Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

21

Sunday, 12.07.2009, 16:16

"nie bede sie rozwodzil nad sensem ktory wspolczynnik jest wazniejszy - bo to sie zmienia wraz z epoka"

J.W.
Nie bede sie kłocił o fakt co jest teraz ważne o co bylo kiedyś bo to nie ma sensu - bedziesz w 4 to wszystko na lokacje bedzie ważne. To nie zmiena faktu że miotane to najgorsze zabawki na serwerze, w dodatku jest ich mało (uprzedzam odpowiedz- nie licze łuków i włóczni lvl 3 :) doskonale pokazują to aukcje - a jak wiemy podaż kształtuje popyt ( i vice versa)

22

Sunday, 12.07.2009, 18:28

"nie bede sie rozwodzil nad sensem ktory wspolczynnik jest wazniejszy - bo to sie zmienia wraz z epoka"

J.W.
Nie bede sie kłocił o fakt co jest teraz ważne o co bylo kiedyś bo to nie ma sensu - bedziesz w 4 to wszystko na lokacje bedzie ważne. To nie zmiena faktu że miotane to najgorsze zabawki na serwerze, w dodatku jest ich mało (uprzedzam odpowiedz- nie licze łuków i włóczni lvl 3 :) doskonale pokazują to aukcje - a jak wiemy podaż kształtuje popyt ( i vice versa)


raczej udowodniles cos dokladnie odwrotnego
czyli, ze sa najlepsze, bo ludzie nie chca ich sprzedawac tak, jak bizuterii;)
inna sprawa, ze smieszne sa porownania niektorych tomahawka, ktory jest bronia 1h (wiec nalezy dodac do statow taka tarcze chociazby puklerzyk 30 dff i 1 atak) do lancy bedacej 2h
Każdy powinien coś sądzić - ja sądzę, że wypiję jeszcze jednego drinka.

23

Sunday, 12.07.2009, 18:47

Nie ma co dyskutowac czy wazniejszy atak zwykly czy przeciwlotnizcy. Ale warto zauwazyc jedno: Zwiekszenie ataku zwyklego ze 160 do 170 kosztuje 3958 pr a zwiekszenie AA 150 -> 160 26669 pr. Tu tkwi podstawowa roznica.
"My greatest challenge was knocking Liverpool right off their f***ing perch. And you can print that."
Sir Alexander Ferguson.

AlienPFtF

Intermediate

Postów: 392

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

24

Sunday, 12.07.2009, 19:36

Fakt, nie było porównania co do kosztów.
Jednakże dyskusja trochę odbiegła od głównego tematu ;)
Autor tematu twierdzi, iż broń miotana jest najgorsza, a później zaprzecza sam sobie :P Broń jak i herosi są w miarę dobrze wyważeni.

Ale wracając do tematu:
Każda rasa ma swoje plusy i minusy... I trzeba się z tym pogodzić. Gra umożliwia prowadzenie wszystkich 4 ras, więc trzeba je wykorzystać :)

Plusy Anioła: większe HP i regeneracja
Minusy Anioła: brak bonusów do ataku, obrony i ini

Plusy demona: większy att i AA
Minusy demona: brak bonusów do HP, obrony i ini

Plusy umarlaka: bonus do att i obrony
Minusy umarlaka: brak bonusów do HP i ini, mały bonus do att

Plusy człowieka: bonus do ini i szarża
Minusy człowieka: brak bonusów do HP i obrony, bonus do att i AA możliwy tylko przez szarżę (czyli nie można iść zawsze na pewniaka ;) )

Ale to tylko plusy i minusy na podstawie bonusów rasowych. Hero głównie zależy od gracza ;) jeden gracz będzie rozwijać samych aniołów, gdyż będzie mu się nimi grało najlepiej, a inny samych demonów/umarlaków/ludzi z takiego samego powodu.

