Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

Prop

Intermediate

  • "Prop" started this thread

Postów: 199

Skąd: Opole

  • Wyślij prywatną wiadomość

1

Sunday, 05.07.2009, 22:57

Czas ochrony przed oblężeniem

Coś się dokumentnie spieprzyło!

W dniu wczorajszym (sobota) wygrywam oblężenie na przejęcie o godzinie 18:21:15. Powinienem mieć 24h ochrony na wszystkie wioski (jeśli wierzyć tutorialowi).
Chwilę później z właśnie przejętej wioski zakładam oblężenie na zamianę na kolejną wioskę. To oblężenie ma się skończyć dzisiaj (niedziela) o 13:53:16.
O godzinie 19 (sobota) proszę o sprawdzenie kolegę ile dokładnie mam ochrony. Tak proforma, bo przecież wszyscy wiemy, że ochrona ma trwać do jutra (poniedziałek) do 13:53:16 (wg tutka ulega przedłużeniu po kolejnym wygranym oblężeniu). I nagle się okazuje, że nie mam ochrony na żadnej wiosce. To co tu jest nie tak? Albo tutorial kłamie, albo gra znowu jest schrzaniona!

Uprzejmie prosimy o wzięcie się do roboty i wyjaśnienie mechanizmu tudzież naprawę błędu w kodzie.

Żeby nie było, że nie wiadomo , kto zgłasza problem!
ID: 17402

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Thorga" (07.07.2009, 07:22)


2

Sunday, 05.07.2009, 23:01

Podobny wątek poruszyłem w temacie:
Obleganie, kwestia drobnych wyjaśnień.
Staje się więc to pilniejsze do załatwienia. Już kolejna osoba zauważyła ten sam błąd.

3

Sunday, 05.07.2009, 23:02

Jak ty zakladales tego oblega na przejecie wioski to dlaczego masz miec niby ochronke na wszystkie wioski?Mi sie wydawalo ze jak tobie zakladaja oblega to masz ochronke...moze sie myle

4

Sunday, 05.07.2009, 23:17

Jesteś twórcą gry? Jeśli nie to wczytaj się w tutorial i cierpliwie poczekaj na odpowiedź.

5

Sunday, 05.07.2009, 23:37

Potwierdzam zaistniały problem. Raz dostałem obleg zaraz po wymianie wiosek gdzie byłem zakładającym, a za drugim razem w podobnej sytuacji miałem ochronke na wszystkie osady 24h. Wiec zdecydowanie jest coś nie tak.
Proszę administracje o jednoznaczna odpowedz czy wygrywający oblężenie ma mieć 24h ochrony na wszystkie osady czy tylko na tą wymienianą.

6

Sunday, 05.07.2009, 23:58

Ja zawsze mialam tylko na ta wymieniana, wiec nie wtracaj sie czarna mAMBO jak malo wiesz to nic niemow wielki tutorialista sie znalazl...Nie jestem tworca tylko pisze to co zaobserwowalam

7

Sunday, 05.07.2009, 23:59

Faktycznie mało wiem Sylwuniu. Dlatego czekam na odpowiedź Konrada.

8

Monday, 06.07.2009, 00:02

Tutorial mówi wyraźnie:
"Ochrona przed oblężeniami
Na wioskę nie można założyć oblężenia:
...jeśli oblężenie zostało wygrane przez oblegającego i nastąpiła wymiana lub przejęcie wioski - wszystkie wioski wygrywającego są chronione przed oblężeniami przez 24 godziny od czasu rozegrania oblężenia,
jeśli oblężenie zostało zremisowane lub wygrane przez obleganego - wioska, która była broniona, chroniona jest przed oblężeniami przez 24 godziny od czasu rozegrania oblężenia.
..."
to dość ważne, bo jak to znowu kwas to parę osób może się zdziwić...

9

Monday, 06.07.2009, 00:04

No to jest jakis Bug:) bo nieraz po wygranym oblegu niemialam ochronki...

