Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

21

Friday, 12.06.2009, 09:00

Jeszcze tak rozwinę. Że obecny sposób obliczania bonusu obronnego mógł by być stosowany przy zwykłych atakach, a plus jak pisałem wcześniej w przypadku oblężeń.

Wtedy Ci słabsi którzy głównie się bronią będą mieli większe szanse , a Ci silniejsi będą oprócz "trzepania armii procarzy" musieli też w tarany zacząć się wyposażać.

P.S. oczywiście bonus dotyczył by tylko armii która pochodzi z konkretnej wioski, a nie że wysyła się trzy armie na obrone jednej wioski i wszystkie trzy dostają bonus.

22

Friday, 12.06.2009, 11:10

Ten pomysł, żeby udoskonalić mur, również mi się podoba.
Bo rzeczywiście nie widziałem, żeby ktoś go używał (oraz jednostek tym podobnych w innych erach)
Jakby mur (czy ostrokół) dawał więcej, to w tedy ludzie by budowali tarany :)
Bo teraz to dodaje klika obrony i każdy uważa że nie ma sensu.
Więc ja jestem za tym:

Cytat

Że obecny sposób obliczania bonusu obronnego mógł by być stosowany przy zwykłych atakach, a plus jak pisałem wcześniej w przypadku oblężeń.
Oraz do tego co powiedział Aliar:

Cytat

A co do samego pomysłu jestem na tak, ale tylko w oblegach i po wielu modyfikacjach.
Jak masz pomysł na bardziej realne modyfikacje, to z chęcią wysłuchamy :)

Aliar

Intermediate

Postów: 388

Skąd: Mezopotamia

  • Wyślij prywatną wiadomość

23

Friday, 12.06.2009, 12:38

Zrobiłbym cuś takiego:
W wiosce dodałbym zakładkę "obrona" i tam byłoby kilka jednostek/budynków. Np. Wieża obronna, wilcze doły,bodyguard itp. Nie byłyby one drogie, ale budowałyby się długo i można by mieć tylko jedną każdego rodzaju, albo nawet ogólnie jedną. Nie kosztowały by w ogóle utrzymania, a ich główną domeną byłoby obrona i hp. Brałyby udział w każdej walce toczonej w wiosce z której pochodzą. Co do oblegów, to podoba mi się pomysł z większą obroną.
Po co Ci uszy?

Wystarczy klik!

24

Monday, 15.06.2009, 15:27

Ciekawe ile z tego jest do wprowadzenia i ile zostanie wprowadzone...
Może ktoś z administracji powiedzieć jakie są szanse?

25

Monday, 15.06.2009, 15:43

Praktycznie - żadne

tego typu pomysły to:
- zmiana założeń gry (nastawienie na defensywę nie atak)
- przeróbka systemu walki (programowanie)
- tworzenie grafik nowych budynków (grafika)

roboty od groma a zmiana w zasadzie nikomu niepotrzebna (ktośtam się nudził i sobie wymyślił, że fajnie byłoby jak tam i tam, 5 osób go poparło, 5 było przeciw).

jeśli rzeczywiście byłoby tak, że jest to wielki problem w skali całego serwera, ponieważ obecnie istniejące rozwiązanie jest kompletnie bezsensowne i uprzykrza życie wielu osobom, to raczej można byłoby podnieść np dwukrotnie właściwości obronne częstokołu/murów, zamiast takiego przesadnego kombinowania.
Ex-Team. Aktualny operator: Kruczoczarny

26

Monday, 15.06.2009, 16:28

skomentuję tak, żadne bo się programistom nie chce. Wprowadzenie zmiany kodu że przy atakach na podstawie częstokołu był by dodawany bonus do podstawy obrony jednostek w obecnej formie jak to przy oblężeniu jest, a w przypadku oblężenia żeby to było liczone jak plus a nie procent podstawy nie jest chyba wielkim problemem, żadnej grafiki dodatkowej nie wymaga itp.

Ot trochę chęci. No ale po co ? Lepiej się w innych postach pytać czemu nowi gracze po krótkim czasie olewają grę i robi się 3 tyś. nieaktywnych kont na 4 tyś. graczy...... :P

(Bardzo optymistycznie to policzyłem bo aktywnych jest zapewne o wiele, wiele mniej).