25

Sunday, 12.07.2009, 20:18

"Łuk refleksyjny 18 atak 10 AA =suma dodatnich wspolczynnikow 28 - ,Lanca (zwykla nie kamienna) 25 atak , 10 obrona, 10 ini = suma dodatnich wspolczynnikow 45" - łuk refleksyjny porównałem , a nie tomahowka - tak Bistor - takie są one fantastyczne :)

Magister

Intermediate

Postów: 256

Skąd: masz ten avatar ?

  • Wyślij prywatną wiadomość

26

Monday, 13.07.2009, 01:46

Bohaterowie są dobrze wyważeni ... oprócz umarlaka, ale cóż ... kto wie że nie będzie z umarlakiem jak z człowiekiem ? Dostającym w dupę ze swoją szarżą o sile 0,0000000000000001 z którego wyrasta COŚ co nic nie powstrzyma.

Tak MOŻE będzie z trupem ;)

Męczony, nękany ... a tu ... niespodzianka dla niego

Miecz Uranowy (a się kłóćcie, dla mnie fajniej brzmi :D +1.000.000 ataku - 1.000.000 obrony + 3 inicjatywy )
Karabin Odpryskowy (jak uderzy to we wszytko [ czyżby obrażenia na więcej jednostek niż jedna? :D +5 ataku +1.000.000 incjatywy] )
I tu teraz ... przedmiot którego nikt się nie spodziewał, Doskonały, Uranowy, Potężny !

Doskonała Uranowa Potężna Armata ( w skrócie DUPA {+1 obrony +1 ataku +1 inicjatywy + 1 aa)
Niestety, bronie miotane odchodzą w nie pamięć. :(
Podajcie mi jakąś broń miotaną po renesansie.( granaty nie przemawiają do mnie)
Nie wiem o co chodzi w tej grze ! Buduje się coś, atakuje, chodzi na wyprawy czy co ? Jednak na wszelki wypadek będę spamować by myśleli że coś wiem.

27

Monday, 13.07.2009, 07:57

Kosa i Lanca to bronie dwuręczne, shuriken jest jednoręczny, więc możesz do niego jeszcze założyć tarczę.

EDIT: @niżej - pomyłka, chodziło o dwuręczne oczywiście.
Ex-Team. Aktualny operator: Kruczoczarny

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Thorga" (13.07.2009, 08:30)


Prop

Intermediate

Postów: 199

Skąd: Opole

  • Wyślij prywatną wiadomość

28

Monday, 13.07.2009, 08:26

Kosa i lanca to bronie dwuręczne.

Magister

Intermediate

Postów: 256

Skąd: masz ten avatar ?

  • Wyślij prywatną wiadomość

29

Monday, 13.07.2009, 08:54

Ale shurikeny ? To małe coś co się tym biją postacie z Mang ?
Nie zapowiada się to dobrze :/
Anioły i Demony z gwiezdnych wojen, Nieumarli z Mang, Ludzie ... coś sfilmują ;)
Nie wiem o co chodzi w tej grze ! Buduje się coś, atakuje, chodzi na wyprawy czy co ? Jednak na wszelki wypadek będę spamować by myśleli że coś wiem.

Aliar

Intermediate

Postów: 388

Skąd: Mezopotamia

  • Wyślij prywatną wiadomość

30

Monday, 13.07.2009, 09:40

Nieumarli z mang? 8o Mi to pasuje! A tak serio, to ile lanca, a ile shurikenów widziano na serverze?
Po co Ci uszy?

Wystarczy klik!

31

Monday, 13.07.2009, 10:31

Thorgo - czy jest miotana na poziomie 12 (obojętnie dwu czy jednoręczna)- pewnie jest ale czy ktos ja widzial? i w tym klopot - miotane wysokolevelowe nie wyskakuja na lokacjach tak jak np palne czy biale

32

Monday, 13.07.2009, 11:01

Broni białych jest więcej, ponieważ preferowane są przez 2 rasy.
Ex-Team. Aktualny operator: Kruczoczarny

33

Monday, 13.07.2009, 11:15

tu sie zgodze - ale palne typu muszkiety, rewolwery czy pistolet skałkowy o wiele czesciej padaja niz np luk refleksyjny (bo nic innego nie ma lepszego - oprocz oczywiscie shurikana ktory jest dostepny w 5 erze zapewene - czyli dla 99 % graczy serwera obecnie niedostepny)- i znowu zadaje swoje pytanie poraz kolejny - CZY KTOS WIE COS JEST Z MIOTANYCH NA 12 LVL?

