You are not logged in.

Dear visitor, welcome to Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

1

Wednesday, August 12th 2009, 3:11pm

Krótki wywiad z BW Team

Coś się w necie wynalazło :) Może niektórych zainteresuje, łącznie 17 pytań odnośnie TE, firmy BW Team, Blood Wars, planów na przyszłość etc.


  • Midvith: Jak narodziło się BW Team, co było ideą stworzenia firmy?

    Quoted

    SushiMaker: Razem z Konradem zaczęliśmy pracę nad BW, grą w jaką sami chcielibyśmy zagrać, a jakiej po prostu nie było na rynku.
    Okazało się iż nie tylko nam brakowało podobnej gry.
    Dzięki pracy i zaangażowaniu wielu osób udało się przekuć pomysł w sukces rynkowy.
    Jeśli natomiast chodzi o samą firmę to staramy się wzorować na najlepszych w branży (Activision, Blizzard, EA) i naśladować te z ich działań, które naszym zdaniem przyczyniły się do ich sukcesu.
  • Midvith: Czy istnieje możliwość, byśmy uzyskali od Was kilka zdjęć Waszej siedziby, do zamieszczenia w tym “jakże zacnym” wywiadzie? :-)

    Quoted

    SushiMaker: Nie ma za bardzo czego fotografować, kilka biurek i kompy w malutkim 24 metrowym pokoiku.
  • Midvith: BW Team na swojej stronie internetowej prezentuje 3 stworzone przez siebie gry. Którą z nich uważacie za grę sztandarową?

    Quoted

    SushiMaker: Oczywiście sztandarowym produktem jest BloodWars.
    Jednak cały czas staramy się by pojawił się co najmniej jeden równie rozpoznawalny produkt.
  • Midvith: BW Team prezentuje się jako K2M Doradztwo Inwestycyjne, jaka część Waszej drużyny zajmuje się pracą nad stworzonymi grami?

    Quoted

    SushiMaker: Całość, nazwa jest pozostałością wcześniej prowadzonej działalności.
  • Midvith: Changelog w każdej z Waszych gier – mówię w tym wypadku o Time Edge i Blood Wars – jest doprawdy interesujący, stale się coś zmienia,
    jednak czy poza łatkami i ulepszeniami, możemy wkrótce liczyć na coś większego?

    Quoted

    SushiMaker: Z pewnością, w ciągu najbliższego miesiąca pojawi się odpowiedni zwiastun tego co będzie wprowadzone za kilka/kilkanaście miesięcy.
    Mamy nadzieję, że będzie to niespodzianką dla graczy, którzy długo i cierpliwie czekają na nowości.
    Z mniejszych rzeczy, które już są w planach i które mogę potwierdzić to prace nad dodatkowymi zadaniami do BW oraz zwiększenie Drop Rate;u dla przedmiotów magicznych w TE.
  • Midvith: Zbliża się druga rocznica otwarcia gry Time Edge – wersję 1.0.0 postawiono 15 października 2007 – czy możecie zdradzić rąbek tajemnicy, co z tej okazji znajdzie się ciekawego w grze lub, co z tej okazji zostanie “sprezentowane” graczom?

    Quoted

    SushiMaker: Cały czas koncentrujemy się nad debugowaniem kodu oraz dobalansowaniem epok tak by spełniały one nasze oczekiwania.
    Z rzeczy istotnych dla gracza planujemy stałe zwiększenie Drop Rate’u pierścieni i amuletów tak by czary były bardziej dostępne.
  • Midvith: Czy BW Team poszukuje stale nowych pracowników, by zwiększać swój potencjał? Dział “Praca” na stronie oficjalnej świeci pustkami…

    Quoted

    SushiMaker: Na chwilę obecną zakończyliśmy jedną rekrutację. Jednak w miarę rozwoju firmy na pewno będziemy potrzebować dodatkowych osób.
    Cały czas jednak przyjmujemy CV oraz portfolia grafików 3D oraz 2D.
  • Midvith: Zespół współpracuje z portalem Interia.pl, jednak owej współpracy od jakiegoś czasu nie widać – ciężko spotkać w Internecie reklamę gry,
    czy BW Team stawia na polecenia graczy, czy może trzyma w zanadrzu kampanię reklamową?

