Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

1

Tuesday, 23.06.2009, 12:20

Po kiego ... istnieją mury???

Chciałbym się podzielić pewnym spostrzeżeniem. Na początek cytacik z tutka:
"
Burzenie budynków
Następnie na podstawie ilości poziomów zburzonych murów losowane jest burzenie poziomów pozostałych budynków w obleganej wiosce.
Dla każdego 1 zburzonego poziomu murów niezależnie losowane jest zburzenie 1 poziomu losowego budynku. Szansa na zburzenie wynosi 5%. Mogą tu być zburzone wszystkie normalne budynki wioski, oprócz murów (które ew burzone są wcześniej) oraz kopalni.
Przykładowo, jeśli zostały zburzone 3 poziomy murów, trzy razy jest losowane zburzenie 1 poziomu losowego budynku. W każdym losowaniu szansa na zburzenie wynosi 5%."
A teraz pytanie. Na cholerę stawiać mury, skoro:
1) W przypadku oblężenia tak czy owak najeźdźcy zawsze będą mieli więcej taranów niż jest potrzebne do ich rozbicia???
2) Czas budowy po 13 poziomie jest dłuższy niż czas oblężenia, w którym zostanie zburzone kilka poziomów murów. Fizycznie niemożliwa jest ich rozbudowa zatem do poziomu w którym mogą stanowić realne wsparcie.
3) I to jest dla mnie w ogóle bezsensowne - burzenie budynków w wiosce jest zależne od zniszczonych murów.
Reasumując:
Nie warto wydawać surowców na mury, które nie tylko są drogie, długo się je stawia to jeszcze dzięki nim nam burzą budynki. Rozumiem, że jeśli w wiosce murów nie będzie, nie będzie też szans na zniszczenie budynków z tej wioski, co jest niezłym atutem przemawiającym na ich niebudowanie...
Co o tym sądzicie???

2

Tuesday, 23.06.2009, 14:10

TE mury które Ci zostały Dodają obrony Jednostką broniącym wioski DEf dodawany zależny jest od poziomu murów
no i nie wiem czy robiłby ktoś tarany ;)


Allah
No gdzie on teraz jest? Gdzie?

3

Tuesday, 23.06.2009, 15:31

Wiesz co ja tam jeszcze nigdy nie widziałem taranów,a mury są dobre do kolejkowania :P.

4

Tuesday, 23.06.2009, 15:38

Estoroth moje gratulacje - swietne pytanie!
tez mnie zastanawia jak to jest ze im wyższy poziom murów tym więcej budynków nam zniszczą...
a jak ich nie mamy to na 100% budynków nikt nie ruszy...;))

zastanawia tez to ze działa to w obie strony a nie tylko w przypadku kiedy oblegany przegra oblężenie!

5

Wednesday, 24.06.2009, 09:46

Ja bym po prostu wprowadzil zaleznosc, ze jezeli oblegajacy atakuja z taranami a oblegany nie ma murow to jest sznasa na zniszczenie tylu budynkow ile poziomow murow maszyny obleznicze by zniszczyly. Chyba byloby to najbardziej logiczne wybrniecie z tej sytuacji no i mozna by poszalec :)

6

Wednesday, 24.06.2009, 09:49

Zgadzam się. Logiczne by było, że w przypadku gdy są mury to tarany niszczą mury, a nie budynki, a dopiero w sytuacji gdy murów nie ma to wtedy tarany niszczą budynki.

A może to tak właśnie jest tylko znowu źle w tutorialu sformułowali ????

7

Wednesday, 24.06.2009, 22:43

Pablo i Donio - tarany istnieją i są używane a jeśli mury zostaną zniszczone podczas oblężenia to NIE dodają obrony i nie ma znaczenia, że po walce się okaże, że zostało z 15 poziomu na przykład 7. Koniec końców nikt nie pokusił się o rozsądną odpowiedź na moje pytanie - po kiego ... nam takie mury??? Kwestia pozostaje zatem wciąż dla mnie otwarta i czekam konstruktywne wypowiedzi dotyczące sensu istnienia murów w tej grze....

8

Wednesday, 24.06.2009, 22:48

Mury istnieją po to, żeby farmy miały w co inwestować ciężko zarobione surowce.I tylko po to.

9

Wednesday, 24.06.2009, 22:52

:) Ciężko mi się z tym nie zgodzić :) I to pewnie pozostanie jedyną odpowiedzią która tłumaczy ten fenomen :) Ale wciąż mam nadzieję na inne...

10

Thursday, 25.06.2009, 10:52

Wiesz, w zasadzie mało kto buduje tarany... Jeżeli weźmiesz pod uwagę ten fakt, to wtedy mury stają się o tyle wartościowe, że podczas oblężenia dają mały (i praktycznie nic nieznaczący) bonus do obrony...

Innej argumentacji jak ta:

Cytat

Mury istnieją po to, żeby farmy miały w co inwestować ciężko zarobione surowce.I tylko po to.
Niestety nie znajdziesz. Tak jak zauważyłeś jest jedyną odpowiedzią...
W temacie "obrona" jest próba zmiany tego, ale jak widać w tym temacie, ciężko taką zmianę osiągnąć.

11

Friday, 26.06.2009, 11:28

Mury są po to by było ciężej zabrać komuś wioskę.
Przed wysłaniem PW upewnij się, że piszesz do właściwej osoby:
Admin ds. technicznych - Konrad
Admin ds. koncepcyjnych - SushiMaker

12

Friday, 26.06.2009, 11:38

To ja poproszę o jednen, nie chce wiecej, jeden w zupełności wystarczy przykład oblegu w którym mury odegrały jakąkolwiek rolę w obronie osady.

