You are not logged in.

Dear visitor, welcome to Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

1

Friday, July 10th 2009, 3:06pm

Nieumarły - czy twórcy zapomnieli o tym bohaterze?

Czy twórcy gry na prawdę zapomnieli o tym bohaterze? - a generalnie chodzi o broń jedno czy dwu ręczną - podczas gdy "człowieki" i diabły (z aniołami) biegaja już z kosami i karabinami maszynowymi to zdechlaki cały czas tylko łuki i tomahowk... gdzie o ich statach nie wspomnę.... może i są juz jakieś cudowne zabawki w 5 erze -ale do współczesności nic nie widziałem ciekawego oprócz może łowieckiego czy refleksyjnego łuku (co i tak jest na poziomie moze sredniowiecza) - co tu dużo mówić - miotane sa najgorszymi zabawkami w tej grze

AlienPFtF

Intermediate

• Send private message

2

Friday, July 10th 2009, 3:13pm

Od 5 ery pojawiają się Shurikeny (broń 1h)

Shuriken dodaje bonusy dla hero:
atak +15
AA +12
ini +8
wymagane władanie bronią miotaną :15

2x lepsze od tomahawka :P

This post has been edited 1 times, last edit by "AlienPFtF" (Jul 10th 2009, 3:23pm)

3

Friday, July 10th 2009, 3:31pm

to popatrz sobie na staty tego shurikeny i porownaj np z kosa (ktora ma w dodatku 12 lvl ) - nie wdzisz malej skromnej roznicy? poza tym to jest w 5 erze - a co jest do 5? luk ? extra

AlienPFtF

Intermediate

• Send private message

4

Friday, July 10th 2009, 3:48pm

A popatrz sobie na to, że na początku najgorszą rasą jest... człowiek - żadnej broni palnej nie ma w 1 epoce, w drugiej pojawia się hakownica - tyle... a nieumarły ma włócznię/łuk...

Pechowy łuk:
att +21
AA +17
dff +10

Pechowa włócznia:
att +24
AA +14
dff +10

a w obu przypadkach wystarczy broń miotana 3 :P

Zamień łuk na łuk refleksyjny, to zobaczysz, że będzie mieć statsy podobne do kamiennej lancy ;)
Poza tym broń miotana traci na znaczeniu - a palna ma coraz większe znaczenie (karabiny, pistolety), oraz broń biała (np. miecze świetlne w ep6 :P )

5

Friday, July 10th 2009, 4:01pm

A ile widziałeś Pechowych na aukcji? 1?

"Jedna jaskółka wiosny nie czyni"

6

Friday, July 10th 2009, 4:11pm

to ciekawe jakie by miala staty np pechowa kosa - nie w tym rzecz - co jest np na poziomie 12 miotanych? - u czlowieka muszkiet np - ich wyszukalem oklo 10 - a do miotanych nawet nie widzialem nic na poziomie 12 - problem w tym ze miotanych po prostu jest strasznie malo- dlaczego ciagle znajduje tylko (i nie tylko ja) hakownice, muszkiety, miecze, lance - i w kolko biale i palna - to jaki jest obrot na miotanych doskonale widac na aukcij - mnostwo szrotu pod znakiem lukow i wloczni (3 lvl) pare tomahawkow i 1! twoj wspanialy shuriken. zedchlakowi na prawdenie ma co dac do lapy a teraz twoje porownanie - Łuk refleksyjny 18 atak 10 AA =suma dodatnich wspolczynnikow 28 - ,Lanca (zwykla nie kamienna) 25 atak , 10 obrona, 10 ini = suma dodatnich wspolczynnikow 45

nie bede sie rozwodzil nad sensem ktory wspolczynnik jest wazniejszy - bo to sie zmienia wraz z epoka

AlienPFtF

Intermediate

• Send private message

7

Friday, July 10th 2009, 4:14pm

2 przedmioty pechowe na aukcji - włócznia i łuk.

Druga sprawa - jak już pisałem ta broń traci na znaczeniu ;) no chyba, że granaty wprowadzą :P
Trzeba myśleć przyszłościowo :P później będą już karabiny i miecze świetlne na tyle powszechne, że nieumarły zdecydowanie straci na znaczeniu.

Moim zdaniem bonus od nieumarłego przydaje się tylko w pierwszych 3-4 epokach - choć w 4 epoce jedynie dff dla jednostek. Wtedy bardziej liczy się AA, ini i HP.

8

Friday, July 10th 2009, 7:12pm

o bzdurach typu "miotane traca na znaczeniu " nawet nie ma sensu dyskutowac bo to nie jest rzeczywistosc tylko gra (rownie dobrze moge powiedziec ze biale traca na zanczeniu bo nie ma czegos takiego jak miecz swietlny) - to ma byc gra w ktorej wszyscy bohaterowie powinni miec bron ktora jakos balansuje sile hero - a nie jak teraz niektorzy sa faworyzowani - i podkreslam - jest sa slaby drop czegokolwiek z miotanych, bo kazdy przyzna ze np nieporownywalny jest drop lancy a tomahowka (ktory zreszta jest beznadziejny z porownianiu z nia) - zwracam ze to jest przyklad jeden z wielu

AlienPFtF

Intermediate

• Send private message

9

Friday, July 10th 2009, 8:28pm

Ale nie jesteś chyba dobrze zorientowany w grze...

