You are not logged in.

Dear visitor, welcome to Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

1

Tuesday, June 9th 2009, 10:23pm

Obrona

W tej grze oblężenie bardzo łatwo wygrać, gdyż oblegać może wiele armii, a broni wioski w zasadzie tylko jedna. Gracz który nie należy do żadnego klanu praktycznie nie może wygrać żadnego oblężenia.
W zwykłych atakach gracz słabszy może co najwyżej uciec, jeżeli akurat jest, lub przenieść armie z innej wioski (jeżeli jest nie wiele słabszy)
Niektórzy wolą rzadziej zaglądać i nie chcieliby cały czas tracić surowców. Po drugie, w wielu grach podobnych (np ciach, ciach) jest możliwość wybudowania "obrony" która by wspomagała.
Może coś takiego tutaj wprowadzić?

Moje propozycje:
Podczas oblężenia byłby też w armii budynek obronny (częstokół, ostrokół, mur, itd) ten który się buduje. Miałby on tyle hp ile pisze w opisie budynku. Podczas oblężenia trzeba by było najpierw ten budynek rozwalić, żeby zaatakować innych (lub inna wersja, byłby normalnie losowany)
Ataku oczywiście miał by 0, a inicjatywy ... zero chyba nie może być bo się dzieli inicjatywę jedną przez drugą, więc proponuje 150, lub 200 (żeby mało kto walił w mur kilka razy)

Dodatkowa zakładka na obronę i w niej by było w zależności od ery parę nowych rzeczy. Obrony nie trzeba byłoby całej niszczyć, żeby wygrać, wystarczyło by zniszczyć wrogą armie. Służyła by tylko do wspomagania armii obronnej. Przykład, co mogło by być :
2 era
Wieża obserwacyjna (wczesne informowanie o ataku) : inicjatywa jednostek broniących +10
3 era
Wieża łucznicza: atak 50, energia 750, obrona 50, ini 100
4 era
Wieża strzelnicza: atak 70, energia 1000, obrona 50, ini 100
5 era
Miny (znikają po ataku) atak 250, ini 500 (żeby pierwsze się ruszały) ene i obr nieważna można dać1
wyrzutnia rakiet atak 100 AA 50, ini 300, energia 500, obrona 80

Nie zużywały by surowców tak jak jednostki (bo to by było bez sensu) ale można by było dać ograniczenia do zbudowania (np. max 5 wierz łuczniczych)

This post has been edited 1 times, last edit by "Lomnas" (Jun 9th 2009, 10:25pm)


Habogan

Intermediate

Posts: 232

Location: Z Bamako

  • Send private message

2

Tuesday, June 9th 2009, 11:59pm

Quoted

W tej grze oblężenie bardzo łatwo wygrać, gdyż oblegać może wiele armii, a broni wioski w zasadzie tylko jedna.
Jak to?

Quoted

Gracz który nie należy do żadnego klanu praktycznie nie może wygrać żadnego oblężenia.
W grupie gra się lepiej i to jest sens tej gry. Chociaż MW i ich sojusznicy gonią wszystkich i tak najpewniej będzie do końca TE.

Quoted


W zwykłych atakach gracz słabszy może co najwyżej uciec, jeżeli akurat jest, lub przenieść armie z innej wioski (jeżeli jest nie wiele słabszy)
Graczy słabszych nie ma sensu oblegać, jeśli padłeś ofiarą tego to nie spodziewaj się powtórki.

Quoted

Moje propozycje:
Podczas oblężenia byłby też w armii budynek obronny (częstokół, ostrokół, mur, itd) ten który się buduje. Miałby on tyle hp ile pisze w opisie budynku. Podczas oblężenia trzeba by było najpierw ten budynek rozwalić, żeby zaatakować innych (lub inna wersja, byłby normalnie losowany)
Ataku oczywiście miał by 0, a inicjatywy ... zero chyba nie może być bo się dzieli inicjatywę jedną przez drugą, więc proponuje 150, lub 200 (żeby mało kto walił w mur kilka razy)

Dodatkowa zakładka na obronę i w niej by było w zależności od ery parę nowych rzeczy. Obrony nie trzeba byłoby całej niszczyć, żeby wygrać, wystarczyło by zniszczyć wrogą armie. Służyła by tylko do wspomagania armii obronnej. Przykład, co mogło by być :
2 era
Wieża obserwacyjna (wczesne informowanie o ataku) : inicjatywa jednostek broniących +10
3 era
Wieża łucznicza: atak 50, energia 750, obrona 50, ini 100
4 era
Wieża strzelnicza: atak 70, energia 1000, obrona 50, ini 100
5 era
Miny (znikają po ataku) atak 250, ini 500 (żeby pierwsze się ruszały) ene i obr nieważna można dać1
wyrzutnia rakiet atak 100 AA 50, ini 300, energia 500, obrona 80

Nie zużywały by surowców tak jak jednostki (bo to by było bez sensu) ale można by było dać ograniczenia do zbudowania (np. max 5 wierz łuczniczych)
Nie ta gra.
Podzielę się z wami najbardziej pożądaną prawdą, do której poznania świat dąży od milionów lat... 76 % populacji ma brzydki nos!

