Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

jerzys

Nierejestrowany

1

Wednesday, 15.07.2009, 16:03

Drobne poprawki które mnie uszczęśliwią

a może i jeszcze kilku innych ...?

Staram się nie pisać pomysłów, które już ktoś kiedyś napisał, gdybym niechcący tak zrobił to z góry przepraszam.
Nie piszę też takich, które bardzo bym chciał ale coś mi mówi, że są bez sensu albo nie do zrobienia.

1
w wiadomościach mamy "PRZYJACIELE".
Pewnie nie tylko ja pojmuje to słowo opacznie, 90% u mnie to ulubione farmy.

propozycje zmian:
- nowa zakładka "FARMY", działa jak teraz "Przyjaciele"
- zakładka "PRZYJACIELE" pokazuje informacje o aktywności przyjaciela podobnie jak w oknie klanu (pod warunkiem, że przyjaźń jest wzajemna oczywiście) - podobnie jak "buddy list" z ogame.

2
mam 3 wioski. nie mam specjalnie dużej wyobraźni oraz czasu więc preferuje proste, swojsko brzmiące nazwy: 111 222 333 ...
Zdobywam nową wioskę (przez obleg). Nowa wioska zamiast grzecznie ustawić się na samym dole "wbija się" zaraz po stolicy psując system ...
Pomysłem jest to żeby tak się nie działo.

3
Centrum dowodzenia:
- zdarzenia. Nie wiem czy ktokolwiek z tego korzysta, jak dla mnie do zaorania, miejsce się przyda.

- w tej chwili układ jest taki że "Podsumowanie wiosek" i "Aktywne budowy" są daleko od siebie (oddzielone aktywnymi armiami) i w układzie
a b
c d
i do tego często z radosną dowolną kolejnością ...
Jeżeli okienka "Podsumowanie wiosek" oznaczyć jako W1 W2 W3 Wn a "Aktywne budowy" jako A1 A2 A3 An, to proponuje taki układ:
W1 A1
W2 A2
W3 A3
Wn An

oczywiście An może być puste jeśli akurat we wiosce "n" nic się nie dzieje
Byłoby to uniwersalne nawet dla 7 wiosek i zawsze po kolei.

poniżej dalibyśmy aktywności armii oraz wymyślane technologie.
no i drobne poprawki: czas zakończenia wszystkich budów i info o tym co trzymamy w magazynach we wioskach ...
no i guzik "odśwież" bo często info jest nieaktualne.



4
zbrojownia

denerwuje mnie ze nie wiem gdzie trafi zdjęty przedmiot. z tym pewnie nic się nie da zrobić.
Ale może (ja bym tak chciał) te 4 zakładki mogłyby być niezależne ?
to znaczy jak włożę przedmiot do zakładki nr 4 to tam leży mimo ze np. zakładka 3 jest pusta.
pomysl dedykuje tym ktorzy zamienili na zloto cos czego wcale nie chcieli zamieniać.

EDIT:
oczywiscie nowe przedmioty trafiałyby do jednej i tej samej zakladki, np. nr 4
a zakładki pozostałe 1-3 miały by określoną ilość pól, bez możliwości przepełnienia.

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "jerzys" (15.07.2009, 16:12)


Magister

Intermediate

Postów: 256

Skąd: masz ten avatar ?

  • Wyślij prywatną wiadomość

2

Wednesday, 15.07.2009, 16:37

1. A wiesz że to ułatwi zdradzenie potencjalnego "przyjaciela" :) [ Po prostu jeden zdradza i atakuje kiedy gracz jest nieaktywny).
2. Mi to nie przeszkadza, ale można wprowadzić.
3. Jestem za !
4.Zdecydowane tak, ale 1, 2, 3 to zakładki normalne. 4 to ta nienormalna (niezależna).
Nie wiem o co chodzi w tej grze ! Buduje się coś, atakuje, chodzi na wyprawy czy co ? Jednak na wszelki wypadek będę spamować by myśleli że coś wiem.

3

Wednesday, 15.07.2009, 17:03

1)Zakładka Farmy ? Przecież jest możliwość zapisania miejsc zaraz pod Rankingiem

2) się dlatego wbija bo wioska jest starsza ktoś stworzył ją wcześniej niż ty swoje ;) Chyba chodzi o numery porządkowe wiosek

3) Przydatne info w centrum ile i co mamy w magazynach ;) Guzik Odśwież ?? Czasem Przeglądarka już go nie posiada ;) ?


Allah
No gdzie on teraz jest? Gdzie?

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Pablo123" (15.07.2009, 17:12)


jerzys

Nierejestrowany

4

Wednesday, 15.07.2009, 17:07

Odpowiedz przeniesiona do postu niżej...

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "jerzys" (15.07.2009, 17:40)


jerzys

Nierejestrowany

5

Wednesday, 15.07.2009, 17:38

Odpowiedzi dla Pablo123

1)Zakładka Farmy ? Przecież jest możliwość zapisania miejsc zaraz pod Rankingiem
Z powodów nieobiektywnych nigdy to rozwiązanie mi nie podeszło ... mam tam pusto...
Mi zależy na liście osób a nie miejsc.
2) się dlatego wbija bo wioska jest starsza ktoś stworzył ją wcześniej niż ty swoje ;) Chyba chodzi o numery porządkowe wiosek
O właśnie: proszę o zmianę sortowania z liczby porządkowej wioski na date mojego wejścia w jej posiadanie :) i będę szczęśliwy ;)
3) Przydatne info w centrum ile i co mamy w magazynach ;) Guzik Odśwież ?? Czasem Przeglądarka już go nie posiada ;) ?
Posiada, posiada, nawet wiem gdzie jest ;)
Ale to jest odświeżenie strony, niekoniecznie odświeża to stan danych na stronie dowodzenia.
Podobnie jest z armiami.
Czasami jestem na oknie wyboru armii do napadu a armii nie ma mimo, że odświeżam. Muszę kliknąć w okno armii, żeby się pojawiła mimo, że wróciła wcześniej. Podejrzewam, że tak ma być i chodzi o odciążenie serwera

Lomnas:
upomnienie za multipost. Edytkę przecież znasz;)

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Lomnas" (16.07.2009, 12:55)


6

Thursday, 16.07.2009, 09:03

ad 1. lista przyjaciół i dodatkowa lista miejsc - nie widzę sensu, żeby to dublować.
ad 2 i 4. wioski i przedmioty sortowane są po ID (czyli czasie założenia/wydropienia) - nie będzie to zmieniane.
ad 3. co cię martwi miejsce na serwerze? nie potrzebujesz, nie używaj...
Ex-Team. Aktualny operator: Kruczoczarny

jerzys

Nierejestrowany

7

Thursday, 16.07.2009, 10:21

ad 3. co cię martwi miejsce na serwerze? nie potrzebujesz, nie używaj...
Moja propozycja szła troszke dalej ...
Komentarz mile widziany

8

Thursday, 16.07.2009, 12:30

co do ad.3 to miało by to sens na wzór innych gierek czyli np. jak idzie na mnie atak to żebym nie musiał wchodzić na zakładkę armia w danej wiosce która jest atakowana by zobaczyć za ile dojdzie tylko powinno to być odliczane właśnie w zadarzeniach. Wtedy od razu wchodząc w centrum dowodzenia wiem kto, gdzie i za ile zaatakuje.