Nie jesteś zalogowany.

[ PUSHING ] Morten

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

1

Tuesday, 30.06.2009, 12:32

Morten

ID 27423
Login klinga
Postać Morten

pushing, recydywa, prowokacja,
w ramach projektowania "systemu aukcji [...] tak by było mniej możliwości takiego cwaniactwa jak moje" - ban stały;

EDIT: osoba kupująca złożyła ofertę przez pomyłkę, zgłosiła do mnie od razu po złożeniu oferty.
Ex-Team. Aktualny operator: Kruczoczarny

Prop

Intermediate

Postów: 199

Skąd: Opole

  • Wyślij prywatną wiadomość

2

Tuesday, 30.06.2009, 13:22

Recydywa? Ban stały?
Pani Agato, a gdzie jest napisane, że za recydywę jest od razu stały ban? Do tego w czymś tak nieważnym jak spieprzony system handlu?

"to już 3 ban za multikonta dla tego pana, ban stały bez żadnej możliwości odblokowania konta." Pamiętasz, gdzie i o kim to pisałaś? Za multikonta dwa razy karałaś czasowym zawieszeniem. Co jest gorszym przewinieniem?

Jak Ci się nie podoba system aukcji, to skasuj tam ceny minimalne. Bo każdy może tam sobie ustawić co mu się podoba i znowu będziesz mogła bany dawać.

A skoro już tak cytujesz rozmowę prywatną, to może zacytujemy też, że "[...]no to będzie te 10 PH plecy."
albo:
"ryzyko 'porazki' w tym wypadku wynosiło 100% bo nie ma możliwości, żeby:
a) ktoś dał taką cenę
b) jak znajdzie się naiwny, żeby ta aukcja nie została wyłapana i cofnięta."
Jak widać znalazł się cwaniak, który dał taką cenę.
To może cofnij tą transakcję po prostu. A osoba kupująca niech się nauczy czytać ze zrozumieniem co licytuje na przyszłość... Bo w zasadzie jemu też się należy kara za głupotę. W końcu wziął udział w tej licytacji. Za świadome zakupienie czegoś po zawyżonej cenie dawniej dawałaś bana wszystkim stronom przecież? Tu też się coś zmieniło?

3

Tuesday, 30.06.2009, 13:43

Decyzja o banie stałym została podjęta przez Adminów, nie przeze mnie.
Od bana proszę odwoływać się do wyższej instancji (w tym wypadku do Boga).
Ex-Team. Aktualny operator: Kruczoczarny

Prop

Intermediate

Postów: 199

Skąd: Opole

  • Wyślij prywatną wiadomość

4

Tuesday, 30.06.2009, 13:56

Adres proszę...





5

Tuesday, 30.06.2009, 13:59

Niektórzy twierdzą, że jest w niebie, inni, że wśród nas ;)

EDIT: a Nietzsche twierdzi, że umarł.
Ex-Team. Aktualny operator: Kruczoczarny

Prop

Intermediate

Postów: 199

Skąd: Opole

  • Wyślij prywatną wiadomość

6

Tuesday, 30.06.2009, 14:04

Ja się nie pytam o Twojego Oberst... Ten adres znam, jest dostępny w sieci.

Proszę tylko, żebyś decyzję przemyślała jeszcze raz i na spokojnie. Nikt nie jest nieomylny i my to zrozumiemy, naprawdę...

7

Tuesday, 30.06.2009, 14:08

A ja cię informuję, że ta decyzja nie zależy ode mnie, w związku z czym nie mam nad czym myśleć.
Było to tzw. "polecenie z góry".
Ex-Team. Aktualny operator: Kruczoczarny

Prop

Intermediate

Postów: 199

Skąd: Opole

  • Wyślij prywatną wiadomość

8

Tuesday, 30.06.2009, 14:21

"Gehst du zur Weibe, vergiss die Peitsche nicht."
Nie pisz mi o Nietsche, gdy niekoniecznie wiesz o czym on naprawdę pisał.
Najpierw piszesz o Konradzie per Bóg, a w kolejnej wypowiedzi go uśmiercasz, to takie Freudowskie

Niech się wobec Twój decyzyjny odezwie w dyskusji i wytłumaczy tak ostre potraktowanie Mortena?