3

Wednesday, June 10th 2009, 1:58am

Dlaczego nie ta gra? Czas wojny, nie ? Widziałeś oblężenie w realnym świecie, gdzie oblegany nie używał żadnych wieżyczek i nie korzystał z muru? Ja nie.

Gracza słabszego opłaca się atakować zawsze. Dlaczego? Bo ma małą armie mało co się straci. Jest jakiś silny klan, ma silnych graczy i powiedzmy że jeden zasiedział się w 1 erze. Rozbudował stolicę na 5 czy 6 poziom (czyli totem na 25 czy 30) awansuje do drugiej ery i co robi? Jak tylko wynajdzie odpowiednie technologie robi oblężenie na jakieś słabszego gracza, który jest 2 erze i powiedzmy ma stolice na 3 poziomie.
Opłaca się? Opłaca.

Po drugie znacznie to by urozmaiciło grę. Ponieważ jak ktoś cię atakuje, jest małe prawdopodobieństwo, że będziesz, bo dość szybko się chodzi. Dzięki obonie często by była jakaś walka.

No i po trzecie, zawsze to się więcej dośw załapie, gdyż obrona ma sporo hp.
------------
Pytanie do moda: dlaczego mi ściachano nazwy innych gier? One były dla przykładu a nie dla reklamy. Na tym forum często się mówi o BW i jakoś nikt tego nie ciacha...

EBO

Intermediate

Posts: 547

Location: Łódź

  • Send private message

4

Wednesday, June 10th 2009, 7:38am

wiesz jakim cudem ma byc wczesniejsze powiadomienie o ataku przeciez jak agresor wysle armie obronca odrazu ma informacje za ile wroga armia dojdzie
Lives in order to take control of world
for the wolfish glory™


Nie zadaje się z "idiotami", najpierw sprowadzą mnie do swojego poziomu, a później pokonają doświadczeniem. :whistling:

czarny syn

Intermediate

Posts: 184

Location: skar kam

  • Send private message

5

Wednesday, June 10th 2009, 8:04am

obrona to raczej pomysł który nie przejdzie - mi tam by bardziej pasował system wypowiadania wojen - ale z tego co pamiętam to ten pomysł też już gdzieś przepadł ;)

6

Wednesday, June 10th 2009, 11:29am

Chodzi o to, że ta gra jest nastawiona na atak/zdobywanie, a nie na bunkrowanie się i tworzenie niezniszczalnych fortec. To dopiero byłoby simcity :)

Pytanie do moda: dlaczego mi ściachano nazwy innych gier? One były dla przykładu a nie dla reklamy. Na tym forum często się mówi o BW i jakoś nikt tego nie ciacha...

Reklamą z definicji jest każde wyrażenie, które bezpośrednio wywołuje przypomnienie o danym produkcie ;) O BW można mówić, bo to gra tych samych twórców, więc nielogicznie byłoby robić inaczej.
Operator serwerów T1 i T2
Zanim napiszesz wiadomość - przeczytaj FAQ Gra na 1 IP / Multikonta.
Nie przyjmuję skarg na PW! Chcesz zgłosić skargę - napisz w dziale Skargi, po zapoznaniu się z Regulamin działu SKARGI.
--------------------------------------------------------------------------------------------
Graj Muzyko!
Chuck norris said let be light and there was Hasselhoff
o_0


Habogan

Intermediate

Posts: 232

Location: Z Bamako

  • Send private message

7

Wednesday, June 10th 2009, 1:18pm

Najlepiej pisać że w grze x jest tak, w grze y jest tak, a w grze Czas Wojny jest lepiej.
Podzielę się z wami najbardziej pożądaną prawdą, do której poznania świat dąży od milionów lat... 76 % populacji ma brzydki nos!

Aliar

Intermediate

Posts: 388

Location: Mezopotamia

  • Send private message

8

Wednesday, June 10th 2009, 2:53pm

Widziałeś oblężenie w realnym świecie?
A Ty widziałeś? :whistling:

A co do samego pomysłu jestem na tak, ale tylko w oblegach i po wielu modyfikacjach.
Po co Ci uszy?

Wystarczy klik!

9

Wednesday, June 10th 2009, 3:14pm

Napisz od razu proponowane modyfikacje, na wypadek, jakby twórcy jednak chcieli coś takiego wprowadzić ;)
Operator serwerów T1 i T2
Zanim napiszesz wiadomość - przeczytaj FAQ Gra na 1 IP / Multikonta.
Nie przyjmuję skarg na PW! Chcesz zgłosić skargę - napisz w dziale Skargi, po zapoznaniu się z Regulamin działu SKARGI.
--------------------------------------------------------------------------------------------
Graj Muzyko!
Chuck norris said let be light and there was Hasselhoff
o_0


Magister

Intermediate

Posts: 256

Location: masz ten avatar ?

