Nie jesteś zalogowany.

21

Monday, 17.08.2009, 16:56

Jak kto woli ;) Mi się wydaje, że słowne, są lepsze - jednak zaznaczę, że była to moja pierwsza przygoda z edycją video, więc nie ma się co dziwić, że super nie jest :) Połączyłem poradniki, dodałem linki, autorów, tytuły, i zmieniłem tytuł tematu. Mam nadzieję, że teraz jest miodnie ;)

Habogan

Intermediate

Postów: 232

Skąd: Z Bamako

  • Wyślij prywatną wiadomość

22

Monday, 17.08.2009, 18:46

Walka odbywa się w trzech rundach, a oblężenie w dziesięciu (lol?). Do tego jeśli jest to lixzba mnoga pisze się końcówkę "om", a nie "ą". np. wszystkim jednostkom, nie wszystkim jednostką

Poza tym drugi poradnik jest znacznie bardziej przejrzysty. Ivona nie robi "no". plamberson, dam Ci radę, najpierw przygotuj tekst i poćwicz przesuwanie stron. Unikniesz dzięki temu "no i". Nie chcę Cię obrazić, Polacy mają taką naturę. No i wiesz Franek, no, ten, no, Mietek podobno, no, miał dwa promile, no i podobno wylądował w, no, w szpitalu.
Podzielę się z wami najbardziej pożądaną prawdą, do której poznania świat dąży od milionów lat... 76 % populacji ma brzydki nos!

23

Monday, 17.08.2009, 19:10

Wszystko super, tylko Ivona jest po prostu nienaturalna :D Moim zdaniem lepiej słuchać człowieka, który mówi jak człowiek i którego idzie od razu zrozumieć, niż oglądać 3 razy poradnik, by wszystko dobrze pojąć :P
Jak mówiłem - jak kto woli, jak komu wygodniej, ważne by było to dobrze zrobione. Mówienie - źle, czytanie z kartki - też pewnie byłoby źle :P

Habogan

Intermediate

Postów: 232

Skąd: Z Bamako

  • Wyślij prywatną wiadomość

24

Monday, 17.08.2009, 20:37

Da się oszukać ivonę i nie pozwolić jej mówić z australijsko-rosyjskim akcentem. Wystarczy wybadać jak odczytuje synonimy. Jeśli np. "najpewniej" czyta dziwnie, wystarczy dać jackowi "najprawdopodobniej", bo brzmi
to po prostu jak niemiecko-czeski, który jest bardziej zrozumiały. Nie wiem co może być złego w czytaniu z kartki :D
To jest tak jak w FoFie (guitar hero na klawiature): układasz klawisze do piosenki. Przez pierwsze 3 minuty będzie OK, ale z czasem piosenka może wyprzedzić twór. Lepiej przeczytać 15 razy całość i dobrze to wyćwiczyć, ponieważ treść będzie służyć graczom przez wiele miesięcy. To czy skończysz jutro czy za dwa dni nic nie zmieni.

Scenariusz pod videoporadnik systemu aukcyjnego:
Pojawia się tytuł, jednocześnie ivona czyta (nie ten nieszczęsny Jacek znany z parodii bieronki).
Ewa czyta: tekst
Jan czyta: tekst
Opis działania na ekranie - tekst
Punkt 1. Co ma na celu handel w Time Edge?
W grze Time Edge bardzo ważną rolę odgrywa handel przedmiotami między graczami. Dzięki niemu nie musimy zdobywać przedmiotów sami. Handel w Time Edge opiera się na systemie aukcji. Sprzedający decyduje, ile ma trwać licytacja oraz od jakiej ilości Punktów Handlu można brać w niej udział. Wygrywa ten, który zaoferuje najwięcej przed upływem wskazanego czasu.
Punkt 2. Jak można zdobyć punkty handlu?
Przez sprzedawanie przedmiotów na aukcjach lub spieniężanie run w zbrojowni. Więcej dowiecie się w videoporadniku zbrojowni.
Punkt 3. Jak mogę wziąć udział w aukcji? Jakie dodatkowe opcje są dostępne w panelu aukcji?
Włącza sie ekran zbrojowni. Podświetla się napis Wystaw Przedmiot.
By wystawić przedmiot musimy kliknąć na Wystaw Przedmiot.
Włącza się ekran wystawiania przedmiotu.
Wybieramy jaki przedmiot, runę lub zwój który chcemy wystawić, jego cenę minimalną oraz czas trwania aukcji. Szczegółowe informacje zobaczymy najeżdżając myszką czarne znaki zapytania w białych kołach.
By przejrzeć wystawione i obserwowane przedmioty klikamy na Wystawione/Obserwowane
.
Wystawione/Obserwowane podświetla się, po czym uruchamia się okno wystawione/obserwowane.
W tym oknie możemy przejrzeć przedmioty które wystawiliśmy na sprzedaż oraz aukcje przez nas obserwowane.
Podświetla się Lista Aukcji
By zobaczyć, co inni gracze wystawili na sprzedaż, klikamy na Lista Aukcji.
Włącza się Lista Aukcji.
Wybieramy kategorię i sprawdzamy, czy wybrany przedmiot, runa lub zwój nas interesuje. By zobaczyć jego właściwości, najeżdżamy myszką na obrazek przedmiotu.
Podświetla się Zakończone.
By przejrzeć zakończone licytacje klikamy na Zakończone.
Włącza się okno aukcji zakończonych.
Okno to wygląda tak samo jak lista aukcji, z tym wyjątkiem, że tutaj nie można handlować. Możemy tu przejrzeć zakończone licytacje oraz zgłaszać nieuczciwe aukcje.
Punkt 4. Co to znaczy "nieuczciwa aukcja"?
Fachowo nazywa się to Pushing. Dawanie zbyt wielu Punktów Handlu na licytacjach jest karane. Jednak spokojnie! Wystarczy spojrzeć na zakończone aukcje i zobaczyć, ile jest wart przedmiot który kupujemy.
Czy zostaniemy ukarani, jeśli ktoś przeceni nasz przedmiot?
Tak. Jednak możemy zgłosić aukcję aby uniknąć kary. By to zrobić, czekamy aż aukcja zostanie zakończona.
Włącza się lista aukcji zakończonych.
Musimy kliknąć na trójkąt znajdujący się obok naszej zakończonej aukcji. Wtedy administracja spojrzy na problem i cofnie aukcje, karając kupującego oraz w niektórych przypadkach sprzedającego. Więcej informacji znajdziesz w regulaminie gry.

Ble ble ble
Podzielę się z wami najbardziej pożądaną prawdą, do której poznania świat dąży od milionów lat... 76 % populacji ma brzydki nos!

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio edytowany przez "Habogan" (18.08.2009, 17:40)


rumi

Trainee

Postów: 108

Skąd: Piotrków Trybunalski

  • Wyślij prywatną wiadomość

25

Tuesday, 15.09.2009, 18:48

No proszę troche inicjatywy ludzie, może jeszcze ktoś tu coś doda?

I dodane do tutka 8)
PS3>>rumi55
(\__/)
(O.o )
(> < )

To jest Króliczek, Wielki Władca.
Skopiuj sobie Króliczka do profilu aby pomóc mu
opanować świat.


26

Thursday, 23.04.2015, 11:30

fajnie opisane, dzięki

Podobne wątki