Tylko nie Konrad, tylko nie niereformowalny Konrad...

PS. Edytowanie jest fajne, prawda? Ty możesz, my nie...

10

Tuesday, 30.06.2009, 14:54

Szanowna Pani Agato

Tworzac gre z jej kontrowersyjnymi aspektami takimi jak AUKCJA i LICYTACJA chcialam skromnie zauwazyc,ze na Aukcjach moze zostac podana minimalna cena wywolawcza,do licytujacego nalezy ostatnie slowo,za ile przedmiot,ktory go interesuje zakupi.Jesli sie chce uniknac takich sytuacji moze zostanie utworzona Dessa z podanymi cenami jakie trzeba zaplacic za interesujace nas przedmioty....zaplata? najcenniejszy surowiec na dana epoke.Jak moze ktos decydowac za mnie czy przedmiot , ktory mnie BARDZO interesuje zostal przplacony czy nie? To ja decyduje jak cenny on jest dla mnie i na ile mnie stac ,zeby go posiadac.Jesli sie tworzy cos co sie nazywa "Aukcja" i dopuszcza graczy do "licytacji" to chyba Szanowni Panstwo nie zapoznaliscie sie z dokladnymi znaczeniami tych slow,kontrole mozna sprawowac na przedszkolakach ,ktorych tu raczej nie ma i kazdy z nas jest swiadomy tego co chce kupic,tlumaczenie,ze sie pomyslilem jest chwytem ponizej pasa obrazajacym inteligencje wiekszosci graczy.


Jest to moj drugi post tutaj,do tej pory bardzo uwaznie czytalam co wszyscy pisza,kara jest bardziej zlosliwa jak sprawiedliwa i to chyba nie powinno byc przemilczane

11

Tuesday, 30.06.2009, 15:34

Bardzo ciekawy nowy punkt regulaminu:
Ban "na polecenie z góry"

12

Tuesday, 30.06.2009, 15:34

Jak moze ktos decydowac za mnie czy przedmiot , ktory mnie BARDZO interesuje zostal przplacony czy nie? To ja decyduje jak cenny on jest dla mnie i na ile mnie stac ,zeby go posiadac


Nikt nie decyduje za gracza.
Jeżeli przedmiot jest rzadko spotykany, to różnice w cenie mogą być znaczne (w zależności, ilu w danym czasie jest na niego chętnych) .

Wytłumaczę to na przykładzie butów. Szukasz butów, planujesz, że wydasz na nie 100 pln.
Chodzisz po sklepach i nigdzie nie możesz znaleźć takich, jakie chcesz. W końcu w jednym sklepie znajdujesz takie, jakie ci pasują - ale kosztują 200pln.
Mówisz trudno, płacisz te 200 pln, mimo że wg ciebie jest to trochę za drogo, ale wiesz, że możesz takich szukać jeszcze długo, zanim znajdziesz coś w tym stylu w cenie 100 pln.
To nie jest push, bo możesz uzasadnić ten wydatek rzadkością występowania poszukiwanego przez ciebie przedmiotu (poza tym buty te faktycznie są ładnie uszyte, skórzane itp).

A teraz druga sytuacja:
Takie buty znajdują się w każdym sklepiku. Masz do wyboru identyczną parę butów w jednym sklepie za 500 zł, a w drugim 50 zł. Którą parę kupisz? Czy dlatego, że tych butów bardzo potrzebujesz, kupisz 10 x drożej?

Teraz załóżmy, że zakup butów możesz sobie odliczyć od podatku.
Miałaś do dopłacenia 100 zł podatku, gdybyś kupiła buty za 50 pln, musiałabyś dopłacić jeszcze 50 pln podatku.
Kupując buty za 500 pln, masz prawo do zwrotu 450 pln podatku.

