz przyklad z mojego postu raz trafilem nawet 478 i podobnie z innymi statystykami stad przelicznik jest do niczego...chyba, ze do przelicznika wybieracie jakas konkretna ustalona liczbe punktow?
Jesli bedziemy kierowac sie twoją odpowiedzią to z niej wynikaloby, ze najsilniejsza moziwa wersja bedzie miala troche wiecej zycia duzo wiecej inicjatywy i bez zmian w ataku i obronie co znowu jest od czapy bo np. teraz mam taką wersję:
Zycie: 470
Atak: 107
Obrona: 58
AA: 27
Zycie sie zgadza, atak nie, obrona nie, aa nie...
To tak co do przeliczeń...stad tez jest to wg mnie mało konkretna odpowiedź...
Jaka zatem jest max. wersja jednostki? To chyba najbardziej istotne. W rzeczywistosci:
Zycie: 472
A: 66
AA:20
Obr: 66
Inicj: 206
I tu jest problem bo bez wiekszej trudnosci mozna trafic na silniejsza wilcza samice...i pytanie najwazniejsze o co zatem opiera sie przelicznik? To tak na marginesie co do zglasanego przez mnie bugu i do tego, ze uwazasz, ze podałaś konkretną odpowiedź...moze algorytm jest i ok, choc watpie...ale nie ma konkretnego punktu poczatku i konca czytaj. jest najsłabsza jednostka ale brak statów najsilniejszej, wiec jakim cudem obliczasz 100%...

...co do kolegi z kalsy to dawno mam już to za sobą, było jakieś 10 lat temu...tu nie grają tylko dzieci...mam nadzieje, ze nie jesteś zdziwiona...

Ja jestem wyrozumiały, mało kiedy zabieram głos, tylko juz mnie wkurza, ze kazdy blad zmienia sie w zart...co do tego rozstrzelania...dobrze, ze teraz sie to wyjasnilo a nie pozniej...

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Davidossus" (04.05.2009, 13:42)


7

Monday, 04.05.2009, 13:51

a kto powiedział że gwardziści mają zawsze takie same staty?
do przelicznika jest brany najniższy mozliwy min i najwyższy możliwy max statystyki, jaki może w ogóle mieć potworek.
Ex-Team. Aktualny operator: Kruczoczarny

8

Monday, 04.05.2009, 13:54

Podstaw sobie dokładne wartości min i max dla przywoływanej jednostki i będziesz wiedział

No to jak ma sie to do tekstu powyżej? Podaj zatem max. staty gwardzisty?
...nie wiem czy mnie dobrze zrozumialas, to wg moich wyliczen jest max poziom gwardzisty jaki wynika z gry w rzeczywistosci:
Zycie: 472
A: 106
AA:26
Obr: 58
Inicj: 206
a skoro nie ma max -x(jednak) to jakim cudem robisz x-400= y i to jest 100%
Zal, ze trzeba sie cofać to podstawówki...
Nanoszę poprawki liczone dokładnie, zeby nie było

Ten post był edytowany 4 razy, ostatnio edytowany przez "Davidossus" (04.05.2009, 14:23)


9

Monday, 04.05.2009, 13:57

Ta, zadzieram kiece i lecę ;)
może jeszcze z pamięci powinnam wyrecytować wszystkie statystyki każdego moba o każdej porze dnia i nocy, bo inaczej zarzucisz mi niewiedze i niekompetencje? ;)

Nie podajemy takich informacji - pozostawiamy ich odkrycie graczom :)
Ex-Team. Aktualny operator: Kruczoczarny

10

Monday, 04.05.2009, 14:00

i to jest wlasnie odpowiedz, ktorej sie spodziewalem a więc "nie wiem" w nieco innej wersji :)...skoro jest (było 5 programistów) mam nadzieje,ze w wolnej chwili ktos kto wie cos wiecej o matematyce poda max. bo bez tego [nie bug] jest bugiem :)

11

Monday, 04.05.2009, 14:04

Nie podajemy tego rodzaju informacji.
Mogę cię zapewnić, że wszystko jest w porządku.
Ex-Team. Aktualny operator: Kruczoczarny

12

Monday, 04.05.2009, 14:07

Davidossus chciałbyś mieć wszystko podane na tacy i nic samemu robić w tedy tak gra była by nudna a co do setów to jak ktoś złoży coś takiego to się dowiemy czy są czy nie ma
PS po za tym ja się nie dziwę że Thorga nie zna na wszystko odpowiedzi w końcu jest tylko człowiekiem a jak ich pracowało 5 to zrozumiałe jest że jedna osoba nie będzie zanała wszystkich szczegółów

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "gluchy" (04.05.2009, 14:13)


13

Monday, 04.05.2009, 14:15

Bardzo chciałbym wierzyć, ze jest oki ale jesli sie nie mylę to to:

przeczy założeniom, bo ten gwardzista ma wiecej punktów zycia.

głuchy ja chcę po prostu grać i mieć to co jest podane w opisie, jak przywołujesz jest istotne co dostajesz za kolejny poziom wart juz 5767 punktów...jesli masz miec + 5 zycia to jest to troche bez sensu, bynajmniej narazie...zastanów sie po co jesr mi potrzebny max poziom gwardzisty wiczej samicy skoro jestem w 4 epoce...juz nie chodze na wilki
Poza tym, brak konkretnej odpowiedzi daje do myślenia czy to nie błąd...
...w sumie rozpoczęło się od setów i tak jakoś zeszło na inny plan...poczekam moze ktoś coś konkretnego napisze...piszcie co o tym sadzicie, zwlaszcza jesli ktoś juz ma czary i tez cos sie ie zgadza...wg. mnie temat wroci jak powszechne stanie sie posiadanie wisiorow i pierscieni...

