Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

1

Thursday, 07.05.2009, 16:45

Podstawianie osad.

mam pytanie do adminów czy jest dozwolona sytuacja gdy , przykład:



ktoś ma trzy osady wysoko rozwinięte np. w drugiej epoce i gdy znajomy przechodzi do drugiej epoki to pozwala mu na oblężenie i przejęcie tej osady. W efekcie np. stolica jest na pierwszym poziomie, a osada na czwartym......



widzę takich machlojek sporo.



Czy skoro mechanizm gry na to zezwala to wolno "sztucznie" poprzez udawane oblężenia przekazywać osady czy też jest jakiś "hamulec" na takich cwaniaków ?

Dodam że to nie wymysł mój. obserwowałem jednego gościa. Przez pięć dni miał stolicę na 3 poziomie i wioskę na pierwszym. Nic się nie zmieniało i nagle w ciągu 24h ta wioska na pierwszym lvl została zamieniona na wioskę na 4-tym lvl i pojawiła się trzecia wioska na 3-cim lvl. Czyli przez pięć dni tylko robił technologię osadnictwa, a potem moment wioski przejął. Nie jestem debilem i nie uwierzę w to , że gość mający osadę (ze stolicą włącznie) max na 2-gim poziomie ot tak sobie przejmuje komuś osadę na 4-tym lvl-u...........



Ciekaw jestem czy admini i autorzy wymyślą coś by takim machlojką przeciwdziałać.

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Awatar" (07.05.2009, 18:42)


2

Thursday, 07.05.2009, 21:37

Jesli to byla druga epoka to jest masa graczy, ktorzy porzucili ta gre wlasnie na tym etapie. Jak dobrze poszukasz, znajdziesz tez opuszczone konta ze sredniowiecznymi wioskami na 3 i wyzszym poziomie. Bycmoze znalazl taka wlasnie opuszczona wioske, widzial, ze jej wlasciciel nie logowal sie od dluzszego czasu, wyszpiegowal dla pewnosci, po czym ja przejal. Z cala pewnoscia nie jest to bug.
A hamulec jest, nazywa sie push i mozesz spac spokojnie, administracja czuwa :)
EDIT: Tu masz przyklad:
http://t1.czaswojny.interia.pl/?a=profile&uid=399
Gdybys znajdowal sie w okolicy wioski Indygo, zajalbys ja bez wiekszego wysilku. A jest to wioska na 4 poziomie.
"My greatest challenge was knocking Liverpool right off their f***ing perch. And you can print that."
Sir Alexander Ferguson.

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Baldr" (07.05.2009, 21:42)


3

Thursday, 07.05.2009, 22:11

Przyznał bym Ci rację że tak może być ale nie w Jukatanie. Dlacaego nie ? Bo zanim jeszcze licytacja ruszyła to wszystkich przeglądałem (od czasu gdy było ich 32 w drugiej epoce) i bynajmniej nie ma porzuconych osad lub takich gdzie przez dwa dni się nikt nie loguje na poziomie wyższym niż drugi lvl... na drugim lvl to tylko ci co się logują raz na kilka dni. A jeśli twierdzisz że nie mam racji to pokaż mi chociaż jedną osadę w drugiej epoce z lvl minimum 3 w Jukatanie która jest nieaktywna. .......

Nie ma takich, a co dopiero na czwartym lvl-u.

To są machlojki. Przekazywanie osad dla podbudowania kumpla lub sojuszu.

Bo ten co ma trzy osady na 4-tym lvl-u nic nie straci jak jedną odda. Szybko sobie tą trzecią przejmie od kogoś. A "młody" szybko w siłę urośnie.

4

Thursday, 07.05.2009, 22:15

A hamulec jest, nazywa sie push i mozesz spac spokojnie, administracja czuwa :)
Przeczytaj regulamin a dokładnie §4, punkt IX. Wynika z tego że coś tego typu (odnoszenie korzyści przez słabszego), nazywa się Pull'em. Poza tym pod jaki to według Ciebie podpunkt podchodzi, "b"?

