Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

1

Thursday, 18.06.2009, 00:28

Podatek

Jak na razie jest to chyba jedyna gra, w której nie ma podatku od zarobionych pieniędzy(w tym wypadku ph), mało tego, nie da się ich w jakikolwiek sposób stracić. Na pewno spowoduje to stały wzrost cen, co z kolei spowoduje, że wszyscy będą chcieli się jak najszybciej ph pozbywać, przedmioty staną się ważniejsze, i nikt ich nie bedzie wystawiał, bo za pare dni, tygodni dostanie ileśtam więcej.
Przeszukałem troche forum i nigdzie nie znalazłem tego pomysłu. Jest jakas szansa na ustalenie jakiegoś podatku od sprzedaży? nie wiem, jak wysoki powinien być ten podatek, zeby wszystko było ustabilizowane. I Czy jest on w ogole możliwy do wprowadzenia?

EBO

Intermediate

Postów: 547

Skąd: Łódź

  • Wyślij prywatną wiadomość

2

Thursday, 18.06.2009, 06:20

czlowiek ogar malo ci normalnego podatku gzdie ci kradna 1/5 lub wiecej pensji to jeszce chcesz gre psuc wez takich pomyslow nie powinno byc ...
do bani! :cursing:
Lives in order to take control of world
for the wolfish glory™


Nie zadaje się z "idiotami", najpierw sprowadzą mnie do swojego poziomu, a później pokonają doświadczeniem. :whistling:

Aliar

Intermediate

Postów: 388

Skąd: Mezopotamia

  • Wyślij prywatną wiadomość

3

Thursday, 18.06.2009, 07:27

Według mnie bardzo dobry pomysł. Sam nad tym myślałem. Myślę, że 10% podatku od zarobionej sumy w jakiś sposób powstrzymałoby inflację ph.
Po co Ci uszy?

Wystarczy klik!

4

Thursday, 18.06.2009, 07:58

Zamiast wymyślać takie głupoty skupcie się lepiej na grze i rozkmińcie sobie lepiej w jaki sposób stać sie najlepszymi:) Zostawie te rzeczy twórcom gry - oni na prawde maja jakies pojęcie otym w przeciwieństwie do was. Osobiscie uważam, że to bzdurny pomysł i nawet nie chce mi się pisać dlaczego. :)

5

Thursday, 18.06.2009, 08:54

czlowiek ogar malo ci normalnego podatku gzdie ci kradna 1/5 lub wiecej pensji to jeszce chcesz gre psuc wez takich pomyslow nie powinno byc ...
do bani! :cursing:
może Tobie kradną, bo większość ludzi po prostu płaci na państwo, ale to nie temat o tym.
alkohol i ebo, świetne argumenty przeciw, nie mam pojęcia co odpowiedzieć ;)
po za tym podatek zabierałby KAŻDEMU, a plus podatku to na pewno spowolnienie wzrostu cen, a kto wie czy nie ustabilizowanie ich.

ja czekam na jakiś konkret czemu nie, podałem argumenty za, a Wy przeciw żadnego, po za tym, że to "bzdurny pomysł"

6

Thursday, 18.06.2009, 09:30

wg. instytutu Adama Smitha w Polsce statystyczny podatnik oddaje 50% swoich zarobków państwu.
Gdyby od początku roku całą pensję najpierw płacić państwu, a dopiero po osiągnięciu kwoty podatków brać całą pensję dla siebie, to dzień, w którym przestajesz płacić kasę przypada w tym roku na 14 czerwca (czyli ponad pół roku pracujesz na państwo, a dopiero potem na siebie).

Tak - wprowadzimy podatek obrotowy VAT
22 % na bronie i tarcze
16% na buty, hełmy i bizuterię
7% na runy

pod koniec roku każdy gracz będzie składał zeznanie podatkowe.
przewidujemy ulgi dla małżeństw grających na 1 IP.
Ex-Team. Aktualny operator: Kruczoczarny

7

Thursday, 18.06.2009, 09:37

14 czerwca był niedawno, widac radość w Twoim poście.


podatek byłby jednorazowy od każdej sprzedaży, nie wiem jak to byłoby z wykonaniem. Zresztą ja się nie przejmuje, jak niedługo ceny zaczną szaleć, to sie co najwyżej uśmiechnę ;)

8

Thursday, 18.06.2009, 09:52

Thorga a ulgi dla graczy którzy mają neostrade? Może jeszcze podatek od wydobycia i handlu na targu 3%? Za bardzo zaczynacie kombinować, jest inflacja ale podatki nic nie rozwiążą, trzeba by wprowadzić np. kupowanie surowców za ph ale wtedy nikt nie będzie kupował złomu jedno slotowego bo po co jak może bezpośrednio ph wymienić na surowce i wtedy handel sie zatrzyma.

