Nie jesteś zalogowany.

[nie bug] szpiegowanie

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

1

Sunday, 14.06.2009, 22:19

szpiegowanie

Szpiegowanie zależy od między innymi od odległości i od ilości jednostek, nigdzie nie jest powiedziane w jaki sposób zależy od tych dwóch zmiennych. Proszę mi wyjaśnić czy to że w pierwszym linku szansa szpiegowania wynosi 51% (szpiedzy startowali z [ 280 : 11 ] - 65 jednostek odległości) i to że w drugim wypadku szansa wynosi 40% (start z [ 74 : 102 ] - 32 jednostki odległości) jest celowe. W skrócie, większa szansa na udane szpiegowanie jest jeżeli szpiegujemy wioskę dalej i z wiekszą ilością wojska. W obu wypadkasz szpieg miał 1 punkt szpiegowania.
http://t1.czaswojny.interia.pl/showmsg.p…&key=d86b9d770a
http://t1.czaswojny.interia.pl/showmsg.p…&key=0ac023f5b2
Bodex to mój miszcz, poprawnie użył czaru Gniew Bogów

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Thorga" (22.06.2009, 12:02)


Lomnas

Super Moderator

Postów: 960

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

2

Sunday, 14.06.2009, 22:27

"Krytykować może jedynie ten, kto posiada serce gotowe do niesienia pomocy." William Penn

"Któż to tupta, tupiąc po moim mostku?" - "To!" S. King

Ha ha ha :D



Dajcie wasala;)

3

Monday, 15.06.2009, 01:15

Doczytałem podane tematy i wątki, ale nadal nie rozumiem czemu jak szpieguję wioske która jest dalej i ma więcej wojska to mam większą szansę na udane szpiegowanie. Czy to zamierzony efekt, czy pomyłka którą powinienem zgłosić?
Bodex to mój miszcz, poprawnie użył czaru Gniew Bogów

4

Monday, 15.06.2009, 08:29

Jesteś pewien wioski, z której puszczałeś szpiegowanie?
Ex-Team. Aktualny operator: Kruczoczarny

5

Monday, 15.06.2009, 10:53

Zadne testy które jestem w stanie przeprowadzić na t1 nie są w stanie dać obiektywnych i niepodważalnych wyników. Prosze byś samodzielnie sprawdziła moje przypuszczenia szpiegując raz wioskę z jednostkami w środku będaca w odległości 20-40 pól od wioski z której szpiegujesz. A drugi raz byś szpiegowała dowolne pole z dowolną ilością jednostek w odległości ponad 100 jednostek. Dośc często znmieniam ostatnio moje wioski, ale od próby zgłoszenia błędu w szpiegowaniu specjalnie zwracałem uwagę na to skąd i kogo szpieguję, przedstawione raporty są najjaskrawszym przykładem.
Bodex to mój miszcz, poprawnie użył czaru Gniew Bogów

6

Monday, 15.06.2009, 11:03

Czy na pewno dobrze obliczyłeś odległość wiosek? Liczyłeś ze wzoru na odległość punktów w układzie współrzędnych?

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Michoxx" (15.06.2009, 11:12)


Aliar

Intermediate

Postów: 388

Skąd: Mezopotamia

  • Wyślij prywatną wiadomość

7

Monday, 15.06.2009, 11:12

Może ta wioska bliżej miała bohatera z wyższym poziomem szpiegowania, albo księży/kapłanów.
Po co Ci uszy?

Wystarczy klik!

8

Monday, 15.06.2009, 13:37

A ja powiem tylko jedno magiczne słowo "losowość" i dam sobie wręcz łeb uciąć że podobnie jak przy walkach w lokacjach specjalnych występuje losowość średnio 50 procent i przy szpiegowaniu wiosek poza zasięgiem jest dokładnie to samo.

Albo masz 50 procent więcej szansy że się uda albo mniej i stąd takie różnice.