Broń miotana traci na znaczeniu, gdyż coraz mniej się używa łuków i włóczni, jeśli są dostępne np. muszkiety, czy piki ;) Broń miotana i biała są ulepszane, gdyż coraz to nowsze technologie pozwalają na stworzenie karabinu, czy kosy a chyba w przyszłości nie będzie jednostek, które będą maczug używać :D

10

Friday, July 10th 2009, 9:18pm

wystarczajaco na tyle zeby wiedizec ze gra powinna byc robiona pod wszystkich bohaterow w grze - bo nie po to sa miaotane zeby mialy zanikac - koszt zrobienia dla zdechlaka palnej lvl 12 jest o wiel wiekszy niz 12 miotanej - bo miotane sa dla nieumarlakow - takie zalozenie bylo od pocztaku serwera - wiec tworcy powinni dac pograc innym bohaterom

AlienPFtF

Intermediate

• Send private message

11

Friday, July 10th 2009, 9:28pm

ale aniołem i demonem też się da grać ;) więc nie tylko człowiekiem.

Aliar

Intermediate

• Send private message

12

Friday, July 10th 2009, 9:40pm

Ale nie jesteś chyba dobrze zorientowany w grze...

Broń miotana traci na znaczeniu, gdyż coraz mniej się używa łuków i włóczni, jeśli są dostępne np. muszkiety, czy piki ;) Broń miotana i biała są ulepszane, gdyż coraz to nowsze technologie pozwalają na stworzenie karabinu, czy kosy a chyba w przyszłości nie będzie jednostek, które będą maczug używać :D
Nie rozumiesz że tu NIE ma być jak w realu? Tu wszyscy bohaterzy mają być równi, a co do miotanych to rzeczywiście trochę racji w tym jest. Może twórcy szykują coś ekstra w przyszłości?
Po co Ci uszy?

Wystarczy klik!

13

Friday, July 10th 2009, 9:53pm

to przez 5 er mam sie meczyc lukiem zeby miec cos extra za pol roku? no chyba nie tedy droga - ja naprawde nie chcem zeby byly cuda - ale zeby to bylo jakos zbalansowane (bo w tym momencie nie jest) - po za tym prosty przyklad - czestotliowosc padania tomahowka a np rewolweru - no chyba jest roznica.... bo ja w ciagu calej gry dropnalem 2 tomahowki a rewolweru nie liczylem... a tak w ogole ktos wie moze co jest z miotanych na poziomie 12?

Aliar

Intermediate

• Send private message

14

Friday, July 10th 2009, 9:55pm

No właśnie tak jest najlepiej, że jeden bohater ma dobrze w 4 erze drugi w 5, a jeszcze inny w 13... No bo chyba w 1 epoce na niedobór włóczni nie mogłeś narzekać...
Po co Ci uszy?

Wystarczy klik!

15

Saturday, July 11th 2009, 12:27am

Mi juz kilka lukow refleksyjnych wypadlo :P
Statow nie pamietam, bo przetopilem. Nie byly mi potrzebne. Ale z tego co pamietam calkiem ladna zabawka. I na pewno widzialem to tez na aukcji.
"My greatest challenge was knocking Liverpool right off their f***ing perch. And you can print that."
Sir Alexander Ferguson.

EBO

Intermediate

• Send private message

16

Saturday, July 11th 2009, 8:12am

dam sobie reke odciac ze wszyscy odszczekacie ze miotana traci na znaczeniu :D
poprostu tworcy staraja sie utrudniac gracza zycie na maxa i najlepsze fanty chowaja jak tylko moga ... a zreszta widzieliscie kiedys obojetnej grze osobe z najlepsza bronia z moze 2 dniowym stazem bo ja w zyciu ?(
Lives in order to take control of world
for the wolfish glory™

Nie zadaje się z "idiotami", najpierw sprowadzą mnie do swojego poziomu, a później pokonają doświadczeniem. :whistling:

17

Saturday, July 11th 2009, 7:39pm

Baldr, co z tego ze wypadło Ci kilka łuków refleksyjnych skoro on nawet jest gorszy od chociażby lancy (a to generalnie do kolonizacji najlepsza zabawka jaką może mieć nieumarły- pomijma prefiksy typu orientalna - bo przy takim prefiksie i maczuga bedzie dobra :)) - to gdzie tu jest balans bohaterusiów?

18

Sunday, July 12th 2009, 12:06am

bodex
znajdź mi broń białą która bez prefiksu daje AA...
to że suma jest inna wcale nie przesądza o jakości.

19

Sunday, July 12th 2009, 2:08pm

Również mogę odwrócić twoje pytanie i zapytać sięczy jest broń miotana która dodaje do obrony - czy uważasz że obrona jest mniej ważna niż AA? Dlatego twój argument też nie jest do końca trafny

AlienPFtF

Intermediate

• Send private message

20

Sunday, July 12th 2009, 3:06pm

Jednak się trochę mylisz... W pierwszych 2-3 epokach dff jest trochę mniej ważny od AA na lokacjach. Wystarczy mieć ~60-70 dffa (wystarczy jakaś mroźna zbroja [około 30 dff'a] + hełm z nosalem [12 dff'a] + zwykły/twardy puklerz [20/28 dff'a]), a AA w drugiej epoce trzeba już około 100, by spokojnie Seteha zaliczać (ubijanie sępów).