:P

Habogan

Intermediate

Postów: 232

Skąd: Z Bamako

  • Wyślij prywatną wiadomość

27

Monday, 15.06.2009, 17:06

Ta gra jest bardzo ofensywna, w jej naturze nie leży ogradzanie się murami na entych poziomach i późniejsza zabawa w simsy w bezpiecznej wiosce.

Cytat

Ot trochę chęci. No ale po co ? Lepiej się w innych postach pytać czemu nowi gracze po krótkim czasie olewają grę i robi się 3 tyś. nieaktywnych kont na 4 tyś. graczy......
Tak wygląda każda gra. Spójrz tylko na grę x, tam jest 9 nieaktywnych na 10 graczy, a w grze y jest aż 15 nieaktywnych na 14. 90% to dzieci neostrady, które logują się, po czym stwierdzają "To nie jest tibja, a tibja jest za*****ta, co to z gu*no w kturym nie ma brońi". Ta duża część graczy którzy kończą w starożytności kończy przez ro, że w prehistorii olali awans albo źle nim pokierowali.
Podzielę się z wami najbardziej pożądaną prawdą, do której poznania świat dąży od milionów lat... 76 % populacji ma brzydki nos!

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Habogan" (15.06.2009, 17:31)


28

Monday, 15.06.2009, 17:26

Habogan ale co to za gra jak gość mający np. 350 procarzy atakuje lub oblega gościa na 2-gim poziomie mającym ledwo 50 szt. wojska ?

Poza tym powiedz czy widziałeś by ktoś w oblężeniach używał czegoś takiego jak taran ???? (chyba że tylko z ciekawości). Owszem ofensywna ale trzeba pokombinować by dobrą ofensywę zrobić, a nie tak jak obecnie.

Gdy częstokoły sensu nabiorą to i w klanach się coś ruszy bo wtedy g..... mastodonty z kapłanami bez taranów zdziałają i w końcu Ci "wieczni pierwszoepokowcy" ruszą się do następnych epok, ewentualnie. multikonta coniektórych :P

Aha przypominam ja piszę wszelkie swoje posty pod kątem T2 Jukatan. Tam tylko gram i tam tylko obserwuję co się dzieje.

Magister

Intermediate

Postów: 256

Skąd: masz ten avatar ?

  • Wyślij prywatną wiadomość

29

Monday, 15.06.2009, 18:09

Wiem że nie na temat ale ja uczestniczyłem w oblegu z taranem :P Dokładnie jednym ^^


Wracając do tematu, Habbogan napisał to co trzeba, to nie simsy :D Tutaj zasada to nie wioska na stałe, lecz ciągła walka o nie [ normalnie "Koczownicy 2"]
Nie wiem o co chodzi w tej grze ! Buduje się coś, atakuje, chodzi na wyprawy czy co ? Jednak na wszelki wypadek będę spamować by myśleli że coś wiem.

30

Monday, 15.06.2009, 18:25

Ot to walka o wioski, a nie patrzenie kiedy klan z top 5 założy obleg na kogoś z klanu w top 30-ci :P

Naprawdę łatwość z jaką można przejąć komuś osadę którą człowiek sobie przez kilka miesięcy budował jest zbyt duża.

I co jak co ale to powinno się zmienić.

Ciągle o tym piszecie że to nie simy ????? A przepraszam z tych łupionych i przejmowanych osad to co robicie ?????? Budujecie swoje czyli ???...... W Simy się bawicie tak czy owak tylko nie chcecie żeby zdobywanie surowców do simowania zbytnio utrudnić :P :P

Tak, tak, choćbyście się skichali to ostatecznie i tak wszystko na simach się opiera :P



Nie ma i dłuuuugo jeszcze nie będzie gierki która opierała by się tylko na walkach, a nie uwzględniała w większości ekonomii i gospodarki. Masa już gier pogrążyła się z planowanej "wojaczki" w nudną gospodarkę :P (lub w nudne liniowe misje których sposoby przejścia są opisane na tysiącach stron :P )

Ten post był edytowany 2 razy, ostatnio edytowany przez "Awatar" (15.06.2009, 18:36)


31

Monday, 15.06.2009, 20:03

TE to takie sim Sity po przeróbkach. Żeby zbudować armię, trzeba rozbudować wioskę...
Gra oparta tylko o przeglądarkę nigdy nie będzie taka, żeby w niej niezbyt wiele budować...
Na raporty walk, jedyny wpływ jaki jest, to mieć "więcej cyferek" a żeby mieć więcej ludzi, trzeba mieć większe kopalnie...
No dobra, to już było omawiane kilkakrotnie , a nie o tym powinna być mowa w tym temacie.