EDIT:
To są machlojki. Przekazywanie osad dla podbudowania kumpla lub sojuszu.
Czemu uważasz to za machlojki? Ktoś idzie do następnej epoki to przekazuje wioskę innemu graczowi z klanu żeby go nie osłabiać, gracze znający się na tej grze wiedzą że wioska np. z 2EP pod procki będzie niewystarczająca w 3 więc i tak musieli by zmienić.

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Michoxx" (07.05.2009, 22:24)


5

Thursday, 07.05.2009, 22:24

Niech ci bedzie, ze pull. A onta na Jukatanie specjalnie dla ciebie nie bede zakladal. Jesli uwazasz, ze ktos gra nieuczciwie, masz od tego dzial "skargi".
"My greatest challenge was knocking Liverpool right off their f***ing perch. And you can print that."
Sir Alexander Ferguson.

6

Thursday, 07.05.2009, 22:29

No ale i tak nie ma tego w regulaminie więc bana za to nie powinno być.

7

Thursday, 07.05.2009, 22:30

dział skarg czyli kablowanie konkretnych graczy. Nie nie o to mi chodzi. Zasygnalizowałem co się dzieje i ludzie o tym wiedzą. A czy autorzy coś wymyślą to inna sprawa. Czarno to widzę. Musieli by znieść opcję oblężenie na wymianę lub przejęcie, a zrobić tylko opcję oblężenia na zniszczenie osady. Wierzy ktoś że coś takiego zostanie zrobione ? Ja nie wierzę.

8

Thursday, 07.05.2009, 22:36

Na pewno nie zostanie wprowadzone. A tak w ogóle to komu to przeszkadza że ktoś chce koledze oddać swoją wioskę? Równie dobrze można się przyczepić że niektórzy mają więcej bonusów od nas i co w takim wypadku, zrobić identyczne klocki w całej grze?

9

Thursday, 07.05.2009, 22:37

Cytat

Dodam że to nie wymysł mój. obserwowałem jednego gościa.

Czyli zakladasz, ze ten "gosc" gra nieuczciwie. Napisz tam, GO przeanalizuja co sie stalo i w razie zlamania regulaminu podejma odpowiednie kroki.
A obleg na zniszczenie istnieje: oblegasz na zamiane z wioski A na wioske B, po czym niszczysz nowoprzejeta wioske B, nastepnie przejmujesz spowrotem wioske A.
"My greatest challenge was knocking Liverpool right off their f***ing perch. And you can print that."
Sir Alexander Ferguson.

10

Thursday, 07.05.2009, 22:57

No mi przeszkadza. Lubię uczciwą grę, a nie że koleś grający trzy miesiące przekazuje osadę kumplowi grającemu trzy dni :P I nagle taki trzydniowiec robi się hero. (oczywiście to tak w cudzysłowiu wszystko).

A co do niszczenia to widzę że nie rozumie mnie ktoś. Owszem po przejęciu czy zamianie można zniszczyć czyjąś osadę, ale można też zostawić. Żeby nie było numerów jak wyżej to musiała by być tylko jedna opcja. Oblężeni w celu zniszczenia. Koniec kropka.



Kto kuma o czym mówię to kuma, kto kombinuje ten nie zakuma :P Pa.

Idę spać.

VeiN

Moderator

Postów: 543

Skąd: Gdańsk/Bydgoszcz

  • Wyślij prywatną wiadomość

11

Thursday, 07.05.2009, 23:39

No mi przeszkadza. Lubię uczciwą grę, a nie że koleś grający trzy miesiące przekazuje osadę kumplowi grającemu trzy dni :P I nagle taki trzydniowiec robi się hero. (oczywiście to tak w cudzysłowiu wszystko).
Jeżeli uważasz, że dany gracz nie przestrzega regulaminu to zgłoś to w dziale skargi. Pamiętaj jednak, że gracze rezygnują z gry również na nowym serwie - to nic dziwnego. Warto zauważyć, że mała nieuwaga może doprowadzić do utraty wioch np. koleś nie logował się 2 dni, ktoś mu wytłukł armię w wiosce, założył oblega i bez problemu wygrał. KOleś wraca po weekendzie a tu okazuje się, że wiochy nie ma. Interpretację takich wyczynów najlepiej pozostawić operatorowi, więc jak masz co do kogoś wątpliwości zgłoś kto co i kiedy Thordze.

