Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

Aliar

Intermediate

Postów: 388

Skąd: Mezopotamia

  • Wyślij prywatną wiadomość

101

Saturday, 15.08.2009, 20:52

BANNER to nie obrazek z painta, ale coś w co się klika by połączyć się z grą. Ktoś patrzy na toplistę, widzi fajną grę... Chce się zalogować, klika, nie działa. Wpisuje time edge w google i w którymś tam haśle znajduje grę. Tak to ma wyglądać :D?
oO Miszcz. Przeca, żeby zrobić banner (button) wystarczy właśnie taki obrazek z painta i odpowiedni wpis na stronce/forum.
Po co Ci uszy?

Wystarczy klik!

Habogan

Intermediate

Postów: 232

Skąd: Z Bamako

  • Wyślij prywatną wiadomość

102

Saturday, 15.08.2009, 21:06

Człowiek uczy się na błędach więc skończmy wątek o nicku z gry i bannerach. Jak mamy zachęcić twórców do zrobienia czegoś? Nie wierzę by robili głupie eventy przez ponad pół roku (pierwsza wzmianka o tym była dużo wcześniej). Więc niech może ktoś przepisuje nowy, wygodniejszy kod, ktoś niech zajmuje się bugami, a reszta robi nowe rzeczy. Ta gra się NIE rozwija.
Podzielę się z wami najbardziej pożądaną prawdą, do której poznania świat dąży od milionów lat... 76 % populacji ma brzydki nos!

EBO

Intermediate

Postów: 547

Skąd: Łódź

  • Wyślij prywatną wiadomość

103

Saturday, 15.08.2009, 21:08

to najlepiej zamknijmy ten temat bo takim gadaniem nikomu nie pomagamy
stawianie gry na nowym kodzie od startu moglo by spowodowac szkody graczom ktorych w zaden sposob nie bd mozna odwrocic myslales o tym???
Lives in order to take control of world
for the wolfish glory™


Nie zadaje się z "idiotami", najpierw sprowadzą mnie do swojego poziomu, a później pokonają doświadczeniem. :whistling:

Habogan

Intermediate

Postów: 232

Skąd: Z Bamako

  • Wyślij prywatną wiadomość

104

Saturday, 15.08.2009, 22:01

Cytat

to najlepiej zamknijmy ten temat bo takim gadaniem nikomu nie pomagamy
stawianie gry na nowym kodzie od startu moglo by spowodowac szkody graczom ktorych w zaden sposob nie bd mozna odwrocic myslales o tym???
Istnieje takie coś jak znaki interpunkcyjne i język polski.

Przecież konrad pisał, że musi przepisywać kod, ponieważ ma jakieś problemy ze starym. Już to przerabialiśmy, przecież gra się zmienia a kod jest ten sam, więc trzeba co jakiś czas go odnawiać. Szczególnie jak odejdzie stary pisacz kodu i pojawi się nowy, który będzie musiał go zmieniać by się połapać we wszystkim.
Podzielę się z wami najbardziej pożądaną prawdą, do której poznania świat dąży od milionów lat... 76 % populacji ma brzydki nos!

EBO

Intermediate

Postów: 547

Skąd: Łódź

  • Wyślij prywatną wiadomość

105

Sunday, 16.08.2009, 06:41

Przepraszam bardzo Pana, ze nie używalem do tej pory liter polskich i znaków interpunkcyjnych.
Już jest Pan zadowolony, czepiaczu o wszystko i nic ?(
Lives in order to take control of world
for the wolfish glory™


Nie zadaje się z "idiotami", najpierw sprowadzą mnie do swojego poziomu, a później pokonają doświadczeniem. :whistling:

106

Sunday, 16.08.2009, 10:21

Daj już spokój Habogan - nikt nie musi pisać 100% zgodnie z zasadami j.polskiego, każdemu zdarzają się błędy. Szczególnie gdy się szybko pisze na forum. Warto jednak pamiętać, że im ładniej składniowo i leksykalnie napisany post, tym łatwiej go zrozumieć -> również Administracji łatwiej się do niego odnieść, co też drastycznie zwiększa szanse na odpisanie.