Ale to już programiści musieli by się wypowiedzieć czy mam rację czy nie :P

P.S. 50 procent to tylko przykład, jaki jest faktyczny zakres to tylko "Ci na górze" wiedzą ;)

9

Monday, 15.06.2009, 14:32

Jeszcze raz przyjrzałem się raportom i z ciekawości sam szpiegowanie zrobiłem dwa razy takimi samymi jednostkami na tą samą osadę i jednak nie, procentowa szansa się nie zmienia. Natomiast różnicę widzę tylko jedną. Mianowicie częstokół. Czy on aby nie wpływa na szansę udanego szpiegowania ? To by było nawet logiczne bo łatwiej dostać się do nieufortyfikowanej osady....



Ej autorzy wyjaśnijcie to.

10

Monday, 15.06.2009, 14:50

Losowość odpada. Szpiegowałem 3 razy tą samą wioskę identyczną ilością wojska (10 piechurami) i miałem taką samą szanse na szpiegowanie 55%. 2 razy szpiegowanie się udało:
http://t1.czaswojny.interia.pl/showmsg.p…&key=b2f29f75ed
http://t1.czaswojny.interia.pl/showmsg.p…&key=7bc87ed869

Ale zastanawia mnie jedno, te 2 udane szpiegowania były robione z 2 różnych wiosek a szansa jest taka sama...
a odległości były kolejno (skróciłem do setnych części):
12,04
14,87
Niby blisko ale to i tak różnica odległości około 25%

Moja teoria jest taka że:
Odległość do wioski szpiegowanej w celu ustalenia szansy na udane szpiegowanie jest liczona nie od wioski z której szpiegujemy a z wioski którą mamy najbliżej. Tak jak to ma miejsce w przypadku szpiegowania 100%, czyli jeśli szpiegujemy wioskę która nie jest w zasięgu szpiegującej ale jest w zasięgu, innej naszej wioski to mamy i tak 100%.

Thorga trafiłem?

Aha wojska w tamtej wiosce już nie ma wiec się nie fatygujcie.

11

Monday, 15.06.2009, 14:53

Na pewno nie trafiłeś. Pewna osada (która już notabene została przez innych przejęta) była i jest w zasięgu mojej stolicy ale już poza zasięgiem wioski.... szpiegowanie z wioski nie powiodło się, było coś ok 60 procent szans a zgodnie z Twą teorią powinno być 100 procent bo jest w zasięgu stolicy.

Obstawiam fortyfikacje. Michoxx jak masz gdzieś bliżej jakąś wioskę gdzie jest częstokół to sprawdź tam tymi samymi szpiegami, jak procent będzie niższy to znaczy , że jednak częstokół ma wpływ na udane szpiegowanie tylko nikt o tym w tutorial nie napisał ;)

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Awatar" (15.06.2009, 15:02)


12

Monday, 15.06.2009, 15:21

Avatar - Nie masz racji wystarczy że jest w zasięgu którejkolwiek z twoich wiosek i nie ważne z jak daleka szpiegujesz to masz 100%
Szpiegowanie ze 100% szansą:
http://t1.czaswojny.interia.pl/showmsg.p…&key=e16eac3107
Z wioski z zasięgiem 10 oddalonej od szpiegowanej o:
24,35 pola
wzór z którego liczyłęm:

Kod źródłowy

1
=PIERWIASTEK((206-198)^2+(54-77)^2)


Screen

13

Monday, 15.06.2009, 15:24

Cytat

Szansa sukcesu szpiegowania wynosiła 100%.
Wioska, którą chciałeś szpiegować, była w zasięgu którejś Twojej wioski.

(swoją drogą niezbyt po polsku to jest).
Ex-Team. Aktualny operator: Kruczoczarny

Lomnas

Super Moderator

Postów: 960

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

14

Monday, 15.06.2009, 15:24

Pewna osada (która już notabene została przez innych przejęta) była i jest w zasięgu mojej stolicy ale już poza zasięgiem wioski.... szpiegowanie z wioski nie powiodło się, było coś ok 60 procent szans a zgodnie z Twą teorią powinno być 100 procent bo jest w zasięgu stolicy.


