Nie jesteś zalogowany.

1

Thursday, 02.07.2009, 22:06

[Sugestia] Handel » Sprzedam »

69%

TAK (11)

31%

NIE (5)

Moim zdaniem każdy powinien przy wystawianiu przedmiotu w tym dziale podawać cenę za jaką dany przedmiot by sprzedał, jeśli ktoś taką cenę da przedmiot byłby wystawiany na aukcje.

Bo z tego działu zrobiła się osobna aukcja, a aukcje mamy w grze.

A jak ktoś chce określić cenę to też mamy osobny dział.

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "DrastiC" (03.07.2009, 17:43)


2

Friday, 03.07.2009, 08:48

http://forum.bloodwars.interia.pl/thread.php?threadid=569439
(dla nas brane pod uwagę zasady dla serwerów typu Moria, które posiadają system aukcyjny taki jak w TE)

Proponuję przeprowadzić dyskusję w tym temacie, żeby wspólnie opracować jakiś sensowny i niekoniecznie skomplikowany regulamin sprzedaży na forum.
Ex-Team. Aktualny operator: Kruczoczarny

3

Friday, 03.07.2009, 09:08

Ja bym dodał taki punkt.

Sprzedający

Autor ma obowiązek umieścić w wątku wszystkie wymienione niżej informacje (niekoniecznie w tej kolejności):

a) Statystyki przedmiotu lub screen z gry (wykadrowany do przedmiotu)
b) Tytuł zawierający pełne nazwy sprzedawanych przedmiotów
c) Cenę za jaką gracz sprzeda dany przedmiot.

d) Sprzedający jest zobligowany do wystawienia przedmiotu w ciągu 24h od daty zatwierdzenia ceny sprzedaży przez kupującego na aukcji [(czas trwania aukcji 24h)(*nie dotrzymanie warunków grozi karą)]

Kupujący

a) Kupujący jest zobligowany do kupienia przedmiotu w ciągu 24h od daty wystawienia przedmiotu za zadeklarowaną kwotę lub wyższą. (*nie dotrzymanie warunków grozi karą)


*od kar to już nie ja więc ktoś z szefostwa na pewno coś wymyśli.


Coś takiego?

4

Friday, 03.07.2009, 10:21

Ja bym dodał taki punkt.

Sprzedający

Autor ma obowiązek umieścić w wątku wszystkie wymienione niżej informacje (niekoniecznie w tej kolejności):

a) Statystyki przedmiotu lub screen z gry (wykadrowany do przedmiotu)
b) Tytuł zawierający pełne nazwy sprzedawanych przedmiotów
c) Minimalną cenę za jaką gracz sprzeda dany przedmiot.

d) Sprzedający jest zobligowany do wystawienia przedmiotu w ciągu 48h od daty zatwierdzenia ceny sprzedaży przez kupującego na aukcji [(czas trwania aukcji 48h)(*nie dotrzymanie warunków grozi karą)]

Kupujący

a) Kupujący jest zobligowany do kupienia przedmiotu w ciągu 48h od daty wystawienia przedmiotu za zadeklarowaną kwotę lub wyższą. (*nie dotrzymanie warunków grozi karą)


*od kar to już nie ja więc ktoś z szefostwa na pewno coś wymyśli.
proponuję, jak na BW, ostrzeżenia na forum. 3 ostrzeżenia = ban stały na forum, kolejne zbanowane konta na forum = czasowe bany w grze.


Coś takiego?
Ex-Team. Aktualny operator: Kruczoczarny

5

Friday, 03.07.2009, 14:29

d) Sprzedający jest zobligowany do wystawienia przedmiotu w ciągu 48h od daty zatwierdzenia ceny sprzedaży przez kupującego na aukcji [(czas trwania aukcji 48h)(*nie dotrzymanie warunków grozi karą)]

Kupujący

a) Kupujący jest zobligowany do kupienia przedmiotu w ciągu 48h od daty wystawienia przedmiotu za zadeklarowaną kwotę lub wyższą. (*nie dotrzymanie warunków grozi karą)


A ja bym nie określał przedziałów czasowych. Fakt zawarcia umowy na forum, po prostu zobowiązuje do zakupu. Natomiast czas w tym momencie jest drugorzędny. Z reguły umawiamy się , nie na to jak długo item ma leżeć na aukcji, a bardziej na godzinę o której aukcja ma się kończyć(żeby być pewnym swojej obecności w momencie zakończenia).Co mi po aukcji kończącej się o 5 nad ranem kiedy śpię, albo w chwili kiedy wracam z pracy?

6

Friday, 03.07.2009, 17:34

Tu nie chodzi żebyś sprzedał wybranej osobie tylko żeby wystawiający mógł go sprzedać za określoną cenę, a jak ktoś w ciągu tych 48h po wystawieniu podbije to wystawiający nie będzie rozpaczał.

Zresztą nikt nie pisał że nie można się dogadać na odpowiedni koniec aukcji, wystawiający ma 48h na wystawienie.

7

Thursday, 09.07.2009, 22:22

Forum ma w głównej mierze spełniać funkcję "słupa z ogloszeniami". Ciężko jest egzekwować i pilnować by każdy wystawiał zgodnie z umową zawartą w postach czy via PW/gg (szczególnie gdy w grę wchodzą wypadki losowe). Jedyne co można sprawnie nadzorować to czy dana osoba na forum złożyła obiecana ofertę w danym przedziale czasowym (i karać jeśli nie).

Liczyć w tym przypadku można na to, że gdy ktoś będzie oszukiwać w tym aspekcie, straci zaufanie i nikt nie będzie chciał się z nim dogadywać.
Operator serwerów T1 i T2
Zanim napiszesz wiadomość - przeczytaj FAQ Gra na 1 IP / Multikonta.
Nie przyjmuję skarg na PW! Chcesz zgłosić skargę - napisz w dziale Skargi, po zapoznaniu się z Regulamin działu SKARGI.
--------------------------------------------------------------------------------------------
Graj Muzyko!
Chuck norris said let be light and there was Hasselhoff
o_0


8

Friday, 17.07.2009, 13:04

Dodałam nowy punkt w regulaminie handlu (zmiany zaznaczone kolorem).

Ostrzeżenia za brak ceny przyznawane będą "z automatu" przez moderatorów.
Ostrzeżenia za niewywiązanie się z umowy będą przyznawane na wniosek strony pokrzywdzonej, po złożeniu skargi w dziale Skargi.

Regulamin działu HANDEL
Ex-Team. Aktualny operator: Kruczoczarny