    Quoted

    SushiMaker: Nowe kampanie reklamowe powinny ruszyć po wakacjach.
    Cały czas badamy rentowność takich działań, jeżeli jakieś źródło reklamy jest mało efektywne to z niego rezygnujemy.
    Dużo lepszym rozwiązaniem jest przeznaczyć zaoszczędzone środki na ulepszanie produktu, wtedy sami gracze odpowiednio go zareklamują.
  • Midvith: Od jakiegoś czasu chodzą pogłoski, że BW Team bardziej faworyzuje Blood Wars, aniżeli stawia na Time Edge, które mogłoby być również
    znaną polską grą? Przeprowadzając krótkie badanie, wyciągnąłem z niego wnioski, że reklama i promowanie Time Edge praktycznie nie istnieje – czy BW Team może ustosunkować się do takich pogłosek?

    Quoted

    SushiMaker: Oba produkty traktujemy jako znaczące.
    Oczywiście większy produkt, generujący większy przychód otrzyma odpowiednio silniejszą reklamę.
    Natomiast ostatecznie chcemy by TE zdobył pozycję porównywalną do BW w segmencie gier strategicznych pod przeglądarkę.
  • Midvith: Jaki jest kierunek rozwoju BW Team w stosunku do posiadanych gier – czy firma bardziej stawia na dużą ofertę (wiele gier), czy na poziom rozbudowania niewielkiej ilości gier?

    Quoted

    SushiMaker: Staramy się koncentrować na dopracowywaniu kilku wybranych produktów rokujących nadzieję na przyszłość.
    Tworzenie kolejnych kopi tego samego produktu ze zmienioną szatą graficzną jest naszym zdaniem kiepskim pomysłem na rozwój.
  • Midvith: Przeglądając stronę firmy potencjalny czytelnik odnosi wrażenie, że by być operatorem gry, trzeba być w drużynie BW Team. Czy istnieje
    możliwość lub czy będzie istniała – aby każdy mógł złożyć swoje niewielkie podanie na operatora lub moderatora, podobnie jak to jest na innych większych grach?

    Quoted

    SushiMaker: Nie będzie takiej możliwości. OP są rekrutowani z grupy osób o potwierdzonej historii współpracy z nami.
    Jest to stanowisko płatne w odróżnieniu od innych gier dlatego wymagamy od OP zdecydowanie większego zaangażowania w pełnione obowiązki.
  • Midvith: Czy możemy się wkrótce spodziewać działów na styl “Download” w grach, z elementami pozwalającymi budować własne fansite’y lub własne tapety, czy banery z linkami referencyjnymi?

    Quoted

    SushiMaker: Od pewnego czasu mieliśmy podobny pomysł jednak jest to na tyle pracochłonne, że jego realizację odłożyliśmy do lamusa.
    Na razie jest kilka bardziej istotnych i pilnych rzeczy do zrobienia.
  • Midvith: Przeglądając skład BW Team widać, że co niektórzy są tam od dawna – jakie są dziś relacje między Wami, jak się poznaliście?

