Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

Magister

Intermediate

  • "Magister" started this thread

Postów: 256

Skąd: masz ten avatar ?

  • Wyślij prywatną wiadomość

1

Wednesday, 20.05.2009, 14:56

Ilość trafień jednostki i bohatera.

Witam, szukałem, lecz nie znalazłem.

Od czego zależy liczba trafień ?
Raz 1 wilczy jeździec walnie 2 razy.
Raz bohater 2.

Nie mam żadnych wyjątkowych itemów.

A bohater jak bohater.
Latający demon.

Z góry dziękuję za odp.
Nie wiem o co chodzi w tej grze ! Buduje się coś, atakuje, chodzi na wyprawy czy co ? Jednak na wszelki wypadek będę spamować by myśleli że coś wiem.

EBO

Intermediate

Postów: 547

Skąd: Łódź

  • Wyślij prywatną wiadomość

2

Wednesday, 20.05.2009, 15:02

wszystko zalezy od inicjatywy
wilczy ma jej 300 wiec zaatakuje wiecej i jako pierwszy niz np bohater ktory ma zaluzmy 140
Lives in order to take control of world
for the wolfish glory™


Nie zadaje się z "idiotami", najpierw sprowadzą mnie do swojego poziomu, a później pokonają doświadczeniem. :whistling:

Magister

Intermediate

  • "Magister" started this thread

Postów: 256

Skąd: masz ten avatar ?

  • Wyślij prywatną wiadomość

3

Wednesday, 20.05.2009, 15:04

Dobrze. Ale mnie nie obchodzi KTO pierwszy zaatakował tylko czemu 2 razy.

Z twojej wypowiedzi rozumiem to tak

" Wilczy jeździec atakuje jako pierwszy ze swoją inicjatywą, a potem pod koniec z powodu ogromnej inicjatywy".
Nie wiem o co chodzi w tej grze ! Buduje się coś, atakuje, chodzi na wyprawy czy co ? Jednak na wszelki wypadek będę spamować by myśleli że coś wiem.

4

Wednesday, 20.05.2009, 15:06

Słuchaj jak masz wiecej ini od goiscia ktorego atakujesz to masz szanse, że go uderzysz jeszcze raz.
Z resztą wszystko masz ładnie opisane w tutorialu:P

EBO

Intermediate

Postów: 547

Skąd: Łódź

  • Wyślij prywatną wiadomość

5

Wednesday, 20.05.2009, 15:07

to jednak zle wilczy zaatakuje pierwszy z racji wiekszej inicjatywy a bohaterowi zada 2 cios pod wplywem jego inicji gdyz ja sobie tlumacze to tak nie chce sie bohaterowi jeszce ruszyc i wilczy wali 2 raz :rotfl:
Lives in order to take control of world
for the wolfish glory™


Nie zadaje się z "idiotami", najpierw sprowadzą mnie do swojego poziomu, a później pokonają doświadczeniem. :whistling:

Magister

Intermediate

  • "Magister" started this thread

Postów: 256

Skąd: masz ten avatar ?

  • Wyślij prywatną wiadomość

6

Wednesday, 20.05.2009, 15:08

D@anio mi lepiej wytłumaczył :D

A przyznam się. W tutku nie znalazłem.
Nie wiem o co chodzi w tej grze ! Buduje się coś, atakuje, chodzi na wyprawy czy co ? Jednak na wszelki wypadek będę spamować by myśleli że coś wiem.

7

Wednesday, 20.05.2009, 15:09

Dobra tu masz cytat

Cytat

Dodatkowe ataki

Przewaga inicjatywy decyduje również o szansie jednostki na wyprowadzenie dodatkowego ataku w dany oddział wroga. Szansa na to jest przeliczana na postawie różnicy inicjatywy jednostki atakującej i jednostki atakowanej.


Wzór na szansę wyprowadzenia dodatkowego ataku

S = ({ I_a \over I_o } - 1) \cdot 100%

gdzie:

S - szansa na dodatkowy atak wyrażona w %,

Ia - inicjatywa atakującej jednostki,

Io - inicjatywa atakowanej jednostki.


Jeśli szansa na dodatkowy atak jest większa niż 100% (na przykład 120%), oznacza to, że jednostka na pewno wprowadzi drugi atak, oraz ma szansę 20% na kolejny, trzeci atak w dany oddział. Jeśli szansa jest ujemna, jednostka nie ma żadnej szansy na wyprowadzenie dodatkowego ataku.

Uwagi: Niezależnie od szansy na drugi atak, żywa jednostka ma zawsze przynajmniej jeden atak. Nie ma możliwości, by dodatkowy atak został wyprowadzony w inny oddział niż ten, który otrzymał początkowy cios. Dlatego, na przykład, gdy pierwsze uderzenie zabiję ostatnią jednostkę w danym oddziale, ewentualne dodatkowe ataki nie są wykonywane.


Przykładowe starcie

Gracz A: Jednostka_1 Ini=120
Gracz B: Jednostka_2 Ini=80

Jako pierwsza atakuje Jednostka_1. Celem ataku jest Jednostka_2.

S = ( {120 \over 80} - 1 ) \cdot 100% = 0,5 \cdot 100% = 50%
Jednostka_1 ma 50% szansy na wyprowadzenie dodatkowego ataku przeciwko Jednostce_2.

Następnie atakuje Jednostka_2. Celem ataku jest Jednostka_1.

S = ( {80 \over 120} - 1 ) \cdot 100% = -0,33 \cdot 100% = -33%
Jednostka_2 nie ma żadnej szansy na wyprowadzenie dodatkowego ataku przeciwko Jedno

ostce_1


A jak to Ci nie przemawia to masz tu link http://wiki.czaswojny.interia.pl/index.php?title=Walka.

Magister

Intermediate

  • "Magister" started this thread

Postów: 256

Skąd: masz ten avatar ?

  • Wyślij prywatną wiadomość

8

Wednesday, 20.05.2009, 15:15

I tak nie zrozumiałem, ale mam czas. Przepiszę do notatnika i postaram się zrozumieć, dzięki D@anio :)
Nie wiem o co chodzi w tej grze ! Buduje się coś, atakuje, chodzi na wyprawy czy co ? Jednak na wszelki wypadek będę spamować by myśleli że coś wiem.

9

Wednesday, 20.05.2009, 15:34

Może trzeba dokładniej szukać? Wszystko jest napisane ;)
http://wiki.czaswojny.interia.pl/index.p…Dodatkowe_ataki
Ex-Team. Aktualny operator: Kruczoczarny