Nie jesteś zalogowany.

[nie bug] IRC

21

Wednesday, 03.06.2009, 09:17


pisze cudownego po po rozłączeniu dostajesz liste ip wszystkich uczestników irc 8| , troche średnio mi się podoba żeby ktoś znał mój ip .. abstrachując że mam zmienny i to zbyt często :) ( mam orange freedom pro )

twój adres IP można znaleźć w więcej miejsc niż byś się spodziewał ;)
chociażby kiedy przeglądasz strony www - zbierane jest o tobie tyle informacji że włos się jeży :)
IP (kraj i często miasto - zależy od providera), przeglądarka, system operacyjny, język, rozdzielczość, liczba kolorów, obsługa java, wersja flash playera, skąd na tą stronę trafiłeś etc etc...
nie trzeba być hakerem - wystarczy na swojej stronie wstawić darmowy i ogólnodostępny skrypt google analitycs...
Ex-Team. Aktualny operator: Kruczoczarny

22

Wednesday, 03.06.2009, 10:52

to wiem, ale tutaj żeby zebrać te informacje nie trzeba uruchamiać własnej strony :) tylko wejść na irc i czekać :)

23

Wednesday, 03.06.2009, 10:57

Bulbulator, będąc podłączonym do irca można w łatwy sposób sprawdzić IP z których łączy się dowolny użytkownik (/whois nazwa_uzytkownika). Adminom Quakenet-u udało się to obejść, dzięki możliwości AUTH, co sprawia że host, z którego łączy się użytkownik jest maskowany, gdy ten zaloguje się na swoje konto ircowe. Więcej na ten temat na stronie http://quakenet.prv.pl/
a to przepraszam :) rzadko, czytaj ostatnio jakieś 8 lat temu , korzystałem z irc :)

+1 za multi
Lomnas

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Lomnas" (03.06.2009, 16:31)