    Quoted

    SushiMaker: Trudno opisać w kilku słowach historię poznania każdego członka zespołu. Konrad i Ja poznaliśmy się dzięki ogłoszeniu w opisie na gg jakie zamieściłem, jest On kolegą kolegi mojej koleżanki.
    Wspólnie tworzyliśmy BW od podstaw. Kolejne osoby dochodziły do zespołu na zasadzie zainteresowania samym BW i odpowiedzi na ogłoszenia o Pracę jakie zamieszczaliśmy na forum.
    Co do relacji to mam nadzieję, że wszyscy odbierają je jako miłą i koleżeńską atmosferę.
  • Midvith: W każdej drużynie zdarzają się zabawne sytuacje… Jaką najbardziej rozbrajającą sytuację pamiętacie z życia swojej drużyny? :-)

    Quoted

    SushiMaker: Nic szczególnego nie przychodzi mi do głowy.
  • Midvith: Czy planowane są konta ekskluzywne – konta, mające inny wygląd, inaczej wyglądające elementy na mapie, wyróżnienia graczy widoczne dla
    innych – w zamian za bezinteresowne wsparcie finansowe firmy?

    Quoted

    SushiMaker: Nic takiego nie planujemy, chociaż sam pomysł wydaje się interesujący.
  • Midvith: Istnieje możliwość, byście dla czytelników i użytkowników uchylili rąbka tajemnicy, dotyczącej swoich planów na przyszłość?

    Quoted

    SushiMaker: Mam nadzieję, że czytelnicy wytrzymają jeszcze 1-2 miesiące wtedy powinniśmy być gotowi na oficjalne ogłoszenie pewnych wiadomości.
  • Midvith: Mamy rok 2009, załóżmy że nagle pojawiamy się w roku przykładowo 2011 – jak BW Team widzi przyszłość swoich gier? Czy plany są jakoś
    sprecyzowane, w co ma zamiar grupa inwestować, w jakim kierunku się rozwijać?

    Quoted

    SushiMaker: Mam nadzieję, że do tego czasu będziemy posiadać 3-4 produkty równie rozpoznawalne jak BW, z bogatą grafiką i animacją niczym pod względem oprawy nie ustępujące grą z klientem.
    Każdy z produktów powinien posiadać rozbudowaną fabułę i kreację bohatera pozwalającą graczowi poczuć świat gry i identyfikować się ze swoją postacią.
  • Midvith: Cóż, dziękuję za odpowiedź na pytania i liczę, że odpowiedzi znajdą się na jak najwięcej z nich oraz będą jak najobszerniejsze w ciekawe informacje :-)

    Quoted

    SushiMaker: Dziękuję.

~ Źródło


Cóż, trochę pytań :)

Habogan

Intermediate

Posts: 232

Location: Z Bamako

  • Send private message

2

Friday, August 14th 2009, 11:21am

Produkty...

Rozumiem iż BW team uważa, że najlepszą reklamą jest jakość. Prawie każdy z nas poznał grę od znajomego/przypadkiem. Nie rozumiem Was. Zupełnie. Kolega plamberson zamieścił banner na nieznanej stronie i średnia nowych gości wzrosła. Ja na przykład ciągle polecam TE, identyfikuję się z tą grą wśród kolegów. Jak na razie spróbowała jedna osoba, która przestała grać przez system gry (inna historia).

W 2011 roku będą 4 produkty? Czyli TE zostanie opuszczone...
Podzielę się z wami najbardziej pożądaną prawdą, do której poznania świat dąży od milionów lat... 76 % populacji ma brzydki nos!

3

Friday, August 14th 2009, 3:07pm

Niekoniecznie ;) Jeżeli zauważą, że chcemy by pracowali nad TE, to już my ich do tego zmusimy :) Zapomnieć o TE nie mogą - ludzie wpłacili na to kasę, więc zapomnienie o jednym ze swoich projektów, to jak wypiąć swój otwór na graczy. A tak, żadna szanująca się ekipa nie robi.

Co do wzrostu rejestracji dzięki mojemu bannerowi - moją stronę podaną powyżej w źródle przegląda dziennie parę tysięcy osób, więc się nie dziwię, że lekko wzrosło. Wystarczy reklamować, reklamować... i jeszcze raz REKLAMOWAĆ, ale z własnego zainteresowania, a nie zwalać winę na twórców! ;)