9

Thursday, 18.06.2009, 09:55

wg. instytutu Adama Smitha w Polsce statystyczny podatnik oddaje 50% swoich zarobków państwu.
Gdyby od początku roku całą pensję najpierw płacić państwu, a dopiero po osiągnięciu kwoty podatków brać całą pensję dla siebie, to dzień, w którym przestajesz płacić kasę przypada w tym roku na 14 czerwca (czyli ponad pół roku pracujesz na państwo, a dopiero potem na siebie).

Tak - wprowadzimy podatek obrotowy VAT
22 % na bronie i tarcze
16% na buty, hełmy i bizuterię
7% na runy

pod koniec roku każdy gracz będzie składał zeznanie podatkowe.
przewidujemy ulgi dla małżeństw grających na 1 IP.
No ale obowiązkowo od przedmiotów prefiksowanych 50% podatku. To towar luksusowy. Oraz +5% za każdy slot w przedmiocie :)
Ew. można wprowadzić ryczałt (5,5%) jeżeli suma przychodów w ciągu roku obrachunkowego nie wyniesie powiedzmy 1k PH. :D

10

Thursday, 18.06.2009, 10:08

17 argumentów przeciw, 2 za. Pomysł nie miał szans powodzenia ;) jakie społeczeńtswo takie decyzje ;)

do zamknięcia

11

Thursday, 18.06.2009, 11:56

Ilosc ph na rynku stale sie zwieksza a to MUSI pociagac za soba inflacje. Trzeba cos wymyslec, zeby ilosc waluty utrzymywac mniej wiecej na rownym poziomie. Osobiscie podpisuje sie obiema rekami pod pomyslem mozliwosci zakupu surki za ph. To by byl dobry wentyl regulujacy ilosc p w grze. Dodatkowo kurs surek moglby sie wahac w pewnym zakresie, ale to juz fantazowanie.
"My greatest challenge was knocking Liverpool right off their f***ing perch. And you can print that."
Sir Alexander Ferguson.

12

Thursday, 18.06.2009, 12:04

Fakt, to jest druge rozwiązanie, które spowoduje uszczuplenie ilości ph na rynku. Jeśli pomysł z podatkiem jest aż tak do kitu, to również jestem za zakupem surki za ph

13

Thursday, 18.06.2009, 12:08

W sumie to wtedy nikt nie kupowałby złomu ze slotami 1 i 2, bo po co, a to faktycznie uszczupliłoby ph jestem ZA sprzedażą ph za surkę.

14

Thursday, 18.06.2009, 12:10

Nie kupowałbyś złomu na aukcjach, jakbyś mógł kupić od razu za PH surowce.
a na złomie ciułają sobie punkciki słabsi gracze, żeby kupić sobie "wymarzony" przedmiot za np. 30 PH.
Ex-Team. Aktualny operator: Kruczoczarny

15

Thursday, 18.06.2009, 12:32

Jakby bardziej sie oplacalo kupowac zlom to bym kupowal zlom. A gdyby kurs na interesujaca mnie surke byl silny- kupowalbym surke i moje ph zniknelyby z serwera.
Poza tym te niewielkie kwoty ph mozna sobie ciulac sprzedajac runy, ktorymi nawet rex czasami rzuca.
"My greatest challenge was knocking Liverpool right off their f***ing perch. And you can print that."
Sir Alexander Ferguson.

16

Thursday, 18.06.2009, 12:54

przypomniało mi się, dlaczego tego nie wprowadziliśmy, i dlaczego tego NIE BĘDZIE.
a dokładnie z tego samego powodu, z którego nie ma przetapiania wyższych run i zwojów na surowce.

chodzi o to, żebyś nie "magazynował" w ten sposób sobie nieskończonej ilości surowców - tzn np.

nazbierasz sobie 10 run BER = 3281 PH x 10 = 32 810 PH
licząc 50 sztuk najdroższego surowca za 1 PH = 1 640 500 najdroższego surowca
licząc 250 sztuk najtańszego surowca za 1 PH = 8 202 500 najtańszego surowca

Koszt wszystkich technologii w 5 epoce, przeliczony na najwyższy surowiec = 527 846
wniosek - za 3 runy BER mógłbyś opracować sobie wszystkie technologie 5 epoki.

