Nie jesteś zalogowany.

Witamy na Oficjalne Forum - Time Edge - Czas Wojny. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, przeczytaj Pomoc - wyjaśni Ci ona działanie forum. Aby korzystać ze wszystkich funkcji forum należy się zarejestrować. Użyj formularza rejestracyjnego aby dokonać rejestracji lub przeczytaj więcej informacji o procesie rejestrowania się na naszym forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany na forum, zaloguj się.

1

Wednesday, 12.08.2009, 15:11

Krótki wywiad z BW Team

Coś się w necie wynalazło :) Może niektórych zainteresuje, łącznie 17 pytań odnośnie TE, firmy BW Team, Blood Wars, planów na przyszłość etc.


  • Midvith: Jak narodziło się BW Team, co było ideą stworzenia firmy?

    Cytat

    SushiMaker: Razem z Konradem zaczęliśmy pracę nad BW, grą w jaką sami chcielibyśmy zagrać, a jakiej po prostu nie było na rynku.
    Okazało się iż nie tylko nam brakowało podobnej gry.
    Dzięki pracy i zaangażowaniu wielu osób udało się przekuć pomysł w sukces rynkowy.
    Jeśli natomiast chodzi o samą firmę to staramy się wzorować na najlepszych w branży (Activision, Blizzard, EA) i naśladować te z ich działań, które naszym zdaniem przyczyniły się do ich sukcesu.
  • Midvith: Czy istnieje możliwość, byśmy uzyskali od Was kilka zdjęć Waszej siedziby, do zamieszczenia w tym “jakże zacnym” wywiadzie? :-)

    Cytat

    SushiMaker: Nie ma za bardzo czego fotografować, kilka biurek i kompy w malutkim 24 metrowym pokoiku.
  • Midvith: BW Team na swojej stronie internetowej prezentuje 3 stworzone przez siebie gry. Którą z nich uważacie za grę sztandarową?

    Cytat

    SushiMaker: Oczywiście sztandarowym produktem jest BloodWars.
    Jednak cały czas staramy się by pojawił się co najmniej jeden równie rozpoznawalny produkt.
  • Midvith: BW Team prezentuje się jako K2M Doradztwo Inwestycyjne, jaka część Waszej drużyny zajmuje się pracą nad stworzonymi grami?

    Cytat

    SushiMaker: Całość, nazwa jest pozostałością wcześniej prowadzonej działalności.
  • Midvith: Changelog w każdej z Waszych gier – mówię w tym wypadku o Time Edge i Blood Wars – jest doprawdy interesujący, stale się coś zmienia,
    jednak czy poza łatkami i ulepszeniami, możemy wkrótce liczyć na coś większego?

    Cytat

    SushiMaker: Z pewnością, w ciągu najbliższego miesiąca pojawi się odpowiedni zwiastun tego co będzie wprowadzone za kilka/kilkanaście miesięcy.
    Mamy nadzieję, że będzie to niespodzianką dla graczy, którzy długo i cierpliwie czekają na nowości.
    Z mniejszych rzeczy, które już są w planach i które mogę potwierdzić to prace nad dodatkowymi zadaniami do BW oraz zwiększenie Drop Rate;u dla przedmiotów magicznych w TE.
  • Midvith: Zbliża się druga rocznica otwarcia gry Time Edge – wersję 1.0.0 postawiono 15 października 2007 – czy możecie zdradzić rąbek tajemnicy, co z tej okazji znajdzie się ciekawego w grze lub, co z tej okazji zostanie “sprezentowane” graczom?