Cytat

jeśli rzeczywiście byłoby tak, że jest to wielki problem w skali całego serwera, ponieważ obecnie istniejące rozwiązanie jest kompletnie bezsensowne i uprzykrza życie wielu osobom, to raczej można byłoby podnieść np dwukrotnie właściwości obronne częstokołu/murów, zamiast takiego przesadnego kombinowania.
A nie jest to problemem całego serwera? Mało kto używa taranów itd (pewnie tylko na próbę i tylko ten jeden raz, a potem już nie) gdyż ostrokół/mur daje praktycznie niezauważalną wartość obrony.
Zwłaszcza jak jest wielu wysokopoziomowych przeciwników na jednego obrońce...
Ten bonus jest tak mały że nie którzy mając bohatera parę poziomów wyżej i już są lepsi.
Przykład: nekromanta, zróbmy na jednostce z największą obroną w 2 erze: legionista
obrońca: 1 poziom +10 obrony +10 ataku.
legionista ma 120 ataku i 60 obrony
powiedzmy że mur daje 20% Czyli 70*1,2=84
legionista po bonusie ma 130 ataku i 84 obrony...

nie trzeba zbyt wielkiego poziomu przeciwnika, żeby się wyrównało... już na 10 poziomie nekromanta daje 17 ataku i 17 obrony czyli atak+obrona (jednego boh) =atak +obrona (drugiego boh)

Jeżeli chodzi o dodanie wartości obrony do zwykłych ataków, to wg. mnie jest to tylko kopiuj/wklej. (z kopiować z oblężeń i wkleić do obrony) ewentualnie zmienić słówko "przy oblężeniu" na "przy ataku"
Może się mylę, ale z tego co już wiem o programowaniu, na to by wynikało...

Dopisanie nowego wzoru, to tylko zamiana ze starym wzorem...
Nie widzę nic skomplikowanego...
Lepiej żeby gra była atrakcyjna i trze było się trochę namęczyć/pomyśleć przy oblężeniach (np. ile taranów budować)
a nie tak jak jest obecnie, że po prostu się wysyła wszystko co ma...

Co do zakładki obrona to już sporo roboty (nie przy grafice, lecz przy odpowiednim dopasowaniu, żeby nie była ani za silna ani za mocna) Można to na razie zostawić, ale warto pomyśleć o tym w przyszłości...
W końcu gra ma się rozwijać, a nie być ciągle taka sama, nie?

32

Tuesday, 16.06.2009, 17:49

Ja z kolei widze w ten sposob:

Gra ma podstawowe dwie wady,co sie tyczy szczegolnie oblegow,w mniejszym stopniu zwyklych grabiezy.

Przede wszystkim nalezy sie pochylic nad tym,czy nie trzeba by dolozyc do oblegow mozliwosci rozegrania finalnych walk kilka armii vs kilka armii. skoro klanowicze moga wyslac go oblega 7 druzyn,to czemu oblegany ma sie bronic sam wobec kilkukrotnej przewagi? rozwiazanie z armiami atakujacymi napastnikow sie nie sprawdza,bo zwyczajowo usuniemy kilka ekip,a reszta wytrzebi nam wioske bedac w przewadze 3:1 moze 2:1 ,nie ma sily.

