Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

1

Friday, 10.07.2009, 15:06

Nieumarły - czy twórcy zapomnieli o tym bohaterze?

Czy twórcy gry na prawdę zapomnieli o tym bohaterze? - a generalnie chodzi o broń jedno czy dwu ręczną - podczas gdy "człowieki" i diabły (z aniołami) biegaja już z kosami i karabinami maszynowymi to zdechlaki cały czas tylko łuki i tomahowk... gdzie o ich statach nie wspomnę.... może i są juz jakieś cudowne zabawki w 5 erze -ale do współczesności nic nie widziałem ciekawego oprócz może łowieckiego czy refleksyjnego łuku (co i tak jest na poziomie moze sredniowiecza) - co tu dużo mówić - miotane sa najgorszymi zabawkami w tej grze

AlienPFtF

Intermediate

Postów: 392

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

2

Friday, 10.07.2009, 15:13

Od 5 ery pojawiają się Shurikeny (broń 1h)

Shuriken dodaje bonusy dla hero:
atak +15
AA +12
ini +8
wymagane władanie bronią miotaną :15

2x lepsze od tomahawka :P

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "AlienPFtF" (10.07.2009, 15:23)


3

Friday, 10.07.2009, 15:31

to popatrz sobie na staty tego shurikeny i porownaj np z kosa (ktora ma w dodatku 12 lvl ) - nie wdzisz malej skromnej roznicy? poza tym to jest w 5 erze - a co jest do 5? luk ? extra

AlienPFtF

Intermediate

Postów: 392

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

4

Friday, 10.07.2009, 15:48

A popatrz sobie na to, że na początku najgorszą rasą jest... człowiek - żadnej broni palnej nie ma w 1 epoce, w drugiej pojawia się hakownica - tyle... a nieumarły ma włócznię/łuk...

Pechowy łuk:
att +21
AA +17
dff +10


Pechowa włócznia:
att +24
AA +14
dff +10

a w obu przypadkach wystarczy broń miotana 3 :P

Zamień łuk na łuk refleksyjny, to zobaczysz, że będzie mieć statsy podobne do kamiennej lancy ;)
Poza tym broń miotana traci na znaczeniu - a palna ma coraz większe znaczenie (karabiny, pistolety), oraz broń biała (np. miecze świetlne w ep6 :P )

5

Friday, 10.07.2009, 16:01

A ile widziałeś Pechowych na aukcji? 1?

"Jedna jaskółka wiosny nie czyni"

6

Friday, 10.07.2009, 16:11

to ciekawe jakie by miala staty np pechowa kosa - nie w tym rzecz - co jest np na poziomie 12 miotanych? - u czlowieka muszkiet np - ich wyszukalem oklo 10 - a do miotanych nawet nie widzialem nic na poziomie 12 - problem w tym ze miotanych po prostu jest strasznie malo- dlaczego ciagle znajduje tylko (i nie tylko ja) hakownice, muszkiety, miecze, lance - i w kolko biale i palna - to jaki jest obrot na miotanych doskonale widac na aukcij - mnostwo szrotu pod znakiem lukow i wloczni (3 lvl) pare tomahawkow i 1! twoj wspanialy shuriken. zedchlakowi na prawdenie ma co dac do lapy a teraz twoje porownanie - Łuk refleksyjny 18 atak 10 AA =suma dodatnich wspolczynnikow 28 - ,Lanca (zwykla nie kamienna) 25 atak , 10 obrona, 10 ini = suma dodatnich wspolczynnikow 45

nie bede sie rozwodzil nad sensem ktory wspolczynnik jest wazniejszy - bo to sie zmienia wraz z epoka

AlienPFtF

Intermediate

Postów: 392

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

7

Friday, 10.07.2009, 16:14

2 przedmioty pechowe na aukcji - włócznia i łuk.

Druga sprawa - jak już pisałem ta broń traci na znaczeniu ;) no chyba, że granaty wprowadzą :P
Trzeba myśleć przyszłościowo :P później będą już karabiny i miecze świetlne na tyle powszechne, że nieumarły zdecydowanie straci na znaczeniu.

Moim zdaniem bonus od nieumarłego przydaje się tylko w pierwszych 3-4 epokach - choć w 4 epoce jedynie dff dla jednostek. Wtedy bardziej liczy się AA, ini i HP.

8

Friday, 10.07.2009, 19:12

o bzdurach typu "miotane traca na znaczeniu " nawet nie ma sensu dyskutowac bo to nie jest rzeczywistosc tylko gra (rownie dobrze moge powiedziec ze biale traca na zanczeniu bo nie ma czegos takiego jak miecz swietlny) - to ma byc gra w ktorej wszyscy bohaterowie powinni miec bron ktora jakos balansuje sile hero - a nie jak teraz niektorzy sa faworyzowani - i podkreslam - jest sa slaby drop czegokolwiek z miotanych, bo kazdy przyzna ze np nieporownywalny jest drop lancy a tomahowka (ktory zreszta jest beznadziejny z porownianiu z nia) - zwracam ze to jest przyklad jeden z wielu

AlienPFtF

Intermediate

Postów: 392

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

9

Friday, 10.07.2009, 20:28

Ale nie jesteś chyba dobrze zorientowany w grze...