    Cytat

    SushiMaker: Cały czas koncentrujemy się nad debugowaniem kodu oraz dobalansowaniem epok tak by spełniały one nasze oczekiwania.
    Z rzeczy istotnych dla gracza planujemy stałe zwiększenie Drop Rate’u pierścieni i amuletów tak by czary były bardziej dostępne.
  • Midvith: Czy BW Team poszukuje stale nowych pracowników, by zwiększać swój potencjał? Dział “Praca” na stronie oficjalnej świeci pustkami…

    Cytat

    SushiMaker: Na chwilę obecną zakończyliśmy jedną rekrutację. Jednak w miarę rozwoju firmy na pewno będziemy potrzebować dodatkowych osób.
    Cały czas jednak przyjmujemy CV oraz portfolia grafików 3D oraz 2D.
  • Midvith: Zespół współpracuje z portalem Interia.pl, jednak owej współpracy od jakiegoś czasu nie widać – ciężko spotkać w Internecie reklamę gry,
    czy BW Team stawia na polecenia graczy, czy może trzyma w zanadrzu kampanię reklamową?

    Cytat

    SushiMaker: Nowe kampanie reklamowe powinny ruszyć po wakacjach.
    Cały czas badamy rentowność takich działań, jeżeli jakieś źródło reklamy jest mało efektywne to z niego rezygnujemy.
    Dużo lepszym rozwiązaniem jest przeznaczyć zaoszczędzone środki na ulepszanie produktu, wtedy sami gracze odpowiednio go zareklamują.
  • Midvith: Od jakiegoś czasu chodzą pogłoski, że BW Team bardziej faworyzuje Blood Wars, aniżeli stawia na Time Edge, które mogłoby być również
    znaną polską grą? Przeprowadzając krótkie badanie, wyciągnąłem z niego wnioski, że reklama i promowanie Time Edge praktycznie nie istnieje – czy BW Team może ustosunkować się do takich pogłosek?

    Cytat

    SushiMaker: Oba produkty traktujemy jako znaczące.
    Oczywiście większy produkt, generujący większy przychód otrzyma odpowiednio silniejszą reklamę.
    Natomiast ostatecznie chcemy by TE zdobył pozycję porównywalną do BW w segmencie gier strategicznych pod przeglądarkę.
  • Midvith: Jaki jest kierunek rozwoju BW Team w stosunku do posiadanych gier – czy firma bardziej stawia na dużą ofertę (wiele gier), czy na poziom rozbudowania niewielkiej ilości gier?

    Cytat

    SushiMaker: Staramy się koncentrować na dopracowywaniu kilku wybranych produktów rokujących nadzieję na przyszłość.
    Tworzenie kolejnych kopi tego samego produktu ze zmienioną szatą graficzną jest naszym zdaniem kiepskim pomysłem na rozwój.
  • Midvith: Przeglądając stronę firmy potencjalny czytelnik odnosi wrażenie, że by być operatorem gry, trzeba być w drużynie BW Team. Czy istnieje
    możliwość lub czy będzie istniała – aby każdy mógł złożyć swoje niewielkie podanie na operatora lub moderatora, podobnie jak to jest na innych większych grach?

    Cytat

    SushiMaker: Nie będzie takiej możliwości. OP są rekrutowani z grupy osób o potwierdzonej historii współpracy z nami.
    Jest to stanowisko płatne w odróżnieniu od innych gier dlatego wymagamy od OP zdecydowanie większego zaangażowania w pełnione obowiązki.
  • Midvith: Czy możemy się wkrótce spodziewać działów na styl “Download” w grach, z elementami pozwalającymi budować własne fansite’y lub własne tapety, czy banery z linkami referencyjnymi?

    Cytat

    SushiMaker: Od pewnego czasu mieliśmy podobny pomysł jednak jest to na tyle pracochłonne, że jego realizację odłożyliśmy do lamusa.
    Na razie jest kilka bardziej istotnych i pilnych rzeczy do zrobienia.
  • Midvith: Przeglądając skład BW Team widać, że co niektórzy są tam od dawna – jakie są dziś relacje między Wami, jak się poznaliście?

