Nie jesteś zalogowany.

1

Friday, 17.07.2009, 16:56

Ilość punktów, a ranking - odzwierciedlenie siły gracza - możliwe rozwiązanie.

Tak z nudów se pomyślałem na jaki temat można by napisać i wpadłem na pewien pomysł.

A mianowicie jak wiemy ranking nie odzwierciedla siły gracza, a powinien.
Są też tacy ludzie co się lubują w punktach i jest takich ludzi bardzo dużo przez co przesiadują całymi miesiącami w 1 epoce, trochę mniej ale też w 2 epoce. Są i też tacy co se niszczą podstawowe jednostki by se trochę pkt wbić ich odbudową (jak to robił zapewne gracz Commander1 przez większość dnia). Przez taką sytuację zamiast iść w górę mieć więcej przeciwników, cele i ciekawsze bitwy to mamy ludzi siedzących z niższych epokach, a potem się pytam jak mamy grać. Moją propozycją jest coś takiego by każdy gracz przechodzący do kolejnej epoki dostawał odpowiednio:
2epoka - 1 mln pkt.
3 epoka - 2 mln pkt
4 epoka - 3 mln pkt itd.
Odpowiednio nie dość tego, że pojawiają się kolejne surowce z większą ilości pkt za ich wydanie to powinny być one traktowane tez odpowiednim mnożnikiem i tak wszystkie aktualne pkt były by mnożone:
2 epoka surowce 100% x 2
3 epoka surowce 100% x 3
4 epoka surowce 100% x 4 itd

I tak przykładowo powiedzmy, że za 1000 drewna wydanego w 2 epoce mamy 10 pkt to w 3 było to już by 15 pkt.
Zakładając, że każdy surowiec ma odpowiedni podstawowa jednostkę, a potem reszta jest mnożona przez dana epokę.

Taki system według mnie odzwierciedlał by pozycje w rankingu wszystkich graczy oraz zmusił by wszystkich przesiadujących w najniższej możliwej epoce dla pkt by przechodzili do wyższych epok by te pkt zdobywać. Co za tym idzie więcej potencjalnych celów więcej ciekawszych bitew. Nowe osoby, które mogły by pomagać w obławach na lepsze klany i inne sprawy o których porządny strateg wie jak można wykorzystać.

Jest jeszcze wiele kwestii do obgadania, pewnie wile osób będzie chciało się dowiedzieć co by było gdyby było itd, o tym wszystkim będzie mogli pogadać w tym temacie jeśli znajdą się chętni do dyskusji.
Dobra jak o czymś zapomniałem to dopisze.

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Galactica" (17.07.2009, 17:05)


2

Friday, 17.07.2009, 17:14

a w jaki sposób chciałbyś to połączyć z juz obecnym rankingiem ?? - wyzerować go ?? zostawić jak jest i dodawać do obecnch ?? - jakie były by plusy i minusy w porównaiu bo obecnego rankingu - mówie o zmianie miejsc osób w rankingu ....

3

Friday, 17.07.2009, 17:16

Z resztą i tak nikt nie patrzy na ranking, a i w końcu sie komus znudzi siedzenie ciągle w 1erze, więc to nie ma sensu pisalismy to już dawno temu.

4

Friday, 17.07.2009, 17:23

Ja myślę, że przyznać te pkt za dane epoki, a reszta niech się toczy od wprowadzenia zmian.
W końcu tu nie chodzi czy ktoś patrzy czy nie w ranking chodzi o to by zmusić tych co patrzą by przechodzili w dalsze epoki i stanowili jakieś wyzwanie.A są osoby co już ponad rok i dłużej siedzą w 1 epoce i są w tej zakichanej top 50-100 jak nie wyżej konkretnie.

I tak jak ktoś jest już w tej 5 epoce na t1 to dostanie bonusa w postaci 10 mln. Choć i to się zdaje mało jak na t2 ludzie z 3 epoki maja ledwie 400k pkt tak gościu siedzący w 1 epoce natrzepał już prawie 1.3mln.

Ale wracając do całego systemu każdy kto będzie chciał powalczyć o pkt i udowodnić, że dana pozycja w rankingu mu się należy przejdzie do następnej epoki i będzie walczył o ta pozycję, a jak będzie siedział w 1 epoce to będzie tracił co miech pkt gdyż już w 2 epoce te pkt będą dwa razy szybciej naliczane. W tej chwili zdaje się, że drewno w 2 epoce jest tak samo punktowane jak w 3 epocę choć wydobycie jest zwiekszone o 20%. Ale jak nie ma innych graczy w danej epocę to co samy drewnem nie wyżyje w simów grać też niechcęm. Gra ma duży potencjał jest fajna, no ale to gra online, a idąc dalej z epoką gra staje się bardziej simami :P.