I druga kwestia,czemu lucznicy z odwodow nie moga atakowac? to chyba najdziwniejsze rozwiazanie jakie widzialem..pytacie,co ulepszyc, zeby grabieze byly ciekawe i slabsi mieli wieksze szanse skutecznie wychodzic z opresji? skoro mamy mury,czy ostokol, to dajmy i lucznikom broniacym bonus w postaci kilku atakow przed pierwszyni atakami innych jednostek. niech bedzie to bonus liczony odwrotnie do ilosci wojska:

0-5 lucznikow X 1,6= 8 atakow

6-10 X 0,4= 6 atakow

10-20 X 0,15= 3 ataki

20-40 x 0,025= 1 atak

Odrazu pisze, powyzsze mnozniki bralem jako przyklad i nie probowalem tworzyc zadnego wzoru, chce tylko pokazac,ze da sie wymyslic cos,co wyrowna szanse przed ostatecznym zwarciem szeregow.



ponadto jednostki broniace, majace charakter nazwijmy to "strzelniczy", moglyby byc osadzane oddzielnie od reszty garnizonu w ostrokole,dla przykladu w ep.2,to jest nie otrzymywalyby obrazen w bezposredniej walce do momentu,w ktorym zgina wszystkie jednostki broniace,za wyjatkiem bohatera.

ja tak bym widzial ewentualne poprawki.

Magister

Intermediate

Postów: 256

Skąd: masz ten avatar ?

  • Wyślij prywatną wiadomość

33

Tuesday, 16.06.2009, 20:14

Nawet ciekawy pomysł, ale jak zniszczą ostrokół ??
Nie wiem o co chodzi w tej grze ! Buduje się coś, atakuje, chodzi na wyprawy czy co ? Jednak na wszelki wypadek będę spamować by myśleli że coś wiem.

34

Tuesday, 16.06.2009, 20:58

Rotharath takimi atakami łuczników rozwalisz cały balans gry...

35

Tuesday, 16.06.2009, 23:26

Nawet ciekawy pomysł, ale jak zniszczą ostrokół ??


podalem przykladowo,ze stamtad prowadzony jest ostrzal. kazdy niech sobie wyobrazi tylko taka ewentualnosc a skad beda strzelac, mniejsza o to.

Michoxx: nie rozumiem do konca co masz na mysli,gdybys sie troche rozwinal,mielibysmy o czym rozmawiac.a tak sproboje sprostowac wedle domyslow,o co moglo Ci chodzic.

Oczywiscie,jak pisalem, liczba atakow i inne zmienne moglyby zostac wprowadzone dopiero wtedy,kiedy zbilansuje sie je wlasciwie. podalem czysto teoretycznie,ze mialoby to byc 8 czy iles tam atakow. nie jestem programista, matematykiem rowniez, wiec do tworcow gry nalezaloby zrownowazenie tego.

Uwazam tylko,ze wioska broniona powinna miec tego rodzaju handicap, skoro wieki temu,w realnym swiecie tak sie dzialo. a przy okazji zrownowazyloby to szanse na obronienie sie slabszym uzytkownikom.

moze masz na mysli,ze silni gracze, mogac wystawic mnogo lucznikow niszczylyby slabszych bez strat wlasnych? jesli tak to taki bonus moznaby otworzyc tylko dla 1 i 2 poziomu wioski,hmm?

36

Wednesday, 17.06.2009, 09:30

moze masz na mysli,ze silni gracze, mogac wystawic mnogo lucznikow niszczylyby slabszych bez strat wlasnych? jesli tak to taki bonus moznaby otworzyc tylko dla 1 i 2 poziomu wioski,hmm?

Nie o to mi chodziło, jesteś pewnie w 3ep, tak? No więc miał byś zabawę, wjeżdżasz gościowi 20 łucznikami cieszysz się że przed rozpoczęciem walk zabiłeś kilka jednostek itp. ogólnie jesteś szczęśliwy, ja jestem dla przykładu w 4ep puszczam na ciebie atak, postanawiasz nie uciekać. Gdy dochodzi do walki, jesteś zdziwiony bo okazuje się że mam 233 arkebuzerów którzy zabijają dużą część twojej armii zanim zacznie się walka. A potem jest jeszcze 5ep w której każda jednostka potrafi strzelać na duży dystans...

I to cała filozofia rozwalenia balansu który i tak się słabo trzyma.