Niemożliwe... jest 100% bo cel jest w zasięgu twoich wiosek. Mogę mieć wioskę 4h od stolicy a i tak wioski w zasięgu tamtej będą miały 100% szans na szpiegowanie.
"Krytykować może jedynie ten, kto posiada serce gotowe do niesienia pomocy." William Penn

"Któż to tupta, tupiąc po moim mostku?" - "To!" S. King

Ha ha ha :D



Dajcie wasala;)

15

Monday, 15.06.2009, 15:27

Podaj koordynaty z których szpiegowałeś, w linku i screenie są tylko koordy szpiegowanych wiosek.
Lomnas no to chyba że coś pomieszałem, ale tak czy owak odbiegacie od tematu.

Autorowi chodziło o różnicę w szansie szpiegowania wiosek będących poza zasięgiem.

Czyli skąd się biorą różnice że w wiosce dalszej jest 51 procent szansy na szpiegowanie , a w wiosce bliższej 41 procent........

O tym jest gadka w tym wątku , to wyjaśnijcie.



Nie chodzi tutaj o to gdzie jest 100 procent tylko skąd różnice że w dalszej wiosce ma się wyższe szanse niż w bliższej :P :P



cytat z AA "czytajcie ze zrozumieniem" :D :D :D

Ten post był edytowany 2 razy, ostatnio edytowany przez "Awatar" (15.06.2009, 15:35)


16

Monday, 15.06.2009, 15:29

Cytat

Szansa sukcesu szpiegowania wynosiła 100%.
Wioska, którą chciałeś szpiegować, była w zasięgu którejś Twojej wioski.

(swoją drogą niezbyt po polsku to jest).
Thorga offtopa nam robisz, takie rzeczy zgłaszamy w tym temacie:
Literówki, nieścisłości, powtórzenia W GRZE :rotfl:
Wiem że masz zabawę bo nikt nie może dojść tego wzoru... ale w końcu może ktoś dojdzie :)


EDIT:
W screenie jest podświetlona wioska z której szła armia i są kordy tam

EDIT2:
CIEKAWOSTKA:
Po wybiciu armii w tamtej wiosce (było 50 jednostek i boh) szanse szpiegowania wzrosły jedynie o 5% więc to niewiele :) .
http://t1.czaswojny.interia.pl/showmsg.p…&key=3f0b875fa4

17

Monday, 15.06.2009, 15:31

nie nie nie.. chodziło mi o to, że wystarczy że jeśli wioska szpiegowana jest w zasięgu twojej wioski, to choćbyś puszczał szpiegowanie ze swojej innej wioski na drugim końcu mapy to będzie 100% szans.
Ex-Team. Aktualny operator: Kruczoczarny

18

Monday, 15.06.2009, 15:37

A powiesz coś na temat tego?
Odległość do wioski szpiegowanej w celu ustalenia szansy na udane szpiegowanie jest liczona nie od wioski z której szpiegujemy a z wioski którą mamy najbliżej. Tak jak to ma miejsce w przypadku szpiegowania 100%, czyli jeśli szpiegujemy wioskę która nie jest w zasięgu szpiegującej ale jest w zasięgu, innej naszej wioski to mamy i tak 100%.

Bo teraz raczej nie szukamy porad nt. gry a badamy wpływ czynników takich jak odległość, suma szpiegowania naszych jednostek/jednostek przeciwnika.

A to co napisałem trochę zmienia...

19

Monday, 15.06.2009, 15:46

Wklejta listę wiosek autora tematu to zobaczymy :)
Z tego co pamiętam to chyba właśnie od wioski najbliżej, ale trzeba byłoby sprawdzić.
Ex-Team. Aktualny operator: Kruczoczarny

20

Monday, 15.06.2009, 15:48

Mam rozumieć w ten sposób że. Wysyłając szpiega do wioski która jest poza zasięgiem wszelkich wiosek to wtedy nie jest liczona szansa na podstawie wioski z której wysłaliśmy szpiega tylko na podstawie jakiejkolwiek innej która jest bliżej ??????



To przepraszam ja chcę coś takiego samego w przypadku ataków jak wysyłam atak z drugiego końca mapki to żeby mi liczyło czas nie z tej wioski tylko z tej która jest najbliżej atakowanej......... ironię czujecie ????? kto te zasady opracował ????....

Podobne wątki