A sama kwestia ujęta jest w regulaminie, może nie wskazuje dosłownie o tym, bo sposobów na push jest na pewno sporo i nie każdy jest wymieniony.

Przejmowanie wiosek graczy nieaktywnych nie jest oczywiście zabronione.
Masz problem z lokacjami specjalnymi ?
Przejrzyj temat => Lista lokacji specjalnych

12

Friday, 08.05.2009, 06:31

Wnioskując z twoich wypowiedzi nie masz klanu albo masz jakiś niezbyt zgrany, równie dobrze taki gość co ma kolegów/klan zamiast dostać wioskę od nich mógł by sobie wsiąść je od Ciebie, co wydaję mi się bardziej bolesne dla ciebie niż łamanie regulaminu, wiec według mnie lepiej przymknąć na to oko i pozwolić innym żyć. A jeśli się mylę i masz dobry klan to nie zawracaj Thordze głowy, tylko spal te wioski. Poza tym chyba lepszy jest ban na kilka dni i wypasiona wioska, niż 2 miesiące rozbudowywania.

cerberis

Intermediate

Postów: 206

Skąd: z innego swiata

  • Wyślij prywatną wiadomość

13

Friday, 08.05.2009, 08:15

Sytuacja z zostawianiem wioski w klanie zostala przeniesiona zywcem z BW, gdzie kwadraty rozwiniete przechodzily z rak do rak w klanie, tutaj jedyna roznica, ze byly wlasciciel niemoze odzyskac przekazanej w ten sposob wioski ;)
UWAGA UWAGA.
BUGUSING NIEJEST KARALNY. MOZNA DOWOLNIE WYKOZYSTYWAC BLEDY W GRZE I NIEZOSTAC UKARANYM!!!!

JEZELI WYKRYJESZ JAKIS BUG DAJACY TOBIE PRZEWAGE NAD INNYMI GRACZAMI W GRZE NIEZGLASZAJ TEGO NIKOMU.
PODZIEL SIE RADOSNA NOWINA Z KOLEGAMI I CZERPCIE KOZYSCI Z TEGO TYTULU.
NAWET JAK WYJDZIE NA JAW, ZE KOZYSTACIE Z BUGA, TO NIC WAM NIEZROBIA!!!!!
BEDZIECIE BEZKARNI!!!!

14

Friday, 08.05.2009, 08:24

Była kiedyś ta kwestia poruszana.
Uzgodniliśmy - na podstawie analogii z BloodWars, gdzie wymiana kwadratami jest na porządku dziennym - że nie podpada to pod push, nie będzie to karane.
Ex-Team. Aktualny operator: Kruczoczarny

15

Friday, 08.05.2009, 08:37

Czyli tym którzy chcą wyrównywać szanse pozostaje palenie :rolleyes: , co może "trochę" zdenerwować innych.

EDIT:
Dajcie to może do MiszMaszu bo problem ani bug to nie jest, i nawet jest to legalne jak Thorga napisała.

16

Friday, 08.05.2009, 13:18

przenoszę do misz-maszu.
upomnienie ustne dla autora tematu, aby zakładał tematy we właściwych działach, ponieważ z bugami nie ma to nic wspólnego.
Ex-Team. Aktualny operator: Kruczoczarny

17

Saturday, 09.05.2009, 14:27

No nie bugi ale problemy (chiociaż fakt że techniczne one nie są). No ale skoro to jest legalne to ok :P

Można chyba zamknąć wątek bo zdaje się wszystko zostało wyjaśnione. Nic tylko kombinować trzeba i machlojki robić :P



P.S. wczorajszym Stanisławom wszystkiego naj ;)