34

Monday, 13.07.2009, 13:17

Po prostu necro jest na spalonej pozycji i tyle. Musisz po prostu zamiast w bron inwestowac w staty.

Magister

Intermediate

Postów: 256

Skąd: masz ten avatar ?

  • Wyślij prywatną wiadomość

35

Monday, 13.07.2009, 13:23

Ale co powiedzą Ci co zainwestowali w broń ? (Do mnie umarły NIGDY nie przemawiał [ oprócz deff na lokacji])
Nie wiem o co chodzi w tej grze ! Buduje się coś, atakuje, chodzi na wyprawy czy co ? Jednak na wszelki wypadek będę spamować by myśleli że coś wiem.

36

Monday, 13.07.2009, 17:42

czyli co nieumarlaki - do 5 ery z lukiem

Prop

Intermediate

Postów: 199

Skąd: Opole

  • Wyślij prywatną wiadomość

37

Monday, 13.07.2009, 22:08

To nie jest kwestia, czy do kogoś przemawiał umarlak, czy nie.
Problem polega na tym, że w wyposażeniu umarlaka jest dziura. Nie ma broni o wymaganym 12 poziomie broni miotanych.
Do tego łuk, czy nawet długi łuk jest słaby w porównaniu z odpowiednikami broni białych.
Potem się pojawia łuk refleksyjny. Miałem szczęście, bo wcześnie go wydropiłem (na początku 3ep). I łaziłbym z nim do dzisiaj (półmetek 4ep), gdyby nie okazja i zakup pechowego łuku (wymagany 3 poziom umiejętności). Tylko, że to prefix daje lepsze statystyki a nie sama broń. A i ten model i tak jest średni w porównaniu do broni palnych wyższych poziomów czy prefixowanych broni białych.
Tak więc uważam, że Bodex ma absolutną rację twierdząc, że umarlak jest zaniedbanym typem bohatera jeśli chodzi o jego wyposażenie.

Nie uwzględniam tutaj broni miotanych jednoręcznych, bo nie dość, że ciężko je złapać to są tak śmiesznie słabe, że już lepiej z łukiem biegać...

38

Monday, 13.07.2009, 22:26

zgadzam się z bodexem że w broniach miotanych jest poważna luka.... jak na razie były tylko 2 pechowe łuki na sprzedaż przy czym broni palnych np. dworskich muszkietów jest coraz więcej. Umarlak jest poważnie poszkodowany pod względem wyposażenia i trzeba to poprawić bo nie mam zamiaru czekać do 5 epoki aż coś znajdę innego niż łuk a szkolenie w broniach palnych czy białych się nie opłaca...

39

Monday, 13.07.2009, 22:41

Dokładnie tak jak mówisz Prop - jest luka na 12 lvl miotanych - a tym czym dysponujemy dotąd to po prostu złom w porównaniu z palnymi a tym bardziej białymi - a najlepsze jest to że co niektórzy próbują wmówić że miotane są jednak cudowne....

40

Monday, 13.07.2009, 22:55

Od niedawna mój umarlak ma na wyposażeniu Pechową włócznię-staty umiarkowane, zwłaszcza w porównaniu z broniami palnymi. Jednak to jest i tak już wypas jak dla tego bohatera.Prawie 5 miesięcy musiałem się zadowalać Łowieckim łukiem (3) . W te sloty pakowałem różne runy. Ostatnio stanąłem na trzech GIP. I to wszystko co mogłem dla mojego umarlaka zrobić. Czy naprawdę brak pomysłów na jakieś urozmaicenie? Wg mnie w takiej sytuacji aż szkoda go szkolić we władaniu bronią na wyższe poziomy. A szkolenie w innych broniach? A dlaczego mamy bulić drożej niż inne rasy i być poszkodowani?