Zatem tylko i wyłącznie w interesie autora postu jest, by dbać o sposób pisania. Gdy nie będzie poprawnie stosować kropek/przecinków, będzie walić gramatyczne błędy jeden za drugim, to zwyczajnie nikt nie będzie sie męczyć by go czytać i zrozumieć.

Co do autora tematu - pokazał podejście "dorosłe". Wpierw skrytykował - może miejscami zbyt narzekał, ale jego posty zawierają sporo prawdy. Lecz, co najważniejsze, nie poprzestał na samym narzekaniu, lecz zakasał rękawy i postanowił coś zrobić. Czego efektem było zauważenie przez Administracje i seria wyjaśnień, zawarta w postach Sushiego w tym miejscu.

Nie wiem dlaczego jeszcze jesteście w stanie na niego narzekać o_0
Operator serwerów T1 i T2
Zanim napiszesz wiadomość - przeczytaj FAQ Gra na 1 IP / Multikonta.
Nie przyjmuję skarg na PW! Chcesz zgłosić skargę - napisz w dziale Skargi, po zapoznaniu się z Regulamin działu SKARGI.
--------------------------------------------------------------------------------------------
Graj Muzyko!
Chuck norris said let be light and there was Hasselhoff
o_0

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "KruczoCzarny" (16.08.2009, 10:44)


107

Sunday, 16.08.2009, 10:49

Może dlatego, że sami nie mają możliwości/umiejętności/dorosłości/chęci (niepotrzebne skreślić) by zrobić coś z własnego zainteresowania...
Panowie, którzy tak na mnie marudzicie... ja kończę zaawansowany video poradnik dla początkujących graczy... a wy? Co wy zrobiliście dla dobra gry? :)

Nie pytajcie co gra może zrobić dla was - ale co wy dla gry ;) Tacy gracze są najcenniejsi - którzy robią coś z własnej inicjatywy, a nie siedzą i marudzą. Najpierw skrytykowałem, powytykałem co mi sie nie podoba, przy czym trzeba ruszyć zada. Twórcy się zainteresowali - rozmawiałem z Sushi poprzez maila prawie pół dnia, przeprowadziłem krótki wywiadzik dostępny tu lub na forum.

Nie można być po jednej stronie barykady - nie można być tylko marudą, albo totalnym fanatykiem - trzeba zarówno konstruktywnie krytykować, ale również ruszać własny tyłek ;)

108

Sunday, 16.08.2009, 11:16

Z niecierpliwością czekam na Twój videoporadnik :D. Ostatnio zaglądnąłem na ogejma zrobili tam fajny filmik(trailer) dzięki niemu pewnie dużo nowych ludzi zainteresuje się grą gdyby gra wyglądała jak filmik :D
Mam nadzieję że Twoje videło też będzie wciągające :P

A co do habogena jeśli wie lepiej niech sam grę zrobi
Umiesz tylko pieprzyć smuty i nawet jeśli zgnoją twoją wypowiedź dalej stoisz przy swoich argumentach wytykając np. błędy ort.
ahh nie mogę się doczekać aż będę mógł cię atakować 8)


Allah
No gdzie on teraz jest? Gdzie?

109

Sunday, 16.08.2009, 11:40

A tak z ciekawości w czym robisz film,grafikę?

Może będę zdolny w czymś pomóc :D

EBO

Intermediate

Postów: 547

Skąd: Łódź

  • Wyślij prywatną wiadomość

110

Sunday, 16.08.2009, 11:55

Może dlatego, że sami nie mają możliwości/umiejętności/dorosłości/chęci (niepotrzebne skreślić) by zrobić coś z własnego zainteresowania...
Panowie, którzy tak na mnie marudzicie... ja kończę zaawansowany video poradnik dla początkujących graczy... a wy? Co wy zrobiliście dla dobra gry? :)
sr bardzo ale mam dopiero 15 lat i sie ucze :P

ps. nie trzeba sie az tak dobitnie chwalic wiemy o twoich dobrych celach:)
Lives in order to take control of world
for the wolfish glory™


Nie zadaje się z "idiotami", najpierw sprowadzą mnie do swojego poziomu, a później pokonają doświadczeniem. :whistling:

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "EBO" (16.08.2009, 12:02)


111

Sunday, 16.08.2009, 11:59

A tak z ciekawości w czym robisz film,grafikę?