    Cytat

    SushiMaker: Trudno opisać w kilku słowach historię poznania każdego członka zespołu. Konrad i Ja poznaliśmy się dzięki ogłoszeniu w opisie na gg jakie zamieściłem, jest On kolegą kolegi mojej koleżanki.
    Wspólnie tworzyliśmy BW od podstaw. Kolejne osoby dochodziły do zespołu na zasadzie zainteresowania samym BW i odpowiedzi na ogłoszenia o Pracę jakie zamieszczaliśmy na forum.
    Co do relacji to mam nadzieję, że wszyscy odbierają je jako miłą i koleżeńską atmosferę.
  • Midvith: W każdej drużynie zdarzają się zabawne sytuacje… Jaką najbardziej rozbrajającą sytuację pamiętacie z życia swojej drużyny? :-)

    Cytat

    SushiMaker: Nic szczególnego nie przychodzi mi do głowy.
  • Midvith: Czy planowane są konta ekskluzywne – konta, mające inny wygląd, inaczej wyglądające elementy na mapie, wyróżnienia graczy widoczne dla
    innych – w zamian za bezinteresowne wsparcie finansowe firmy?

    Cytat

    SushiMaker: Nic takiego nie planujemy, chociaż sam pomysł wydaje się interesujący.
  • Midvith: Istnieje możliwość, byście dla czytelników i użytkowników uchylili rąbka tajemnicy, dotyczącej swoich planów na przyszłość?

    Cytat

    SushiMaker: Mam nadzieję, że czytelnicy wytrzymają jeszcze 1-2 miesiące wtedy powinniśmy być gotowi na oficjalne ogłoszenie pewnych wiadomości.
  • Midvith: Mamy rok 2009, załóżmy że nagle pojawiamy się w roku przykładowo 2011 – jak BW Team widzi przyszłość swoich gier? Czy plany są jakoś
    sprecyzowane, w co ma zamiar grupa inwestować, w jakim kierunku się rozwijać?

    Cytat

    SushiMaker: Mam nadzieję, że do tego czasu będziemy posiadać 3-4 produkty równie rozpoznawalne jak BW, z bogatą grafiką i animacją niczym pod względem oprawy nie ustępujące grą z klientem.
    Każdy z produktów powinien posiadać rozbudowaną fabułę i kreację bohatera pozwalającą graczowi poczuć świat gry i identyfikować się ze swoją postacią.
  • Midvith: Cóż, dziękuję za odpowiedź na pytania i liczę, że odpowiedzi znajdą się na jak najwięcej z nich oraz będą jak najobszerniejsze w ciekawe informacje :-)

    Cytat

    SushiMaker: Dziękuję.

~ Źródło


Cóż, trochę pytań :)

Habogan

Intermediate

Postów: 232

Skąd: Z Bamako

  • Wyślij prywatną wiadomość

2

Friday, 14.08.2009, 11:21

Produkty...

Rozumiem iż BW team uważa, że najlepszą reklamą jest jakość. Prawie każdy z nas poznał grę od znajomego/przypadkiem. Nie rozumiem Was. Zupełnie. Kolega plamberson zamieścił banner na nieznanej stronie i średnia nowych gości wzrosła. Ja na przykład ciągle polecam TE, identyfikuję się z tą grą wśród kolegów. Jak na razie spróbowała jedna osoba, która przestała grać przez system gry (inna historia).

W 2011 roku będą 4 produkty? Czyli TE zostanie opuszczone...
Podzielę się z wami najbardziej pożądaną prawdą, do której poznania świat dąży od milionów lat... 76 % populacji ma brzydki nos!

3

Friday, 14.08.2009, 15:07

Niekoniecznie ;) Jeżeli zauważą, że chcemy by pracowali nad TE, to już my ich do tego zmusimy :) Zapomnieć o TE nie mogą - ludzie wpłacili na to kasę, więc zapomnienie o jednym ze swoich projektów, to jak wypiąć swój otwór na graczy. A tak, żadna szanująca się ekipa nie robi.

Co do wzrostu rejestracji dzięki mojemu bannerowi - moją stronę podaną powyżej w źródle przegląda dziennie parę tysięcy osób, więc się nie dziwię, że lekko wzrosło. Wystarczy reklamować, reklamować... i jeszcze raz REKLAMOWAĆ, ale z własnego zainteresowania, a nie zwalać winę na twórców! ;)