  • Send private message

10

Wednesday, June 10th 2009, 5:14pm

A ja się doczepię takiej pierdoły że podobno w ep1 budynki mają max 20 lvl :D
Nie wiem o co chodzi w tej grze ! Buduje się coś, atakuje, chodzi na wyprawy czy co ? Jednak na wszelki wypadek będę spamować by myśleli że coś wiem.

Lomnas

Super Moderator

Posts: 960

Location: Kraków

  • Send private message

11

Wednesday, June 10th 2009, 6:51pm

Jest max w każdej epoce. I odnosi się tylko i wyłącznie do ołtarza...
"Krytykować może jedynie ten, kto posiada serce gotowe do niesienia pomocy." William Penn

"Któż to tupta, tupiąc po moim mostku?" - "To!" S. King

Ha ha ha :D



Dajcie wasala;)

12

Thursday, June 11th 2009, 8:41pm

To ja rzucę konkretną propozycję. Np. w 2ep częstokół zgodnie ze wzorem zamieszczonym w tutorial żeby nie dawał powiedzmy 120 procent obrony bazowej tylko PLUS 120 PROCENT, wtedy naprawdę trzeba by się postarać żeby obronę pokonać, a nie tak jak obecnie że heros z jakąś garstką woja wystarczy.

Czyli nie że jak wojsko ma bazową obronę 50 i mury na 120 procent to ostatecznie obrona bazowa jednostek wynosi 60



lecz że plus 120 procent podniesie obronę do 110. Wtedy miały by sens takie urządzenia jak taran , a tak to po co one są ? Obrazek w koszarach i tyle.

P.S. procent murów już piszę po przeliczeniu wzrou.

Magister

Intermediate

Posts: 256

Location: masz ten avatar ?

  • Send private message

13

Thursday, June 11th 2009, 10:15pm

Częstokół daje życie o_O
Nie wiem o co chodzi w tej grze ! Buduje się coś, atakuje, chodzi na wyprawy czy co ? Jednak na wszelki wypadek będę spamować by myśleli że coś wiem.

Aliar

Intermediate

Posts: 388

Location: Mezopotamia

  • Send private message

14

Thursday, June 11th 2009, 10:24pm

Magister, najpierw się trochę zapoznaj z tematem, a potem wygłaszaj przemówienia.
Po co Ci uszy?

Wystarczy klik!

Magister

Intermediate

Posts: 256

Location: masz ten avatar ?

  • Send private message

15

Thursday, June 11th 2009, 10:25pm

To się musiałem źle zapoznać (nic nie zrozumieć).
Nie wiem o co chodzi w tej grze ! Buduje się coś, atakuje, chodzi na wyprawy czy co ? Jednak na wszelki wypadek będę spamować by myśleli że coś wiem.

Lomnas

Super Moderator

Posts: 960

Location: Kraków

  • Send private message

16

Thursday, June 11th 2009, 11:45pm

Mury obronne podnoszą obronę podczas oblężenia;)
"Krytykować może jedynie ten, kto posiada serce gotowe do niesienia pomocy." William Penn

"Któż to tupta, tupiąc po moim mostku?" - "To!" S. King

Ha ha ha :D



Dajcie wasala;)

Magister

Intermediate

Posts: 256

Location: masz ten avatar ?

  • Send private message

17

Friday, June 12th 2009, 12:19am

Mury obronne są specjalnym budynkiem we wiosce, dającym dodatkową ochronę w czasie oblężeń. Im wyższy ich poziom, tym posiadają więcej HP.

Ten cytat z tutka rozumiem że daje nam hp :)
Nie wiem o co chodzi w tej grze ! Buduje się coś, atakuje, chodzi na wyprawy czy co ? Jednak na wszelki wypadek będę spamować by myśleli że coś wiem.

Lomnas

Super Moderator

Posts: 960

Location: Kraków

  • Send private message

18

Friday, June 12th 2009, 12:25am

http://wiki.czaswojny.interia.pl/index.p…ia#Mury_obronne

Nie wiem z którego tutka:P

Edit:
Faktycznie coś nie tak... ale ten akapit ma coś więcej niż jedno zdanie;) Poprawione.
"Krytykować może jedynie ten, kto posiada serce gotowe do niesienia pomocy." William Penn

"Któż to tupta, tupiąc po moim mostku?" - "To!" S. King

Ha ha ha :D



Dajcie wasala;)

Magister

Intermediate

Posts: 256

Location: masz ten avatar ?

  • Send private message

19

Friday, June 12th 2009, 12:39am

No jak teraz poprawione (nareszcie coś wiem !), jasno powiedziane to zrozumiałem :P
Wracając do tematu:

Uważam że pomysł jest dobry :)
Nie wiem o co chodzi w tej grze ! Buduje się coś, atakuje, chodzi na wyprawy czy co ? Jednak na wszelki wypadek będę spamować by myśleli że coś wiem.

20

Friday, June 12th 2009, 1:09am

Chodziło o to że im wyższy poziom to "mury" mają wyższe HP nie jednostki

Similar threads