Broń miotana traci na znaczeniu, gdyż coraz mniej się używa łuków i włóczni, jeśli są dostępne np. muszkiety, czy piki ;) Broń miotana i biała są ulepszane, gdyż coraz to nowsze technologie pozwalają na stworzenie karabinu, czy kosy a chyba w przyszłości nie będzie jednostek, które będą maczug używać :D

10

Friday, 10.07.2009, 21:18

wystarczajaco na tyle zeby wiedizec ze gra powinna byc robiona pod wszystkich bohaterow w grze - bo nie po to sa miaotane zeby mialy zanikac - koszt zrobienia dla zdechlaka palnej lvl 12 jest o wiel wiekszy niz 12 miotanej - bo miotane sa dla nieumarlakow - takie zalozenie bylo od pocztaku serwera - wiec tworcy powinni dac pograc innym bohaterom

AlienPFtF

Intermediate

Postów: 392

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

11

Friday, 10.07.2009, 21:28

ale aniołem i demonem też się da grać ;) więc nie tylko człowiekiem.

Aliar

Intermediate

Postów: 388

Skąd: Mezopotamia

  • Wyślij prywatną wiadomość

12

Friday, 10.07.2009, 21:40

Ale nie jesteś chyba dobrze zorientowany w grze...

Broń miotana traci na znaczeniu, gdyż coraz mniej się używa łuków i włóczni, jeśli są dostępne np. muszkiety, czy piki ;) Broń miotana i biała są ulepszane, gdyż coraz to nowsze technologie pozwalają na stworzenie karabinu, czy kosy a chyba w przyszłości nie będzie jednostek, które będą maczug używać :D
Nie rozumiesz że tu NIE ma być jak w realu? Tu wszyscy bohaterzy mają być równi, a co do miotanych to rzeczywiście trochę racji w tym jest. Może twórcy szykują coś ekstra w przyszłości?
Po co Ci uszy?

Wystarczy klik!

13

Friday, 10.07.2009, 21:53

to przez 5 er mam sie meczyc lukiem zeby miec cos extra za pol roku? no chyba nie tedy droga - ja naprawde nie chcem zeby byly cuda - ale zeby to bylo jakos zbalansowane (bo w tym momencie nie jest) - po za tym prosty przyklad - czestotliowosc padania tomahowka a np rewolweru - no chyba jest roznica.... bo ja w ciagu calej gry dropnalem 2 tomahowki a rewolweru nie liczylem... a tak w ogole ktos wie moze co jest z miotanych na poziomie 12?

Aliar

Intermediate

Postów: 388

Skąd: Mezopotamia

  • Wyślij prywatną wiadomość

14

Friday, 10.07.2009, 21:55

No właśnie tak jest najlepiej, że jeden bohater ma dobrze w 4 erze drugi w 5, a jeszcze inny w 13... No bo chyba w 1 epoce na niedobór włóczni nie mogłeś narzekać...
Po co Ci uszy?

Wystarczy klik!

15

Saturday, 11.07.2009, 00:27

Mi juz kilka lukow refleksyjnych wypadlo :P
Statow nie pamietam, bo przetopilem. Nie byly mi potrzebne. Ale z tego co pamietam calkiem ladna zabawka. I na pewno widzialem to tez na aukcji.
"My greatest challenge was knocking Liverpool right off their f***ing perch. And you can print that."
Sir Alexander Ferguson.

EBO

Intermediate

Postów: 547

Skąd: Łódź

  • Wyślij prywatną wiadomość

16

Saturday, 11.07.2009, 08:12

dam sobie reke odciac ze wszyscy odszczekacie ze miotana traci na znaczeniu :D
poprostu tworcy staraja sie utrudniac gracza zycie na maxa i najlepsze fanty chowaja jak tylko moga ... a zreszta widzieliscie kiedys obojetnej grze osobe z najlepsza bronia z moze 2 dniowym stazem bo ja w zyciu ?(
Lives in order to take control of world
for the wolfish glory™


Nie zadaje się z "idiotami", najpierw sprowadzą mnie do swojego poziomu, a później pokonają doświadczeniem. :whistling:

17

Saturday, 11.07.2009, 19:39

Baldr, co z tego ze wypadło Ci kilka łuków refleksyjnych skoro on nawet jest gorszy od chociażby lancy (a to generalnie do kolonizacji najlepsza zabawka jaką może mieć nieumarły- pomijma prefiksy typu orientalna - bo przy takim prefiksie i maczuga bedzie dobra :)) - to gdzie tu jest balans bohaterusiów?

18

Sunday, 12.07.2009, 00:06

bodex
znajdź mi broń białą która bez prefiksu daje AA...
to że suma jest inna wcale nie przesądza o jakości.

19

Sunday, 12.07.2009, 14:08

Również mogę odwrócić twoje pytanie i zapytać sięczy jest broń miotana która dodaje do obrony - czy uważasz że obrona jest mniej ważna niż AA? Dlatego twój argument też nie jest do końca trafny

AlienPFtF

Intermediate

Postów: 392

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

20

Sunday, 12.07.2009, 15:06

Jednak się trochę mylisz... W pierwszych 2-3 epokach dff jest trochę mniej ważny od AA na lokacjach. Wystarczy mieć ~60-70 dffa (wystarczy jakaś mroźna zbroja [około 30 dff'a] + hełm z nosalem [12 dff'a] + zwykły/twardy puklerz [20/28 dff'a]), a AA w drugiej epoce trzeba już około 100, by spokojnie Seteha zaliczać (ubijanie sępów).