Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

1

Sunday, 17.05.2009, 17:37

Podział punktów reputacji w obronie.

W Tutoriale wyjaśnione jest, że ilość punktów reputacji zależna jest od róznicy poziomów walczących herosów.
Tymczasem w mojej obronie walczyłem przeci bohaterowi 14 level , wystawiając 3 bohaterów. Odpowiednio: 4, 12 i 22 level.
Jak im podzieliło reputacje -tego nie mogę dojść.
Najsilniejszy dostał 2pkt, średni 1, a najsłabszy różniący się 10 levelami wcale nie dostał.
Moje pytanie brzmi: dlaczego tak się stało? To chyba błąd?

Vide:
http://t1.czaswojny.interia.pl/showmsg.p…&key=88ceeedd80

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Thorga" (25.05.2009, 12:23)


2

Sunday, 17.05.2009, 18:23

to dlatego ze bohater na 22 poziomie spowodowal ze tak malo repki dostales do podzialu miedzy swoich bohaterow, repka jak i exp dzieli sie na wszystkich bohaterow bioracych udzial w walce.

3

Sunday, 17.05.2009, 20:54

W przypadku walk z większą ilością bohaterów:
  • Do obliczania otrzymanych punktów reputacji brany jest najwyższy poziom bohatera z drużyny.
  • Punkty reputacji są dzielone proporcjonalnie do poziomu każdego bohatera.
To wyjaśnia tylko dlaczego punktów do podziału było tak mało, ale nadal nie wyjaśnia dlaczego najsłabszy hero, który powinien dostać punktów najwięcej(bonus , za różnicę poziomów) nie dostał ich wcale.

4

Sunday, 17.05.2009, 22:58

najwidoczniej nic dla nie go nie zostalo

5

Monday, 18.05.2009, 08:50

W przypadku walk z większą ilością bohaterów:
  • Do obliczania otrzymanych punktów reputacji brany jest najwyższy poziom bohatera z drużyny.
  • Punkty reputacji są dzielone proporcjonalnie do poziomu każdego bohatera.
To wyjaśnia tylko dlaczego punktów do podziału było tak mało, ale nadal nie wyjaśnia dlaczego najsłabszy hero, który powinien dostać punktów najwięcej(bonus , za różnicę poziomów) nie dostał ich wcale.

im wyższy lvl tym więcej repa.
ostatni hero dostał tak mało, że po zaokrągleniu do liczby całkowitej wyszło 0.
Ex-Team. Aktualny operator: Kruczoczarny

6

Monday, 18.05.2009, 14:35

"Jeżeli poziom zabitego bohatera jest wyższy od poziomu zabijającego, zabijający otrzyma odpowiednio więcej reputacji + bonus za różnicę poziomów."

To cytat z Tutoriala. Dla mnie wynika z tego jasno, że reputacja powinna być dzielona od najsłabszego do najsilniejszego. Więc jeśli któremuś miałoby zabraknąć to właśnie najstarszemu. A w rym raporcie jest akurat odwrotnie.

7

Monday, 18.05.2009, 14:39

Cytat

W przypadku walk z większą ilością bohaterów:

* Do obliczania otrzymanych punktów reputacji brany jest najwyższy poziom bohatera z drużyny.
* Punkty reputacji są dzielone proporcjonalnie do poziomu każdego bohatera.
Ex-Team. Aktualny operator: Kruczoczarny

8

Monday, 18.05.2009, 15:39

Czyli jest błąd, albo przynajmniej niekonsekwencja.Powinny być punkty liczone odwrotnieproporcjonalnie

9

Monday, 18.05.2009, 15:44

ten, który ma wyższy lvl - dostaje więcej
ten, który ma niższy - dostaje mniej

odwrotnie proporcjonalnie byłoby wtedy, gdyby, jak sama nazwa wskazuje - było na odwrót - ten, który ma niższy lvl, dostaje więcej, a ten, który ma wyższy, dostawał mniej.
Ex-Team. Aktualny operator: Kruczoczarny

10

Monday, 18.05.2009, 15:49

Thorga robisz mi wodę z mózgu? Przecież właśnie tak powinno być ! Im mniejszy level tym więcej reputacji!!