37

Wednesday, 17.06.2009, 09:46

Co do łuczników, żeby strzelali z 2 rzędu to już gdzieś był...
Mi osobiście bardziej podobał się pomysł z 3 liniami (front, środek(jakiś oddział wydzielony), odwody)
Co do bonusów ataków, to by było bez sensu, bo kilka łuczników było by tak dobre jak znacznie więcej (np. wg twego wzoru 5 lepsze od 6)

W każdym razie, wyraźnie widać, że oblężenia są nie najlepiej zrobione, a przy samych atakach obrońca najczęściej jest skazany na porażkę...

Dlatego "coś" trzeba z tym zrobić.
Według mnie zwiększenie bonusu jaki daje mur/ostrokół to najlepszy pomysł, gdyż:
1) Obrońca będzie miał większe szanse w oblężeniach
2) W końcu ludzie zaczną używać tarany
3) Przy zwykłych atakach będzie ciekawiej.

38

Wednesday, 17.06.2009, 10:12

A ja bym zaproponował jeszcze jedną prościutką zmianę ale która mogła by baaardzo dużo zmienić.

Otóż oblężenie finałowe jest rozgrywane w dziesięć tur, natomiast ataki na oblegających są w tradycyjne trzy tury rozgrywane i tu jest duża niesprawiedliwość dająca oblegającym przewagę bo żeby w trzy tury zniszczyć w sensownym stopniu oblegającą armię to trzeba mieć sporą przewagę. Więc propozycja by ataki armii sojusznicych na oblegających też rozgrywały się w 10 tur, a nie jak przy zwykłym ataku w trzy.

39

Wednesday, 17.06.2009, 11:11

moze masz na mysli,ze silni gracze, mogac wystawic mnogo lucznikow niszczylyby slabszych bez strat wlasnych? jesli tak to taki bonus moznaby otworzyc tylko dla 1 i 2 poziomu wioski,hmm?

Nie o to mi chodziło, jesteś pewnie w 3ep, tak? No więc miał byś zabawę, wjeżdżasz gościowi 20 łucznikami cieszysz się że przed rozpoczęciem walk zabiłeś kilka jednostek itp. ogólnie jesteś szczęśliwy, ja jestem dla przykładu w 4ep puszczam na ciebie atak, postanawiasz nie uciekać. Gdy dochodzi do walki, jesteś zdziwiony bo okazuje się że mam 233 arkebuzerów którzy zabijają dużą część twojej armii zanim zacznie się walka. A potem jest jeszcze 5ep w której każda jednostka potrafi strzelać na duży dystans...

I to cała filozofia rozwalenia balansu który i tak się słabo trzyma.




nie, jestem w drugiej epoce,ale po tym co czytam na forum i po rozmowach ze znajomymi takie rozwiazanie mi sie nasunelo. ;)

Odnosnie tego,co pogrubilem w Twojej wypowiedzi- wynika,ze zrozumiales,jakobym optowal za dodaniem bonusu atakujacym jednostkom? mialem na mysli bonus dla broniacych,w dodatku tylko dla 1 i 2 poziomu wioski, co neutralizowaloby nieco przewage silniejszych przesladowcow.

lukasz007, napisałeś : "Co do bonusów ataków, to by było bez sensu, bo kilka łuczników było by tak dobre jak znacznie więcej (np. wg twego wzoru 5 lepsze od 6)"

czyz wlasnie nie o tym caly czas pisze? ^^ to mialoby sluzyc tym,ktorzy sie bronia, ba, w gruncie rzeczy tym,ktorzy sa slabsi.

40

Wednesday, 17.06.2009, 12:00

No tak źle zrozumiałem :) , no ale wystarczy trochę "obrobić" to co napisałem i myślę że tacy arkebuzerzy roznieśli by sporą armię z 3ep właśnie ze względu na to że mieli by dodatkowy atak.

Jak dla mnie w 3ep można się spokojnie wybronić wystarczy zebrać wszystkie armie w 1 wiosce i tak robi większość, mając 300-500 halabard w jednej wiosce mało kto zdecyduje się zaatakować. I jeszcze podstawowa rzecz bohater który nie powinien być przypadkowy, musi być dobrany do wojska, jeśli np. wojo ma dużo ataku to po co mu demon? No i taktyka...

Podobne wątki