Nie jesteś zalogowany.

[nie bug] IRC

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

MW12345

Intermediate

  • "MW12345" started this thread

Postów: 512

Skąd: Sieradz

  • Wyślij prywatną wiadomość

1

Saturday, 30.05.2009, 18:51

IRC

Co do komunikacji to sie podczepię.
Czy komukolwiek ten dumny napis IRC dziala?? Wydaje mi sie iz jest to jedna wielka sciema

Kod źródłowy

1
2
Laczenie... 
Nie mozna polaczyc sie z : java.net.ConnectException : Connection timed out: connect 

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Thorga" (01.06.2009, 08:25)


2

Saturday, 30.05.2009, 18:53

Aby połączyć się z IRC musisz mieć zainstalowany skrypt Javy.

MW12345

Intermediate

  • "MW12345" started this thread

Postów: 512

Skąd: Sieradz

  • Wyślij prywatną wiadomość

3

Saturday, 30.05.2009, 18:54

hehe...uswiadom mnie jaki to skrypt ;P

4

Saturday, 30.05.2009, 18:57

jak korzystasz z Mozilli to sobie go ściągnij z neta.

Lomnas

Super Moderator

Postów: 960

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

5

Saturday, 30.05.2009, 18:58

Ściągnij np. stąd
"Krytykować może jedynie ten, kto posiada serce gotowe do niesienia pomocy." William Penn

"Któż to tupta, tupiąc po moim mostku?" - "To!" S. King

Ha ha ha :D



Dajcie wasala;)

MW12345

Intermediate

  • "MW12345" started this thread

Postów: 512

Skąd: Sieradz

  • Wyślij prywatną wiadomość

6

Saturday, 30.05.2009, 19:09

Heh...jako ze z wykszatałcenia jestem informatykiem to takie "uświadamianie" co mi jest potrzebne abyc cos tam działało jest mi zupełnie zbędne.
Jednak aby miec 100% pewnosci dosłownie przeinstalowałem wczesniej zainstalowana jave, na jave podana przez Lomnasa w linku. Oczywiście efekt jest identyczny...

7

Saturday, 30.05.2009, 19:19

Może za to dostanę warna:
http://www.java.com/pl/

Dwa posty wyżej podałem ten sam adres... Upomnienie za nieumiejętność czytania;)
Lomnas

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Lomnas" (30.05.2009, 19:22)


MW12345

Intermediate

  • "MW12345" started this thread

Postów: 512

Skąd: Sieradz

  • Wyślij prywatną wiadomość

8

Saturday, 30.05.2009, 19:22

Nie rozumiem po co dajesz linka do tego co juz Lomnas podał. Napisalem iz nie o to chodzi. Po prostu mi sie nie łączy...pytanie dlaczego?

Lomnas

Super Moderator

Postów: 960

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

9

Saturday, 30.05.2009, 19:24

Może dostawca zablokował połączenia do serwerów Irc?
"Krytykować może jedynie ten, kto posiada serce gotowe do niesienia pomocy." William Penn

"Któż to tupta, tupiąc po moim mostku?" - "To!" S. King

Ha ha ha :D



Dajcie wasala;)

MW12345

Intermediate

  • "MW12345" started this thread

Postów: 512

Skąd: Sieradz

  • Wyślij prywatną wiadomość

10

Saturday, 30.05.2009, 19:28

Nie bardzo tym bardziej ze mam full pakiet wraz z publicznym IP wiec mam wszystko odblokowane. Poza tym korzystałem juz z IRC (quakenet) zalozonego przez naszego klanowicza na BW..

11

Sunday, 31.05.2009, 00:03

Mi działa normalnie. Zainstaluj sobie Chatzille czy jakiś program do IRCa i sprawdź czy Ci się uda połaczyć. U mnie nie tak dawno temu był problem z routerem że poblokował mi na stałe porty na quakeneta, i po wielu próbach musiałem go wymienić ;)
Operator serwerów T1 i T2
Zanim napiszesz wiadomość - przeczytaj FAQ Gra na 1 IP / Multikonta.
Nie przyjmuję skarg na PW! Chcesz zgłosić skargę - napisz w dziale Skargi, po zapoznaniu się z Regulamin działu SKARGI.
--------------------------------------------------------------------------------------------
Graj Muzyko!
Chuck norris said let be light and there was Hasselhoff
o_0


rumi

Trainee

Postów: 108

Skąd: Piotrków Trybunalski

  • Wyślij prywatną wiadomość

12

Sunday, 31.05.2009, 12:20

No a co ja mam zrobić? mam Opere i widać tylko napis BloodWars Chat i białe pole(mam jave). żeby wejść na czata muszę za każdym razem cykać na explorera 8|
PS3>>rumi55
(\__/)
(O.o )
(> < )

To jest Króliczek, Wielki Władca.
Skopiuj sobie Króliczka do profilu aby pomóc mu
opanować świat.