W tym momencie urząd skarbowy (czyli ja) patrzy na twoje zeznanie i mówi:
hola hola, 500 pln za buty? przecież identyczne można było kupić za 50 pln! ktoś tu kogoś robi w balona i usiłuje uzyskać nielegalne korzyści majątkowe.
bach, dostajesz do zapłaty podatek, karę za próbę oszustwa x 10, a nawet w zależności od skali wyrok więzienia.

wytłumacz się, że mamy wolny rynek i przecież możesz kupować sobie co chcesz i za ile chcesz.
Ex-Team. Aktualny operator: Kruczoczarny

13

Tuesday, 30.06.2009, 15:36

Dla zainteresowanych, bana dostałem ponieważ skorzystałęm z opcji ustal cenę minimalną lancy na 30 ph, płacąc bezwrotnie 10 ph. Szanowna administracjo banując mnie przyznajecie mi tylko rację że system aukcji jest niedopracowany i nie nadaje się w obecnym kształcie do sensownego poprawienia. Jak rozumiem moja dalsza gra oznacza możliwość kompletnego zdestabilizowania systemu aukcji i chcecie uchronić pozostałych grających przed taką możliwością.
Bodex to mój miszcz, poprawnie użył czaru Gniew Bogów

14

Tuesday, 30.06.2009, 15:39

Kto chce, kupuje normalnie co chce i za ile chce.
Bany dotyczą jedynie "podobnych tobie cwaniaków", co oznacza, że przed cwaniakami system aukcyjny jest dobrze zabezpieczony.

Z historii banów za pushing na TE:
było ich dokładnie AŻ 6.
Z czego 2 (czyli 33%) to wasze prowokacje.
Co jest niesprawiedliwego w pozostałych?

1. Gandalf i przerzucanie przedmiotów i punktów z nieaktywnych kont:
Gandalf, Quixic, Vogos
2. Pushing pomiędzy 2 kontami tego samego gracza:
ElStGr, konstantyn
3. Niewielki push, minimalna kara
[ PUSHING ] sir adas77, GRZECHO1515
4. Pushing - prowokacja
[ PUSHING ] Prop, Morten, Sunny, darkblindr
5. Nie zgłoszenie przez gracza 10-krotnej przebitki wartości przedmiotu
[ PUSHING ] musso
6. Pushing - kolejna prowokacja
[ PUSHING ] Morten

Normalnie cała masa niewinnie zbanowanych graczy.
Rzeź niewiniątek.
Na cały rok gry.
Bany się sypią na prawo i lewo.
Strach kupować.
Ex-Team. Aktualny operator: Kruczoczarny

Ten post był edytowany 2 razy, ostatnio edytowany przez "Thorga" (30.06.2009, 15:52)


15

Tuesday, 30.06.2009, 15:52

Szanowna Pani Agato


Sama Pani napisala,ze moge isc do SKLEPU gdzie dostane taniej buty,ktore mnie interesuja,z cala pewnoscia nie bede sie wybierala po buty na AUKCJE. Rozwazajac Pani wypowiedz to jasno Pani napisala,ze to kupujacy ma problem z urzedem podatkowym nie odwrotnie czyli sprzedajacy,ktory ustalil taka cene.


Nie podoba mi sie Pani traktowanie graczy nazywajac nas "cwaniaczkami" jesli ma Pani tak niskie zdanie o nas to moze Pani szefowie tez powinni Pania rozliczac z tego co sie tu pisze i wszyscy czytamy i prosze nie obrazac mojej inteligencji wyjasniajac mi ,ze to sie tyczy tylko GRACZA MORTEN.Drugi aspekt tej wypowiedzi to chyba gra jest dal graczy nie dla administracji do nabijania sobie tylko kasy,wiec chyba najwiecej powinnismy to my miec do powiedzenia,jakie zmiany chcielibysmu miec lub uzyskac...opcje zawsze do dyskusji.To my za gre placimy,bo na starcie ustawiono nierowne szanse dla wszystkich graczy opcja PREMIUM.