14

Monday, 04.05.2009, 14:20

1. jaki masz poziom czaru
2. jakie staty przywolanej jednostki
3. jakiego hero
Ex-Team. Aktualny operator: Kruczoczarny

15

Monday, 04.05.2009, 14:23

Poziom czaru 0 lub 1 w zaleznosci jaka zbroja...wszystko jest tu:
[nie bug] Problem z poziomem przywoływanej jednostki.
Screen z 0 poziomu i 1 poziomu, bohater to anioł 27 poziom ale to to razczej mało istotne...

16

Monday, 04.05.2009, 14:23

Thorga jeszcze pytanie czy nie ma założonych przedmiotów które coś odejmują jednostką bo to chyba też ma znaczenie

17

Monday, 04.05.2009, 14:25

nic nie działa na przywoływane jednostki, tak na marginesie, czyli nie dostaję dodatkowych punktów zycia i brak regeneracji, mam nadzieje, ze to nie bug :) i ze o tym wiecie...

18

Monday, 04.05.2009, 14:52

Przedziały dla czarów:
0 poziom 0%
1 poziom 0-12,49%
2 poziom 12,5% - 24,99%
3 poziom 25% - 37,49%
4 poziom 37,5% - 49,99%
5 poziom 50% - 62,45%
itp do 100%
przedziały są domknięte od dołu (tak zostało przyjęte w obliczeniach).

HP 400 - 480
80hp to 100%
12,49% z 80 HP = 9,992 HP = 9 HP zaokrąglone do dołu

A 90-110
20a to 100%
12,49% z 20A = 2,498 A = 2 A zaokrąglone do dołu

AA 10-30
20aa to 100%
12,49% z 20AA = 2,498 AA= 2 AA zaokrąglone do dołu

DEF 50-60
10 def to 100%
12,49% z 10 DEF = 1,25DEF = 1 DEF zaokrąglone do dołu

0 poziom czaru = 400hp, 90A, 10AA, 50DEF
1 poziom czaru = 409hp, 92A, 12AA, 51DEF
2 poziom czaru = 419hp, 94A, 14AA, 52DEF
3 poziom czaru ... przelicz sobie i sprawdź czy się zgadza.

Jakieś wątpliwości jeszcze?
Poświęciłam kolejną godzinę na przeszukiwanie danych, obliczenia i pisanie ci szczegółowych wyłuszczeń na ten temat, więc przydałyby się jakieś oficjalne przeprosiny na forum i odwołanie zarzutów na temat niekompetencji i bugów do których nie chcemy się przyznać. Z góry dziękuję.
Ex-Team. Aktualny operator: Kruczoczarny

Ten post był edytowany 2 razy, ostatnio edytowany przez "Thorga" (04.05.2009, 15:03)


19

Monday, 04.05.2009, 15:09

Jesli chodzi o wytlunaczenie mysle,ze teraz jest oki...co do przeprosin owszem pojawilyby sue gdyby nie fakt, ze tym razem posluzylas sie max. 480 w poscie o bugu nie bylo tego a wiec jednak mozecie podac wartosci max...w tej sytuacji moge jedynie podziekowac za zajecie sie sprawa...jak widac dyskusja byla niepotrzebna, wystarczylo troche dobrej woli...przypomne, ze poprzednio max to 500 wiec jednak odpowiedz byla bledna z twojej strony...

20

Monday, 04.05.2009, 15:17

Nie - proszę o oficjalne przeprosiny.
Najlepiej zakładając nowy temat w jakimś dziale, żeby był widoczny ze strony głównej.
Bo wchodzi ktoś na forum i widzi wielki temat - niekompetencja operatorów i moderatorów.
Ale tego, że jest to kłamstwo i sam autor odwołuje swoje słowa już nie, bo jest to gdzieś na dole drobnym druczkiem.

Bo rzucać oszczerstwa jest łatwo.
I zarzucać nam, że nie umiemy się przyznać do błędu.

A samemu co, ciężko?

Nie mamy obowiązku podawać graczom dokładnych statystyk wszystkiego na żądanie - za pierwszym razem przeanalizowałam problem, podałam opis działania tego czaru na przykładowych statystykach i zapewniłam, że wszystko jest OK. Jeśli faktycznie jest błąd, to zostaje on oznaczony na forum jako bug, a następnie naprawiony.


EDIT: Dodatkowo, moderatorzy nie mają już zupełnie nic tutaj do rzeczy - oni UTRZYMUJĄ PORZĄDEK NA FORUM i tylko na tym mają się znać. Wiedzę na temat systemu gry i skryptów mają dokładnie taką samą, jak wszyscy inni gracze i nic ponadto. Ale co tam, można ich przy okazji jeszcze obsmarować. Dorzuć jeszcze przy okazji Żydom i cyklistom.

EDIT2: No i pan Davidossus zniknął z forum, wygląda na to że skończyła mu się erudycja.

Cytat


Przywołanie:
"...roznica pomiedzy statystykami to 100%
czyli np. przykładowo minimum HP to 400
maksimum HP to 500
(nie pamietam dokladnie, przyblizone wartosci)
.


Cytat

Jesli chodzi o wytlunaczenie mysle,ze teraz jest oki...co do przeprosin owszem pojawilyby sue gdyby nie fakt, ze tym razem posluzylas sie max. 480 w poscie o bugu nie bylo tego a wiec jednak mozecie podac wartosci max...w tej sytuacji moge jedynie podziekowac za zajecie sie sprawa...jak widac dyskusja byla niepotrzebna, wystarczylo troche dobrej woli...przypomne, ze poprzednio max to 500 wiec jednak odpowiedz byla bledna z twojej strony...
Ex-Team. Aktualny operator: Kruczoczarny

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Thorga" (04.05.2009, 15:43)