10

Monday, 06.07.2009, 00:05

Czytamy ze zrozumieniem...chyba, że w tutku jest błąd...
...powiem więcej właśnie sprawdziłem to u siebie i szczęśliwie mam ochronę na wszystkie...więc te bugi dotyczą konkretnych osób...u mnie jest oki...

11

Monday, 06.07.2009, 08:51

A ja i klany które mnie oblegały miały takie ochrony zawsze. Jedyna różnica to taka że zawsze na przejęcie oblegi były nigdy na zamianę. Więc może coś jest skopane w przypadku zamiany (albo tutorial kłamie :P )

12

Monday, 06.07.2009, 19:02

Nikt się nie wypowiedział na ten temat ?
A szkoda, bo to ważny problem.Może nawet bug.

13

Monday, 06.07.2009, 20:42

nie wiem czy dobrym rozwiazaniem jest aby tutorial byl edytowany przez kazdego ?
ja swego czasu wlasnie etydowalem tutorial

[nie bug] ochrona przed oblezeniem:

napisalem to wtedy wyraznie ale ktos uwazal ze nie mam racji chyba i zmienil zapis :(

14

Monday, 06.07.2009, 21:12

No na pewno nie chyba że będzie alternatywny tutek gdzie zmiany mogą tylko uprawnione osoby wprowadzać tak by można było w razie potrzeby porównać treści. Obecnie to ktokolwiek może nawet przez zwyczajną złośliwość zrobić zmiany żeby innych w błąd wprowadzić lub po prostu "tak mu się będzie zdawało coś".

15

Tuesday, 07.07.2009, 07:13

nie wiem czy dobrym rozwiazaniem jest aby tutorial byl edytowany przez kazdego ?
ja swego czasu wlasnie etydowalem tutorial

[nie bug] ochrona przed oblezeniem:

napisalem to wtedy wyraznie ale ktos uwazal ze nie mam racji chyba i zmienil zapis :(


EDIT: http://wiki.czaswojny.interia.pl/index.p…f=435&oldid=431
osobnik Hmmm coś namieszał.

Ma być tak jak jest w grze, buga nie ma, jak wróci Konrad cofnie wersję w Tutorialu.

EDIT: Poprawione z powrotem do poprawnej wersji.
http://wiki.czaswojny.interia.pl/index.p….99.C5.BCeniami
Ex-Team. Aktualny operator: Kruczoczarny

Ten post był edytowany 5 razy, ostatnio edytowany przez "Thorga" (07.07.2009, 09:43)


16

Tuesday, 07.07.2009, 11:07

Ten Hmmm za edycję niezgodną z prawdą i wprowadzanie innych w błąd powinien dostać solidną karę ku przestrodze dla innych by nie mieszali na podstawie własnego widzimisię........

17

Tuesday, 07.07.2009, 11:51

W sumie resztę zmian dodał sensownych, więc nie sądzę, żeby zrobił to złośliwie, dlatego nie będę wyciągać konsekwencji.
Ex-Team. Aktualny operator: Kruczoczarny

18

Tuesday, 07.07.2009, 12:16

Ale prosze o jasne wylożenie jak to wygląd? Nie ma ochronki 24 godzinnej na wszystkie wsie?

19

Tuesday, 07.07.2009, 12:17

niema
"....
jeśli oblężenie zostało wygrane przez oblegającego i nastąpiła wymiana lub przejęcie wioski - wioski wymienione lub wioska przejeta ( nie wioska z której było założone oblężenie na przejęcie) - chronione są przed oblężeniami przez 24 godziny od czasu rozegrania oblężenia,
....
"

20

Tuesday, 07.07.2009, 12:28

A tak zwane"ochronki" to pic na wodę? Bo tak to można zrozumieć...

i te pytanie pozostaje bez wyjaśnienia
Obleganie, kwestia drobnych wyjaśnień.