16

Tuesday, 30.06.2009, 15:58

Szanowna Pani Echidno,
proszę przejrzeć przytoczoną przeze mnie powyżej listę wszystkich zbanowanych za pushing graczy w ciągu całego roku gry.
Może Pani również przeszukać dział Pręgierz używając wyszukiwarki w prawym górnym rogu.

Jak mniemam, zapoznała się również Pani z regulaminem, który zaakceptowała Pani zakładając konto.
Proszę mi wierzyć, że nie jesteśmy automatami i odróżniamy aukcję, na której dał ktoś wysoką cenę, ponieważ jest to cenny przedmiot, (albo się pomylił i to zgłosił), od jawnych prób oszustwa i prowokacji.

PS. jeżeli chce Pani dyskutować na ten temat, proszę to robić w Misz-Maszu.
Ex-Team. Aktualny operator: Kruczoczarny

Prop

Intermediate

Postów: 199

Skąd: Opole

  • Wyślij prywatną wiadomość

17

Tuesday, 30.06.2009, 15:59

Coś analogie do wolnego rynku Ci nie wychodzą zupełnie.
Jak się nie znasz, to nie zabieraj głosu w tematach zbyt skomplikowanych.
Jest coś takiego jak transakcje wiązane na przykład.
Chcesz przykłady?
Kupię od Ciebie te cholerne buty za 500zł, ale ileś set czy tysięcy razy sprzedasz mi coś z tak wspaniałym rabatem, że tamta transakcja zwróci się nam obojgu wielokrotnie.
Albo inaczej. Teraz przepłacę, ale tylko po to, żebyś wiedziała, że jestem Twoim lojalnym klientem i nie pójdę do konkurencji, gdzie może dostanę taniej, ale czy na pewno zawsze wszystko to czego potrzebuję?
Albo jeszcze inaczej. Dam Ci te 500zł. Bo mnie stać. I wara Ci od mojego portfela. A wiesz co jest najśmieszniejsze? Urzędy Skarbowe już tez nie przeginają tak jak dawniej, czy tak jak Ty dzisiaj tutaj. Odmłodziła im się kadra wiekowo i intelektualnie...

Ale to tylko abstrahowanie od powodu bana udzielonego.
Morten nie złamał zasad gry. Skorzystał z zaimplementowanej opcji "ceny minimalnej". Przez was zaimplementowanej...

Bana daliście tylko dlatego, że Morten miał czelność pokazać Waszą niedoróbkę. A wy w zamian pokazaliście mu jacy jesteście silni i jak potraficie zepsuć przyjemność gry. Złośliwie i dla zasady, żeby był przykładem na przyszłość, że jak Ci coś nie pasuje to dostaniesz bana i wypad. To jest prawda, do której się nie przyznacie. Bo nie wypada prawda?
A system nie jest zabezpieczony. Nawet nie wiesz ilu transakcji nikt Ci nie zgłosił.

A co do Twojego rankingu słusznych, czy nie banów za push...
Przypadek siradasia i GRZECHA, który znowu wyciągnęłaś był Twoim pierwszym nagięciem reguł i ukaraniem osoby niewinnej.
Nasza wspólna prowokacja sprzed kilku miesięcy jakoś dziwnie się czasowo zbiegła z sytuacją na aukcjach, że wszystkie przedmioty znajdują nabywców, wszystkie mają ceny wyższe niż dawniej. Dla Nas to wyznacznik, że prowokacja się opłaciła. Trochę ten rynek się uwolnił w grze. Teraz znowu próbujecie zablokować inicjatywę graczy. Oczywiście sami nic nie zmienicie i nie poprawicie, bo po co?
Zajmujecie się przecież eventami, których nie ma. Albo innymi pomysłami graczy - może tam też coś śmierdzącego będzie?

PS.
Czy ustawiane walki w których zdobywa się jakikolwiek exp nie są pushem bohaterów?

18

Tuesday, 30.06.2009, 16:03

Strzępisz język.
Temat zamykam, konto Mortena nie zostanie odblokowane, podobnie jak wszystkich kolejnych osób chcących urządzać kolejne "prowokacje".
Ex-Team. Aktualny operator: Kruczoczarny