AlienPFtF

Intermediate

Postów: 392

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

5

Friday, 17.07.2009, 17:25

Takie moje wypociny :P

Każdy gracz jest opisywany kilkoma wartościami, które składają się na Całkowity ranking, takimi jak :
  • Industrialny - rośnie wraz ze wzrostem liczby budynków i zależy liniowo od liczby materiałów potrzebnych do wybudowania budynków na aktualnym poziomie.
  • Militarny - rośnie wraz ze wzrostem liczby jednostek w armiach i zależy liniowo od statystyk jednostek.
Wzór:

ranking_całkowity = ( ranking_industrialny / maks_industrialny + ranking_militarny / maks_militarny ) * 100 000

Uwaga! Maksymalna wartość jaka można osiągnąć w rankingu całkowitym wynosi: 200 000 punktów


przykład:

wartości dla pierwszych miejsc w rankingu są następujące:

industrialny: 608067
militarny: 32458

gracz w tych kategoriach ma wartości:

industrialny: 111101
militarny: 19013

zatem jego ranking całkowity wynosi:

(111101/608067 + 19013/32458 ) * 100000 = (0,182 + 0,586 ) * 100000 = ~76800 punktów

No i wtedy ranking każdego gracza jest zależny od osoby TOP1 ;)

6

Friday, 17.07.2009, 17:54

nie wiem co by ci dale ty mln pkt ;) jak topowcy maja juz po kilka mln
Lepszym rozw. byloby tak jak napisal Alien (choc nie rozumiem wzorow :P ) Ranking indust. i mili.
moim zdaniem ind zalezalby od pkt ktore wydalismy na budowe kopaln itd.
a militarny (ktory ukazuje sile gracza) od wybudowanych j.woj. i po ich stracie maleje o ta sama ilosc pkt co przy ich budowie
za kazda j. oczywiście dostajemy inna ilosc pkt


Allah
No gdzie on teraz jest? Gdzie?

AlienPFtF

Intermediate

Postów: 392

Skąd: Kraków

  • Wyślij prywatną wiadomość

7

Friday, 17.07.2009, 18:19

no to wytłumaczę ten wzór :P

ranking_całkowity = ( ranking_industrialny / maks_industrialny + ranking_militarny / maks_militarny ) * 100 000

prościej:

Max nie jest liczony wg TOP1, tylko dla największej ilości tych pkt na serwerze (czyli posiadaczem największej armii może być osoba powiedzmy TOP 165 i max militarny jest liczony od jej wartości)

ranking_całkowity = [twój_ranking_industrialny (pkty za budynki) / maksymalny_ranking_industrialny serwera + twój_ranking_militarny (pkty za wojsko, kasują się, jeśli stracisz wojsko) / maksymalny_ranking_militarny serwera] * 100 000

8

Friday, 17.07.2009, 21:39

Pablo123 przeczytaj raz jeszcze może mojego pierwszego posta bo widać nie zrozumiałeś idei.

A chodzi o to by zmuszać tych graczy co graja dla punktów by awansowali na wyższe epoki. I nie ma innego rozwiązania jeśli chcą te punkty mieć. Pozatym 3 mln pkt t1 gdzie ludzie graja po 2 lata i na t2 całe top5 to 1 epoka.

Co do tej gry uważam, za całkowitą głupotę odejmować punkty, a potem dodawać jak ją odbudujemy armie. Dlaczego??
Odpowiedź jest prosta praktycznie całą armię można by odbudować w ciągu 1 dnia(premium)(może ci wybitnie z mega armią maks 2 dni)!!Co innego gdyby armie się budowało kilkanaście dni albo miesiące(jak ogame) ale tutaj nie znajdzie to zastosowania zwłaszcza, że limit armii jest znacznie ograniczony.

I zrozumcie jedną rzecz w tej grze punkty są tylko za wydawania surowców.
Moje rozwiązanie nie ingeruje też znacznie w kod gry(chyba) dodać x2 w 2 epoce x3 w 3 epoce itd i za przejście epoki bonus punktowy i spokój.

Rozważając twój sposób liczenia alien jest zagmatwany bo 1 epoka znów ma najwięcej lvl budynków zwłaszcza jak sie piłuje magazyny(szybko sie buduje dużo kosztuje - dużo pkt). Siła armi?? Znów problem kto ma więcej jednostek to niby silniejszy?? 3 epoka aktualnie ma ich najwięcej.

9

Saturday, 18.07.2009, 17:46

Od razu na myśl mi przyszło ciach ale rzeczywiście tam jak komuś flotę zezłomują to płacze miesiąc i się wiesza ;) ale z 2 strony super rozwiniętych planet tam nie da się zabrać ;)

co do tematu
a co tam jest dobrze jak jest :D


Allah
No gdzie on teraz jest? Gdzie?

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Lomnas" (18.07.2009, 23:04)


Podobne wątki