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "rumi" (31.05.2009, 12:29)


13

Sunday, 31.05.2009, 18:11

sprawdz czy masz na operze wlaczona obsluge javy.
Operator serwerów T1 i T2
Zanim napiszesz wiadomość - przeczytaj FAQ Gra na 1 IP / Multikonta.
Nie przyjmuję skarg na PW! Chcesz zgłosić skargę - napisz w dziale Skargi, po zapoznaniu się z Regulamin działu SKARGI.
--------------------------------------------------------------------------------------------
Graj Muzyko!
Chuck norris said let be light and there was Hasselhoff
o_0

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "KruczoCzarny" (01.06.2009, 17:37)


14

Monday, 01.06.2009, 08:26

Wyodrębniam nowy temat.
Ex-Team. Aktualny operator: Kruczoczarny

Konrad

Administrator

Postów: 1.259

Skąd: Dark Portal

  • Wyślij prywatną wiadomość

15

Monday, 01.06.2009, 08:51

MW12345, na pierwszy rzut oka to po prostu firewall zablokował apletom Javy łączenie się z internetem, sprawdź w jego ustawieniach i w ustawieniach samej Javy.
UWAGA! Opcja 'Zgłoś' NIE służy do zadawania pytań ani zgłaszania problemów z grą!
W celu jak najszybszego uzyskania odpowiedzi, należy napisać temat w odpowiednim dziale lub wysłać prywatną wiadomość.


Przed wysłaniem PW upewnij się, że piszesz do właściwej osoby:
Admin ds. technicznych - Konrad
Admin ds. koncepcyjnych - SushiMaker

16

Tuesday, 02.06.2009, 20:50

KC, bez obslugi javy w ogole by nie szlo grac w TE ;)
Ja bym raczej sprawdzil zabezpieczenia i lokalnego firewalla. IRC to straszne dziadostwo i musi miec zarabiscie duze uprawnienia. Dlatego nigdy mi sie nie podobal...
Edytka podpowiada, ze po problemie z timeoutem za drugim razem (f5) poszedl bez problemu na ooerze 9.64
"My greatest challenge was knocking Liverpool right off their f***ing perch. And you can print that."
Sir Alexander Ferguson.

MW12345

Intermediate

  • "MW12345" started this thread

Postów: 512

Skąd: Sieradz

  • Wyślij prywatną wiadomość

17

Tuesday, 02.06.2009, 23:11

Kurde po głębszej analizie problemu, faktycznie problem prawdopodobnie tkwi w ustawieniach firewalla u providera, a dokładniej podejrzewam o blokade portu 194.
Dziwna sprawa bo wysokich portów np. dla P2P nie zablokowali a dla IRC by zablokowali...hmmm musze sie dowiedzieć co jest grane :P

18

Tuesday, 02.06.2009, 23:27

a pojawia Ci się okienko z pytaniem o podpis ?
to raczej nie jest sprawa portu, to tekst który się pokazuje po rozłączeniu: "This server accepts connections on the following ports: ... 6665, 6666, 6667, 6668 & 6669 " u mnie netstat pokazał że z irc połączyłem się na porcie 6667 z adresem 194.109.129.222.
a o jest wyciąg opisu błędu z tego cudownego irc:
"Unable to connect : java.security.AccessControlException : access denied This error is usually related to the java security issue and is because you used the unsigned jar &/or cab files to access a remote server.
It can also be because the user failed to say yes to the certificate when it popped up.
For more information about java security see:
http://www.pjirc.com/help.php?p=0&faq_id=9
Resolution:
There are four possible answers to resolve this.
-One: Very often the reason is that the ident server has been disabled. Either in the parameters, or by using the unsigned applet (ident will not work unless the applet is signed, no matter where it is hosted). Make sure you use the signed applet if ident is needed (ie:- Quakenet).
-Two: Read http://www.pjirc.com/help.php?p=0&faq_id=14
-Three: Edit your code to use the signed jar & /or cab files.
-Four: Ensure your users know to say yes to the certificate popup."

pisze cudownego po po rozłączeniu dostajesz liste ip wszystkich uczestników irc 8| , troche średnio mi się podoba żeby ktoś znał mój ip .. abstrachując że mam zmienny i to zbyt często :) ( mam orange freedom pro )

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Bulbulator" (02.06.2009, 23:39)


19

Wednesday, 03.06.2009, 08:46

KC, bez obslugi javy w ogole by nie szlo grac w TE ;)
Ja bym raczej sprawdzil zabezpieczenia i lokalnego firewalla. IRC to straszne dziadostwo i musi miec zarabiscie duze uprawnienia. Dlatego nigdy mi sie nie podobal...
Edytka podpowiada, ze po problemie z timeoutem za drugim razem (f5) poszedl bez problemu na ooerze 9.64


w TE nie ma Javy tylko JavaScript - jedno z drugim ma tyle wspólnego co rum z rumakiem (albo picie w Szczawnicy od szczania w piwnicy :P).
Ex-Team. Aktualny operator: Kruczoczarny

Konrad

Administrator

Postów: 1.259

Skąd: Dark Portal

  • Wyślij prywatną wiadomość

20

Wednesday, 03.06.2009, 09:06

Baldr, możliwość połączenia się z zewnętrznym serwerem na porcie 6667 to wg ciebie duże uprawnienia? :)
Bulbulator, będąc podłączonym do irca można w łatwy sposób sprawdzić IP z których łączy się dowolny użytkownik (/whois nazwa_uzytkownika). Adminom Quakenet-u udało się to obejść, dzięki możliwości AUTH, co sprawia że host, z którego łączy się użytkownik jest maskowany, gdy ten zaloguje się na swoje konto ircowe. Więcej na ten temat na stronie http://quakenet.prv.pl/
UWAGA! Opcja 'Zgłoś' NIE służy do zadawania pytań ani zgłaszania problemów z grą!
W celu jak najszybszego uzyskania odpowiedzi, należy napisać temat w odpowiednim dziale lub wysłać prywatną wiadomość.


Przed wysłaniem PW upewnij się, że piszesz do właściwej osoby:
Admin ds. technicznych - Konrad
Admin ds. koncepcyjnych - SushiMaker