Może będę zdolny w czymś pomóc :D
BB Flash Back Pro - zrobienie dobrego poradnika to kwestia dwóch dni, ja robię "Dla noobów", a jak ktoś chce moze zrobić "Poradnik awansowania w epokach" albo "Poradnik farmienia" - tematów jest masa. Poczekajcie do wieczora, to będziecie wiedzieć o co chodzi ;)

112

Sunday, 16.08.2009, 12:00

Co zrobiliśmy?

Daliśmy setkę pomysłów i zgłosiliśmy setkę bugów :D

BB Flash Back Pro czyli to będzie przypominać Demo bez możliwości interakcji jak dobrze pamiętam ten program.

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "DrastiC" (16.08.2009, 12:09)


113

Sunday, 16.08.2009, 12:13

Jeszcze nie jestem tak zaje, tego, by zrobić poradnik interaktywny :P Ale lepsze wideo, jak ktoś ci mówi, co i jak, podświetlając najważniejsze rzeczy, niż poradnik którego sie nie rozumie, nie? :)

114

Sunday, 16.08.2009, 12:16

Pożyjemy zobaczymy ale jak coś to Demo już mamy :)

115

Sunday, 16.08.2009, 13:49

W sumie mój poradnik jest już gotowy, tylko ten BBFlash robi go już od 20 minut i nie może go w końcu zrobić na normalny plik ;x

116

Sunday, 16.08.2009, 17:24

Tylko wstaw to na jakiś sensowny portal, najlepiej na jakiegoś własnego ftpa czy coś, a rendering zawsze się długo robi przy dużej ilości detali, chyba że już robisz konwersje.

117

Sunday, 16.08.2009, 20:30

Ok, poradnik gotowy - jakość grafiki jest co najmniej dobra, ładnie wszystko widać. Zapraszam do działu http://forum.czaswojny.interia.pl/index.…Board&boardID=5 drodzy teamowcy, ruszcie swoje zady ku chwale TE, bo inaczej więcej takich poradników nie będzie :D

118

Thursday, 20.08.2009, 08:36

5132 - liczba graczy 12 sierpnia
5350 - liczba graczy 20 sierpnia (rano, więc wieczorem może to być przykładowo 5360-70)

Różnica - 218

W tydzień:
Łącznie poselstw: 155
Ilość wasali: 90

Można? Ano można... tylko trzeba chcieć. Prawie połowa rejestracji na Jukatanie w ciągu tygodnia, z mojego bannera na malutkiej prywatnej stronce. Średnio 12 wasali dziennie.

I teraz apel do naszych wspaniałych twórców, administratorów (to nie sarkazm, a szczere słowa) - czy nie warto spróbować reklamować grę na innych forach? Poszukiwać takich for, gdzie można zgodnie z zasadami zaprezentować gry? Zainwestować lekko w reklamę? :)



/// czy mam wrażenie, czy ktoś usilnie chce mi podbić tych wasali i uświadomić, że się mylę? (15 wasali w 10 minut)

Ten post był edytowany 3 razy, ostatnio edytowany przez "plamberson" (20.08.2009, 09:46)


119

Thursday, 20.08.2009, 18:46

no gdyby takie reklamy TE zrobili :D



I żeby co epokę pani się rozbierała :D


Allah
No gdzie on teraz jest? Gdzie?