bez:
- bez czekania na przyrost z kopalni (czy nawet ich budowania - byle 1 wioska, żeby pozaliczać bossów),
- farmienia
- budowania spichlerzy
- przenoszenia armiami z wioski do wioski
- chowania ich w kolejce budowy i modlenia się, żeby nikt cię w tym czasie nie zaatakował

mogąc przetapiać PH na surowce - przetapiałbyś najpierw runę na PH, potem PH na surowce.
handel złomem pobudza handel i dystrybuuje punkty handlu od najbogatszych do najbiedniejszych graczy.
Ex-Team. Aktualny operator: Kruczoczarny

Ten post był edytowany 2 razy, ostatnio edytowany przez "Thorga" (18.06.2009, 13:16)


17

Thursday, 18.06.2009, 13:37

To tez nie jest wytlumazcenie. Bo nawet zakladajac, ze znajde tych 10 BERow: Przetopie je na ph i wykupie caly zlom z aukcji dajac po 2 ph za bezslotowe smieci. Takiej oferty na dzien dzisiejszy raczej nikt nie przebija. Zapycham sobie zbrojownie przemyslowymi ilosciami zlomu po czym przetapiam go na surowce i... efekt jest podobny, tylko tych 50 sztuk najdrozszego surowca nie kosztuje mnie 1 ph, tylko 2. No i zajmie to wiecej czasu, ale kto by sie tym przejmowal, skoro na osadnika w terazniejszosci czeka sie przy pomyslnych wiatrach okolo miesiaca.
Z kolei gracz, ktory bedzie na moim poziomie powiedzmy za pol roku za ten sam szrot bedzie musial zaplacic powiedzmy 5 ph, dzieki zcemu dystans miedzy nami jeszcze sie powiekszy.
"My greatest challenge was knocking Liverpool right off their f***ing perch. And you can print that."
Sir Alexander Ferguson.

18

Thursday, 18.06.2009, 13:55

musisz czekać aż ktoś wystawi, musisz czekać aż aukcje się skończą.
oprócz ciebie złom kupują też inni, więc nie zgarniesz wszystkiego dostępnego na rynku.
aukcje kończą się w różnym czasie, więc nawet co godzinę jednorazowo dostaniesz np 50 przedmiotów = 2500 surowców
musisz potem klikać w zbrojowni i sprzedawać.

to znacząco różni się od uzyskania 8 milionów surowców za pomocą 6 kliknięć.

nie chodzi o to, że chcemy wam utrudniać życie, ale gra nie ma również polegać na wciśnięciu wielkiego czerwonego guzika na środku ekranu a potem napisu "wow, wygrałeś".
Ex-Team. Aktualny operator: Kruczoczarny

19

Thursday, 18.06.2009, 14:21

2500 * 24h=60 000/dobe, czyli niemal cala ropa potrzebna do opracowania awansu do przyszlosci. Zwazywszy, ze na sam tylko glowny budynek powyzej 15 poziomu czeka sie po kilka dni nie jest to zadne ograniczenie.
Po prostu do tego co napisalas "mogąc przetapiać PH na surowce - przetapiałbyś najpierw runę na PH, potem PH na surowce." dochodzi jeszcze jeden poziom przetapiania ph na zlom. Ten system nie zapobiega "magazynowaniu ogromnych ilosci surki, tylko czyni ta czynnosc bardziej upierdlowa.
"My greatest challenge was knocking Liverpool right off their f***ing perch. And you can print that."
Sir Alexander Ferguson.

20

Thursday, 18.06.2009, 14:32

realnie - kończy się 15 aukcji na godzinę w tej chwili.
zakładamy, że będziesz szybki i za wszystkie pierwszy dasz 1 ph, to oznacza 18 000 ropy na dobę.

to mimo wszystko nadal znacząca różnica od uzyskania 200 000 surowca przez sprzedaż jednej runy (a np. maksymalnie za YRD dostałbyś 2 802 550 najdroższego surowca)

równie dobrze musisz twierdzić, że ta gra jest upierdliwa, bo do 6 epoki trzeba iść 3 lata, zamiast po zarejestrowaniu od razu mieć przycisk "gratulacje, ukończyłeś 6 epokę, wygrałeś.", albo że upierdliwe jest że czekasz aż wojsko wróci z wyprawy albo wybuduje budynek itp.
gra to nie jest sprawa w urzędzie, którą masz załatwić jak najszybciej i najłatwiej, bez zbędnego p-nia się
to jest zabawa, która polega na tym, że masz pokonywać stawiane przed tobą przez system gry przeszkody.

a jedną z przeszkód jest to, że nie daliśmy ci takiej możliwości, żebyś w jednej chwili otrzymał tak wielkie ilości surowca.

EDIT: poprawiłam na 15 kończących się aukcji na godzinę
Ex-Team. Aktualny operator: Kruczoczarny

Ten post był edytowany 2 razy, ostatnio edytowany przez "Thorga" (18.06.2009, 14:41)