13

Friday, 26.06.2009, 14:25

nie ma takiego przykładu bo przy tak śmiesznym bonusie jaki one obecnie dają to równie dobrze mogło by ich nie być. Czas budowy murów na wyższym poziomie sięga ponad doby (to ledwo ok 15 lvl) , a to co one dają po policzeniu ze wzoru jest po prostu żałosne.

14

Friday, 26.06.2009, 15:32

Jeśli w osadzie są mury na poziomie 15 dają 34% do obrony. Moim zdaniem to jest dużo, i to jest języczek u wagi który może uchronić wioskę przed zajęciem. Ale to i tak głównie o herosa chodzi bo jednostki zwykle giną, niemniej bonus jest. Tylko że to jest jednorazowe wykorzystanie takich murów. Sytuacja: oblężenie bez taranów, 15 lvl murów, zakładamy remis i koniec radości bo okazuje się, że następny obleg jest z taranami, zostało murów na poziom 10 (po oblegu) a na dodatek spaliło się po poziomie 3-ech budynków. I przy drugim oblężeniu już nie ma tak fajnie i nawet niech będzie remis (bo heros jest kozak i ma kapłanów sporo - tak czy owak poradzi sobie bez murów) a tu 3 obleg i znowu mury siadają i budynki się niszczą i nawet nie ma jak odbudować murów do 15 poziomu. Ja nie neguję ich wartości obronnej ale jest jednorazowa tylko. Ten czas budowania ich jest nieadekwatny do czasu ich niszczenia i szkód jakie powstają przy tem. Dlatego podtrzymuję moje zdanie o ich nieprzydatności....

15

Friday, 26.06.2009, 17:54

Dodam tak po ostatnim oblegu. W oblężeniu uczestniczyło 10 szt. taranów. Zniszczyli 7 lvl ostrokołu z 15-tego na 8-my. teraz policzmy surowce i czas (zwłaszcza czas) na budowę ostrokołu z 8-go do 15-tego poziomu, a surowce i czas na budowę 10 taranów........

Bonus obronny jest conajmniej 10-cio krotnie niższy od czasu i kosztów budowy maszyn oblężniczych jak tarany.

16

Saturday, 27.06.2009, 08:50

Nie zgadzam się. Taniej wychodzi budować tarany. Podam przykład symulacji na 15 poziom i 20 poziom. Dla 15 poziomu murów (częstokołu) HP 1054, potrzeba 8370 brązu. I tak: 1 obleg, kupno 18 taranów (2880 brązu), 19 h utrzymanie (4104) , kasacja taranów, ochronka 24 h i 2 obleg. Zakładamy, że murów nie budujemy tylko zostaje to co po oblegu, co jest słuszne bo na 15 lvl się buduje 27 h. Zatem 2 obleg, mury poziom 10 (strzelam średnio bo może zostać więcej lub mnie po 1 oblegu, ale 2/3 chyba jest ok), taranów 8 (1280), 19 h utrzymanie (1824) i ochronka 24 h, kasacja taranów. 3 obleg, poziom murów został 6 (HP 204), taranów 4 (640), 19 h (912) i kasacja. 3 oblegi i praktycznie mury zniszczone z 15 lv do 1-2. koszt murów 15 lvl (licząc łącznie wszystkie poprzednie poziomy - 8370 brązu) koszt 3 oblegów - 11640. Czyli widzimy, że jest różnica 3000 brązu na korzyść murów. Zniwelujemy ją utratą 3-4 budynków choć pewnie więcej może być.
Na poziom 20 murów (HP 2623) potrzeba by było 22 taranów (atak 1320) i generalnie ta sama zasada co powyżej, co daje na koniec koszt murów 31517 brązu, 3 oblegi z taranami 18624 brązu co daje około 13 tys brązu na korzyść taranów plus zniszczone budynki (a jak trafią ołtarz 18 poziom np??? :) ). Podsumowanie: Jeśli oblegany wygra zremisuje te 3 oblegi a nie padnie już po 1 to i tak ma w plecy na tych murach... 4 oblegi potrafią sprowadzić mury z 25 poziomu do 2 poziomu, przy czym jeżeli przy 2 pierwszych jest bonus obronny to już przy następnych nie (zakładam 22 tarany - 2 herosów ze stolic po 11 taranów) bo mury padną w oblegu. I ostatnie: im wyższy poziom murów tym większe straty w budynkach w wiosce i w surowcach na budowę murów... :) Po kiego ... nam te mury zatem, raz jeszcze zapytam :) ???

EBO

Intermediate

Postów: 547

Skąd: Łódź

  • Wyślij prywatną wiadomość

17

Saturday, 27.06.2009, 09:25

zeby ludzie zamiast wystawiac tylko (w 2 ep) procki hoplitow i legiony wkocu zaczeli sie posiecac dla taranow
Lives in order to take control of world
for the wolfish glory™


Nie zadaje się z "idiotami", najpierw sprowadzą mnie do swojego poziomu, a później pokonają doświadczeniem. :whistling:

18

Saturday, 27.06.2009, 09:50

Nie bardzo jednak, bo jak w oblężeniu bierze udział 7 osób to spokojnie 2 mogą wziąć tarany ( herosi ze stolicy bo tam i tak jest najmniej surowców) i niczemu to nie przeszkadza...

EBO

Intermediate

Postów: 547

Skąd: Łódź

  • Wyślij prywatną wiadomość

19

Saturday, 27.06.2009, 10:03

sr ale z 2 ep to akurat 6 osob taki szczegol:D
Lives in order to take control of world
for the wolfish glory™


Nie zadaje się z "idiotami", najpierw sprowadzą mnie do swojego poziomu, a później pokonają doświadczeniem. :whistling:

20

Saturday, 27.06.2009, 11:25

zakladajaca oblega + 6 dolaczonych = 7 ;)