Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

21

Monday, 01.06.2009, 08:35

Gdyby problem leżał po stronie serwera, zdarzyłoby się to więcej osobom niż tylko 1.
Czasami firewall potrafi zablokować stronę jako podejrzaną.
Ex-Team. Aktualny operator: Kruczoczarny

Konrad

Administrator

Postów: 1.259

Skąd: Dark Portal

  • Wyślij prywatną wiadomość

22

Monday, 01.06.2009, 08:48

czy to jest oficjalna wypowiedz firmy K2M Doradztwo Inwestycyjne, Maciej Prasal?

jeśli tak to chyba zapominacie ze po za 15 latkami
graja tez ludzie którzy mają swoje lata i należy ich traktować z szacunkiem.

Tak, to oficjalna odpowiedź, a "swoje lata" nie uprawniają z tego co pamiętam do bezpodstawnego zarzucania winny innym i przyjmowania w związku z tym postawy roszczeniowej :)

Cytat

czemu po "awarii" wszystko już działa?
[rozwiązany] Nie idzie sie zalogować

wystarczy ze dostane odpowiedz na pierwsze pytanie.

Widocznie Twój komputer bądź przeglądarka ew. proxy zauważyły, że coś zmieniło na stronie, którą do tej pory cache-owały jako niedostępną. W każdym razie jest to problem po Twojej stronie. Szkoda że nie zamieściłeś pełnych logów z traceroute, wtedy przynajmniej byłoby wiadomo czy coś z łączem czy z samą przeglądarką.
UWAGA! Opcja 'Zgłoś' NIE służy do zadawania pytań ani zgłaszania problemów z grą!
W celu jak najszybszego uzyskania odpowiedzi, należy napisać temat w odpowiednim dziale lub wysłać prywatną wiadomość.


Przed wysłaniem PW upewnij się, że piszesz do właściwej osoby:
Admin ds. technicznych - Konrad
Admin ds. koncepcyjnych - SushiMaker

23

Monday, 01.06.2009, 11:53

Konrad

Cytat

Widocznie Twój komputer bądź przeglądarka ew. proxy zauważyły, że coś
zmieniło na stronie, którą do tej pory cache-owały jako niedostępną
Od kiedy samo z siebie coś się zmienia? Raczej ja na waszych serwerach nie grzebałem..
była mowa że była to awaria a nie że ktoś wprowadza zmiany.
W obu przypadkach powinniśmy otrzymywać pomoc z waszej strony bo to nie ja coś zmieniałem tylko wy!
Natomiast nikt mi nie pomógł
Konfiguracji nie zmieniałem u siebie, dałem wam wszystkie dane jakie wiedziałem jak zebrać.. nikt mi nie napisał żebym coś jeszcze podał.
Nie tylko ja jeden miałem problem z grą

Thorga a czemu strona przestała działać od awarii?


I OSTATNIA NAJWAŻNIEJSZA RZECZ!

następnego dnia po awarii chciałem sprawdzić gdzie jest błąd
wpisałem adres BW w które nie gram ale strona się nie włączyła
STĄD WIEM ŻE TO NIE U MNIE BYŁ BŁĄD
"ruter"(czy inne tam) nie miał nawet okazji uznać strony za taką i owaką.. chyba że wy coś zrobiliście ze swoimi stronami

Cytat

Czasami firewall potrafi zablokować stronę jako podejrzaną.
DALEJ UWAŻACIE ŻE TO MOJA WINA?


Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Daimon Frey" (01.06.2009, 12:02)


24

Monday, 01.06.2009, 12:22

Daimon ale wyjaśnij TYLKO JEDNĄ sprawę w TE obecnie gra 3703 graczy. Więc jak to możliwe że TYLKO u Ciebie był problem ?

Owszem problem był u Ciebie tylko i wyłącznie bo cuda się nie zdarzają, że na ponad 3,5 tyś graczy u nikogo po awarii problemu nie było. Inaczej mówiąc nie oskarżaj kogoś za to że Twój sprzęt (komp, router, zapora czy coś innego) zablokowało Ci dostęp.

To tyle odemnie więcej już w tym (zbędnym) wątku się nie odzywam ;)

P.S. a router może zablokować całą domenę czyli inaczej mówiąc żadna ze stron znajdująca się na danym serwerze nie ruszy, żadna gierka itp. i nie ma znaczenie czy wcześniej odwiedzałeś taką stronę czy nie.

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Awatar" (01.06.2009, 12:29)


25

Monday, 01.06.2009, 12:58

BW i TE mają inne adresy IP więc to nie wina rutera.
3,5 tyś graczy? na jakim ty świecie żyjesz?;) - dobrze że już nie będziesz brał udziału w tym wątku.
Żałuje że nikt po za mną nie przyłączył się do tego wątku aby potwierdzić że też mu gra nie działała ale to nie znaczy że tylko ja miałem taki problem.

czarny syn

Intermediate

Postów: 184

Skąd: skar kam

  • Wyślij prywatną wiadomość

26

Monday, 01.06.2009, 13:11

po trasowaniu widać że sygnał nie wyszedł poza twoją sieć - więc najprawdopodobniej nawet nie doszło do serwera te - więc raczej nie jest to wina po stronie bw.
Istnieje duże prawdopodobieństwo że na sieci masz założony serwer proxy - i serwer po awarii zgubił adres (przyblokował go)
zwykle po 2 tygodniach następuje czyszczenie rejestru zablokowanych adresów - stąd powrót do możliwości zaglądania na stronę.

Konrad

Administrator

Postów: 1.259

Skąd: Dark Portal

  • Wyślij prywatną wiadomość

27

Monday, 01.06.2009, 15:53

No skoro twierdzisz, że BW też nie działało, to już tym bardziej utwierdza mnie w przekonaniu, że to problem po stronie twojego łącza lub komputera. Nikt nie zgłaszał jakoby nie mógł wejść na BW w ostatnim czasie.
Najlepiej będzie jeśli zapytasz administratora swojej sieci czy działa w niej proxy i czy możliwe są tego typu sytuacje jak opisał czarny syn.
UWAGA! Opcja 'Zgłoś' NIE służy do zadawania pytań ani zgłaszania problemów z grą!
W celu jak najszybszego uzyskania odpowiedzi, należy napisać temat w odpowiednim dziale lub wysłać prywatną wiadomość.


Przed wysłaniem PW upewnij się, że piszesz do właściwej osoby:
Admin ds. technicznych - Konrad
Admin ds. koncepcyjnych - SushiMaker

28

Tuesday, 02.06.2009, 23:47

mogli ci włączyć transparentne proxy i nawet o nim nic nie wiesz , nie wiem czy by nie pomogło zainstalowanie tor-a, jak wycinają wszystkie inne proxy to lipa :(