11

Monday, 18.05.2009, 15:50

Ale to jest wszystko liczone globalnie gdybyś miał tylko hero z najwyższym lvl dostałbyś sumę repa czyli ok. 3.

12

Tuesday, 19.05.2009, 14:59

Napisałem ten temat nie po to, żeby komuś się naprzykrzać, ale po to żeby wyjaśnić czy mamy do czynienia z błędem , czy nie. Ale nie widzę jakiejś wiążącej odpowiedzi.

13

Tuesday, 19.05.2009, 15:17

Wydawało mi się, że wszystko wyjaśniłam?
Czego jeszcze nie rozumiesz, bo nie wiem
Ex-Team. Aktualny operator: Kruczoczarny

14

Tuesday, 19.05.2009, 15:56

Są dwa podstawowe założenia w regulaminie przydzielania punktów reputacji:
Pierwszy: Bohater dostaje więcej punktów reputacji za zabicie silniejszego przeciwnika
Drugi: Za udział w potyczce, w której bierze udział kilku bohaterów za wyjściowe naliczenie przyjmuje się najsilniejszego.

W przytoczonym przykładzie za wyjściowe naliczenie odpowiadał bohater 22 level. Do tego miejsca jest OK. Naliczyło 3 punkty.
Ale powinno je odwrotnie naliczyć dla każdego z uczestników. Najsłabszy : 2 , średniak : 1, a najsilniejszy : 0.



15

Tuesday, 19.05.2009, 15:58


Ale powinno je odwrotnie naliczyć dla każdego z uczestników. Najsłabszy : 2 , średniak : 1, a najsilniejszy : 0.


Niby dlaczego tak powinno?
Ex-Team. Aktualny operator: Kruczoczarny

16

Tuesday, 19.05.2009, 15:58

Może tego nie rozumie:

W przypadku walk z większą ilością bohaterów:
  • Do obliczania otrzymanych punktów reputacji brany jest najwyższy poziom bohatera z drużyny.
  • Punkty reputacji są dzielone proporcjonalnie do poziomu każdego bohatera.
Napisz jakie są proporcje i będzie wszystko jasne.

17

Tuesday, 19.05.2009, 16:02

Proporcje względem poziomów.

Jeśli jest 3 hero - jeden 50lvl, jeden 25lvl i jeden też 25lvl
to suma ich lvli brana jest jako 100%
a potem procentowo suma repa jest dzielona wg lvli

czyli 50+25+25 = 100
to jest 100%
czyli pierwszy dostaje 50% , drugi 25%, trzeci 25%

jeśli repa do podziału było 20, to odpowiednio dostaną repa 10,5,5 ;)
Ex-Team. Aktualny operator: Kruczoczarny

18

Tuesday, 19.05.2009, 16:03

Ale właśnie te proporcjonalnie kłoci się z punktem pierwszym.Propozycję już przedstawiałem .Podział pnktów reputacji w walkach zbiorowych powinien być : odwrotnieproporcjonalny do levela hero.

19

Tuesday, 19.05.2009, 16:07

Ale właśnie te proporcjonalnie kłoci się z punktem pierwszym.Propozycję już przedstawiałem .Podział pnktów reputacji w walkach zbiorowych powinien być : odwrotnieproporcjonalny do levela hero.
Zdecydowanie lepiej jest tak jak obecnie. Najlepszym herosem najtrudniej będzie zdobyć expa, a głownie nim będziesz chciał zaliczać te osławione zadania.

20

Tuesday, 19.05.2009, 16:11

Już nie zgłaszam zastrzeżeń. Jedni lubią ogórki, inni ogrodnika córki. A jeszcze inni lubią jak im skarpetki śmierdzą. I tak jest zdecydowanie lepiej.

Podobne wątki