120

Monday, 24.08.2009, 20:17

I jeszcze jedna sprawa mocno przekonująca mnie do upadku TE. Mianowicie... wypłynęło mi kilka ciekawych informacji na temat naszych administratorów, a mianowicie okazało się, że mam między nimi "rodzinne powiązania" i wcale im tak mocno nie zależy na TE, jak mówią. Mam nadzieję, że się mylę.
Inna sprawa dotyczy rozwoju nowych graczy i zwiększania ich ilości - aktualnie zaledwie parę procent z nowych graczy zostaje na stałe... I drogi SushiMaker oraz inni na stałe zatrudnieni - zadaliście sobie pytanie - czemu się tak dzieje? Odpowiedź jest prosta - albo jak wspominałem lekkie lenistwo w Ekipie, albo nieodpowiednie możliwości dostępne w grze. A jak po grubszej analizie (przypominam, że 30-40% nowych rejestracji jest z mojego reflinka... co już świadczy o tym, że jest kogo pytać) doszedlem do wniosku, że są dwie rzeczy, przez których wieeeeelu graczy rezygnuje.

Kwestie są do omówienia dwie:
  • Możliwości obrony wioski
Aktualnie obrona wioski to wystawienie armii podzielonej na front i tyły, bohatera i ewentualnie bonusów z technologii - czyli szczerze mówiąc zero różnorodności. Brakuje jednej podstawowej rzeczy - możliwości tworzenia konkretniejszego budynku ochronnego - przykładowo palisady (e1), murów (e2, e3), garnizonów (e4) i tak dalej, które miałyby dodatkowo odpowiedni czynnik "wewnętrzny" do rozbudowywania - ochrona AA, obniżanie inicjatywy wroga etc.
Znacznie by to ułatwiło nie tylko bronienie się przed regularnym farmieniem, przez co więcej graczy chciałoby grać dalej - wiedząc, że mają szansę bronić się mniejszą armią przed większą. Aktualnie jedyna opcja obrony przed silniejszym to chowanie surki i uciekanie wojskiem na farmy.


  • Obleganie a okupowanie
Znam starych graczy, którzy niegdyś byli w TOP 100 na Mezopotamii i Jukatanie. Odeszli... Czemu? Prosta odpowiedź - czym dalej w las, czyli czym dalsze epoki, tym więcej trzeba siedzieć przy grze i pilnować. Aktualnie obleganie sprawia, że 90% graczy których zwerbowałem w ciągu dwóch tygodni (około 92 osoby!) opuściło grę jeszcze w I erze, nie osiągając nawet drugiej wiochy. Owe osoby odstraszyła możliwość utraty ciężko wypracowanych wiosek w przyszłości. Moja propozycja jest bardzo prosta, a zarazem (moim zdaniem) genialna w swoim wykonaniu. Zamiast oblegać, przejmować i wyrzucać - po prostu okupować.

Gracz zamiast przejmować wioskę, mógłby korzystać z 75% jej produkcji (dodawałoby się do jego stolicy), ale nie mógłby za te wydobycie utrzymywać nowych wojsk. Gracz okupowany wciąż mógłby budować budynki, armię i farmić - ale miałby -75% produkcji i brak możliwości wyburzania budynków. Miałby za to opcję "Odbij miasto" opierającej się na poniższej zasadzie:
  • Gracz okupowany musiałby przez 24 godziny od wciśnięcia "Odbij miasto" przeżyć co najmniej trzy ataki okupującego, wówczas wszystko wracałoby do normy. Wiadomo, jeżeli okupujący nie podejmie wyzwania, również wszystko wraca do normy.
  • Gracz okupujący nie mógłby atakować gracza, który nie wcisnął odbicia. Przez co okupowany miałby szanse dalszego rozwoju, ale ograniczone o 75%... ale jednak by miał. A nie jak do tej pory, że w przyszłych erach trwa "wymiana miastami", kto komu przejmie i zniszczy.
  • Gracz okupujący dostawałby 5% doświadczenia do głównego bohatera, z tego, które zyskuje główny bohater okupowanego.
  • Okupować można max 1 miasto, niezależnie od ilości posiadanych kolonii - to z pewnością usatysfakcjonowałoby tych sceptyków, którzy uważają że idea byłaby gorsza od przejmowania


Taka możliwość nie zniechęcałaby do grania, a wcale by nie zniszczyła frajdy z najeżdżania i przejmowania miast.